Ako často sú vaši škôlkari chorí?

iveta143
14. okt 2018

Zdravim, moja dcera tohto roku nastupila do skolky a uz bola 3x chora.teda mala nadchu (sople,kasel a raz aj teplotu zvysenu) no stale sme to ustali s volnopredajnym sirupom, ktory sa nam osvedcil ze zaberie.Samozrejme ostala doma... Ako casto boli vase deti chore prvy rok? priznam sa, zacina mi to byt trapne,ze ju v podstate kazdy druhy tyzden odhlasujem...tak neviem,je to bezne?
Ale tiez neviem ci mozem stale do nej trepat tie sirupy,kolkokrat je chora, sice pise na nom ze sa moze brat aj dlhodobo...no davam jej ho len vtedy ked je chora, no je nejak casto si myslim...ale pravdou je ze za 3 dni je jej ovela lepsie po nom...dakujem za rady a skusenosti

charlie1980
15. okt 2018

@sisaka Vobec neporovnavaj dnesne zmutovane virusy a bakterie, voci ktorym su uz aj atb.rezistentne spred 10-20 rokov s tymi dnesnymi.
Toz, ani chripkove prazdniny pred 20.rokmi neboli kazdorocne ako teraz, ja som rocnik 80 a chora som byvala tak raz za 3 roky ako dieta, atb.na jednej ruke spocitam pocas skolky/skoly. Odkedy mam skolkara, tak trpim chronickym zapalom prinosovych dutin, z tych kokov a fylov a z celej zoologickej, co domov nosi zo skolky.
8r som dovtedy nebrala atb., denne okolo mna 500 ludi. Zato so skolkarskou zoologickou sa veziem 3 krat rocne s atb.

sisaka
15. okt 2018

@charlie1980 ja robím v nemocnici, kde je množstvo rezistentnych bakterií a kadečoho vrátane chrípkových vírusov, norovirusu a podobnych chuťoviek. Moje mladšie dieťa ma len 10 rokov, chodi do školy, takze do styku so súčasnými baktériami a vírusmi určite prichádza. U nás deti koli soplom kašľom a pod. neostávajú doma a do škôlky a školy sa chodi aj s ATB takze si nemyslím, žeby nemal dosť príležitosti stretnúť sa so súčasnými baktériami.
Ak si zrazu chorá častejšie ako kedysi môže byt za tým stres, únava a strava chudobná na vitamíny

rainee
16. okt 2018

@sisaka no je to hlavne o imunite. Keby som ja pracovala v nemocnici, odvezú má po 1 dní na jisku. Tiež nechápem ako to, že nie sú lekári chorí, napr pediater čo má denne pacientov.... Ja som ako decko bývalá často chorá, potom sa to dáko zlepšilo a odkedy mi deti nosia bacile domov som chorá skoro stále. Muž je chorý tak raz za 3 roky. Stravu máme zdravú pestrú, tiež berieme vitamíny, prostredie človek neovplyvní. Určite je viac bacilov v meste (MHD,shopping, skolka) ako na lazoch...

montemotherone
16. okt 2018

@iveta143 pozri si v diskusiách milión diskusií na túto tému. Skôr je trápne, že každý rok sa tu takéto témy opakujú.
@sisaka nesúhlasím. Teraz som sa po dlhšom čase (kedy som bola chorá tak 2x za rok) vrátila učiť do MŠ, a v priebehu 1,5 mesiaca som zalahla už druhý raz, tentokrát aj s ATB. Takže niečo na tom bude :-/

charlie1980
16. okt 2018

@sisaka S atb.sa ma lezat v posteli. A potom sa pytas, ako je to mozne.....no presne tak, ze matere pchaju deti s atb do kolektivu, so zelenymi sopliskami do skolky, v satni im sirupy podavaju, v sukromnych im sople doradu s jednou vreckovkou utieraju (zazila som, nie pocula).
Nename lekarov a atb., ktori vedia systematicky liecit premnozene bakterie u deti+rodicia ich pchaju chore do kolektivu.

proudmom
16. okt 2018

@charlie1980 presne tak

kikuskar5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
charlie1980
16. okt 2018

