Aké máte skúsenosti a názor na aktívne chodítko?

firstbaby
20. dec 2010

Zaujima ma ake mate skusenosti s tzv. active walker, teda aktivnym choditkom, ktore si dieta tlaci pred sebou ako vozik 😎 Ako dlho ho dieta vyuziva popripade je to vyhodne pouzivat pri zacinajucom chodeni?Dakujem... 😉

bmonika
20. dec 2010

myslíš také niečo ako má chicco, alebo iné? my sme to pri prvom mali, ale využívala akurát tie guličky, na hádzanie - teda ako hračku, kedže sa jej to na plávajúcej podlahe šmýkalo 😉 tak sme to pri druhom ani nemali.
ale chvália si to a hlavne detičky, ktoré začínajú chodiť v lete, lebo to dosť využívali vonku. aj doma na kobercoch, prípadne také čo sa nešmýka - najprv letelo chodítko, potom mala za tým.
tak sme my mali doma kočík a mala sa naučila chodiť za ním. teraz sú také pekné kočiariky aj tie drevené čo majú gumu na kolieskach, ja by som kúpila asi to 😉

strapco13
20. dec 2010

my sme ho mali..super vec..akonahle chodil uz stabilne kolo nabytku tak som mu ho dala..aj na plavajucej podlahe zvladol, obcas mu uslo, obcas tlacil po kolenacky..ale dlho ho ako tlacdlo nevyuzil..beha sam od 10 mesiaca /bez nejakeho navlacovania a pod,nidy nebol v chodaku ani navlacovany popod pazuchy/
ale doreaz sa s tym hra...hadze si gulicky, pusta melodiu, vklada dnu kocky ...ja som kupila take co ma viac funkcii v jednom..cize pre nas super vec
ale viem,ze pre dievcata skor kupuju kociky...s tym sa vyhraju velmi dlho...ale na zaciatok je kocik asi dost labilny
my mame toto

salma22
20. dec 2010

to lepsie paci sa mi to viac ako klasicke... sme to chceli ale nejako nevidalo....casu 😀

ani3012
20. dec 2010

tak treba viacej dávať pozor ako pri klasickom "pavúkovi" ale určite bolo pre malú po pohybovej stránke lepšie 🙂

bubelko
20. dec 2010

ja som mala len pri druhom - taky dreveny vozicek a zacali sme ho pouzivat, ked zacal posuvat po byte stolicky. ale rad sa s nim hra aj starsi - ma ho ako nakupny vozik, ked sa hra na obchod 😉

ivett1
20. dec 2010

ahoj...my sme mali pultík& chodítko v jednom Simba toys...výborná vec🙂 ...vyhrali sa na ňom obaja 😉 ...a ešte sme mali chodítko od Fisher Price - už len pri synčekovi a tiež sa nám osvedčilo 😀

gretkab
20. dec 2010

My sme mali Chicco, chodit sa pri tom nenaucili, ale obaja sa s tym strasne vela vyhrali zpredu (hadzali gulicky, tvary) a behali s tym v case, ked uz vedeli chodit 😉. Ale ja by som pri mojich urcite kupila znova.

babulina
20. dec 2010

nasa milovala takyto typ choditka, najprv sa s nim iba hrala, potom tlacila ked lozila a nakoniec ako chodila, ale vzhladom na to ze mame parkety tak som jej striehla za zadkom aby sa niekde s nim nesmykla, ked vedela uz chodit sama (15mes) tak potom to uz bolo bez problemov

medi
22. dec 2010

ja by som dietatu ziadne choditko nedala, nevidim na to dovod. okrem toho rehabilitacna doktorka mi sama povedala ze to dietatu vyslovene skodi - teda dietatu co samo este nechodi, a aj samej sa mi to akosi prieci. som za to, ze dieta ma robit to, na co sa samo citi, a ked bude pripravene na chodzu, zacne chodit samo aj bez choditka.
okrem toho si myslim ze v choditku dieta tak akurat pride k urazu.

blumka
22. dec 2010

my sme mali a teda mame leva od fisher price. starsa dcera za nim zacala chodit po vianociach, kedze to bol darcek na vianoce, sama zacala chodit koncom februara, potom ked uz chodila, ho vyuzivala ako odrazadlo, kedze ten lev ma aj taku funkciu. Teraz za nim zacina behat mladsia, obcas ho tlaci kolenack, obcas za nim bezi, este sa jej nestalo zby spadla...vzdy ked jej to ide ujst a ide prilis rychlo tak sa sama da na kolienka. Popri tom sa starsia stale s nim hrava, akoze ma auto v byte...Urcite je to lepsie ako klasicke choditko 😉

danca7
22. dec 2010

ano,niektory doktory vyslovene zakazuju taketo choditka,ale len v pripade,ked ma dieta nejake vyvojove vady,ze ma slaby chrbatik alebo deticky,ktore cvicia vojtovou metodou...ale ked je uplne zdrave nieje problem,samozrejme,ze ho tam nedame na cely den...no ja osobne len,ked som potrebovala navarit,niekam odbehnut...bola som spokojna,ved teraz su uz tie choditka bezpecnejsie ako volakedy neprekotia sa tak lahko...to male tam aj tak dlho nevydrzi a som zato,aby sa deti naucili vsetko same...

