Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

5 ročný syn má už 6 dní teploty

hanka1978
23. okt 2012

Som už naozaj zúfalá,môj 5 ročný syn má od štvrtku teploty.Začalo to 37,5 až do 39,2,kde som mu už robila zábaly.V štvrtok sme navštívili lekaárku,kde sme dostali solmucol na kašel ktorý má,cmúlajúce pastilky atď.Kúpila som paralen 500,kde som mu mala dávať ak má nad 38 teploty,polovičku tablety.Ale teplota neklesá nižšie ako 37,5.Skúšala som aj rôzne babské recepty,ako sú zemiaky alebo plátky citrona na chodidlá.Vo štvrtok povedala lekárka,ak budú teploty aj v piatok,máme prísť a urobí mu CRP.Vyšlo negatívne.Zápal žiadny.Takže antibiotiká nedala.Boli sme včera zase,keďže sa nič nezlepšuje.Zobrala mu krv a zistila sa jedna zápalová aktivita.Zvyšok výsledkov sa dozvieme zajtra.Dala mu už antibiotikum ZINNAT-sirup.Berieme každých 12h -4 ml.Večer bola prvá dávka,ráno druhá,ale žiadna zmena zatial.V ústach má samé afty,nechce mi jesť,všetko robíme s plačom.Som už fakt z toho na nervy.Tak by som mu pomohla,ale neviem ako.Nikdy pred tým sme takto neboli.Ak teplota,tak jeden deň,ale nie 6 dní,a to neviem ešte do kedy. :( Ak viete poradiť,prosím poraďte. Ďakujem za každú radu.

katkapapacova
23. okt 2012

jaj hanka rada by som ti pomola ale tusim si vyskusala vsetko,este ak by tak zazvor ten je dobry na vypotenie,skore uzdravenie

maznacik007
23. okt 2012

@hanka1978 no ked ma afty tak sa necuduj ze place... tie atb tam su asi zbytocne... ked tam neni zapal.... na afty kupit tinktura gingivalis v lekarni a potierat afty vatovou tycinkou prip. tantum verde ak znese... ihned zvysit prijem B vitaminov... B complex forte dobre je aj rozdrvit tabletku vo vode trosku a striekat do pusinky striekackou.. dudle dezinfikovat najlepsie nepouzivat... pit cez slamku striekacku... ziadne kysle veci ani citron do caju ci granulove caje... nedavat pit moc teple... to vsetko drazdi tie afty...

hanka1978
autor
23. okt 2012

ďakujem za radu,on sa aj poriadne vypotil,dokonca včera dostal aj injekciu na zníženie teploty,po ktorej bol mokrý ako myš,ale teplota po pár hodinách bola naspäť.

lucinocka
23. okt 2012

@hanka1978 ked som bola mala mne nic na teplotu nezaberalo len cipok do zadku a nejaka injekcia .. stale som mala teploty nad 40 :-/ drzim prsty nech vam to rychlo prejde

maznacik007
23. okt 2012

@hanka1978 este skus repikovy caj.... od teploty davaj nurofen nam tiez paralen vobec nezaberal...

cecil36
23. okt 2012

@hanka1978 nasad mu b- komplex, C vitamin, lipovy caj (na vypotenie). Antibiotika mozu zacat ucinkovat az po 3 dnoch. V lekarni kup na afty tikturu gingivalis (nic lepsie nepoznam a to mam od mala problem s aftami). Tinkturu das na vatovy tampon a potieras afty. Vela vela pit, aj ked viem, ze pri tych aftach to bude problem, ale skus mu to davat cez slamku. Drzim palce nech ste coskoro ok 🙂

hanka1978
autor
23. okt 2012

maznacik007 na afty som mu začala dávať propolis,tak uvidíme,aj vyplachujeme.zabudla som napísať,že máme dávať aj B-komplex 2x1.Forte neodporúčala,lebo je pre dospelých.Ja stále nechápem tej teplote.Už sa drží 6-ty deň. A ďakujem za rady.

hanka1978
autor
23. okt 2012

cecil36 ďakujem za rady.B-komplex dávame od včera,uvidíme.Odšťavujem ovocie ako bláznivá,našťastie s pitím problém nemáme,pije koľko mu dám.Tá tinktúra gingivalis to je taká fialová vodička?

