Ako často odsávať tečúce soplíky?

tucniacik
7. dec 2008

ahojte,
moja 10 mes.dcerka ma prvy krat sopliky,neviem co s tym, teplotu nema, ale nozmalne jej tečú z nosteka, aj pocut pri dychani ze jej tam chrapti... citala som rozne nazory ako casto odsavat, bezne odsavam kadzy den vecer po kupani, ale teraz ked tak vyrazne tecu, odsavam castejsie,niekolkokrat denne,len neviem ako často mozem - aby som nedrazdila sliznicu a zaroven aby neostali sopliky vnutri... co s tym???

cestovatelkaandrea
10. dec 2009

klarka ked ho poriadne naobliekas a bude v kocariku chraneny proti vetru tak by malo byt vsetko v poriadku 😉

klara_klara
10. dec 2009

tak dneska pojdem 😉 😉 😉

bibi78
10. dec 2009

klara, my sme na tom rovnako. tiez som doteraz nechodila, lebo obcas mu vyskocila teplota aj na 37,8°C, ale potom opat klesla na 36,5-37°C. Dnes je to ok, tak idem vskusit na nejaku hodinku, doma ma to uz nebavi 🙄 . hadam mu to neuskodi. inak s cisto soplikmi sa prave odporuca ist von, aby sa precistil nostek, najma v zime, ked su prekurene byty 😉

nikollette
10. dec 2009

Nám tiež dokina odporučla v pohode ísť von, keď má malý soplíky.
A povedala že teplotka do 38C, je v pohode. že zvykne na večer vyskočiť.

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

Nam povedala teplota az do 38.5. Ale my sme v trocha inych klimatickych podmienkach 😀 tu nie je taka zima

miskachrumka
11. dec 2009

Nam dr povedala tiez ze teplotu nad 38,5 treba znizovat dovtedy musi snou bojovat sam organizmus!

ako casto odsavate sopliky? 😒
mate tu nejaka klasicku odsavacku?

cestovatelkaandrea
11. dec 2009

Ja mam klasicku. Odsavala som podla potreby, niekedy 3x denne, niekedy 6x denne. Zalezalo od soplikov. Odsavacku som mu k nosu iba prikadala, nezavadzala som hlboko. Ono to v podstate ani hlboko neslo.

lemge
14. apr 2010

prosim vas poradte mi.mojej malej uz stvrty den tecu riedke sopliky,neustale.aj jej odsavame,ale nie casto.teplotu nema,len je z toho nervozna.neviem ci jej mam tie sople neustale odsavat,ma ich fest riedke

co jej mam dat,urobit,aby jej prestali tiect,?-keby boli aspon trochu hustejsie...

sunea
14. apr 2010

lemge, vydrzat, nic ine nespravis. Ked sme mali rovnaky problem, odsavala som vzdy pred spanim, po spani, pred jedenim, po jedeni, proste ked bolo treba. Vacsinou detickam menej chuti jest, ked su take zasoplene, ale treba to len vydrzat, hlavne davat vela pit.

lemge
14. apr 2010

sunea dik.,sopliky uz mala viac krat.len vzdy prve 2dni riedke,a potom zacali hustnut.takato nachladutA este nebola ☹ teraz mi zaspala,dala som jej do postielky pod madrac,balik plienok,tak to tu niektora spominala.uvidime..

mimi198
5. okt 2010

ahojte, poradte mi prosim ohladom soplikov maly uz ma sopliky dva tyzdne take zlto zelene sa hovori ze su to zapalove sople brali sme aj pamycon kvapky ale len nejake 4dni potom zvracal tak doktor povedal nech mu nedrazdim s tym zaludok ze uz mu to nemam davat tak sme prestali takze nemohol ani zabrat asi. Ale uz cez dva tyzdne neustale smrka sopliska a tusim to nikdy neskonci sopliky mu uz neodsavam lebo ho s toho vzdy napina a aj sa povracia niekedy s toho odsavania ale on mi uz smrka takze si to pekne vysmrka sam. len neviem ci je nutna navsteva u lekara alebo to prejde aj same? poradte prosim. , bojim sa aby s toho nieco nechytil nejake priedusky zatial nekasle ani nic.