Zienky, skuste toto, ak mate skolkara stale choreho.....je to na cca.3 mesiace a doporucuje sa aj pri roznych chronickych ochoreniach.
Moj by mal ist na vyber nosnej mandle, vybrala som ho na pol roka zo skolky teraz, berie ich cca 3 tyzdne, zatial pozorujem, ze prestal v noci chrapat a teda mandla sa zmensila. A dufam, ze sa vyhneme aj OP.
Na zahranicnych forach pisu, ze z chronickych ochoreni zredukovali ochorenia na 1krat rocne....

rainee
16. okt 2018

@charlie1980 presne tak, choré dieťa má byť doma a nie roznášať bacile. Len v zahraničí to asi tak moc neriešia.

charlie1980
16. okt 2018

@rainee No čuduj sa svete, ale tie deti v zahraničí sú menej chorľavé ako na Slovensku. Teda určite nie v intervaloch 1t v škôlke a 2t doma. Nehovorím, že vôbec. Ja si myslím, že tu je to o tom, že deti nie sú správne preliečene a opätovne atb im na imunite nepridajú. Skôr si myslím, že je to všetko odflaknute na SK, že nie sú liečené správne a ani dostatočne preliecene. A tak je u naše všetko premnožené. A to môže byt človek rad, keď neprinesie dieťa domov vsi.
Hygiena, karanténa a nesprávna liečba sú na SK problémom.
Dieťa sa dostane do kolobehu antibiotík a má rozbitú celu imunitu.

rainee
16. okt 2018

@charlie1980 no vsi v kolektíve sú kapitola sama o sebe. Detto na plávaní polovica triedy chytila z vody streptokoka a druhá polovica bradavice...na konci roka plávali už len 3 deti z triedy.

charlie1980
16. okt 2018

@rainee Presne tak. Ja ti hovorím, že všetko je to len o hygiene na SK. Deti sú pozatvarane v miestnostiach 5x5m cely deň. V zahraničí sú veľkú časť vonku na vzduchu s nimi.
Z nemocnice garantované niečo prinesies. Už z novorodeneckeho odd. Rómske deti chodia k lekárovi iba v prípadoch, že dieťa hneď umiestnia do nemocnice. Cela hygiena na SK je des.
Nehovoriac o tom, že častokrát liečia deti pokus/omyl, slahnu antibiotiká, na ktoré sú rezistentne, ďalšie a ďalšie. A potom deťom zlyhava prirodzený mechanizmus.

iveta143
autor
16. okt 2018

@montemotherone tak preco sem pises, ked je to az take trapne? kym by som nasla medzi milion diskusiami tu ktoru hladam, zapustim asi korene...

charlie1980
16. okt 2018

@iveta143 Teraz sme sa akurat vratili so synom od logopedicky. Tak sa nas pytala, ako sme s nosnou mandlou a pod.
Bez toho, aby som jej nieco povedala, tak zacala s tym, ze kedysi to riesili tak, ze ak boli deti bacilonosicmi a opakovane chore, tak to riesili v skolkach hromadne, vsetky deti zaradom. Proste je to o tej hygiene a karantene cele. Nespravne lekarske postupy. Nezodpovedni rodicia, ktori pchaju chore deti do skolky. Nedoliecene deti. A ruka v ruke to ide so vsetkym.
Logo je kratko pred dochodkom, okrem toho aj homeopat, takze vie co to o tom.

lubina
16. okt 2018

@iveta143 aj nase deti byvali v skolke casto chore, najma mladsia...ja som dieta vzdy nechala doma, preliecila, malo s kym ostat, tak bolo chore doma, ved aj dietatu je zle, ked je chore, tak nech si oddychne. Ale boli mamicky, a poriadne mi liezli na nervy, ze prisli do skolky, dieta kaslala. soplalo a sup do skolky a dakedy este aj ucke sirup od kasla, ze na obed jej alebo jemu treba dat. No samozrejme, potom moja mala prisla zdrava do skolky a o dva dni znovu chora, kedze polovica deti v skolke boli chore. RIesila som to s uckou a aj na rodicku, ale ucka nic nemohla, ked mamicka prisla s papierom od Dr. (asi kamoska alebo co), ze dieta moze do kolektivu, ze nie je chore a pritom zelene sopliky az ku ustam....som rada, ze je skolka za nami.Drzim palce

papaya308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
benny11
16. okt 2018

