5 týždňové bábo nespí

beuss
6. máj 2018

Ahojte mamicky, nikdy by som neverila, ze sem napisem o radu ale uz som zufala. Mame 5 tyzdnoveho syna, kt.vobec cez den nespi. V kuse sa mrvi, kope, mrnci co nasledne vyvola plac, dam ho na prsnik, chvilku pije, potom sa znovu zacne mrvit, odtahovat, znovu prisaje az ho dam z neho dolu. Kazdy vecer o 18:00-19:00 spusti plac a place aj 3 hodiny dokial nezaspi..potom spi aj 4 hodiny..v noci ako kedy, raz je hore kazdu hodinu, inokedy vydrzi 2-3.. No cez den katastrofa.. vsade citam ako ma take male babo vacsinu dna prespat, no on nic.. Ja nevyspana, on asi tiez..kolkokrat vidim, ze sa uz uklada, oci mu padaju, zive..no zachvilu na mna znovu kuka.. max.mi zaspi na 15 minut..a znova.. Uz som vyskusala aj zvazovat v perinke, plienku cez oci, spievat, atd..nic nezabera.. mlieko slabe myslim nemam, pekne pribera.. Koliku asi tiez nie, stale prdi, kaka obden, brusko ma make.. Pozerala ho aj lekarka, vraj je vsetko v poriadku.. No ja uz nevladzem.. Uz ani v kociku nechce spat, co donedavna mi tak prespal aj 3 hodiny.. Ak ma niekto podobnu skusenost budem vdacna za kazdu radu :( .

gretagarbo
6. máj 2018

@beuss ahoj, a pije stale tak, ze sa odtahuje? Uzdicku mu nepozerali v ustach? Skusala si aj inu zavinovacku? Je ich sice vela na trhu, ja som mala swaddle me. Z normalnej sa nejako vzdy vymotal.

myjusiatko
6. máj 2018

Pouzivas cumel? Na prsniku nezaspi?

tenerifka
6. máj 2018

@beuss skonci to v 12.tyzdni, taketo stavy mava vacsina babetiek, precitaj si nejake uz existujuce diskusie, nevie sa presne z coho, moze to byt z bruska a teoria je aj ze dieta zacina viacej vnimat a jeho nervova sustava este nedokaze tolko vnemov spracovat....nam pomahalo nosit dole bruskom

78lenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
beuss
autor
6. máj 2018

@gretagarbo stale nie, len sem tam.. mne to pripada, ze tak pije len uz ked vymysla alebo ako by som to nazvala.. Pretoze napr.ked je po 2-3 hodinach pije pekne :(

beuss
autor
6. máj 2018

@myjusiatko pouzivame..nepomaha.. a ano zaspi na prsniku ale ako som pisala..max 15 minut :(

beuss
autor
6. máj 2018

@tenerifka prave som citala..len mi je divne, ze ani cez den absolutne nespi..a to vsade pisu akoby taketo male deti mali prespat vacsinu dna

barbara_lux
6. máj 2018

Moja dcerka takto nespala a teraz ma 2.5 a stale cez den nespi, max.hodinku. Och co som ss napocuvala rad a vsetci vraveli ze to ptejde. Nikdy som nezazila, ze by mi.doma cez den pospala a ja by som cokolvek spravila alebo si oddychla. Vsetkym okolo babatka len papali a spali a ja som uz myslela, ze ozaj z okna skocim od unavy a zufalstva. Neviem ako je to moxne ale je ibak zdrava sikovna slecna ale proste nepotrebuje spat cez den. Jedine v kociku.. tak dufam ze ty nebudes ten isty pripad. Moc ti drzim palce. Mna to stalo vsetky mohe sily, osedivela som a psychicky na tom nejsom tiez najlepsie. Je to neuveritelna unava, kto to nezazil nepochopu

78lenka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
myjusiatko
6. máj 2018

@beuss tak cumel zahod. Potrebuje dudlat na prsniku. Prsnik mu beries? Alebo keby si s nim lezala a nechala ho dudlovat po zaspani, spal by? Mas satku, nosis?

barbara_lux
6. máj 2018

@78lenka no o nociach sa radsej ani nevyjadrujem ale to aj ine deti cez noc zle spia. Ale aby babo od druheho mesiaca cez den nespalo som.nikoho nepoznala a uz som.si prisla ako vadna. Skusala som.snad vsetko na svete ale proste nic. Tie roky uz nevratim spat ale je mi luto, ze som si aspon toto "neuzila" na materskej a je zo mna za to troska

meandbaby
6. máj 2018

Moja dcerka bola detto.Zaspala len von a to sme nesmeli zastat s kocarom.Akonahle sme vosli dnu, v tu ranu hore a rev. Mne potom na rehabilitacii povedala fyzioter v nemocnici ze sme mohli chodit skor ze niekedy tie rehabil pomozu.Mne sa nestavala na nozky v 15 m.To ale neznamena zectvojmu nieco je ale mozno by mu to pomohlo uvolnil svaly.Kedze maju nezrelu nervovu sustavu. No, to je len tip lebo neviem, ci aj mala na myslí tak male dieta ako mas ty. Spytat sa mozes.

janickacrazy
6. máj 2018

@beuss Mám 3 deti, z toho 2 boli "normálne" bábatká, čo vačšinu dna pekne prespali, no druhorodený syn bol presne taký ako opisuješ, nespal cez den takmer vôbec. Občas sa mu podarilo zaspať v kočíku, ale to tiež nie každý den. Skúšaj všetko, čo sa dá. U nás napr. niekedy pomohlo hojdanie v autosedačke, tak bol aspon ticho, síce nespal, ale nereval. Trochu tiež pomohli probiotiká BioGaya na bruško, kludne ho može aj bolieť, aj ked má prdíky, moj tiež prdel ako starý chlap a aj tak ho bruško bolelo. Dávala som ich každý den dlhodobo. Tiež skús šatku alebo nosič, mne tam síce veľmi nechcel byť, ale možno tvoj bude. U nás to trvalo tak do 2 rokov, takže nič moc a to už nehovorím o tom, že vstával ráno o 4 a už nespal. Ale inak teraz má 7 rokov a je nadpriemerne inteligentný, čo takéto "náročné" deti bývajú, takže aspon niečo pozitívne do budúcna. 😉

evittam
6. máj 2018

@myjusiatko Dudlat na prsniku? Super rada-"zahod dudel a sprav ho zo seba"......

beuss
autor
6. máj 2018

@myjusiatko vzdy mu ho nechavam uz ked spi este.. ale potom ako ho polozim zachvilu je hore :/

evittam
6. máj 2018

@beuss Ťažko radit, kazde dieta je ine. Moje obe nastastie spinkali dobre. Ak davas Vigantol, skus vysadit a nahradit inym Dckom, kamoske (a nielen jednej) takto deti "vyvádzali" a ako zmenili Vigantol tak ukazkove deti. Urcite však nezacni zo seba robit dudel. Drzim prsty.☺️

beuss
autor
6. máj 2018

@evittam vigantol som prave v piatok vysadila.. su to 3 dni co mu ho nedavam a nespi ajtak :(

beuss
autor
6. máj 2018

@tenerifka tiez som citala a kazdy mi vravi, ze potych 3-4 mesiacich by sa to malo upravit, tak asi mi neostava ine len vydrzat a dufat :(

myjusiatko
6. máj 2018

@beuss skus tu satku. Asi nechce lezat sam. Je este malicky, potrebuje ta citit. 🙂

dzukeles
6. máj 2018

Tak male babatko prirodzene nespi sam od seba (cest vynimkam). Treba ich hojdat, nunuskat, spievat, nosit... je to normalen, ved 9mesiacov si ho nosila v bruchu kde ho kolisanie uspavalo. Je zvyknuty. Skus satku. A neboj sa, zmeni sa to postupne.

siska53
6. máj 2018

@beuss nema reflux? Skryty aj,taky,ze negrcka,len trochu vystupi hore....to ny vysetrili na gastre. Alebo su to proste koliky,tie po 3.m. Ustupia. Nasa tiez vela.plakavala,casom.to.preslo..

siska53
6. máj 2018

@beuss oit,vela nosit,ja som.takto dost nosila najma tu kolikovu,aj na orse bola teda dost,nasi dudle v ziadnom .pripade nechxeli, ale ziaden navyk,pekne sa oducili casom, mslej som.trosku pomohla sa oducit, ked bola starsia, maly sa oducil sam.. Je to tazke,ja som mala este starsiehi do toho,ale preslo to a starsi uz niekedy poobede nespaval..

