5 ročný vnúčik je slepý na jedno oko

mihalkamoe
2. dec 2016

neviem kde sa teras obráťiť neviem kde sa to može písať,mám vnuka má rokov 5len teras sme to zbadaly,ked bol na psycologii že sa chystá na druhý rok do skoly neviem ci to je tím že po rode moji súrodenci všetci už osleply na jedno oko ešte len ja nie vedel by mi niekto poradiť či to je po rode či tak by sa aj narodil nevšimly sme si to dakujem ak niekto mi vie nejak poradiť,či mi napísať.dakujem

moni244
2. dec 2016

A u ocneho ste boli? Nechapem, ze ked mate taku diagnozu v rodine, ze ste u ocneho neboli skor. A tvoj chaoticky, zle napisany prispevok sa dost tazko lusti

simsalabim
2. dec 2016

@mihalkamoe no celkom iste treba najprv ist k ocnemu lekarovi. Cim skor, tym lepsie. Zavolajte k detskej lekarke, ci treba aj vymenny listok, ale myslim, ze nie.

8853
2. dec 2016

Reakcia oci na svetlo sa kontroluje este v porodnici. Ak by sa narodil slepy, tak by si to zrejme vsimli. Chodte si k pediatrovi vypytat listok na ocne, tam vam povedia ako dalej.

mihalkamoe
autor
2. dec 2016

@moni244 neboly sme ešte na očné nevedely sme že by moj vnuk nevidel na jedno oko ani vôbec nevidno nezbadaly sme ale moja dcérka o tom nevedela že mojí súrodenci na jedno oko osleply ved ani ja by som netušila že by moj vnuk tak mal nemaly sme tušenie len pred troma dňami to zbadaly u psychloga poradťe mi čo mám robyť som stoho hotová a neštastná😢

mihalkamoe
autor
2. dec 2016

@simsalabim dakujem pekne za radu ale nevipísaly ho na očné ked aj zbadaly sama ho má zobrať moja dcérka?

mihalkamoe
autor
2. dec 2016

@8853 dakujem velmi pekne od vás pani skúsime ho tam zobrať

emilia25
2. dec 2016

A chlapcek sa nikdy nestazoval ze jednym ockom nevidi.a detska lekarka to nevidela ked v 5 rokoch je prehliadka kde sa kukaju stvorceky srdiecka a podobne.

8853
2. dec 2016

@emilia25 teoreticky to mohlo byt nahle, ale tiez by som ocakavala od takeho velkeho chlapceka, ze by sa stazoval. Nasa 3 rocna vie popisat co ju kde boli, pripadne sa zle citi.

mihalkamoe
autor
2. dec 2016

@emilia25 nie nestažoval sa na očko ani mi sme nezbadaly že by na jedno očko nevidel radčej sa to mne malo stáť,ako vnučkovi mojmu normalne som zhrozená nevidno že by vidnelo decká lekárka nám nič nepovedala u nás nebola prhliadka ja som bola s vnukom nedávno u lekárky a povedala že netreba prehliadka to len teraz zbadali ako bol moj vnuk na psychologiu že príprava do skoly na drúhy rok ináč na všetko vedel otpovedať povedaly že je rozumný len to povedaly že či sme si nevšimly na ľavé oko normálne sme boly hotový ja a moja dcérka

mirkaaa80
2. dec 2016

@mihalkamoe je to čudné, pretože ak by nevidel na jedno očko, určite by hlavu točil do jednej strany najmä pri pozeraní tv, takze by ste si to všimli. Rovnako pokiaľ chodi do škôlky, aj učiteľky by si pravdepodobne všimli. Neviem, akú chorobu oci máte v rodine, keď vaši súrodenci oslepli na jedno oko...ale možno sa to vnukovi stalo až teraz. V každom prípade treba ísť k vašej detskej lekárke.... povedať čo si všimli u psychológa a pýtať sa na očné vyšetrenie. Nie som si istá, ale myslím že k ocnemu netreba ani výmenný lístok. Kludne zavolajte ocnemu lekarovi, tam vám povedia. A urcite informuje lekárov, že máte ochorenie oči v rodine. Aj keď nahla strata zraku môže signalizovať aj iné ochorenia, takze to treba riešiť. Tak drzim palce nech to dobre dopadne.

