Aké máte skúsenosti s formami a prejavmi refluxu?

martina46
21. jan 2008

prosim, piste svoje skusenosti, jednu temu som tu o refluxe uz nasla, ale je vo volnej diskusii a nikto mi neodpovedal, tema bola prevalcovana inymi... 😒
mam obavu, ze tanicka ma reflux, ale informacie som nasla len velmi vseobecne, zaujumali by ma skor zive skusenosti, ake rozne form moze mat, ci sa moze prejavit aj neskor atd.
dakujem.

tosomja
24. nov 2010

Tak dlho som tu nebola, lebo bolo dobre, ... teraz už dokrmujem, čo mi doktorka odporučila, že vraj aby nezvracala, lebo je to hustejšia strava...a pane bože...prvý deň dve lyžičky + mlieko (bolo dobre), druhý deň štyri lyžičky + mlieko ( dobre ) a tretí deň mi zjedla celú misku a...pri odgrgnutí sa mi začala dusiť !!! strašne som sa zľakla...mlieko aspoň vyzvracala, tá hustá strava jej nejde von a preto sa dusí...

na chrbátiku ani moja nemôže byť, vlastne moja aj vo zdvihnutej polohe zvracia...a tak zúfalo pri tom kričí...chudinka moja...kedy to prejde?

panki
24. nov 2010

super ☹ a ja sa spolieham na to že začnem skôr dokrmovať aby jej to hustejšou stravou prešlo. To si ma teda moc nepotešila ☹ ale inak som si aj myslela že hustejšia strava to môže ešte zhoršiť lebo sa ťažšie grcká-veď vlastne preto nedávam ani nutriton.

tosomja
26. nov 2010

no veru, je to tak, nutrilon je dobrý, zdá sa mi, že lepší ako obyčajné...

a jednu vec sa chcem spýtať, asi somarinu, ale predsa...ako dávkujete mlieko? napr. do 150 ml vody 5 odmeriek? alebo 5 odmeriek a dolejete vodu po stupnicu 150 ml...lebo je to veľký rozdiel v hustote mlieka...ja som z toho jeleň, lebo som bola u sestry a ona to robila tak, že dala najprv mlieko a doliala vodu a ja opačne...hm...

groka
26. nov 2010

@tosomja ahoj,najskor vodu+potom odmerky
nam vcera potvrdili reflux,ale nemame tazku formu,nutrilon mam uz predpisany na 10ks ak dnes budem robit pyramidu doma
ale maly to zvlada dobre,klop,klop,klop

tosomja
26. nov 2010

ďakujem, myslela som si...

groka
26. nov 2010

a ozaj
@tosomja ja mam davat na zahustenie jedla nuriton ak bude nejake jedlo s mlieckom tak mam nasypat teda urobit mlieko z toho,tebe to nekazali?a celkovo jedla robit hustejsie ako sa pise nakrabiciach,alebo zeleninku hustejsiu

tosomja
26. nov 2010

ja jej zatiaľ len zemiaky mixované so zeleninkou dávam, to je dosť husté, a kašu robím tak ako je na krabici, je tiež dosť hustá...

ale keď jej budem dávať do zemiakov mlieko, tak nutrilon

saskarisko
25. feb 2011

Ahojte,
najde sa tu mamina, ktorej dieta ma reflux vo veku 3 roky a viac ? viem, co moze a nemoze jest, ale zaujimali by ma recepty. tak, ak mate niektora link, tak prosim o zverejnenie. dakujem

mona777
18. apr 2011

@tosomja kedy skončil ten reflux u vás? dakujem

snezienka07
18. apr 2011

@tosomja Najkôr voda a potom odmerky mlieka.

