Aké sú toto vyrážky?

savrtica
19. júl 2014

Ahojte maminy, už som zúfalá. Stretli ste sa niektorá s takýmito vyrážkami? Malý ich mal na začiatku len zopár na lakti, potom sa to rozšírilo po celej rúčke, na stehne má už tiež výsev a začínajú sa mu rozširovať na bruško, a chrbátik. Boli sme u kožnej, tá nám dala Fenistil kvapky a emulziu Locoid Crelo 0,1%. No to mu vôbec nezabralo, žiadny účinok, skôr mám pocit že sa mu to ešte viac rozmnožilo po tele. Kožná sa vyjadrila, že je to alergia na slnko, ale mne sa to nezdá. Lebo na slnko ani nechodíme, a ked ideme vonku, tak má malý dlhé rukávy aj nohavice, takze je chránený. Poradte ak ste sa s týmto stretli, čo zabralo na to. Najhoršie je, že to vôbec nemizne, má to už cca 4 týždne a každý deň je toho viacej. Občas si to škriabe, ale inak mu to nejak neprekáža. Len sa bojím aby to nebol exzém alebo niečo vírusové. Z jedla to nemá, bo je všetko čo aj predtým. Ďakujem za každú radu.

natalushka
8. jún 2017

@dena2343 nam to za 2roky nezmizlo este..tiez si myslim,ze je to po ockovani..ale kozne probelmy mame"v genoch"..tak tomu asi to ockovanie len pomohlo..ne sposobilo..ale toez ma napadla tato suvislost..

vevinka88
10. júl 2017

My to mame tiez, zacalo to asi tyzden po ockovani mmr na kolene a na palci na ruke. Zatial sme boli len u pediatra, ktory neviem na zaklade coho predpisal lieky proti parazitom, bez akehokolvek vysetrenia 😲 takze ideme koznej a uvidime co povie, ale dufam, ze je to len ten apec syndrom a prejde to po par tyzdnoch :(

babatkoo
11. júl 2017

@vevinka88 vyzera to na apec. Moj syn sa s tym trapil viac ako 8 tyzdnov. Od marca do pol juna. K tomu mal chytene horne dychacie cesty = zadny soplik. Ktory ho trapil iba pocas spanku. Presli sme si vysetreniami na imunologii-alergologii, ORL, detska lekarka 3x, no spravnu diagnozu dala iba kožna. V mojom okoli to mali dalsie 2 deticky. Pevne nervy a nech je cim skorej zdravy

babatkoo
11. júl 2017

Tieto 3 lieky mu velmi pomohli v tom utrpeni + ichtyol puder od koznej Vyrazky velmi svrbia az palia. Maly tolko krat plakal od bolesti :(

vargula
11. júl 2017

@vevinka88 lieky proti povrchovym ci vnutornym parazitom?Mozno si myslel ze je to svrab...co som si chvíľu myslela aj ja.Ale ja som veterinar.Myslela som ze mala mi to chytila od psa.Tiez som sa na to pytala primara a on mi povedal ze svrab urcite nie, ze je to apec.Teraz dost častý.Sla by som na kozne a spomenula apec syndrom.Vyzera to rovnako ako u nas....

vevinka88
11. júl 2017

@vargula @babatkoo dakujem, zajtra sme objednani koznej tak uvidime, ale spytam sa na apec urcite. On zatial sopliky nema, ani ho to nesvrbi uz to ma 2-3tyzdne len sa to pomalicky rozsiruje. A pediater dal lieky proti vnutornym parazitom na odcervenie 🙈

babatkoo
11. júl 2017

@vevinka88 tieto kozne ,,srandy" su tazko rozpoznatelne pre pediatrov. Moja mi 3x tvrdila ze je to alergicka reakcia. Mojho syna to velmi bolelo, hlavne ked bol spoteny vonku na ihrisku. Az plakal a krical boli boli :( chudacik. Tiez mu to velmi behalo po tele. Rano vnutorna strana stehna vecer chrbat... pliaga poriadna. Daj info ako ste dopadli. Pekny den

vargula
11. júl 2017

@vevinka88 no krásne! :-O Bez vyšetrenia stolice si da tabletky na odcervenie.Nechapem preco si ti lekari myslia že su to neskodne lentilky.Ani pre zvieratá nie su neskodne...je to záťaž.Preto sa ani nema odcervovat zviera bez pozitivneho nálezu.Ale aj veterinari musia zarobit, však?

annapalencarova
11. júl 2017

@aknaj aj mne to príde ako kolísky.Dcera to mala minulý rok,. stále sa jej to rozširovalo.Kožná jej na to poradila Molusk.A odvtedy máme pokoj
Neboli ste sa niekde kúpať v bazéne?

annapalencarova
11. júl 2017

@annapalencarova Molusky 😀

kondaska1
11. júl 2017

@vevinka88 presne tak sme to mali aj my, aj to tak isto vyzera, nesvrbelo, len sa pomalinky sirilo az sa to zastavilo a pomalicky zacalo samo od seba ustupovat. Drzim palce nech to skoro prejde 👍

kondaska1
11. júl 2017

@annapalencarova nestraste, toto urcite nie je moluska, je to akoby pluzgierik s tekutinou vnutri, extremne nakazlive ked sa prepichne alebo rozskriabe...

vevinka88
12. júl 2017

Tak mame potvrdeny apec syndrom, aj ked to tak presne kozna nenazvalala, ale opisala to rovnako ako som nasla na nete. Predpisala dve zarabane maste.
A ten nas pediater ani sa vyjadrovat nejdem 😠

babatkoo
16. júl 2017

@vevinka88 B09 napisala nam kozna ako diagnozu. Tusim to nie je este klasifikovane ako ochorenie pre vlastnu diagnozu. Tak drzim palce aby vam to preslo velmi rychlo.

babatkoo
18. júl 2017

@vevinka88 mozem sa spytat okrem tych vyrasok ma este nejake pridruzene priznaky?