mihalkamoe
autor
2. dec 2016

@mirkaaa80 netočil ani sa nám nesťažoval moj vnučik,n nepozer§val televízor on sa len rád hrával s loptou,áno chodí do skvolky ale tam sa neučia ako na prípravu učenia dakujem že mi radíte ved keby že pozérával televízor asi by som aj ja zbadala dúfam že mu pomožu ešte nemá to očko zelené ako moji súrodenci chodily sme pravidelne do poradne aj so vnukom od malička a nezbadaly je to možné že by oslepol na 5 ROKOV? NAOZAJ VáM Krásne dakujem nejak musia mu niečo zachrániť,to sa mne malo stáť nie mojmu vnukovi.

mihalkamoe
autor
2. dec 2016

@mirkaaa80 dovidenia už musím ísť a dakujem všetkým mamičkam za radu dúfam že sa niečo podarý peký večer prajem

sono2
2. dec 2016

@mihalkamoe nie si ty Erika?😀😀

sanym
2. dec 2016

@sono2 nie, toto je zrejme Maria Berkyova, stará znama

sono2
2. dec 2016

@sanym a neni to Erika? Dala by som ruku do ohňa😀😀 ako ja poznám len jeden nik podľa mňa jedna osoba.

stanulienkat
2. dec 2016

Treba ist na psychiatriu a zrejme aj niektore mamicky,ktore nezistili,ze prispevok je vymysleny od psychicky chorej a retardovanej osoby.

emilia25
2. dec 2016

@8853 aj moji ked boli ucho a praveze keby to bolo nahle tak by to hned povedal ze nic nevidi.a v 5rokoch je aj ockovanie vazenie meranie to sa zapisuje do zaznamu su to povinne prehliadky.

8853
2. dec 2016

@emilia25 ako naozaj hypoteticky to moze byt v poriadku na prehliadke a napr take odlupovanie sietnice moze mat rychly spad.... Ale toto su fakt len uvahy, kedze kazda matka by sa tryskom k lekarovi a nie na forum

sono2
2. dec 2016

@stanulienkat nevedia lebo nepoznajú. Počkaj za chvíľu ako ti dá😁😁

emilia25
2. dec 2016

@8853 mne moj maly hovoril ze zle vidi na tabulu.tak sme boli u ocneho a ten hovoril ze deti mozu mat ocka az do 2 dioptrii.maly mal mozno pol dioptrie ale ziadne mu nepredpisal len povedal ze dobre ze sme isli ze keby sa mu to zhorsovalo ma sa od coho odpichnut.

sabina1975
2. dec 2016

No ja neviem moja dcera ma 3 roky a pefiater na v ramci 3rocnej prehliadky poslal aj na ocne vraj preventivne

stanulienkat
2. dec 2016

@sono2 co je to zac???😅 Poznas ju??

sanym
2. dec 2016

@sono2 môže byť. Ja som pani Mariu prestala sledovať po dvadsiatom nicku 😀

macusana
2. dec 2016

uz som cakala cislo uctu v texte hehe aby vnucik dobre videl 😀

sono2
2. dec 2016

@stanulienkat osobne nie😁😁ale tu z jednej diskusie už neviem, čo sa riešilo. Ona je madarka atď.veď nič. Ja len že totálne slovosled pravopis.

moni244
2. dec 2016

@sanym
@sono2 jasne a ja, ze koho mi pripomina, ten pravopis sa neda zakryt, zase si vymysla, co bolo jasne od prveho prispevku

sono2
3. dec 2016

@moni244 no ved mi bolo divné, že nevieš. Potom si hovorim, či si to ty.😁😀

mihalkamoe
autor
3. dec 2016

@sanym ti nie je vímysel nicoho co som sem zadala naozaj moj vnuk nevidí na jdno lavé oko preco by som nemohla to tu zadat ked potrebujem rady od dobrych zien

sanym
3. dec 2016

@mihalkamoe ja nikde nepíšem o výmysloch. Si Mária Berkyová, psychicky narušená osoba, ktorá namiesto toho, že sa tu znova a znova registruje, by sa mala liečiť

mihalkamoe
autor
3. dec 2016

@sanym ja nie sm za koho píses ti kto si tu pán boh? ze tak píses? a ti nie si narusená na psychiku? nie preto som tu aby sa útocilo na mna co som komu spraila?