katecameron
5. okt 2010

@mimi198 pozri temu nosne mandle alebo opytaj sa strapco 13-je to lekarka ona ti poradi ale k tym zelenym soplom ti mozem povedt aj ja ze je to bakterialna infekcia malemu v prvom rade vyter z nosa daj urobit nasledne treba atb.alebo chod na krcne

yennn
9. okt 2010

Ahojte, my mame problem s odsavanim nosteka, pretoze maly je z toho strasne nervozny, vzdy spusti taky strasny plac aky vobec nepoznam (ani pri ockovani ci vytlacani TBC bobenka neplakal takto strasne) a vzdy ked odsajeme soplik (musime to robit dvaja) tak este dlho place - cim sa ako vieme tvori dalsi sopel. Je jedno ci je to rucna alebo vysavacova odsavacka. ☹
Ma niekto radu, ako ho ukludnit pred tym odsavanim?

somjezibaba
10. okt 2010

yennn,my odsavame len vysavacovou odsavackou,je to rychle a ucinne a hlavne dieta prilis dlho neznasilnujeme-manzel mi ho chyti a ja rychlo odsajemaby som ho dlho nestresovala.,ale teraz aj ked ho drzat treba ked mu poviem ze ideme tahat soplik hned cupita na postel pekne si lahne a caka ,chyta vysavac,niekedy si sam priklada hadicku-kym este nejde vysavac,usmieva sa asi pochopil ze mu to robi dobre,ked mu taham tak jedna dierka s usmevom pri druhej uz sa sklbe a mrnci,ale ako odsajem hned vypinam vysavac a povzbudzujeme a chvalime ho pocas celeho procesu,tesime sa s nim ze je sikulo a hned ho aj vezmeme na ruky a pomojkame a zase len chvalime a chvalime,skor si aj poplakal ale teraz uz ani tisit ho uz netreba,je uplne v pohode.ja myslim ze aj tvoj maly si zvykne,len trpezlivost.hlavne ze mu tym pomozes,horsie by bolo keby si musela pozerat ako ho zadusaju sopliky.ja som pri starsich detoch pouzivala rucnu odsavacku a to je o nicom,neodsaje poriadne a dieta ma akurat traumu lebo to dlhsie trva.touto vysavacovou som bola nadsena uz po prvom pouziti,aj ked maly hucal ako pavian,no na rukach sa mi rychlo ukludnil.trpezlivost,kazdy sme iny....

tonicka
10. okt 2010

@mimi198 Mimi pokial nekasle, tak asi na priedusky nejde, po 2 t chod naozaj spraviť vytery, ale skôr mu to môže zatiect do uška a to je sialena bolesť .. Ale možno ti povedia ako nám keď sme
mali raz takéto Sople že tam nič nemá a len sme kvapkali keď mala zapchaty nostek a prešlo to až po mesiaci

mimi198
11. okt 2010

tonicka tak sme dali vytery urobit ale budu az tento tyzdnem asi az koncom tyzdna tak uvidime. ale inak uz mu sopliky vobec netecu, kaslat zatial nekasle. , len tuto noc sa mi zdalo, bola som ospala tak neviem urcite lebo sa mi budi aj na zubky ale zdalo sa mi ze tak ale dva krat zakaslal ale cez den nic to by asi inak kaslal ze? len co ma trapi tak sopliky sice uz netecu ani huste nema nic nevysmrka ale ked spinka tak mu obcas chrci v nosiku sa obavam aby nemal tie zadne sopliky a nestekalo mu to teprva na priedusky. no uvidime ako dopadne vyter, neviem ako sa liecia zadne sopliky. vytiahnut to nejde nijako a nasilo to tahat nema vyznam.

