Acinetobacter species máte s ním nejaké skúsenosti?

lulusy
8. mar 2010

Prosim k tomu rozumie alebo ma/mal dietatko s tymto bacilom prosim napiste.
Mojej dcerke ho zistili z vyteru v hrdle,ze vrajje to velmi zriedkavy bacil a mohla ho dostat zo vzduchu,od ludi a pod. Po prelieceni sa urobi novy vyter a potom sa uvidi, dr. nam dala Amoksiklav - sirup. Ja som uz volala svojej dr aby mi urobila tiez vyter.
Som dost prestrasena,co to je a ako sa to lieci ...
Porosim napiste svoje nazory a najlepsie ak mate skusenosti.
Dakujem

lulusy
autor
9. mar 2010

naozaj sa nikto nenjade s tymto problemom? ☹

denduska
9. mar 2010

ahoj, neviem ci ti pomozem, viem o tom akurat tolko ze je to uplne bezny bacil hlavne v nemocniciach - a tam je aj najviac nebezpecny, lebo ochorenie vyvolava hlavne u oslabenych ludi, chronicky chorych a tak... Len nerozumiem, tvoja mala je chora? ci jej to nasli nahodou? lebo ak nema tazkosti, tak podla mna to netreba liecit atb..ono sa to bezne vyskytuje aj na kozi u niektorych ludi... no urcite by som urobila este raz vyter, ci sa to tam nedostalo nejak pri manipulacii alebo bohvie. Ak nie je/nebyva chora, urcite nestresuj 😉

lulusy
autor
9. mar 2010

Ahoj Deni,
dcerka bola asi 3 tyzdne soplava, raz to preslo- potom opat,sme si povedali ze su to asi zuby, ale ked sopliky zhustli a zacali mat nadych do zlta, tak dr. urobila pre istotu vyter a tak sa to zistilo. A este raz mala sopliky pred 6 mesiacmi ale to vtedy isli 2 zuby naraz.

denduska
9. mar 2010

aha no tak to je ine..ale naozaj nestresuj, vyberiete atb a uvidite, ja by som sa az tak nebala, skor keby sa to opakovalo. Nasej tiez vysla z nosa a hrdla cela zoologicka zahrada 🙄 klebsiela, pneumokok, hemofilus..jedno lepsie nez druhe..ale nic s tym nerobia, lebo nie je chora.

lulusy
autor
9. mar 2010

wow .. ze zoologika zahrada 😀 som sa nasmiala 😀
No ano som sa prelakla, pretoze som nu prilis upnuta 😒 moje zlaticko, laska, moje vsetko 😵

dianka08
10. mar 2010

Ahoj lulusy, a boli vo vytere aj ine mikroby? lebo Acinetobacter nie je agens, ktory by vyvolaval ochorenia v hrdle a najma nie u dietata, ktore nie je v nemocnici...
urcite by som dala opakovat odber a opytala by som sa, ci bolo vo vytere aj nieco ine, lebo ak nie, tak nechapem dovod, preco mala dostala ATB...
a urcite sa neboj, kludne to moze byt nahodny nalez...

lulusy
autor
11. mar 2010

Ahoj Dianka, mala mala iba sopliky, hrdlo ciste, dychanie ciste,ale dr. to nedalo tak urobila vyter a pokial viem, tak je tam iba acinetobac. v utorok ideme na kontrol. vyter. a berieme amoksiklav.... ja nie som dr. takze neviem ako je to s tym bacilom....

denduska
11. mar 2010

no urcite napis potom co druhy vyter, mne sa to tiez nezda.

lulusy
autor
11. mar 2010

urcite napisem, takze antibiot. nam nemala davat? zbytocne to zatazuje asi malej organizmus .. ☹

denduska
11. mar 2010

lulusy, to teraz tazko povedat...ak neberie atb dookola, tak jej to nic neurobi, len jej potom ako ich doberie, nasad nejake probiotika. Na druhej strane, ja som teraz tiez mala sople, som sa s nimi trapila vyse tyzdna, az tiez zozltli, tak som si uz dala atb, ale len take do nosa a po dvoch dnoch mam pokoj.
Ale dufam ze vam aspon tie atb pomohli a sopliky miznu, ked uz ich beriete.

lulusy
autor
11. mar 2010

no do nosa nam dala pamycon (asi som to zle napisala) a k tomu amoksiklavu nam dala ze ma brat asi 2 hodiny po nom Bio Gaia ... tak tie berie...
Spoliky zmizli akoby nic - najpr dostala nasivin,potom sterimar a po 4 dnoch jeho uzivania zacali spole ustupovat ale aj tak sme dostali pamycon lebo boli zlte.

denduska
11. mar 2010

jej, no tak podla mna ten pamycon uplne stacil..a dobre si to napisala 😀 😉

dianka08
11. mar 2010

Lulusy niektore dr. davaju ATB "pre istotu"...ja mam radsej take, co rozmyslaju, kym napisu recept...co uz...

