Aké mlieko dávate deťom pri alergii na kravské mlieko?

kacenka396
26. apr 2018

Mamicky idem si poradu. Ake mlieko davate detom pri alergii na kravske mlieko?? Dcerka ma 3 roky...alergiu mame zistenu od zaciatku roka. Vyskusali sme vsetky nahrady mlieka ( kokosove, makove, mandlove,...) ale vsetky odmieta. Pritom si stale pyta mlieko ale spominane nahrady mi nechce ☹ pred zistenim alergie vypila aj pol litra mlieka a teraz jej velmi chyba ☹ neviete poradit ktore mlieko je najbodobnejsie chutovo kravskemu resp. koziemu?? Dakujem

zuz02
29. apr 2018

@janickacrazy celkovo nápoje od firmy zajic obsahujú kazeinat sodný. Aj sójové náhrady mlieka. Od firmy ASP sú tie práškové nápoje ok.

naolina
29. apr 2018

http://www.aspsk.sk/rastlinne-napoje/pohankovy-... alebo aj tento kupujeme https://www.mojalekaren.sk/topnatur-pohankovy-n...
zlozenie: Glukózový sirup, nehydrogenovaný tuk, pohanková mouka (17%), inulín, protispékavá látka oxid křemičitý, emulgátor: estery mastných kyselin, stabilizátor fosforečnan draselný.
@bibistec

lady36
30. apr 2018

Dobry den, mojmu synovi tiez zistili alergiu na bielkovinu kravskeho mlieka, plus aby malo nebolo tak este aj na vajcia. Som stoho dost zufala, co to som si uz nastudovala ale neviem napr. ktore chleby alebo pecivo mu mozem davat, takisto ci mu mozem davat bravcovu mast, gumove cukriky-zboznuje, na obale som nenasla nic co by mu tam mohlo skodit ale bojim sa mu ich dat. Viete mi poradit nejake sladkosti ktore by mohol jest nech ma aspon trochu potesenia pri tej nestastnej diete? Dakujem

bibistec
30. apr 2018

@lady36 gumove cukriky moze ale pozerajte zlozenie, inac su vyrabane synteticky cize nic z hovadzej zelatiny tam nie je. A bravcova madt s alergiou na bkm nic spolocne nema cize moze. To sa rozkukate a zistite ze vela toho moze len musite citat zlozenia

tribi
30. apr 2018

@lady36 bebe dobre rano medovo orieskove,oreo,cokolada ritter sport cervena,zmrzlina,nanuky v kauflande sojove maju,croissant jahodovy...my mame tazku alergiu na bkm,vajcia a este ine prejavujucu sa anafylaxiou

jandi
30. apr 2018

@lady36 moja cesta do obchodu trva hodiny, lebo vsetko citam🙂, a zaciatky boli brutalne, nez som zistila co sa moze pri alergii na KB, predavacky v pekarnach vam povedia zle, ine vam neostava len si v obchodoch nastudovat zlozenie pek.vyrobkov a potom uz chodit na istotu, ale aj sledovat ci sa nezmenil dodavatel, clovek tym zabije vela casu, ale casom sa naucite co kupovat, proste len treba citat zlozenia, maciky ani br.mast nema s kravsk.bielkovinou mlieka nic spolocne...
a co sa tyka sladkosti, ako pise lsdy36, a tiez su mnohe take tycinky (skor ich maju inde ako medzi sladkostami) zaraduju to medzi fit a proteinove a pod., zo suseneho ovocia, kokosove, alebo sojova tycinka, tiez piskoty som nasla bez mlieka(aj ked neviem pri nich ako to je s vajickom), maju take dezerty sojove (miesto jogurtu-najlacnejdie su v DMku), miesto zmrzlin treba drene a sorbety, cokolady s vyssim obsahom tuku su bez mlieka a do niektorych pridaju viac cukru tak to deckam aj chuti..
skuste si pozriet stranku predajni Anker tam su vyrobky bez mlieka (inak tam mi raz predali spaldovy chleba s tvrdenim, ze nema mlieko, esteze som si pozrela ich stranku), v Naglreiter mi tvrdili, ze nemaju nic bez mlieka a v inej predajni sme preluskali zlozenie vyrobkov a maju jeden chleba bez mlieka.. inak nemozte sa ani spoliehat na tie uvedene alergeny na etiketach, napr. v Bile pri makovom bratislavskom rozku nemali 7(co je mlieko), ale v papieroch od dodavatela o zlozeni vyrobkoch to mali...

