5 ročný syn má teplotu 39,5°C

dedinka123
8. jan 2015

babulky súrne, ako mám malému 5r. zrazit teplotu 39,5 - sprcha nezabrala ani zábaly

jargre
8. jan 2015

Ahoj..čipov do zadocku
@dedinka123

cerez
8. jan 2015

Kedy si dala tabletu a koľko krát si opakovala zábaly?

fopka
8. jan 2015

nam zaberal trochu znizit cipok

teskoma
8. jan 2015

Zabal do utierky nieco mrazene a priloz na obe slabiny a pod pazuchy na 10 min.Malo by zabrat, robia to aj na ARE v nemocnici .Ak by to potom do 10 min nekleslo,zopakuj este raz 😉 .Pomahaju aj kruzky citrona ktore mu priloz na vnutornu stranu clenka a yapästie, tam kde su zily a obviazat kapesnikom alebo obväzom .

eeffka
8. jan 2015

@dedinka123 a prestriedat antipyretika,niekomu pasuje viac paralen,ni komu panadol,je to iná skupina

janinah
8. jan 2015

@teskoma mrazené nikdy,môže nechtiac urobiť omrzlinu

janinah
8. jan 2015

ako dávaš zábaly? namočiť tenký uterák do studenej nie ľadovej vody,omotať okolo trupu od pazušiek po bedrá,na to hrubý frote uterák,tak isto na stehná ,nechladia sa ruky ani chodidlá,zábal nechať cca 10-15 min. a uorbiť 3 x výmenu

teskoma
8. jan 2015

@janinah je jasne ze sa to nedava priamo na kozu.Treba to zabalit do platenej utierky, alebo bavlnenej plienky a tak prilozit.Moje deti maju bezne 40 C horucky,nezabera nic iba toto.tuto radu mam od nasho suseda a kamarata kardiochirurga a asi vie co robi ...este nikdy nemali ziadne omrzliny...

dedinka123
autor
8. jan 2015

čípky sme mali, teplota klesla, ale teraz vystúpila zasa. Zábaly som skúšala, ale nehrozí aby si ich dal. Teraz mi zaspal, môže spať aj keď má tak vysokú teplotu?

jana_eyre
8. jan 2015

moj syn mal najviac 40,1 - dostal febrilne a v sanitke nam radili, ze nech zabaly a sprchu ani neskusame, ale nech dieta dame do normalneho kupela s vodou 36°c ze je to predsa len o dost menej ako je teplota tela v horucke.. neskor sme skusili, ked mal 39 a neslo mu zas zrazit a naozaj to fungovalo.. syn sa vo vani pekne ukludnil, hral sa a voda chladla tak, ze si to ani nevsimol.. ked sme ho vybrali mal az o pol stupna nizsiu teplotu, co sa uz dalo, aj on sa citil lepsie..

liebling98
8. jan 2015

@eeffka zrejme si myslela striedať paralen a ibuprofen. Lebo paralen a panadol je to isté - paracetamol

jana_eyre
8. jan 2015

@dedinka123 moze spat, to mu pomoze, ale zobud ho na vodicku o hodinku, alebo tak.. musi teraz vela, vela, vela pit.. moj syn tak dostal febrilne - konecne zaspal ale aj v horucke, kedze mu nesla zrazit a potom ked nepil v spanku mu teplota rychlo stupla nahor..

28031970
8. jan 2015

Daj na striedačkuNUROFEN sirup a PARALEN čípok.Striedaj po 4hod.

lenka1199
8. jan 2015

@dedinka123 my sme mali celu sobotu 39,6..tiez nic nezaberalo,nechcel ani pit..Na pohotovosti nam povedali ze na jeho vahu mu mam davat polovicnu davku sirupu od teploty.Ma 2 roky a 8 mes a 16 kil.jakze v odmerke na panadol 8ml sirupu kazde 3 hod.Tak tak sme ju zrazili.

28031970
8. jan 2015

My sme mali minuly týždeň 4dni teplotu 38-39 a zrážali sme to celé 4dni a už sme mysleli ,že to ani neskončí a doktorka nám povedala,že ten NUROFEN a PARALEN čípok dávať a nakoniec to naozaj zabralo aj keď malá mala ešte ďalšie 2dni zvýšenú teplotu

januliku
8. jan 2015

Aj my sme mali teraz 2 dni takuto teplotu. Striedat nurofen a panadol kazde 4 hodiny a vela tekutin. My sme namiesto panadolu davali 1/2 paralenu tabletky.

zahradka76
8. jan 2015

My sme mali tiez nad 39, davali sme vela pit a preslo to po 3 dnoch samo, ine potiaze okrem horucky sme nemali 🙂

almea
8. jan 2015

Ked ste boli u lekarky robila vam aj crp? Lebo syn mal 3 dni tiez 39,5 inak mu nebolo nic - ani soplik, aj moc mu kontrolovali a crp vyslo 80 , tak mu dali vcera antibiotika. Ale dnes uz nema teplotu, tak neviem, ci boli atb spravna volba. A to ma 3x do roka - ziadna viditelna choroba a bum crp 60-130. Keby moja lekarka nerobila crp vzdy, tak to len vylezime. Takto ma nasadene atb hned. Ked mal naposledy 40,1( namerane na pohotovosti), tak im tam lietal ako sarkan. A ze chore dieta. Nastastie sme nemali februlne krce zatial.

almea
8. jan 2015

A vtedy mu namerali crp 135, tak nas hned nechali tam na tyzden - zrazali mu teplotu infuzkami a vnutrozilovymi atb. Ale nic nezistili.

28031970
9. jan 2015

Nám tiež robili crp ale mali sme len 8 takže žiadne antibiotiká naštastie neboli,okrem toho sme tiež nič iné nemali.

eeffka
9. jan 2015

@liebling98 áno toto som myslela,dik.

dedinka123
autor
9. jan 2015

dnes sme boli u dr. diag. zapálené priedušky a odišli s ATB