tosomja
19. apr 2011

@mona777 to som si ani tak neuvedomila, bola som zvyknutá na to, že mi zvracia, ale v šiestom mesiaci ako mi začala sama sedieť, sa to akosi vytratilo a je dobre, najviac nám pomohol sirup Gastrotuss baby, po každom papaní, či papala mlieko, alebo tuhú stravu, dávala som jej stále a tak o týždeň na to som si uvedomila, že mi vlastne ani netreba sirup už dávať, lebo je jej dobre 🙂
Ale mlieko mi už vôbec nechce, sem tam vypije po lyžičkách za celý deň 150 ml, ale dávam jej jogurty, do zemiačikov mlieko, mliečné polievky...
Vy máte reflux?

tosomja
19. apr 2011

@snezienka07 🙂 už ani nepijeme mliečko 🙂

mona777
19. apr 2011

@tosomja ano mame reflux ale ako sme začali s príkrmami tak sa to zhoršilo - on celý ten ked ho položím začne sa hnevať niečo ma v hrdle a to sa snaží vytlačiť von alebo neviem ako to napísať - vydáva také zvuky akoby chcel hlien z hrdla dostať niekde a očervenie pri tom. Vraj je to reflux a nedovyvinutá príklopka na hrtane - že sa to dovyvíja a bude OK - ale ja som zúfala - on už plače pri tom a asi ho to aj bolí ked to robí - neviem mu pomocť ☹ a lekári sa vyhovárajú na reflux - ale to sú divné príznaky refluxu - také som nikde nečítala ☹

tosomja
19. apr 2011

@mona777 ☹ tak to sa treba podľa mňa treba pýtať na gastro, lebo sa len trápite, ja som to prežívala ťažko, a to sme len mlieko vrackali a teraz sa mi tiež tak napína pri papaní, ale už nezvracia a neplače mi pri tom ani, takže si myslím, že to má už len taký zvyk...

mona777
19. apr 2011

@tosomja sme objednaní na gastro - ale až za 3 mesiace - nechapem ich ☹

tosomja
20. apr 2011

@mona777 Tak to aj my sme mali ten problém, len naša pani dr., tam zavolala, že je to akútne, ja som sa rozplakala, že ako môžu nechať tak malé dieťa trpieť taký čas...alebo ti nič iné nezostáva a zaplatiť prednostné vyšetrenie...čo nespravíme pre deti...to je tak, ja som čakala na ušné, kde mali na dverách napísané, že deti uprednostňujú...a zaklopala som tam, že mám vtedy trojmesačné dieťa...a oni...že keď máte problém, zaplaťte si, nevidíte, koľkí sú zapísaní pred vami?!!!! čo mám na to povedať....držím palce, nech to nie je nič vážne, ale ja by som sa asi aj inde popýtala, či vás nemôžu vyšetriť skôr, predsa, je to malé dieťatko, môže sa to ešte skomplikovať, keď treba lieky...

majqa28
20. apr 2011

aj nas trapi reflux uz od 2.tyzdna po narodeni....pijeme human ar...zatial pomaha az pokial malej nedam cajik a zas z nej vsetko vyjde von ☹

kvetka84
20. apr 2011

ahojte. Prosim o radu. Nas maly ma tiez reflux, ja uz nekojim, pijeme nutrilon a kombinujeme s nutrilonom AR. Grcka menej, ale hrozne sa puci, lebo sa nevie vykakat. A chcem sa este opytat, ci mozem davat cajik medzi krmeniami a v akych davkach. Kolko toho cajiku moze vypit. Mame ukoncenych sest tyzdnov.
Dakujem

tosomja
21. apr 2011

@majqa28 skús sa popýtať dr. na Gastrotuss baby sirup

tosomja
21. apr 2011

@kvetka84 aj moja sa nevedela poriadne vykakať, lebo nutrilon ju trošku zapekal, ja som dávala čajík, ale nechcela mi veľmi, ona už akosi tušila, že to vyvracia 😒 skúste aspoň po lyžičkách, ale aspoň trošičku vodičky...

majqa28
22. apr 2011

mne len powedala ze humana ar je to naj mliecko...teraz sice negrcka ale troska tahzie kaka....

lusi26
25. apr 2011

Nepotrebujete niektorá nutrilon ar???My ho už nemusíme papať a zvyšilo sa nám 3/4 plechovky.