zu2za3na
23. sep 2013

ahojte baby. a čo so 14 mesačným synčekom keď ten dostal silnú nádchu, soplíky mu stekajú všade nič nerobím len utieram a utieram...skúšala som aj odsávačku na vysávač ale nie je na to zvyknutý a vobec si nechce dať odsať soplíky. nebude mať z toho traumu? mám mu ďalej skúšať odsávať nech si zvykne alebo len dávať kvapky do nosa? počuť že má plný noštek ale nedokážem mu udržať odsávačku na nošteku ani minútu

nika147
23. sep 2013

@zu2za3na ahoj, môj malý je tiež momentálne prechladnutý až tak, že v noci počas kojenia chudák ani nemohol jesť, lebo mal taký plný nos, chudáčik, odsávala som mu to s obyčajnou ručnou odsávačkou a neodsalo mu tak noštek poriadne, hned ráno som šla do lekárne a kúpila odsávačku na vysávač, plače keď mu musím držať hlavičku aby sa mi nemykal, ale potom má krásne suchý nos...je to super vec a doktorka mi poradila, podávať mu fenistilove kvapky ráno a večer, ony troška vysušujú noštek a pomohlo.

zu2za3na
29. sep 2013

@nika147 my sme boli u lekára a dostali sme žiaľ Bohu antibiotiká lebo mal zapálené mandle...neodsávam nos iba mu utieram alebo mu ho stlačím a koľko výjde toľko utriem a to robím stále dookola...ešte mu dávam detské nosné kvapky a už sa mu zmenila konzistencia soplíkov na hustejšie ale prešiel už týždeň a stále soplí aj nenormálne hlieny v hrdle má. v utorok máme ísť na kontrolu tak som zvedavá že čo lebo mám pocit, ako keby mu tie antibiotiká slabo zaberali...nie som lekárka ale mohla mu dať niečo aj od hlienu do hrdla. teraz sme prestúpili k novej doktorke lebo sme sa odsťahovali a tá je akási divná. nechcem spochybňovať jej lekársku prax ale k antibiotikám nám vobec nepredpísala probiotiká, ani vitamín C mu nedäla ako predošlá doktorka...naordinovala som mu to prakticky sama a mohla mu dať aj Sinupret alebo Fenistilové kvapky na to hrdlo a nedala nám prakticky nič...

nika147
29. sep 2013

@zu2za3na tie fenistilove kvapky by som mu dala,nam to zabralo,uz neodsavame,pretoze som mu 2dni podavala tie kvapky,nechutili mu ale pomohli a 2x som mu odsavala nostek,rano a vecer,ked siel spinkat.

zu2za3na
9. okt 2013

@nika147 fenistil bral už 7 dní a stále soplí 😠 ☹ už som trocha zúfalá...možno to má z toho, že mu pojdú zúbky alebo čo

kalifa28
9. okt 2013

@zu2za3na moja dcera soplí už dva mesiace, brala klasicke kvapky, pamycon, targezin, morsku sol, nonstop zvlhčovač ide v izbe, na 5 dni jej sopel zmizne, potom idu stoličky a sopel je tu zas.... už som z toho na nervy ☹

zu2za3na
17. feb 2014

@kalifa28 ono to raz prejde alebo je to nejaka alergia dnesne deti su haklive

zu2za3na
17. feb 2014

@nika147 vies nakoniec to preslo samo ...odsavanie sa nedalo u neho, to by si musela vidiet, mal by z toho zivotnu traumu.mam 2 odsavacky a lezia v sufliku 🙂

loriana
27. sep 2014

Neviem nájsť stránku, kde by boli diskusie za posledný čas, ja už neviem, ako fungovať s vlastným dieťaťom, keď mu čokoľvek je, má 2 roky, nevie sa vysmrkať, lebo nechce, nedokážem ju ani pripútanú v jedálenskej stoličke odsať vysávačom, lebo sa bráni rukami, sama si odsať nechce, len sa s tou odsávačkou hrá, nedá si streknúť do nosa, nedá si lyžičku so sirupčekom do úsť, proste nič, ja keď počúvam iné maminy, aké majú deti, čo si toto všetko chcú samé od seba robiť samé, tak ma ide poraziť, so všetkým idem na dieťa trpezlivo, na etapy, raz sa nepodarí, skúsim neskôr, keď má dobrú náladu, nerobím to nasilu, nie som nervózna, tak už ako?? Našťastie sme ešte nemali nič vážne, iba samé nádchy, trošku teploty, ale my dieťaťu proste nedokážeme nič aplikovať, lebo si nič nedá, už ma z toho ide poraziť, zase máme teraz nádchu a ani odsať, ani kvapnúť, ani streknúť, nič, do kelu, ako to robíte ostatné?????

loriana
27. sep 2014

Momentálne som v depke, sedí, hrá sa a nonstop jej tečie z nosa, nestíham utierať, niečo aj prehltne, je mi z toho do plaču, že sa nedokážem postarať o vlastné dieťa, pripadám si úplne nemožná, viem, že ľudia majú väčšie problémy, ale momentálne je tento pre mňa ten naj a neviem si rady ani s takouto blbosťou, no čo by som ja robila, keby nám bolo niečo vážnejšie??? veď my nevieme ísť ani bežne k žiadnemu lekárovi, lebo len zbadá biele plášte a koniec sveta, ani jej nemusia robiť nič bolestivé, ja už ledva čakám, že podrastie, aby všetkému rozumela, v takomto stave si dieťa neviem ani užiť, rozmýšľam, čo robím zle a ako to robia iní s väčšími problémami, momentálne ma čaká 2hodinová cesta autom, pričom by dieťa malo spať, ale neviem ako, keď bez dudla nechce a keď ten dudel teraz dáme, tak nebude vedieť dýchať, bude plakať a čo budem každú chvíľu stáť na krajnici?! Ide ma poraziť, asi sa viaceré zasmejete nad mojim veľkým problémom, ale ja ho naozaj nateraz nedokážem vyriešiť, tečú mi z toho teraz slzy, naozaj som nanič, radšej nech už nemám druhé dieťa, ja som naozaj mimo!

evita_g
27. sep 2014

@loriana Keď treba podať kvapky, sirup a nechce, tak nasilu. Normálne držať, nech ti niekto pomôže a naliať to do nej. Znie to hrozivo, ale nie je to také strašné 🙂 Moja sa bráni všetkému, čo súvisí s nosom. Teraz je tiež chorá, soplíky, čo idú samé, poutieram. Raz-dvakrát za deň odsajem odsávačkou. Je to boj, ale ako sa jej potom vždy uľaví 🙂 Nesmieš si to tak brať! Moja staršia dcérka už sa vysmrkať vie, ale najistejší spôsob, ako z nej dostať soplík, keď je chorá, je kýchanie. Vtedy jej vždy sám vyskočí a len poutierame 🙂

loriana
2. okt 2014

@evita_g dakujem ti evita!

iva1009
18. máj 2015

my mame sople zatial 4 den, ale vidim sama ze cim viac odsavam tym su sople hustejsie a je ich viac. ked som neodsavala aj sama dcerka pekne dychala, ked so odsala tak o dve hodiny chrcala zasa...je to veru individualne

lulistek
18. máj 2015

odsavat netreba velmi casto, skoro ani moc nie, lebo to len podpori ten soplik potom. My sme odlozili odsavacku z vysavaca ked mala mala este menej ako rok lebo mala take hisaky, velmi sa toho bala. potom sme kupili taku tu rucnu, ze sa len stlaci a vyberie soplik. a tu pouzivame ked sme chory ale len obcas. ved uz vacsie dietatko vie sa aj vysmrkat. treba len davat vela cajika nech to potom vykaka, ked to prehlta. vela stastia prajem