Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

8 mesačný syn má 3 deň horúčku. Čo to môže byť?

betina1984
16. aug 2012

Mamicky, chcem sa spytat, maly ma uz treti den horucku, dnes je to uz lepsie. Ale je taky sklesnuty, lemravy, nic sa mu nechce, je placlivy, ma kruhy pod ockami. Kladie si hlavicku na jednu stranu. Davala som mu v noci o 2.00 Mig a teraz cipku Paralen, s tou horuckou sa to uz zda byt dobre, ale trapi ma ta jeho nechut k zivotu. Inak je to vesela kopa, robi neplechu, smeje sa, teraz akoby mi ho vymenili. Moze to byt pri zubkoch, alebo je to nieco vaznejsie?

elise
16. aug 2012

navštiv pediatra alebo pohotovosť, môže ale aj nemusi to byť zo zubkov.

lenka.s
16. aug 2012

a preco si nesla s dietatom k lekarovi ? toto skutocne nepochopim 😠

1234lubka
16. aug 2012

moj mal teraz tri dni v noci horucky cez 39, nespal v noci len reval horuci bol ako...manzel sa odomna odstahoval do inej uzby lebo sa to nedalo vydrzat....ked ma aj tvoj tak bez k lekarke, my sme mali nastastie len vyrozu dnes to preslo a cely sa mi vyhadzal z cervenymi flakmi-prekonali sme siestu chorobu. S detmi radsej zbytocne k lekarovy ako neskoro. lekar ti povie cis u to "len" zubky

boska79
16. aug 2012

kuknem vecer do vesteckej gule a napisem...

Preco nejdes doktorovi? V statuse mas ze ste na pohotovosti boli. Vraj 40tky teploty zo zubkou byt nemozu.. tak bud 6 choroba, alebo neaka letna viroza, teraz ich je vela...

po horuckach je oslabeny, to prejde...

anetkaadamko
16. aug 2012

aj náš mal 3 dni horúčku a aj trošku hnačku a na 4 deň. .....ako keby uťal a zmizlo to.......ale on nechcel piť čaj.....a v týchto horúčavách.........inak máme rovnaké staré deti........ak si rodila v TN, tak sme boli aj spolu.....

dejnas
16. aug 2012

Ak horúčkuje 3 dni, určite choď k lekárovi... na fóre ti nik neporadí, keďže skutočne nemôžeme vedieť, čo je tvojmu synčekovi

magali
16. aug 2012

tiez by som sla k Dr

pallacinka
16. aug 2012

Ja by som teda k lekarovi rozhodne nesla, ak chapem spravne, horucka klesa, ziadne ine priznaky choroby nie su (predpokladam, ze je a pije normalne) a je jasne, ze sa nebude hrat a spravat ako normalne, ked ma horucku. U lekara moze akurat chytit nieco ine a bude chudacik este viac v strese, aspon nasa mala vzdy pri navsteve lekara je. Pockala by som a ak by horucka o 2 dni uplne nezmizla, az potom by som isla. A odpoved na otazku- podla mna nejaka viroza, skor ako zubky, pri tych horucka (bavime sa o teplote nad 38,5) nebyva.

rakywanda
16. aug 2012

ak má dieťa 3 dni iba horúčku, netreba hneď bežať k lekárovi.
inak zažila som to na vlastnej koži, malá mala asi rok - 3 dni nezraziteľná horúčka, potom akoby uťal, ale samozrejme som bežala na pohotovosť lebo išiel víkend, tam jej dali antibiotiká, sirup na kašeľ /???/, čípok proti duseniu /????/a nakoniec sa z toho vyklula tzv. "šiesta choroba". po tých 3 dňoch horúčkovania sa mi na telíčku vysypala ako potničky a bolo po chorobe. nájdi si tú šiestu chorobu na nete, je to vírusové, nedáva sa na to nič, ani na tie vyrážky. ale ak máš zlý pocit, choď radšej k lekárke. radšej raz zbytočne ako neskoro.

mummy01
16. aug 2012

Ak kladie hlavicku na stranu tak by som neotalala s navstevou lekara...neviem preco sa akutne pripady riesia na konovi 😠

severanka96
16. aug 2012

ahoj,v prvom rade ak horúčka trvá 3dni bež k lekárovi nech vyšetrí dieťa...ak je to vírus,bežne sa dieťa vysype na 3deň,môžu to byť aj zúbky,ale nie s horúčkou ktorá pretrváva 3dni....väčšinou malé detičky rýchlo sa zotavia aj z vírusových ochorení,ale v každom prípade by si mala mať aj nejakú istotu,ktorú ti žiadna mamina cez net nedá,a kedže ti na dieťatku záleží chod k lekárovi,nech vylúči vážnejšie ochorenie.... istota je istota,radšej ísť zvybočne ako mať obavy...

