7 dňový novorodenec je chorý. Ako ďalej?

kukucka26
5. nov 2012

poradte doma mam 7 dnoveho novorodenca a je chory od starsich surodencov ktory su chory, je zahlieneny co mam robit idem sice zajtra k lekarovi ale ako ste to rie´sili, z nosteka mu netecie dala som mu nasivin pre novorodencov a odsala s odsavackou na vysavac ale to ma akoby na prieduskach a niekedy ho az tie hlieny napnu , teplotu chvala bohu nema

adel22
5. nov 2012

Na Fb je skupina: http://www.facebook.com/groups/sloboda.v.ockovani/
vela ludi tam riesi aj deticky...a mnohi vedia poradit...tak vyskusaj🙂

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monikamajova
5. nov 2012

My sme chvalabohu nič také nemali,ale moja suseda tiež keď prišla z pôrodnice toto isté čo ty a ešte si doniesli zlatého stafyllokoka na očku..choď k doktorke alebo jej rovno ešte večer zavolaj,prípadne na pohotovosť,ale môže to byť aj od pôrodu,že mu dostatočne nevyčistili tou trubičkou dýchacie cesty a teraz sa mu to čistí samo..nemusí byť chorý..len ho nakoj a daj vyššie

stanislavao
5. nov 2012

urcite treba ist hned k doktorke, nie az zajtra. to je velmi malinke babatko a nemal by ziadne lieky este uzivat. chodte radsej na pohotovost, aby sa vam v noci nedusil hlienom

anjelicek26
5. nov 2012

Odsavacku na vysavac nesmies pouzit u novorodenca ☹ Je to najskor od pol roka,mozu mu tym tlakom popraskat cievky☹ Treba ist k lekarovi v prvej rade s tak malym babom.

1234lubka
5. nov 2012

och ja moj maly sa nachladil ked som snim prisla domov....len som mu kvapkala odsavala....aj ked do odsavacky nic neslo ale i tak....

katarinaja
5. nov 2012

ja som používala odsávačku v prvom mesiaci. Malá mala tiež soplíky. Treba dať vyššie hlavičku pri spaní. Na pohotovosť môžeš ísť ale podľa mňa ti veľmi nepomôžu, ak je to iba nádcha. Veľa tekutín - kojenia a odsávať soplíky. Používala som morskú vodu pre novorodencov do nošteka.
Teraz má 3 mesiace a opäť má soplíky a postupujem rovnako.
Držím palce.

dadka212
5. nov 2012

ja by som určite zbehla na pohotovosť, pre pokoj mojej duše, nech ho popočúvajú....je ešte velmi malinky

malapepka
5. nov 2012

Môj malý má 3 týždne a niečo a tiež je chorý. Volala som s doktorkou a naordinovala nám tieto lieky - na soplík Physiomer, odsávať len v nutnom prípade, aby sa nepoškodila sliznica, hlavičku mu dať vyššie kvôli hlienom. Na kašeľ máme Sinupret, je to aj pre novorodencov 3x10 kv. Našťastie mu to už prechádza, liečba zabrala.
Ale upozorňujem, že nič by som neriešila bez konzultácie s lekárkou. Tak malé bábo je ešte veľmi krehké, aby sme robili na ňom pokusy z medicíny.
Prajem skoré uzdravenie.

ederka1
5. nov 2012

my sme tiež použivali odsavačku na vysavač koncom druheho mesiaca,lebo tiež ochorel od surodencov,no museli sme ist do nemocnice,lebo mal zapal priedušiek....najprv libenar nechat posobit potom odsat a dat nasivin...teraz mal tiež sopliky no idu mu zubky,ale už je dobre...nech sa skoro uzdravite...

puskaruka
5. nov 2012

K lekarovi s nim zajdi urcite, u malych babatkach sa to moze skomplikovat.

nasta197
5. nov 2012

Aho jurčite mu davaj vysie matrac v postielke a aj na brusko nech mu stekaju ab yho nenapínalo a morská voda je super tom u hned povolí a tiež nasivin 0,01% len nejak moc neodsavaj vysavacom je to dsasť silne tak možno 3krat za den lebo sami stalo že ked mal moj syn 2 mes taks amu pustila krv s nošteka po satí z vysavača

henrietag
5. nov 2012

odsavacku na vysavac som pouzivala asi od 2 mesiacov ked dostala sopliky niektore vysavace maju nastavitelne ako silno idu

zuzi0911
5. nov 2012

Radsrj aj na pohotovost. ja by som uz utekala. moc malinke babatko a bala by som sa.

nicky182
5. nov 2012

najlepsie ti naozaj poradi lekar, neodsavaj cez "vysavacovu " odsavacku, kup si obycajnu odsavacku s 2 hadickami a nadobkou na sopliky,s tou som mala najlepsie skusenosti, je setrna a efektivna 🙂 zelam skore uzdravenie ---

gaby21
5. nov 2012

Ja som pouzivala odsavacku na vysavac od narodenia pri oboch a v pohode, ved to sa ani nemusi dat do nosteka, staci prilozit ku dierke a vsetko je von a netrva to ani sekundu 😎

pink_lady
6. nov 2012

@kukucka26 zrejme uz si bola u lekarky ale, ak sa bojis pouzit odsavacku na vysavac, tak pouzi taku rucnu co si das do ust, podla mna aj lepsie, sama si regulujes co a ako...aj novorodenci byvaju chori, neboj, zvladnete to 😉 pokial pojde do skolky bude mat super imunitu /od starsich/