tribi
30. apr 2018

@lady36 pozor piskoty urcite nie,ani sojova tycinka,sladke pecivo v sietach billa,lidl,tesco,kaufland urcite nie.najlepsie je najst si nejaku dedinsku pekarnicku....co nema zlozky mlieka,ma vajcia a zas naopak.inac este ako maslo kupujem ramu kokosovu, ako slahacku kokos.tuk/mlieko, ked peciem,varim vajcia uplne vynechavam.inac kupujem v dm alpro sojove jogurty i mlieka,tiez nutelu,je taka cieeeerna,ale bez mlieka a na palacinky,do muffin vynikajuca.a je pravda,ako pisu baby,pre istotu vseeeetko citat,este manapadlo,napr z pastet majka nic neobsahuje

jandi
30. apr 2018

@tribi nie klasicke piskoty opavia a pod., ale na trhu su, pripadne treba hladat int.obchody, su piskoty celozrne a spaldove a pod a tie su aj bez mlieka, len ako som psiala, asi maju to vajce, uz si nepamatam, ja som preluskala fakt vsetko, cechov, fitka a pod., ale nemozem uz ani cukor, mandle, orechy a kopu dalsich veci, takze sa na tie sladkosti nezameriavam uz ..

muskalenuska
30. apr 2018

@lady36 a preco by nemohol bravcovu mast, ci gumene cukriky? Ved tie neobsahuju ani mlieko ano vajcia..

tribi
1. máj 2018

@jandi to nebola narazka v zlom,vseeetky piskoty maju vajcia

tribi
1. máj 2018

@kacenka396 vela produktov hladam pod znackou vegan (tam nie je mlieko ani vajcia)

lady36
3. máj 2018

Dakujem za rady, aspon trochu som sa zorientovala. A co zvyknete davat detom na olovrant, veceru? Moj nechce ziadne kase. Bojim sa ze mi pri tej krutej diete nebude rast a priberat. Davate detom nejake vitaminy? Ja som zacala davat makovy olej koli vapniku, este by asi potreboval nejake bielkoviny lebo strukoviny ani tofu mi nechce jest... A prepustene ghee maslo tolerujete?

lady36
3. máj 2018

@muskalenuska v gumenych cukrikoch je zelatina, nepisu na obale ze aka. Ak by bola hovadzia tak by ich nemohol

janickacrazy
3. máj 2018

@lady36 ale prosím ťa, čoby nepriberal a nerástol, pokiaľ mu chutí jesť, tak bude všetko ok, moj najstarší syn má už 18 rokov, od mala na diete BKM a rastie ako z vody, má úplne ideálnu váhu a výšku na svoj vek, nič mu nechýba, boli sme aj na odberoch krvi takých podrobných, všetko má na jednotku, lepšie ako tí, čo nemajú dietu 😉

lady36
3. máj 2018

Citala som zevraj sa da kupit pohankovy tvaroh a syr. Ze je chutou velmi podobny kravskemu. Volala som na jedno cislo ale pani povedala ze je to omyl. Neviete nahodou kto/kde to vyraba? Vo veganskych obchodoch ho nemaju. Kupujete aj korenie v bio obchodoch? V beznych obchodoch vsade pisu ze mozu obsahovat stopy mlieka, vajec

lady36
3. máj 2018

@janickacrazy a od kolkych rokov drzi dietu? Da sa to zvladnut? momentalne mam pocit ze to nezvladam, neviem odrazu co varit, v kuse myslim na to co mu mam dat jest, uz ho neberiem ani do potravin lebo vsetko co chyti do ruky nemoze jest a 2 rocnemu sa to tazko vysvetluje. Mali sme ist v lete na dovolenku ale asi to zrusime koli strave ☹️

lady36
3. máj 2018

Da sa z takejto alergie dostat? U nas v rodine nikto nikdy alergiu nemal... viem ze deti maju ovela horsie alergie a choroby ale aj tak je mi z toho do placu 😥 Decku nedat mlieko a napchavat ho nahradami 😔

janickacrazy
3. máj 2018

@lady36 na diete je od 1 roka a je to len sila zvyku, ja varím všetko bez mlieka už roky, nemám s tým vôbec problém, máme 3 deti a všetky sú alergici, mám aj 2ročného, no moj je našťastie naučený, že v obchode nemože nič brať, v lete ideme tiež na dovolenku, dá sa všetko, ved si môžete aj sami variť, ked už tak, ja viem, na začiatku sa to zdá hrozné, ale časom si zvykneš, moji sú všetci takí masoví, takže u nás stále maso, ryža, zemiaky, cestoviny, v polievkach proste smotanu nedám, lebo nám tie náhrady veľmi nechutia, dá sa to

lady36
3. máj 2018

Prepacte mi za tie vylevy ale je to este velmi cerstve, nie som s tym este stotoznena

lady36
3. máj 2018

Maly zas maso velmi nechce iva ak parky, ozaj ktore kupujete?