Môj syn, tiež nastúpil tento rok do škôlky, a v škôlke sme boli od septembra iba 7 dní. Začali sme virózou, zápalom horných dýchacích ciest a momentálne sme doma so zápalom priedušiek. Takže ja som nešťastná, samozrejme to prenáša hlavne na mňa. Predpísané máme broncho-vaxom, ale nič nezaberá, tak som si objednala sirupy Narosan ako poslednú nádej .... Dcéra samozrejme odoláva, bola len 1 x chorá.....

zuzkamargit
17. okt 2018

@benny11 tak len nebud sklamana ked ti v polke flase ochorie. Je to na dlhsie, ale moji tiez piju a vysledky su. Len to nie je okamzite

benny11
17. okt 2018

@zuzkamargit Ja som si vedomá, že výsledky nemôžem čakať ihneď, ale už mám dosť tých antibiotík... Ja viem, že je to dlhšia záležitosť....,ale nám už nezabral ani Imunoglukán, a to ho bral 9 mesiacov, tak skúšam..čo zaúčinkuje a poradili mi tie sirupy....

zuzkamargit
17. okt 2018

@benny11 inak je dobre prestriedat flasu narosanu s pelovym sirupom a potom zase narosan

simatko2
17. okt 2018

Ak by ste mali záujem, viem objednať Narosan, Sima

alex1212
24. dec 2018

@sisaka evidentne máte vy s mužom dobrú imunitu a deti po vás zdedili. proste gény nepustia..

alex1212
24. dec 2018

Problém je aj v tom, že pediatri, resp sestričky robia zle výtery. príde nachcípané dieťa k dr a on a rozhodne mu urobiť len výterz z nosohltanu, ktorý víde povedzme negatívny, no, aby nezvyšoval náklady na ambulanciu, tak neurobí aj výter z nosa tvrdiac, že nosohltan stačí, lebo sople zatekajú. .No nestačí.. v nose može byť prítomný bacil, ktorého potom neprelieči, lebo šetrí.. Tým pádom, ked má matka papier od dr, že dieťa výter neg, dáva ho so soplami do školky a drb roznášajú sa tam potom hemofily, moraxeli, stafilokoky a podobne. mám osobnú skusenosť.. čiže v prvom rade je to o zlyhaní zdravotníctva a peniazoch... druhá vec je, že doktori aj napriek tomu, že sa nevykultivuje bacil dávajú deťom lokálne atb typu pamycon, auniflox, framycoin a pod... pritom može ísť o vírus a tým mu znižujú imunitu, čo prispieva k tomu, že opätovne dačo chytí. dalším problémom je, že skumavky s výtermi možu byť zle skladované, výter urobený nesprávne, nedostanočný materiál a pod.. Myslím si, že za dobrou imunitou dieťaťa sú v prvom rade gény ale v neposlednom rade aj odbornosť a poctivosť pediatra... pokiaľ sápe bez nálezu lokálne atb do dieťaťa dvíham varovný prst.. robí to veľký skok k zhoršenej imunite a nahánaniu pacientov a profitovaní...

3petka
24. dec 2018

@iveta143 môj ako nastúpil tak bol tak že 3 dni v škôlke a týždeň doma takto Asi tri krát po sebe. Ale šli mu aj posledné stoličky a znášal to dosť zle. Takze koncil v 40-tkach. A potom sa to nejak utriaslo už sa aj tesiaval do skolky ale tak 5 dni do mesiaca je vždy doma s teplotami a so soplom.

3petka
24. dec 2018

@lubina toto presne neznášam aj ja. Keď donesiem preliečene dieťa do skolky a vidím hneď 5 deti čo chrchlia bacile na všetky strany.

iveta143
autor
24. dec 2018

mi daco hovorte, moju som konecne preliecila, a tu bum zrazu vystupenie pri stromceku, a deti dosli co boli doma chore...

sihrus
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
evittam
25. jan 2019

@sihrus Úprimne? Ani cent.😉 Syn bol naposledy chory pred vyse 10rokmi, dcérka este vôbec. Az na kiahne ktore syn doniesol az zo skoly-obaja super priebeh. Par soplov 1-2x do roka nepočítam. Cize ano, existujú aj deti co sú zdravé a stále v škôlke aj v skole.

evittam
25. jan 2019

@sihrus A výživové doplnky chod predávat inam a zaplat si reklamu.😉

alex1212
26. jan 2019

@evittam a nosnú mandlu majú?