beky1813
6. máj 2018

Moja ma 3 mesiace a prve 2 som myslela, ze skoncim na psychiatrii. Doma nespala, len rev, na prsniku sa najedla a uz tam byt nechcela, kojit poleziacky nehrozi doteraz, neprisaje sa, potom sme skusili davat spavat na brusko, to pomohlo. Aspon von spala, ale len chodit a nezastat. Potom sa oteplilo, to jej zacal aj kocik vadit, bolo jej teplo, zacala som obliekat minimum veci, zacala spavat aj von. Do toho starsia, ze nechce chodit len, ze chce ist na ihrisko, to nehrozi, zastanem a rev, uz zacala viac vnimat, tak ked ma dobry den, vydrzi aj lezat v kociku a obz3rat sa na stromy, stale len na sidlisku kruzim, nemozem si ist nikam sadnut na terasu, len v horucavach stale chodit, niekedy aj 3 hodiny. Vecer zaspava o polnoci, posledny tyzden sa uz aspon v noci nebudi na jedenie, vacsinou pospi do tej deviatej. Cize zlepsuje sa to, asi fakt len vydrzat

nikaella
6. máj 2018

Ani moja nespavala ani den ani noc. Max 30min. Skusali sme vsetko. Az ked bola vacsia sme zistili ze mala pravdepodobne skryty reflux.

tereniz
6. máj 2018

@beuss Moja bude mat 6 rockov a presne takto som sa s nou trapila od narodenia. S tym spankom ma problemy doteraz... ked bola mimi,tak tiez stale len kopala,rozhadzovala rukai nohami... no zive striebro... Ist s nou niekam,to bolo nemyslitelne... No proste hyperaktivita... Teraz ked je vacsia,sa to prejavuje tak,ze sa jej pusa nezavrie od Bozieho rana,stale nieco robi,vyskakuje podskakuje a najlepsie je ked mi este neskoro vecer vyskakuje okolo stola,plna energie a nie a nie spat 🙂 Ja som sa s tym akosi naucila zit... Ale dava cloveku zabrat... Najhorsie to bolo ked bola fakt malinka, Teraz sa da v pohode zabavit rozpravkou,alebo sa pohra s barbinami alebo LPS figurkami,to je teraz jej srdcovka 😍😎😍No ale stale je nesmierne temperamentna,ziva... Napriklad vcera sme sa s chlapom strasne tesili na hokej,co hrali nasi s cechunmi,ako pozerat to,ked je ona doma,to radsej nepozerat😂😂😂takze asi tak... 😎😎😎

lavender21
6. máj 2018

@beuss malá je taká istá, spí minimum, už od narodenia, teraz má 10 mesiacov. Mne veľmi pomohla šatka, tam mi celkom pospala... A uspavala a tíšila som podľa knihy Najšťastnejšie miminko v okolí. Teda: pevne zavinula, dala cumeľ, pustila biely šum a intenzívne kyvala na rukách - všetko máš skúsiť naraz 😉 dodnes keď jej nechám pustený biely šum tak pospí lepšie, niekedy aj hodinu! 😂. Mám aplikáciu Sound sleeper. Zo seba by som dudel nerobila, k tomu sme došli teraz, že v noci chcela spať len s prsom v ústach. A to nespať cez deň a nespať v noci je dokopy iný masaker :-/

beuss
autor
6. máj 2018

Dakujem vsetkym za rady aj podporu dievcata :-* asi to budeme muset vydrzat, inak to nevidim :(

beuss
autor
6. máj 2018

@lavender21 vsetko robim, ako som pisala vyssie.. aj biely sum ale ono ked reve ako zmyslov zbaveny nieje cut ani partnera ako rozprava a teda uz vobec nie sum a moje ssssss :/

lavender21
6. máj 2018

@beuss no a to ešte časom bude mať silnejší hlas 😂 nám teraz najviac pomáha nosič, tam mi zaspí tak do 10 minut, i keď s nehoráznym krikom niekedy... Ja som sa stále snažila vžiť do kože malej aké to pre ňu musí byť všetko desivé, nové. Keby jej nič nebolo neplakala by. Často to bolo len to, že jej chýbal pocit mamy, ako by povedal môj muž. Veľa trpezlivosti prajem. 😉 A ešte u nás na utíšenie zabrala "kovbojská chôdza", to sa páčilo malej oveľa viac ako akékoľvek kývanie.

janage
6. máj 2018

@78lenka 100%suhlas. Moja nespokojna dusa, je nespokojna doteraz, ale od svojich 11 by spala aj do 12.00😂
@beuss jednoznacne zohnat pomoc. Je pravda ze s takym revacom nikto nechce ostat, ale hoci aj vedla v izbe bude revat babke na rukach. Ty si musis aj odpocinut. Mne nespalo ani cez den ani v noci. Pri druhom som si odlozila na operku preventivne. Som si dala zavazok, ze uz takto na hubu padat nebudem. A ani ju nebolo treba😉 Neskutocny rozdiel mat klasicke babatko. Pri prvej to bohuzial trvalo par rokov kym prespala noc.