Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

macaeliska
17. sep 2008

Chvala bohu. Dnes sme boli u Dr. Brala nam krv na testy na alergiu a hned nas objednala aj na neurologiu a na gastro. Na sono sa mame objednat samy, takze ten reflux este nemam potvrdeny. No ale hlavne, ze nas niekam poslala.

mayap
17. sep 2008

Nechcela som nikoho vystrašiť. Reflux fakt mizne okolo pol roka, keď bábo začne s príkrmami ale najneskôr do roka , maximálne do 18 mesiacov. My sme fakt extrém. Malý bol ako trojtýždňový operovaný pre pylorostenózu a reflux máme ako bonus 😝
ja som sa len chcela trošku vykecať 😝 a ak má niekto skúsenosti tak nejakú radu ako prežiť... 😠

bubinko83
1. okt 2008

hbjh

bubinko83
1. okt 2008

Ahojte,pomaha Nutriton aj pri paleni zahy,alebo len pri grckani? Ako sa podava ked kojim?

hubka
1. okt 2008

Ahojte,my sme prave dnes boli vyradeni z gastra pre reflux, bo maly ako som zacala prikrmy, prestal s vrackanim, bolo este par drobnych nehod, ale to jew normalne..my sme sa tam vzdy prisli ukazat, dr nas povazil a bolo, maly pekne prospieval tak problem nebol, ale reflux je do 1 roka prirodzeny, kym nie je pazerak podrazdeny je to ok, takze nemajte strach ak to nie je tazka forma 🙂

annag
1. okt 2008

bubinko,

pálenie záhy aj grckanie spôsobuje reflux, takže Nutriton môže trošku pomôcť. Lepšie je však bábo polohovať, papať po menších dávkach, aby sa zabránilo spätnému toku mliečka spolu s kyselinou do pažeráka. Nutriton sa pri dojčených deťoch podáva pred dojčením rozpustený v odsatom mliečku po lyžičkách či striekačkou.

carmenuca
1. okt 2008

Kedy ste zacali s prikrmom ak ma dieta reflux? Mala ma 4 mesiace a bojujeme s refluxom. Nic nepomaha ani polohovanie ani Nutrilon AR ani Nutriton, vsetko ide von. Tak ma napadlo ci by sme nemali zacat s kasickami od 4 mesiaca??? 😅 Este sice dojcime, ale na dorkmenie (mam malo mliecka-vecer musim pridavat UM)

voloda01
15. okt 2008

Carmenuca, moja mala ma 4,5 mesiaca. Ked mala mesiac diagnostikovali jej masivny reflux. Ziadne zo spominanych anitrefluxnych opatreni nam nepomaha. Od 2. mesiaca papa UM, takze s prikrami sme mohli zacat od ukonceneho 4.mesiaca, pri dojcenych detoch sa moze zacat od 6. mesiaca, ale poznam mamy, co zacali kojenym detom podavat prikmy aj skor. Ked mate reflux, nevahala by som, a zacala by som pomalicky so zemiacikom, mrkvickou. Nam to trosku pomohlo. Samozrejme, ked dostane UM, tak opat grcia. S tym prikrom tiez opatrne, ked ho podavam velmi husty, tak ju zapece. Najme z mrkvy. Drzim palce 🙂

evixa
25. okt 2008

ahojte, na strane 7 bolo spomenute chrcanie v spojitosti s refluxom. Mate s tym skusenost? Nasmu Gregorovi sa tie vracia mliecko a niekedy tak chrci akoby si potreboval odkaslat. Nepaci sa mi to. O tyzden pojdeme do poradne tak sa na to spytam, ale ak by ste niekto vedeli poradit...

annag
25. okt 2008

evixa, áno, jedným z prejavov refluxu je aj chrčanie, zápaly dýchacích ciest, ako sa teraz kojíte, ako často grcká, je po napapaní nervózny?

addaa
25. okt 2008

evixa, náš tiež chrčká a zistili mu reflux fyziologický na jednu epizodu. Nikdy nevrackal, krásne grgal a predsa...do jedného roka to vraj zmizne. Dr. vravela, že je to príčina chrčkania+mäkké chruapavky+jemný stridor. Chrčká nám od narodenia. Inak sme absolovovali v nemocnici koplex. vyšerenie a v podstate je zdravý chlapček, len chce čas a vývin, aby to chrčkanie pominulo.