lady36
3. máj 2018

@janickacrazy a varite si sami na dovolenke alebo ako to riesite?

lady36
3. máj 2018

A tomu 2 rocnemu co davate na ranajky, olovrant?

janickacrazy
3. máj 2018

@lady36 no čiastočne budeme aj variť, ale dá sa aj v reštike objednať niečo bez mlieka, no párky kupujeme bratislavské alebo spišské, no našim nejaké stopy mlieka nevadia, aj ked to na niektorých výrobkoch píšu, treba si to odsledovať, poskúšať, no náš 2ročný málo papá, na ranajky zvyčajne len sojové/kokosové mlieko alebo kúsok rožka, na olovrant ovocie/zelenina

iveta143
3. máj 2018

ak pise na vyrobku, ze moze obsahovat stopy mlieka,atd..to nevadi...vyrobcovia sa len tym chrania...aspon moja alergologicka to tvrdi...a myslim ze na to nieco je...

jandi
5. máj 2018

ak možem v tejto téme ešte poradiť, sledujte si pri alergii na BKM aj lieky, nedavno som kupila probiotika Probiofix a v zlozeni je napisane susene mlieko, sice inak to maju na nete a inak v letaku, tak radsej sa pytat v lekarni ci citat letaky...

zuz02
5. máj 2018

@jandi hej. Súhlasím. Veľa probiotík obsahuje mlieko.

bernita
5. apr 2019

@kacenka396 Ahoj skús "Alpro nápoj s kešu orechmi "je na nerozoznanie od kravského mlieka,myslím chuťou...Dávam si ho vychladiť do chladničky a chuti fakt veľmi podobne.Narazila som na neho náhodou v jednom obchode a po všetkých tých sójových ryžových a kokosových náhradách keď som už vážne bola zmierená s tým že nenájdem náhradu za mlieko to bol pre mňa ako dar z nebies😅...Mávajú ho v niektorých Coop jednotach a dnes som ho videla aj prvý krát v Tescu.Skus si ho kúpiť,je síce drahšie stojí 2,99€ ale podľa mňa stojí za to😉

marion09
5. apr 2019

@bernita takmer rok stará téma...

bernita
5. apr 2019

@lady36 veľa kvalitných horkých čokolád neobsahuje mlieko ani oreo ani rumove pralinky (na pomaskrtenie😋)A rada k vareniu.... skús namiesto mlieka do cesta (kysnutého na knedle a koláčiky) pridať vodu,nespoznas rozdiel (bavila som sa s jedným pekárom a poradil mi to) A ohľadom vajca to úplne nedávam pri kysnutom ceste...varím tak už dlho(dávam aj citrónovú šťavu na osvieženie cesta) a keď ho necháš dobre nakysnúť ....nespoznas rozdiel.A to ťa pustí už dosť (môžeš spraviť parenu knedľu,kysnuté koláčiky,buchty na pare a mnoho iných.....Cestoviny bežne v obchode kúpiš bezvajecne....kombinuj ich s ryžou a zemiakmi ku tomu rôzne mäsko (španielske vtáčiky, na prírodno,plnená paprika)Omáčky zahustuj len vodou a múkou (prípadne Alpro smotana v Tescu spraví skvelú chuť a je veľmi podobná obyčajnej smotane a neobsahuje mlieko)...Veľa výrobkov neobsahuje mlieko a pritom by si to na neho nepovedala....len treba čítať zloženia výrobkov a v kreatívny aj v kuchyni.Este ohľadom toho pečiva musíš si prečítať v obchodoch pri každom jednom aké má zloženie (u nás jedna pekáreň vyrába rožky bez obsahu mlieka s mizivym množstvom vajca)....a tie môžem.
Drzim palce 😘

bernita
5. apr 2019

@marion09 vďaka chcela som prispieť do podobného fóra.... len aktuálnejšieho..
Akosi sa mi to prekliklo 😊