berus222
22. dec 2010

my sme mali od FP, ale len sa s nim hral. po plavajucej podlahe sa mu to smykalo a koberce nemame. takze ako pomocka k chodeniu sa u nas neosvedcilo.

alexandrah
29. dec 2010

ahoj, vies, ze ma to na tlacenie ani nenapadlo?? ale aj tak mame parkety, tak by sa mu to smykalo ... A fakt, jak niekto pise, ze by nikdy nedal, blbost blbost ... v minulosti mali snad vsetci pavuka, a co zle chodia?? moj syn sa zacal stavat, a chodit popri nabytku, co sa moze vykotit kazdu chvilu, a nasi kupili pavuka, ine ich nenapadlo, a je to super, risko si vela chodi, strasne ho to bavi, a viem, ze nespadne, odvtedy robi strasne pokroky, spevnuju sa mu nozicky ... ked je dieta zdrave, nevidim dovod, preco nie ... maminy mi vraveli, ze sa ovela rychlejsie dieta nauci chodit ... to neni o tom, ze by sa nestaval, alebo tak, len by som musela simulovat choditko ja, a chodit s nim hodiny po byte, a kedze som tehotna, a ako tu jedna mamicka pisala, potrebujem si navarit, upratat, tak viem, ze nespadne, a strasne ho to bavi ... nedam ho tam na hodinu, ale na pol hodku kludne!!! je to super ... ale ten active walker by som asi naozaj riesila podla podlahy, som sa smiala, jak tu jedna napisala, ze najprv letelo choditko, potom mala, aby to takto nedopadlo ... a tiez co lekar, to odporuca daco ine ...takze nebrat vsetko ako pismo sväte ...

olifcek
29. dec 2010

my sme kupili auticko chicco deluxe 4v1 a je to super x;o)

ivetkab.
29. dec 2010

Názory sú asi rôzne a budú sa asi dosť priečiť. Asi neexistuje žiadna teoria, ktorá by bola správna pre každú maminu. Ide o to, že zo všetkého čo je napísané si ty ako mamina musíš sama vybrať čo je pre Tvoje dieťa najvhodnejšie. Pokiaľ cítiš, že to chodítko chceš pre uľahčenie chodenia dieťatka a že to pomôže aj tebe, pretože Ťa to svojím spôsobom odbremení, tak to bez váhania kúpte a používajte. A ak máš pocit, že to pre vývoj bábatka nie je dobré, tak to jednoducho vo vašej domácnosti nemá miesto. Ja napríklad nie som proti chodítkam, ale môj malý je až nemožne aktívny a v takom chodítku by mi nebol ani tri minúty. Preto ho nemáme ani nepoužívame. Kubko sa dostane všade kam chce a ja som prispôsobila celý byt jemu, aby som nemusela po ňom pokrikovať čo všetko nechce. Takže je to celé na Tvojom rozhodnutí, maminka ...

alca85
29. dec 2010

pri druhom si určite zaobstarám to aktívne chodítko (aj dcérke som ho chcela kúpiť, ale akosi som sa k tomu nedostala),.............. aj keď mojej malej neuškodilo a nespomalilo vo vývoji ani to klasické 😉, no začala som ju do neho dávať, už keď sa vedela sama postaviť popri nábytku 😉

beruska.zuzanka
29. dec 2010

ahojky, my sme najskôr chceli kúpiť nejaké to multifunkčné, ale malá dostala na prvé narodeniny toto

http://www.smoby.com/en/dolls/minikiss/accessor...

nemá síce miliónpäť funkcií, ale dajú sa zaaretovať koliečka, teda aby sa nešmýkali, vyhráva hudbu, keď sa s ním chodí a slúži ako kočiarik

klasik chodúľku sme nikdy nepoužívali, ali malú neprevlákame popod pazuchy, ani ako opičku za rúčky, všetko sa učí a na všetko prichádza sama a toto ju celkom baví, aj keď s bábou stvára kadečo 😀
a teraz na vianoce dostala od našich odrážadlo Puky wutsch, to je síce od 1a1/2 roka, ale za dva dni sa na ňom sama naučila jazdiť a teraz sa preháňa po obývačke 😕 😅 😀

tak veľa zdaru pri kúpe, dobre vyberte 😉

lejlla
29. dec 2010

Ahoj.ja suhlasim ako napisala alexandrah 🙂 .aj u nas risko pobehal s klasik pavukom aj nemozne 😝 a nebala som sa ze padne.myslim ale ze viac ludi,viac nazorov 😀 😀 😀 .

koniarova
29. dec 2010

Pri parketách je to zbytočné, nám sa veľmi šmýkalo.

mamutka
29. dec 2010

myslim, ze otazka by sa mala premenovat - je to odrazadlo, lebo si to tu niektori ludia mylia s choditkom = pavukom, co je pre dieta fakt nevhodne a potvrdi to kazdy lekar.

babatko88
29. dec 2010

nášho staršieho zaujímalo asi 3 dni, potom sa s ním len hral, takže pre mňa nepodstatná vec... uvidíme pri druhom, ale ani toho moc nezaujíma, má síce len 7mesiacov, ale iba sa s ním 5minút hrá a ide preč, ale za pokus to určite stojí