8 mesačný syn odmieta tuhú stravu a je stále chorý

barabasulka
18. feb 2013

moj syncek ma 8 mesiacov, je stale kojeny, ale je stale chory, skoro kazde 2 az 3 tyzdne berie atb,uplne mi odmieta tuhu stravu a nechce pit cajik ked donho nalejem 40ml tak som stastna, uz som fakt zufala neviete mi poradit ako mam postupovat.

iv01
18. feb 2013

ťažko povedať, každé dieťa je iné, ale ak ťa to poteší ani môj nechcel nič iné jesť/piť iba mlieko do troch rokov, ale vďaka bohu nebýval často chorý.

aadulik2110
18. feb 2013

@barabasulka môj malý je tiež kojený, ale , v 6,5 mesiaci sme začali prikrmovať a bez problémov,n ale moja suseda, tiež kojí a jej malá do jedného roka všetko odmietala a len mlieko si žiadala... prospievala a tak to neriešili. Po jednom roku akoby uťal, síce mlieko je číslo 1, ale papá pekne všetko ako miešačka

dazdovka
18. feb 2013

@barabasulka preboha, chuda male ☹ Aj u nas to tak bolo, prva dcera furt furt chora od prveho ockovania az po 5 rocne, totalne mala oslabenu imunitu, davala som echinaceu, c-cko, imunoglukany, nic nepomahalo dostatocne... Druhe dieta prave preto neockujem a je zdrava. Tuhu stravu este nemusi, staci trosicku, materske mlieko ma do roka byt najcastejsou potravou. V priprave jedla pre krpca sa treba vyvarovat citrusov, vyradit bielkovinu kravskeho mlieka (zahlienuje), posilovat imunitu prechadzkami vonku, vela vetrat, robit hygienu nosika, vyvarovat sa preplnenych priestorov (obchody, cakaren u lekara, MHD)... Cajik teraz v zime nemusi ak ponukas casto materske mlieko a ma dostatocne vlke plienky bez neprijemneho zapachu... Ale ked by kaslal, tak treba aj vela pit, v tom pripade miesto caju aj cistu vodu ponukni, skus rozne druhy flasiek, napr moja mala neznasa dudel na nicom, tak pije odmalickeho malicka z Lucka pol litrovej flasky (s tym striekacim vrchnakom/sosacikom)...

katakatarina
18. feb 2013

@barabasulka netráp sa tým, že nechce tuhú stravu. Moja malá nebývala chorá ale mixovali sme skoro do 2 rokov. Potom začala sama hrýzť, nerobila som z toho vedu, ked som videla, že ju stále tuhá strava napína, zamestnala som mixér. Ak kojíš, netreba mu čajík, pokiaľ dosť ciká, tak ako písala dazdovka. Zameraj sa hlavne na posilnovanie imunity, tuhá strava počká. Nám sa osvedčuje surová cviklová šťava - ja ju pijem, malej zamiešam trochu do jedla. Je to strašne zdravé a hlavne prírodné. Môže to byť jedna z možností. Dalej viem, že pomáha vitamín C, v DMke majú čistý vit C v prášku bez žiadnych chemických aditív, dávkovanie Ti poradia tu v téme "Megaaskorbická liečba". Tiež by mohli zabrať homeopatiká, ale bolo by dobré kontaktovať dobrého homeopata, než len tak nabehnúť do lekárne. Homeopatiká tiež môžu pomôcť pri čistení organizmu od ATB. Želám vám, aby chorľavé obdobie čoskoro pominulo a nastúpilo už len pevné zdravíčko! 🙂

andrejka1974
18. feb 2013

a v akej konzistencii mu davas stravu, ja mam 10 mesacnu dcerku a nema vobec problem jest tuhu stravu, ale musi byt kasovita nesmie mat kusky tak jej ju mixujem a ovocie mi velmi jest nechcela a ja som vyskusala jej dat ovocie teple , doslo mi ze papa teply obed, teplu kasicku , tak aj ovocie chce teple a odvtedy spapa aj ovocie , jogurtiky ma tiez teplucke take vlazne a moja pije len mliecko , a pritom je na umelom , caj ani vodu nechce nevadi davam viacej mliecka 🙂 🙂 🙂 🙂 starsia dcerka mi bola do roka tiez chora brala casto antibiotika kazde 2 az 3 mesiace , ale po roku ako keby utalo , je chora teraz tak raz za 6 mesiacov a pritom uz druhy rok chodi do skolky 🙂 🙂 🙂 🙂 a ona mi zacala nieco ine pit az v dcvoch rokoch pila mi len mlieko umele islo to sice do penazi, ale zvladli sme to 🙂 🙂 🙂 🙂

barabasulka
autor
18. feb 2013

@dazdovka
dakujem za rady si zlata, este vyskusam tu flasu so sosakom, my sme boli ockovany prvykrat az teraz v 8 mesiaci takze to ockovanim nebude , nedavno sme boli v nemocnici a maly je mierne anemicky takze uz nam odporucali zacat cim skor papat a jedine co mu chuti aspon trocha su kremiky tak uvidime co bude, dakujem aj tak za rady pekny vecer

barabasulka
autor
18. feb 2013

katarinka, andrejka taktiez dakujem za odpoved,urcite nieco vymyslime ja potrebujem uz povzbudit, tesila som sa na druhe babatko, ale zatial mam z toho viac stresu ako pri prvom a to som porodna asistentka to je to .

gagadk
18. feb 2013

Nečítala som príspevky iných mamičiek a toto sú moje skúsenosti s mojimi chlapcami.
Prvý starší syn mi pil mlieko do dvoch rokov, vôbec nechcel piť čaj ani vodu a jesť tuhú stravu vôbec nie.
Tiež mi býval často chorý, ale jedlo ani pitie mu nikdy nenanútite.
Teraz má 5 rokov a zje všetko a je z neho chlapisko.
Mladší ten má teraz 2 roky a do 1,5 roku mi býval často chorý a tiež pred chorobou a v čase trvania choroby mi odmietal jesť aj piť. Keď sa vyliečil bolo všetko o.k. a prišla aj chuť na jedlo. Uvidíte keď prejde toto zimné obdobie aj dieťatko bude zdravšie a príde aj chuť na jedlo a aj tekutiny Vám bude piť. Nezúfajte a uvidíte keď príde jar Vaše dieťatko bude zdravšie a všetko bude lepšie aj s pitím a aj s jedením. Pekný večer

barabasulka
autor
7. mar 2013

dakujem za povzbudenie, dufam ze cim bude starsi tym to bude lepsie pekny den 🙂

ajca123
8. mar 2013

@barabasulka ahoj poznám to az moc dobre... Moj syn od 1,5mesiaca bere ATB. už dvakrát v nemocnici sme skončili zápal pľúc ☹. A ked sme začali z prikrmama papal celkom dobre.. Ale ked začal byt usoplena prestal jest.. Ja zufala a aj lekárka.. Vsetko som s ním pobehala,sono,kardio,imunolog a mame ist aj na cetecko.. Ale na to musi byt úplne zdravy,ale to nie je...
Ale už som bola taka zufala a kamarátka mi poradila homeopaticku a ta nám nasadila homeopatika... A musím povedat ze od te doby co ich bere je o 99%lepsie.. Lebo už len ked dostal sople na druhy den mal chytene priedušky a hned aj ATB.
Skús aj ti homeopatiu

barabasulka
autor
8. mar 2013

dakujem, uz som na to pozerala urcite vyskusam dakujem za prispevok