Ako riešiť nekľud u 10 týždňového bábätka?

Zodpovedané
4. jan 2022

Dobrý deň,

moje 10 týždňové bábätko má problém večer zaspať. Pretiera si oči, zíva a popritom plače. Zaspí po 1,5 hodine čičíkania v perinke na rukách. Bruško mal zlé iba prvé týždne. Teraz to skôr vyzerá, že sa nevie ukľudniť vôbec a tým pádom kričí od únavy. Keď ho položíme, tak celé telo mu funguje na 100%. Ruky a nohy má v pohybe, nevie mať kľud.

Ako mu môžeme pomôcť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že je už príliš unavené. Ukladala by som ho skôr (pretieranie očí je už neskorší príznak únavy).

Predtým aspoň hodinu už robte upokojujúce rituály - mojkanie pri stlmenom svetle, masáž. Ak je pre neho kúpeľ relaxačný, tak aj ten.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas