5 ročný syn má už 6 dní teploty

hanka1978
23. okt 2012

Som už naozaj zúfalá,môj 5 ročný syn má od štvrtku teploty.Začalo to 37,5 až do 39,2,kde som mu už robila zábaly.V štvrtok sme navštívili lekaárku,kde sme dostali solmucol na kašel ktorý má,cmúlajúce pastilky atď.Kúpila som paralen 500,kde som mu mala dávať ak má nad 38 teploty,polovičku tablety.Ale teplota neklesá nižšie ako 37,5.Skúšala som aj rôzne babské recepty,ako sú zemiaky alebo plátky citrona na chodidlá.Vo štvrtok povedala lekárka,ak budú teploty aj v piatok,máme prísť a urobí mu CRP.Vyšlo negatívne.Zápal žiadny.Takže antibiotiká nedala.Boli sme včera zase,keďže sa nič nezlepšuje.Zobrala mu krv a zistila sa jedna zápalová aktivita.Zvyšok výsledkov sa dozvieme zajtra.Dala mu už antibiotikum ZINNAT-sirup.Berieme každých 12h -4 ml.Večer bola prvá dávka,ráno druhá,ale žiadna zmena zatial.V ústach má samé afty,nechce mi jesť,všetko robíme s plačom.Som už fakt z toho na nervy.Tak by som mu pomohla,ale neviem ako.Nikdy pred tým sme takto neboli.Ak teplota,tak jeden deň,ale nie 6 dní,a to neviem ešte do kedy. :( Ak viete poradiť,prosím poraďte. Ďakujem za každú radu.

cecil36
23. okt 2012

@hanka1978 ja mam prave teraz jednu aftu v puse, vcera som vytrela a dnes uz uplna parada. Ten gingivalis je fakt super vecicka. Ved uvidis, vyskusaj. 🙂

simca06022011
23. okt 2012

@cecil36 aha... Viem co su afty, mne sa to zvykne robit tiez ked na mna nieco lezie. Ale aspon viem 🙂

dablik82
23. okt 2012

Raz som mala aftóznu angínu (čiže afty od zubov, cez mandle dobre že nie po uši) a poprosila som lekárku či by mi nemohla predpísať tantum verde sprej, lebo že je drahý. A ona že na čo? Kúpte si sprej florsalmin,je to presne to isté. A stojí medzi 2-3€. Keď má môj mužík aft a dáva si ho, vždy, ale naozaj vždy si ho popýta aj môj trojročný syn a potom chodí po byte a hovorí mi "mám v puse fofamin" 😀 Takže je deťmi (aspoň tým mojím) znášaný v pohode.

hanka1978
autor
23. okt 2012

@cecil36 wau,taký rýchly efekt? No ono je dobré asi vytierať hneď ako človek cíti,že to tam vyšlo.Lenže u malého si to človek všimne už keď je akoby neskoro.

cecil36
23. okt 2012

@hanka1978 mne ta vodicka pomaha aj ked uz je dlhsie. Odskusala som to cca pol roka dozadu.Mala som zapal zuba a resekciu, spravili sa mi v puse asi 1,5 cm afty, uple horzne. Hovorim si nebudem davat gingivalis, asi nezaberie, kupila som nejaky sirny roztok, uplne zlee, herbadent, tantuverde..... nic, tak som siahla po osvedcenej tinkture a upss zaberala najlepsie. Neviem ci mas, ale aj mu aj probiotika, najlepsie nutrolin B ked uz ma aj antibio, nech to zbytocne neoslabuje.

evelin325
23. okt 2012

@hanka1978 ahoj, poznám tvoje trápenie, ja som bola tiež zúfalá, môjmu synčekovi sa spravili afty, keď sa mu prerezávali zúbky, do toho tiež horúčky, malý mal aj zápach z úst, skúšali sme možné aj nemožné, rôzne tinktúry, lieky na podporu imunity, nič nám nejako nezaberalo, potom sme skúsili minerálne soli. Tabletku som rozdrvila a dala rovno na aftu, alebo len tak nasypala do úst za 3 dni bolo po aftách 🙂

hanka1978
autor
23. okt 2012

Moje ubolené zlatko išlo hajať,večera bola s plačom,teplota 37,5,takže čípok som zatiaľ nepodala.Ale viete čo ma dojalo?potierala som mu pupáčiky propolisom,pretože momentálne mám doma len to,a Samko so slzami v očiach mi hovorí:,,Mami,ďakujem včielkom za túto vodičku,ktorá pomáha ľuďom." Skoro som sa rozplakala.Moje zlato ubolené.Som zvedavá,aké bude ráno.Dúfam,a verím že konečne lepšie.ďakujem za Vaše riadky.

hanka1978
autor
24. okt 2012

Ja som taká šťastná,vstávanie konečne bez teploty.Aj niektoré malinké pupáčiky sú preč. .)