ak si ATB uz zacala malej davat, tak ich doberte do konca...aj ked sa jej polepsi, je to dolezite kvoli rezistencii...

lulusy
autor
17. mar 2010

nuz co uz ant. sme dobrali ked sme ich uz zacali ... 😒
Volala som dnes s dr. ci mozeme prist na kontrol.vyter a povedala mi ze nemaju "vyterky" tak mam zavolat v pondelok ci uz maju - ci mozeme prist .... 😠 este ze som tam rovno nesla, len zbytocne by dcerka mala opat zachvat placu 😠

dianka08
22. mar 2010

ahoj lulusy, tak ako ste dopadli?

luy
13. jún 2011

@lulusy nám ho práve zisstili,prosím ozvi sa mi

lulusy
autor
13. jún 2011

@luy
ahoj, tu som, čo by si rada vedela?

luy
13. jún 2011

ako je to s Vami,môj syn mal neskutočné sople,zápal prínos dutín,všetko ho bolí čelo hlava a dnes prišiel výsledok ,kedy ste sa dali z toho dokopy?

lulusy
autor
13. jún 2011

my sme dobrali tie antibiotika a bolo vsetko v poriadku, kontrolny vyter bol cisty, cely priebeh trval asi 2 tyzdne.

luy
13. jún 2011

@lulusy u nás to je dlho od januára neustále zápaly dutín a dnes sa k tomu pridalo toto,našťastie berie atb na ktoré prišlo že to pomôže tak mu dala dalšie balenie a dcérka ma 8 mes. a dostala to tak jej predpísala Unasyn,joj potešila si ma že len dva týždne dakujem

lulusy
autor
13. jún 2011

dnes riešim všetko homepatikom, velmi nam pomohol na posilnenie imunity rakytníkový sirup, dcerka nebola chorľava, len ako prevencia, pri prerezavani zubkov je detsky organizmus oslabeny a vtedy sa ho chytaju choroby.... Dobrali sme ho v zime a na malu sa od vtedy nic nenalepilo ..klop klop klop ...
@luy ... a synovi robili vyter? aky je vysledok?

luy
13. jún 2011

@lulusy no tenacinetobacter aj on aj mala

lulusy
autor
13. jún 2011

ja som po tejto chorobe brala hygienu velmi vazne, ziadne bozkavanie dcerky a tobôž nie keď ju chceli pusinkovať deti ... vrrr, som priam zurila. Potom mi dr. vysvetlila, ze je to dobra prevencia, ale tiež že sa to širi vzduchom, takže tomu až tak zabranit nemozem. ...

Prajem nech sa deturence raz dva vyliecia !

lulusy
autor
13. jún 2011

@luy teraz som mudrejšia, ale vtedy som bola velmi vyľakana. Dostanete sa z toho ;)

luy
13. jún 2011

@lulusy dakujem

eva423
10. jan 2012

@lulusy ,ahoj píšem ti kvôli tomu ,že dnes mi lekár oznámil že malej našli vo výtere acinetobaktera.Som z toho strašne vystresovaná a zúfalá pretože na internete som sa dočítala že ten bacil je neliečitelný a pri infekciách môže mať fatálne dôsledky.Ako ste na tom s malou? Kolko má rokov? Naša len pol roka a doteraz presne ako si ty písala mala len dva krát soplíky.Prvý krát sme ich vyliečili coryzaliou a teraz som to trochu podcenila. Dostala z nich kašel až taký že sa nám dusila a musela som volať na pohotovosť.Máme už druhé antibiotiká a stále kašle. Vyhodila sa jej v puske žabka a nemôžme sa jej zbaviť.Máš dobrú detskú lekárku?Čo ti o tom bacile povedala ?Eva

miamoja2012
20. jún 2014

@eva423 ahoj, mojej 13m dcére našli acinetobakter v ocku, dr. Povedala že je to zlý bacil, ale nič viac, že mám ísť zas k očnej, už 5x, lebo ona nemôže take silne predpísať na liečbu.
Chcem tá poprosiť o info, ako ste s tým bakteróm dopadli vy, ako sa vyliečil, či mal nejaký nasledok

eva423
30. jún 2014

@miamoja2012 my sme dostali antibiotiká a v opakovanom výtere už nebol. aj nám doktor povedal že je to zlý bacil ale len pre nevyliečiteľne chorých

miamoja2012
3. aug 2014

@eva423 ani mojej kontrolný ster už nenašiel acinetobakter ale stafylokoka či streptokoka

novazienka
24. nov 2016

@lulusy Ahoj. Tiez potrebujem poradiť. Dcérka ma dva roky a uz mesiac je chorá. Sople a vlhký kašeľ. Vybrala Cefzil aj uniflox do nosa ale nic nepomáha. Včera mi sestricka napísala ze ma acinektobdktera. Aj moj syn je na Tom podobne ma 5 rokov. Ako ste sa toho zbavili vy? Zaberajú na to vôbec nejake antibiotiká?