cecil36
23. okt 2012

@hanka1978 nie nie, pozor, to nie je ta fialova vodicka, toto je taka hneda. Ta fialova je violet, to na to rozhodne nedavaj 😉 Inak aj z aft moze byt teplota, je to infekcia v tele.

aluxka
23. okt 2012

@hanka1978 toto poznám... ☹ my sme malej liečili teploty čipkami - panadol / u nás výborne zabrali a čipky zaberú na teploty skôr/ a na afty sme mali tantum verde v spreji a halvne ten nám veľmi, veľmi pomohol 🙂 za dva dni sa malej veľmi ulavilo a zvládla aj lízatko pochrúmať 😀 Inak by som Ti poradila presne čo píše maznacik007. Všetko hlavne dezinfikuj - vyváraj . Nám dr. poradila dávať mlieko - skús malému také vlažné dať vipiť -môže byť aj s grankom alebo nesqvik v mliečku rozmočiť... hlavne mu dávaj stále, stále piť vlažné čajíky - sprav harmančekový ten je protizápalový ked nebude chcieť tak hoci aký hlavne aby mu chutil. A tie antibiotiká sú na afty fakt zbytočné. Prajem skoré uzdravenie 😉

hanka1978
autor
23. okt 2012

cecil36 Ďakujem za upozornenie .

hanka1978
autor
23. okt 2012

@aluxka Asi fakt prejdem na tie čipky.Prvý krát dávam malému paralen.Doteraz čípok,a teplota hneď zmizla.Zajtra letím do lekárne,ak teplota zmizne,budem si to vyčítať,načo som čakala.nevedela som,že čípok je účinnejší ako tabletka.A ani to som nevedela,že pri aftách môže byť teplota.hm

joannas
23. okt 2012

@hanka1978 naš mali mal 7 mesiacov ked mal v pusi afti ,nam velmy pomochlo tantum verde ,za dva dni už nemal

aluxka
23. okt 2012

@hanka1978 afty sú zákerné....ked sa objavili najprv som dávala nurofen sirup ale nejako jej nezaberal tak sme išli do lekárne, povedala som to lekárničke ona mi hneď čipky dala a hned ako som ich podala malej - 5 - 10 min a teplota krásne 36,6 .... do tých 37 nám tie čipky teplotu vždy zrazili.

mircalla
23. okt 2012

@hanka1978 Ahoj Hanka, zial ti nepomozem, ale aspon info, v januari sme mali teplotu asi 8-9 dni a dost vysoku, antibiotika nam zabrali az za takmer tyzden, aj malemu aj mne. Niektore choroby su svinuchy, bol to daky virus, hrozne dlho nam to trvalo, bola som prekvapena, pretoze bv minulosti aj ked nic ine nezaberalo, vzdy ATB mi zabralo za 2 dni maximalne (maly este nemal, to bolo prvy raz), hovorim o sebe, ale v tomto pripade nie

dablik82
23. okt 2012

Nie je to síce úplne rada na nezaplatenie, ale raz som mala na špičke jazyka neskutočný aft, bola som nervózna, podráždená... 😠 😖 ☹ Zašla som ku zubárke a ona povedala že je to ústna záležitosť a tú ma na starosti aj ona. Chodila som k nej na ozón a aft veľmi, veľmi rýchlo zmizol 😵

dablik82
23. okt 2012

*** ústna dutina som chcela napísať, len mi vypadlo v tom momente slovíčko... 😕

moonlightka
23. okt 2012

ahoj tak ja som mavala aft plne usta a tiez pritom teploty.Tym ze som mala ustnu dutinu stale spuchnutu a afty aj smerom k mandliam tak to sprevadzalo aj kasel. Mam poruchu imunity a alergiu na chlad co s tym suvisi.Trpela som roky. Co mi pomohlo je imunoglukan-uzivala som ho dlhodobo a kura s vysokymi davkami vitaminu C (je tu o tom niekde tema, len treba dat pozor ak ma syncek nejaku oblickovu poruchu vyssie davky vit C nemoze, skus sa poradit). V kritickych situaciach pri mojej diagnoze-alergia na chlad-teda ked mam stav bez aft v ustach pouzivam kortikoidovy sprej-ale to pre deti musi zvazit lekar. Skuste ist tymto smerom ak sa vzdy objavia afty, teplota s tym spojeny kasel. Verim ze tvoj syn musi velmi trpiet pretoze ten opuch v ustach z aft je hrozny...horucke sa vobec necudujem, takisto nervozite. Drzim vam palce aby ste hlavne odhadli spravnu diagnozu a nasledne aby bol tvoj syncek spokojny 😉 Inak ten imunoglukan je volnopredajny a je pre deti aj ako sirup,tym by som urcite zacala.

