Aké sú toto vyrážky?

savrtica
19. júl 2014

Ahojte maminy, už som zúfalá. Stretli ste sa niektorá s takýmito vyrážkami? Malý ich mal na začiatku len zopár na lakti, potom sa to rozšírilo po celej rúčke, na stehne má už tiež výsev a začínajú sa mu rozširovať na bruško, a chrbátik. Boli sme u kožnej, tá nám dala Fenistil kvapky a emulziu Locoid Crelo 0,1%. No to mu vôbec nezabralo, žiadny účinok, skôr mám pocit že sa mu to ešte viac rozmnožilo po tele. Kožná sa vyjadrila, že je to alergia na slnko, ale mne sa to nezdá. Lebo na slnko ani nechodíme, a ked ideme vonku, tak má malý dlhé rukávy aj nohavice, takze je chránený. Poradte ak ste sa s týmto stretli, čo zabralo na to. Najhoršie je, že to vôbec nemizne, má to už cca 4 týždne a každý deň je toho viacej. Občas si to škriabe, ale inak mu to nejak neprekáža. Len sa bojím aby to nebol exzém alebo niečo vírusové. Z jedla to nemá, bo je všetko čo aj predtým. Ďakujem za každú radu.

vargula
13. máj 2023

@aylinn nám povedal primár detského kožného oddelenia v Poprade, že je to vírusové. Proste oslabený organizmus a vírus spôsobí takýto kožný výsev, ktorý postupne zmizne sám. Apec syndróm sa to volá.

ruzicka111
14. júl 2023

@vargula ahoj, prosim ta..mala to malá len na jed ej strane tela? Mame niečo podobné/rovnaké..

vargula
15. júl 2023

@ruzicka111 začalo to na jednej strane tela a potom sa to postupne rozšírilo aj na druhú

aylinn
16. júl 2023

@vargula my sme to mali nakoniec alergickú reakciu na sprchový gél 👍🏼

ruzicka111
16. júl 2023

@vargula ďakujem za odpoveď.. v stredu idem s tym na kožné, mozem sa este spýtať či ju to aj svrbilo? Prípadne priznaky alebo ak este mate nejake iné fotky za kolko to zmizlo uplne?

vargula
19. júl 2023

@ruzicka111 hej, svrbelo to a zmizlo to asi za 6 týždňov.
V podstate to zmizlo samo.
Vraveli nám na kožnom, že to môžme zmierniť kúpeľmi a mastičkami ale zmizlo by to aj bez nich.
Fotky som tu tuším nejaké už dávnejšie dala a mám nový mobil takže asi nenájdem už staršie fotky.
Ale všetko je to úplne podobné ako tie, čo tu pridali ženy.