Syn mal soplik 2 mesiace

vargula
18. júl 2017

@babatkoo u nas nič ine...ale môžu sa pridruzit.Aj soplik aj kašeľ..

vevinka88
19. júl 2017

@babatkoo nie nema nic ine nastastie, aj ten vysyp uz sa nerozsiruje, tak snad zacne miznut pomaly
Mozno to tvojho viac chytilo ☹

danielahamar
19. júl 2017

@vevinka88 takto sa prejavuje aj alergia, prípadne intolerancia na potraviny

vevinka88
19. júl 2017

@danielahamar Ano viem, ale nema ine problemy ani sme nezaviedli nove potraviny, ani nikto v rodine nema ziadnu alergiu. Tak je to snad apec.
A taky alergicky vysyp nie je skor zacervenany a svrbi? Lebo on to vobec nema zapalene, skor proti svetlu je to vidiet iba kopceky. A ma to uz mesiac.

danielahamar
19. júl 2017

@vevinka88 mňa osobne to nesvrbieva, ak v niečom preženiem. To že nemá nik v rodine alerg. neznamená, že ich nemá, ani ja som nemala, po druhom pôrode mi začali príznaky, však uvidíte

dena2343
20. júl 2017

Nam tie vyrážky trochu ustúpili a boli sme sa kúpať na kúpalisku a bac ešte viac. Keď sa kupé v jazere tak ok alebo doma v bazéne ale na kúpalisku jej to veľmi podrazdilo tie vyrážky. Ja už neviem ako sa toho zbaviť. To očkovanie do stehien v roku nam to spustilo a už rok sa toho nevieme zbaviť 😐

zviz
27. júl 2017

Dievcata, poradte. Na dovolenke v Chorvatsku sa synovi (17 mesiacov) urobilo par vyrazok na brusku. Kazdy den pribudali nove - na brusku, stehne, rucicke ale iba na pravej strane tela. Je to uz 14 dni od prepuknutia a ma to hrozne... Nepomaha natieranie fenistil gelom, panthenolom, sudocremom. Pediatricka mu predpisala antibioticku mast (ziadne zlepsenie) a teraz predpisala celkove antibiotika. 3x denne ho kupem v hypermangane, davam Aerius. Teraz citam o APEC syndrome a mam pocit, ze syn ma presne toto a nie bakterialnu infekciu koze. Takze antibiotika berieme zbytocne 😣. (Foto 1 - zaciatok vysypu, foto 2, 3 - aktualny stav). Je to podla vas ono?

kondaska1
27. júl 2017

@zviz ahoj, u nas podobne, iba na jednej strane tela, neskor uz aj na brusku a pomaly sa to sirilo, zo zaciatku svetle ako koza a neskor take cervene. Ak ho to nesvrbi a dr v tom nic zname nenasla, tak s tym nerob nic, podla mna to je Apec a prejde sam. Zbytocne lieky do neho sypat...

beacka
27. júl 2017

Ja si myslim ze je to 5-6 choroba mi sme ju maly 3krat.treba ho kupat len v cistej vode bez sprchov.a dat fenistil kvapky.

zviz
28. júl 2017

@beacka nie, 5 ani 6 choroba to nie je. Nemal teplotu, nic a ma to len na jednej strane tela a uz 14 dni... nemizne to, praveze to pribuda a ziadna liecba nepomaha.

beacka
28. júl 2017

My sme horucky nemaly.prajem skore uzdravuje.

merielka
28. júl 2017

Podľa mňa to bude ekzém, skús kozie mlieko a natierať kokosovym olejom. Veľa deťom to pomohlo.

vevinka88
31. júl 2017

@zviz urcite neriesit s pediatrickou, ale so skusenou mladsou koznou, ktora pozna apec ak je to ono. My mame dvoch a prvemu to uz prechadza je to cca 6tyzdnov, ale zacalo to druhemu, takze je to virosuve. Ak to nesvrbi a nie je zapalene a na jednej strane tela az potom na druhej, tak to bude ono asi.

zviz
31. júl 2017

@vevinka88 ja osobne si myslim, ze je to APEC. Uplne to sedi na tu diagnozu a fakt ziadna liecba synovi na to nezabera. Najlepsie to ma vtedy ked sa mu toho nechytam. Syn to ma 17 dni, vidim, ze sa to este rozlieza, ale len na pravej strane tela. Zajtra ideme ku koznej, sama som zvedava co na to povie. Je to mlada, zlata lekarka. A to tvojmu druhemu syncekovi az teraz zacalo? Juj, dufam, ze dcera to uz od krpca nechyti 😔

vevinka88
31. júl 2017

@zviz mozno to tie maste a antibiotika len zhorsili. My na to nedavame nic, iba par krat zinkovu mast od koznej. Rozsirovalo sa to asi 4tyzdne a teraz to uz ustupuje, ale hej dostal to aj druhy. Oni su dvojicky, tak mozno ked mas starsiu dceru uz ma silnejsiu imunitu a nedostane to.