monique02
28. okt 2008

ahojte maminky,
zostali mi 2 neotvorene balenia Nutritonu s trvanlivostou do 17.3.2009, ak by niekomu pomohol hodte mi prosim adresu do IP.
drzime palce aby vsetkym detickam reflux rychlo presiel 😉

evixa
28. okt 2008

dakujem za reakcie. Anna az teraz som sa dostala znova na konika, tak mozno si uz aj v porodnici. Kojime stale casto (cca. po 0,5 -1,5 hodine) ked je hore, ak zaspinka, tak vydrzi aj 3 hodinky. Napapa sa vsak uz ovela rychlejsie. Potom je to uz skor o hrani, ukludnovani a posuvani crievok. Negrcka casto, od vtedy co sa nam raz straasne dogrcal, len obcas "vypluje" trosku mliecka. To chrcanie sa zacne vacsinou ked dlhsie lezi na chrbatiku - pri brebalovani sa zvykneme s nim bavkat a skrabinkat po nohach, to ma rad, alebo ked sa hrame. Nervozita... hm... no nepatri k najpokojnejsim detickam. Ale skor sa hneva pri kakani a prdkani.

annag
28. okt 2008

evixa, nemusíš sa trápiť, myslím, že všetko je v poriadku, papáte ukážkovo🙂 🙂 🙂

to vrackanie je prirodzené, ak spapá viac, tak mliečko ide von, je ľahké, niekedy ide aj noštekom, to je taký normálny prirodzený reflux. To chrčanie môže byť spätným vracaním sa mliečka do hrdielka, lebo leží na chrbátiku a pri prebaľovaní sa mu žalúdok viac postláča. Alebo ako píše adda, jemný stridor, úplne bežný jav v tomto veku, pri námahe, plači ... sa vie takto prejaviť. Bábetká sú ešte nezrelé a funkcie niektorých orgánov musia dozrieť. A dobré je, že sa trošku hnevá, to nie je dôsledkom nejakého ochorenia, len tým, že inak svoje potreby nevie ešte vyjadriť, naopak, nenormálne by bolo, keby bol apatický alebo permanentne ubolený a nervózny. Vidno, že toto už vieš dobre posúdiť. Si správna empatická mamička a tie obavy k tomu patria. 😉 🙂

doriaa
29. okt 2008

Ahojte som rada, ze som natrafila na tuto temu. Moj maly bude mat 4 mes.a v piatok mame ist na sono bruska koli podozreniu na reflux. Uz aby to bolo, lebo v noci strasne chrci a niekedy pocujem ze sa nadychne akoby sa dusil. Inak mi nevracka, len obcas vyprskne trochu mlieka. No a stikutky ma od narodenia niekolkokrat denne. Je mi ho strasne luto, lebo nemoze spat, hlavne tato noc bola asi najhorsia. Tak som sedela a drzala som ho na rukach 😝 A este slinta akoby vypil nejaky cistiaci prostriedok 🙂 a dr.mi hovorila, ze to je ako u dospeleho kyselina. Niekde som citala, ze to moze byt aj dedicne a moj manzel bol pred mesiacom na gastro vysetreniach a diagnozu ma reflux 😒
No tak som sa vam vyzalovala a dufam, ze uz bude nasim detickam lepsie a prejde to.

dididi30
29. okt 2008

doria.
a to preto,ze chrci a ako keby sa dusil moze mat reflux? 😕 😕
inak moj muz mal reflux, ked bol maly a aj dcera, syn je ok, dufam,ze aj ostane 😉

doriaa
29. okt 2008

Zevraj ano lebo on ked spi tak sa mu tie sliny nahromadia a nestiha ich prehltat. Dokonca som pri patrani o tomto refluxe natrafila na clanok, ze treba davat pozor pri spanku. Takze dost ma to vystrasilo kedze som sa s tym u nikoho kto ma male deti nestretla.

u2jana
3. nov 2008

Ahojte, moja 8t tyzdnova Natalka ma tiez reflux... mame vsetky priznaky, grckanie aj 2hod po jedle bud natravenie mlieko, alebo len taka vodicka. Poobedne krmenia su boj, kruti sa, vypluva, zabieha jej... ked som to vravela dr. tak mi len povedala, ze to ma 90% babetiek a z toho vyrastie. Kedy je reflux dost vazny na to, aby sme isli na sono a riesili ho... je pravda, ze pekne pribera... tabulkovo, tak dr. vravela, ze to je hlavne... tak neviem 😒

m.a.r.t.i.n.a
4. nov 2008

Ahojte, my máme mesiac a od začiatku po každom papní grckáme. Aj 2-3x, tak cca 10-15min. po dopapaní. Potom pýta znovu, pretože z neho ide asi všetko von. Priberá normálne, tak teraz neviem, či sa mám obávať či je to reflux alebo nie.... 😒 😒 😒

danuskam
4. nov 2008

martinka, ak grcká prúdom všetko tak to je reflux,ak je to len také odblinkávanie tak to je ok. ale druhý dôvod vracania môže byť aj prejedenie. jednoducho si malý spapá viac ako je jeho objem žakúdka.pokiaľe priberá dobre,tak nie je dôvod znepokojpvať sa.stačí prijať antirefluxné opatrenia-po jedle odgrgnúť,nosiť v zvislej polohe a mať vyvýšený matrac.keď nepomôže-zahusťovať mliečko.

m.a.r.t.i.n.a
4. nov 2008

Danuš, on strašne hltá, až sa pri tom zajakáva niekedy....Ale grcká prúdom.... 😒

jerika
4. nov 2008

Ahojte maminy tak nam sa reflux ukazal velmi neprijemno u formou maly grckal ale priamo do dychacich ciest blinkal vsetko. Mal 2 mesiace. Teraz ma pol roka a vsetko je ok. Velmi dobre nam zabral nutrilon ar. Reagoval nan pekne hoci zo zaciatku ho zapekalo netreba sa toho zlaknut ono sa to upravilo. Hoci sme mu aj pomohli stalo to za ten klud. A propo nebojte sa tóho okrem toho ze ma clovek viac pradla tak to je problem mnoho deticiek. Mimochodom zostal nam nejaky ten nutrilon tak ak by mal niekto zaujem ozvite sa.
Drzime palceky
E+M+M

danuskam
4. nov 2008

nam tiez pomaha Nutrilon AR-dokonca mam niekedy podozrenie,ze mu chuti viac ako moje MM. a moje mlieko zahustujem Nutritonom.

dididi30
4. nov 2008

danuska, klobuk dole, ja som kvoli refluxu nekojila, ani mi nik neporadil,ze by som mohla svoje mliecko zahustit 😠 a ja blba som prestala kojit ☹ ani arko nam nepomahalo, uz som cakala na prikrmy 😒 ..pisem o mojej dcere, syn je opak 😉

dudinka21
4. nov 2008

MY máme tiež reflux , nám ho zistili v 3 mesiaci, no ked mal jeden mesiac boli sme v nemocnici, lebo zvracal tak, že mu to išlo až z nosa prúdom.. Ked mal mesiac, tak mu to nenašli a ked sme boli ked mal 3 tak nám povedali, že ho má a dosť silný.. Vraj nevedia prečo ale niekedy v jednom mesiaci to nevidia, aj ked to tam je ale v 3 už áno.,.. Poradili nám zvyšenú polohu vankúša, ale to už tu bolo spomínane dalej Nutriton, no nám nepomohol, ale začali sme už dávať aj tuhú stravu, práve preto, že z toho nezvracia a nieje potom taký nervózny.. A inak vraj do roka by to malo zmiznuť.. A my sme tiež často v klokanke tak sme spokojný... Až na môj chrbát...

dididi30
4. nov 2008

dudinka nam to zmyslo ale tuhou stravou 😒

dudinka21
4. nov 2008

No ved nám tiež, preto mu ju dávame.. Aj ked ešte kojím a nemuseli by som dávať tuhu.. Ale je mi lepšieked tolko nezvracia

dididi30
4. nov 2008

dudi a kolko ma tvoje babatko? a je to dievcatko ci chlapcek?

danuskam
4. nov 2008

Didiidi - to je smutné,že ti lekári nepovedali takú základnú vec,že sa dá kojiť alebo flaškovať MM aj pri refluxe.
Akurát sme sa s tým dosť natrápili-pred každým kojením sme ju vyslovene napchali tou kašičkou- ukážkovo papala z lyžičky. niekedy to zlupla jedna radosť a inokedy som to do nej nasilu natlačila 😠 keď ma videl švagor ako do nej pchám,tak bol zrozený 😀
Odkedy papá z fľašky-je to úplné jednoduché-tam sa to krásne zamieša a hotovo. momentálne sa ešte bojím robiť pokusy bez zahustenia. ale raz to musím vyskúšať..

inak my sme ho nemali od narodenia- ale cca v 2 mesiacoch prvýkrát vracala. dosť ma to vydesilo.

dididi30
4. nov 2008

danuska, veru smutne, nasa lekarka to rieslia hned flasou a viec co ja taka mlada.....sak neboj stale mame tu istu staru raketu a uz beriem jej keci s mierou 😠 maly mi mava casto zelenkavu aku a uz mi nadelila,ze mam davat aj umele a just som nedavala a sme ok 😉 a teraz co som mala pomenej mlieka po chorobe, tak som to riesila zeleninkou, umelac mu nedam, v surnom pripade 😉

fiha tak to ti v dobrom zavidim to papanie, ja som do nasej pchala ako do kacice a aj teraz mame problem s papanim ☹ ona hocico nezje, vlastne je cely tatko, on tiez od narodenia vracaval a nejedaval 😒

syn vyzera byt po mne, chuti mu 😵 a to ma tesi najviac, som z toho happy, vzdy som zavidela babam ako im babatka pri papke otvaraju ustocka, teraz to mama 😀 😵 jupiiiiii 🙂