hanka1978
autor
23. okt 2012

@joannas ďakujem.

hanka1978
autor
23. okt 2012

@moonlightka Ďakujem za rady.Aj malý má pupáčiky až pri mandliach.Ja ak mám náhodou jeden,idem sa zblázniť,ako to štípe.A nie ešte asi 10 ako má on.Idem si prečítať o tom sirupe čo píšeš.dik

zuzi0911
23. okt 2012

@hanka1978 ahoj mola mala mala tiez vyse tyzdna vysoke teploty koli tej infekcii v puse. ztazala som ju norofenom a panadolom kedze som ju musela ztazat kazde 4 hodiny. po tyzdni uz bolo dobre. mali sme na to srex sprej a nejaky roztok ktory nam predpisa doktorka. isto ma tie teploty koli tej puse.

moonlightka
23. okt 2012

@hanka1978 niet za co len sa dajte dokopy...skus este odsledovat kedy mu to zacne...ja som to mavala hned so zaciatkom vykurovacej sezony...jesen, zima, jar ...t.j.suchy vzduch...prechod chlad vonku...suchy vzduch vnutri...okamzite kasel,afty-obrovske, cele usta, mandle-z toho pri prehltani casto aj bolesti akoby usi...ale to sposobili tie zdurene afty, teda sliznica a teplota...a kasel ktorym som sa toho v ustach akoby chcela zbavit...a este jedna rada...ak kasle skuste sa naucit viac pit...zvlhcis tym sliznicu a pomozes aby sa nedehydroval ked ma teplotu ,,,ale pozor na dzusy a sladke pitie a aj vseobecne papanie cokolady a sladkosti, z ovocia dobre na afty posobi jablko, pomarance su hroza-to boli. Najlepsie na pitie su cisra voda a caje bez cukru. Drzim palce.

simca06022011
23. okt 2012

Nie je toto ta choroba co mamicky volali "žaba", tie afty v pusinke a teploty? Pamatam si ze to mali surodenci a bolo treba iba vydrzat a potierat. Mali to len jednorazovo (mozno zo spinavych ruk) ale viem ze su aj ine afty, co sa opakuju a to je potom na imunologa...a vsetko ostatne co radia baby 🙂

hanka1978
autor
23. okt 2012

@zuzi0911 ak to bude kôli tomu,budem aj rada,dúfam,že nás zajtra lekárka s ničím neprekvapí.

hanka1978
autor
23. okt 2012

@moonlightka no čajík bez cukru,to je problém,skôr tá čistá voda.

zuzi0911
23. okt 2012

@hanka1978 neboj sa vsetko bude dobre

hanka1978
autor
23. okt 2012

@simca06022011 veru veru,je to žaba.Dúfam,že nás navštívili prvý a posledný krát. 🙂

hanka1978
autor
23. okt 2012

@zuzi0911 Ďakujem.nezostáva nič,len dúfať.

cecil36
23. okt 2012

@simca06022011 nie zabka alebo soor je nieco uplne ine. To je akoby malo babätko jazyku biely povlak, afty su take "vriedky" cervene a v strede biele. A bolia ako das.
@moonlightka imunoglukan suhlasim, hliva ustricova velmi pomaha na imunitu. 🙂

hanka1978
autor
23. okt 2012

Ďakujem všetkých za rady,mužík letel do lekárne pre čípky,paralen je asi na nič.Alebo možno teplota zleze vtedy,keď zmiznú aj tie afty.No uvidíme.Všetko chce čas,ale mne sa to zdá už tak dlho... 😒

Tu začni písať odpoveď...

Odošli