mona777
26. apr 2011

@kvetka84 ja nedávam žiaden nutrilon AR pretože tie nutrilonácke antirefluxné veci len zapekajú a mali sme len problémy k voli tomu. Davam GASTROTUSS a je to ovela strávitelnejšie ako tie AR-ky - neviem či nie je slabší ale aspon kaka dobre. Ved pri tej bolesti čo ma k voli gastrotussu ešte aby ho aj bolelo bruško, k voli tomu, že sa nemôže vykakať - asi by ma porazilo z toho ako trpí

kvetka84
28. apr 2011

@mona777 co znamena zapekat?
a co je ten gastrotuss? Lebo ja normalny nutrilon riedim napoly s AR-kovym. Da sa aj ten gastotuss tak riedit?

tosomja
28. apr 2011

gastrotuss je sirup, ktorý sa podáva lyžičkou po každom papaní, my sme používali gastrotuss, keď nám už nechutilo mlieko Ar...a zapekať znamená pre dieťatko, že sa nevie vykakať, niekedy aj tri dni, alebo má veľmi tvrdú stolicu ☹

magali
30. apr 2011

tak aj nam potvrdili reflux.. ale my uz mame pol roka a prisli sme nato dost hroznym sposobom.. maly sa nam skoro zadusil pri piti mlieka, normalne odpadol a museli sme ho kriesit, ale ja som rada ze je to reflux a nie nieco horsie.. dali nam AR mlieko, malemu chuti.. musime mat zvysenu polohu a este som musela kupit monitor dychu ale to hlavne kvoli tej strate vedomia.. zatial neviem ci bude maleho zapekat, mame BEBU a doteraz nebol s kakanim problem, ale ja by som aj bola rada keby kakal hustejsie lebo sme si z nemocnice doniesli hnacku a bojim sa ze to neprestane a znova nas supnu do nemocnice.. a nas negrcka az tak vela, ale casto, stve ma to lebo sa rad hra, jasi sa a vzdy sa potom ogrcka, na brusko ho davam tiez az tak po dvoch hodinach a to niekedy aj zabudnem a bojim sa ze sa nauci neskoro lozit a tak lebo ho ten reflux tak obmedzuje.. zatial sa este ani neprevaluje, lebo na brusku vydrzi par minut a potom sa hneva, tak ho to ani nelaka asi sa prevalovat, no dufam ze sa to este nauci.. inak teda nezavidim vam ktore mate taky skaredy reflux, nas maly vracal prudom tiez ked mal par tyzdnov, ale myslela som si ze to je tym ze si zvyka na umele mlieko, aj Dr nam to takto povedala, maly prestal vracat, tak som to neriesila a myslela som ze to ugrckavanie je normalne, keby sme to riesili skor, mozno sa nam toto nemuselo stat, ale uz sme doma a az na tu hnacku sme OK.. no nezostava nam vsetkym nic ine len cakat keby sa to same napravi

mirabelluska
30. apr 2011

ahojte, chcem sa spytat kde kupujete Humanu AR. Konečne sme našli mliečko čo malému sadlo, ale strašne ťažko sa zháňa.

andrejka1974
1. máj 2011

ahoj moj starsi syn Matus mal z refluxu az apnoicke pauzy nastastie sme mali monitor prejavilo sa mu to v 6 mesiacoch odvtedy pil nutrilon ar a uzival pol roka lieky az do 3 rokov teraz ma 11 mladsia dcerka tej zistili reflux v 2 mesiacoch lieky brat nemusela musela byt polohovana a pije mlieko nutrilon ar doteraz ma 2,5 roka

cucuriedka
1. máj 2011

@mirabelluska ahoj, odkial si? v rakusku sa da dostat v pohode...

cucuriedka
1. máj 2011

@kvetka84 nam gastrotuss nezabral vobrc, maly vygrcal aj tu zatku co to v brusku vytvorilo... nie vzdy teda zabera...