cerez
16. aug 2012

Zuby sú pliaga a mám to momentálne doma. Ale horúčky by pri nich určite ako píšeš nemali byť. Zo zubami to určite nemá nič. Horúčka vie potrápiť nejednu mamu, ale nie je na škodu ísť za lekárom. Keď nejdeme, povedia, prečo ste neprišli. Tak treba ísť.

moon1979
16. aug 2012

tiez to moze byt siesta choroba - exantema subitum ... 3 dni vysoke horucky, zvrat nastava z úplneho zdravia, odrazu nezrazitelne nevysvetlitelne horucky, dieta je spave, malatne, trva to 3 dni, potom akoby zazrakom teplota klesne a na telicku sa vyhadze cervenymi flakmi, ktore nesvrbia, ani nijako neprekazaju ... flaky zmiznu same od seba za 2 - 3 dni a je po chorobe ...

mamutka
16. aug 2012

ked si kladie hlavku na jednu stranu, moze to byt zapal stredneho ucha, takze kym ho pozorujes a cakas ci ist k lekarovi, hodne ho nechavas trpiet.......... a hodne aj riskujes

sendy182
16. aug 2012

a čo hrdielko? uško, ........myslím že je chorý zvlášť keď je skleslý ja by som šla k lekárovi....hneď na druhý deň.......zraziť teplotu a ísť...............

helencek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
diana_81
17. aug 2012

I my sme si to absolvovali uz 2x a jasne, netreba nic podcenovat ale ani panikarit... Ako rakywanda pise - lekar tiez niekedy nevie NIC a len Ti dieta nadupe antibiotikami a liekmi co skor uskodia a vobec nepomozu - fakt skvela liecba!!! Ja by som lekarke zatelefonovala. To som i spravila, povedala mi, ze ak nema ine priznaky, nech pockam dva-tri dni a ak horucka ani potom neklesne, budeme to riesit. Ze v cakarni len nieco chyti a presun bude narocny pre babo. A ze jej mozem keby cosi zavolat. Tak aj bolo - siesta choroba ako vysita, mala nemala ine priznakt, horucka (nedavali sme dole, kedze mala to zvladala relativne ok, celu dobu visela na prsku a spinkala vela, tak nech telicko bojuje) ustupila do troch dni ale pocas toho bola konstantne kusok nad 38,5 ( max 39,3). Potom na treti den sa vyhadzala.

Urcite pri dalsej teplote opat zvazim priznaky a pri pochybnostiach trielim k lekarke, ale nadupat dieta antibiotikami len preto, ze lekar nevie co mu moze byt nie je zodpovedna liecba. Najdolezitejsi je celkovy stav dietata, a a mamina ho najlepsie vies odhadnut.

renata5
17. aug 2012

nechapem preco si nesla k doktorke moj syn ma par hodin horucku a bezim lebo nie je to sranda aj teraz je chory mal horucky v noci utekala som k lekarke a ma anginu takze nic netreba podcenit a tie co pisu ze netreba panikarit a hned bezat toto veru nie zivot mame len jeden

roo
17. aug 2012

Lekari predpisuju lieky na znizenie teploty, rozne sirupy a atb aj kvoli mamickam. Prave preto, lebo ked tam mama dotrieli s dietatom, ze ono ma tri hodiny (!!) horucku, aj tak v drvivej vacsine lekar nic neuvidi, ale aby mamku ukludnil (a mozno niektory aby nemusel povedat "neviem"), tak nieco predpise.

hradnapani
17. aug 2012

skus si precitat o horucke nieco aj tu, vyborny clanok http://www.azrodina.cz/1471-o-lecive-sile-horecky

intrograla
29. júl 2015

Ahojte. Tato tema je uz starsia, ale rozhodla som sa pridat svoju skusenost. Mozno to niekomu pomoze, lebo aj mne uz vela diskusii takto pomohlo tu na MK. V podstate sme riesili podobnu situaciu ako zakladatelka temy. Syn mal 3 dni teploty. Cez den do 37,5 a cez noc nieco cez 38. Cez noc velmi plakal, ale ked som ho zobrala na ruky, tak prestal. Akonahle sa vratil do postielky, tak chvilku pospal a zase zacal velmi plakat. Ine priznaky neboli. Ziadny, kasel ani sopliky. Vsetci mi tvrdili, ze to su zuby a k doktorovi netreba. Na dasnach vsak ziadne hrbolceky ani biele fliaciky nemal. Slinil sa dost, tak ako vzdy. Po troch dnoch sme isli k doktorovi. A zaver? Maly mal zapalene obe uska. Vraj sa mu to z nosteka rozsirilo. Samozrejme ma doktor sfukol, ze kde sme boli doteraz. V noci plakal vraj preto, ze sa mal zapalene usko a ked na nom lezal, tak sa mu zohrialo a tym ho to bolelo viac. Preto plac utichol, ked som ho vzala na ruky a pokracoval ked sa vratil do postielky. Takze tolko nasa skusenost. Nie za vsetkym su zuby, ako vacsinou vsetci tvrdia 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli