8 mesačné dieťa má hrčku za uchom . Čo to môže byť?

tuttifrutty
17. jún 2012

Našla som svojmu 8 mes. babatku hrčku za uchom o velkosti asi 1cm neviete čo to môže byť či je dovod k panike?
Máte niekto rovnakú alebo podobnú skúsenosť?

anw
17. jún 2012

Nasa Hannka ma hrcky (lymfaticke uzlinky) na hlavicke od kedy prekonala 6 chorobu (ja som presvedcena o tom ze to bola ruzienka). A za uskom mala ked jej rastol prvy zubok. Nam to Dr. kontroluje ale vraj je to uplne normalne u deti (kym su pohyblive, mäkke a male do 1,5cm). Usko si nechyta?Mohlo by ist aj o zapal alebo nejaku inu infekciu. Ja osobne davam kazdu uzlinku pozriet doktorovi. Ved na to ho mame, ci?Najlepsie zbehnut k dr.

anjelicek26
17. jún 2012

Aj za uskami su uzlinky... ak babo v poslednej dobe ockovali, moze to byt reakcia, urcite to ukazte lekarovi. Dolezite je ako pise @anw...aby to bolo pohyblive...

janage
17. jún 2012

Ja som presne toto riešila s cca dvojtýždňovým bábom - mala za uchom - u nás panikáril ocko 🙂 Naša pani doktorka povedala, že to je ok - presne ako odpoveď pred nami, ale pre náš kľud nás poslala na ultrazvuk krku. Tam všetko našli aj na krku menšiu, ale všetko ok pani doktorka veľmi milá všetko vysvetlila. Chvíľu sme to ešte doma "sledovali" . ale popri iných zdravotných problémoch, ktoré sme riešili sme na to úplne zabudli. Takže určite nie je dôvod na paniku, ale ak sa bojíte rozhodne navštíviť doktorku a prípadne pre vlastný kľud si poproste ultrazvuk - tam vlastne pozrela či to nie je prekrvené lebo nádor by musel byť vyživovaný - tak nám vysvetlili.

zuzana1992
17. jún 2012

Ahoj my sme s tým boli u doktorky a povedala ,že to môže byť štipnutie od komára alebo zväčšená uzlina. Pokiaľ dieťatko nemá teplotu nie je dôvod k panike 🙂

sirael
17. jún 2012

Aj nasa mala to mala, dokonca za oboma uskami a behom dvoch dni ochorela a lekarka povedala, ze to je uzlinka. Zmizlo to behom troch tyzdnov....

s1m.one
17. jún 2012

My to mame od narodenia,v knihe nase dieta je pisane,ze s tymto pride skoro kazda druha mamina k dr,vraj je to ok dokonca aj do 8 rokov, mozu to byt uzliny,vyskytuju sa najviac bud ked idu zuby alebo choroba,no moze to byt i porodom a tym ako pride dieta na svet... treba sledovat aj ine uzliny,napr v brusku

lenusskaa
17. jún 2012

My sme mali v 2.mesiaci za oboma uskami, doktorka pozrela a povedala, ze je to uzlinka, ze to moze byt reakcia na ockovanie (proti tbc do ramienka, zle sa nam to hojilo) alebo aj reakcia na prepichnutie usiek..

lvka
17. jún 2012

Nas syn ma jednu vacsiu uz dlhsie cca od polroka.. Teraz bol ockovany vakcinou MMR a ma este jednu za uskom na tej istej strane.... Doktorka nam povedala ze u deti bezne do 2cm v poriadku, tak to sledujeme... Ja ale nemam "srdce na mieste"

lentilka29
17. jún 2012

zvacsena uzlinka..kazdy z nas tam ma uzlinu,niekto vacsiu iny mensiu.zvycajne sa zvacsi pri zapale hrdla,angine,zapale uska a tak....skus zbehnut k lekarke..mozno to ma len tak...

li_la
17. jún 2012

Presne ako píšu ostatné. Po očkovaní, chorobe, alebo nejakej infekcií... Každopádne sledovať, dať skontrolovať doktorovi a ak sa niečo nepozdáva, tak radšej čím skôr. Keď nie som si istá, radšej zájdem alebo zavolám dr. a môžem mať kludné svedomie.

kellys
17. jún 2012

my máme tie uzlinky na oboch stranách za uškami zväčšené v podstate od narodenia stále, a to už máme 2 roky preč, ale doktorka to nejako špeciálne nerieši

ematko29
17. jún 2012

aj obe moje duevvčatá maju uzlinky za uškami,dokonca aj na krku .tiež som sa zlakla ked som si to všimla pri oboch okolo 8mesiaca.staršia je prvačka a zmenšujú sa potrošku ,behali sme po hematologoch aj alergologoch nič sa nezistilo,chvala Bohu.a smladšou sme nedavno navštevovvali hematologičku lebo mala pod sánkou taku večšiu a ešte ju aj má .vysledky má už v poriadku ,boli sme aj na infekčnom abolo to v poriadku

modrofuzik11
12. apr 2014

ahojte dievcata, dakujem, ste ma ukludnili.sara je pomerne zdravy jedinec. ma 4,5 roka a od narodenia bola chora max. 3 x. pred tyzdnom sa zacala stazovat na bolest ucha. pozrela som, nic som nevidela. tato bolest pretrvavala. povedala mi, aby som skusila prstekom. a nahmatala som hrcku, cca 0,5 cm velku, tvrdu. som sa prelakla. v pondelok ideme ku lekarke. tak verim, ze to bude len uzlinka 🙂

bambola82
12. jan 2015

Ahojte...mojej 7,5 mesacnej dcerke som nasla za obidvomi uskami uzliny cca 1cm...moze to byt z toho,ze ma ovcie kiahne a ma aj zvysene teploty?Z coho vznikaju tie uzliny?

sofinkina_maminka
22. apr 2015

Dobry den, aj my sme taku uzlinku, resp.hrcku (neviem, ci je to uzlina, este sme neboli u lekarky) spozorovali u mojej malej vcera pri kupani... Moze to byt aj reakcia na preplach slzovodov, resp. na zapal zlznych kanalikov? Lebo tento problem malu trapil od narodenia a zrovna vcera jej ich preplachovali. Nemozem vsak s urcitostou povedat, ci to uz za uskom nemala pred tym, mozno som si to len nevsimla. Volnym okom to nevidno, je to velke asi ako kostka z ceresne a mam pocit, ze to JE pohyblive, malu to ocividne neboli, ani na dotyk. Velmi nechcem behat k lekarke, ked to nieje nevyhnutne, nechcem aby mi tam mala dostala nejakeho bacila. Mala ma dva a pol mesiaca. Dakujem za radu.

katey
22. apr 2015

Aj moj syn to ma, jedna sa mu urobila vzadu na hlave, ked mal asi 2 mesiace. A jedna za uchom asi pred 3 mesiacmi. U dr sme neboli, lebo maly tam chyta hrozne hysaky. Ale kamoska doktorka to chytala, hovorila, ze si nemysli, ze je to uzlina. Navyse to nereaguje ani na chorbu ani nic, nezvacsuje sa. Ta za uchom sa ani moc nehybe. Vraj je to moze byt aj tukove.. a vlastne to mi vtedy povedal aj pediater na tu, co sa mu urobila prva vzadu na hlave, ze je to tukove.. Tak neviem.

zuzin78
22. apr 2015

@tuttifrutty ahoj co tak ist k doktorke ako cakat, na odpovede z MK? cez pc ti nik nevie poradit.
sup k lekarovi a uvidis co to moze byt. .,.a buds kludnejsia.

zvijka
28. sep 2015

@katey Ahoj, ako to prosim vyzera s tvojim syncekom a tymi hrckami? Zmizli ci ich este ma? Ake su? Tvrde? Pohyblive? Ja som vcera nasla mojej malej jednu za uskom a jednu vzadu na boku hlavicky. Oboje tvrde a nehybu sa. Celu noc som nemohla spat. Predtym som si to nevsimla a to ju stale hladkam a mojkam. Teraz je aj prechladnuta, ma cervene hrdlo a sopliky. Dnes ideme na kontrolne crp a stery. Tak to hned spomeniem nasej doktorke. Vdaka krasne!