Ako chrániť dieťa pred alergiou na psa?

bimky
21. máj 2011

prosím vás, mojej malej diagnostikovali alergiu na psa. kto máte s tým skúsenosť? ako ďaleko sa držíte od psov? naša babka má psa, neviem či je potrebné sa mu vyhýbať úplne, teda čo najviac, teda nechodiť k babke, alebo? ak máte skúsenosť napíšte. ďakujem.

katecameron
21. máj 2011

tak v prvom rade ma nejakyx problem ked je zo psom? kasle kycha svrbia ju oci*?

bimky
autor
21. máj 2011

@katecameron takýto prejav som si nevšimla...a to sa so psíkom stretáva od narodenia...začala byť chorľavá, leď nastúpila do škôlky, odvtedy chodíme kvôli imunite alergológovi a imunológovi, máva vyrážku- no to si myslím, že je to z vlašského orecha...vyšlo jej to z krvi-alergia na psa, doktorka nepovedala priamo, že čo ďalej...máme tam ísť v októbri a ja som som sa od !úžasu! zabudla popýtať, že čo ďalej...budem jej musieť cink .

katecameron
21. máj 2011

ja osobne by som nebranila kontaktu zo spom ked nema zioadnbe problemy ale zas ani nejako by som zamerne psov nevyhladavala proste ked nema ziadne prejavy tak to neries

bimky
autor
21. máj 2011

@katecameron takto som o tom nerozmýšľala=o)

sirell
21. máj 2011

@bimky ja mam alergiu na psa, pritom mame psika doma v byte. kedze nemam nejake zavazne problemy, tak nas ani nenapadlo dat psika bytu prec. alergologicka mi to schvalila, len povedala, ze dalsi psik uz by uz nemal byt. musim si davat pozor, ked som v kontakte so psikom, tak si hned musim umyt ruky, lebo ak si nahodou pretriem oci alebo nos, tak citim svrbenie a zacnem kychat a slzit. takze z vlasnej skusenosti ti radim neriesit to nejako radikalne. obmedzila by som priamy kontakt zo psom - hladkanie a pod.

bimky
autor
22. máj 2011

@sirell ďakujem za odpoveď. mňa vystrašila s tým, že dcérke tá alergia vyskočila v testoch na 4, čo je podľa dr. dosť silná, no keďže mi nepovedala nejaké zásadné pripomienky k tomu, tak neviem čo a ako to myslela...dcérka máva soplíky, biele, no ani vo sne by ma nenapadlo, že alergia na psa. k babke, kde je so psom, ideme tak raz za mesiac, iných psov nepohládza- zo zásady...
ďakujem=o)

katecameron
22. máj 2011

aj my sme mali 4 na zmes trav a moj opucha ked vbehne do travy

bimky
autor
22. máj 2011

@katecameron a potom čo robíš, keď opuchne?

katecameron
22. máj 2011

minulôy rok som mu dala cely ditiaden lebo sme boli na chate u nasich a nic iune som nemala zlakla som sa oci mu neboli vobec vidiet iba take ciarocky

simona1104
22. máj 2011

Ja by som sa snažila zvýšiť hlavne imunitu, hlavne keď si spomínala ochorenia s škôlke. Sú na to dnes už všelijaké aj čisto prírodné medecínky.

dena
22. máj 2011

@bimky nasa mala ma tiez alergiu na psov a este aj na macky a kone. riesime to tak, ze ked je s neakym takymto zvieratkom musi si poriadne poumyvat ruky, inak to velmi neriesime, lebo verim, ze z tychto alergii vyrastie

bimky
autor
22. máj 2011

@simona1104 môžeš nejaký príklad napísať, prosím ťa! na tie prírodné medicínky=o) malá má za sebou prvú kúru ribomunylu. čo sa týka stravy tiež sa snažím čerstvú zeleninu, šaláty a tak. privítam rozumné nápady a rady=o)

bimky
autor
22. máj 2011

@dena aj ja v to dúfam, že z toho nejakým spôsobom vyrastie=o) umýva ruky stále a hlavne, keď je pri zvieratkách=o) a kedy to zistili tvojej malej? a z krvi?

ginger_fox
22. máj 2011

@bimky, suhlasim s @katecameron, ze netreba panikarit. Sama som ako astmaticka a alergicka(travy, plesne, roztoce, macky, psy a.i.) vyrastala pri psovi(pes bol vonku vo voliere). Pre tie, ktore to precitaju a budu hukat o nezodpovednosti mojich rodicov, je dolezite poznamenat, ze moj otec je lekar.
Dolezite je, co pritomnost psa dietatku sposobuje a to riesit. Napr. mne pritomnost psa mi nevadila, no po pohladeni, prip. olizani psom som si musela hned umyt ruky, co sa tyka maciek, tam mi uz vadila samotna pritomnost(zacervenanie oci, slzenie, ale naozaj extremne). Puberta na moje zdravie posobila blahodarne a teraz som na tom tak, ze psa mam sama v byte a nemam s tym ziadny problem. Takze podla mna netreba hned stresovat a vylucit mozne alergeny zo zivota dietatka, toto treba risit az v suvislosti so silou reakcie na alergen.

dena
22. máj 2011

@bimky zistili jej to v troch rokoch a z krvi. a okrem toho este vela inych alergii ☹ tolko toho co mi este dr. povedala, ze na co vsetko je alergicka. tak by chudatko musela sediet len doma a ani by sa poriadne nenajedla 😠

suezana
22. máj 2011

@bimky ahoj, aj moja dcéra má alergiu na psov (okrem iného) . Denne užíva kvapky zyrtec na to (+lieky na imunitu) dr. povedala, že psov hladkať môže, ale nemal by byť v byte - ona reaguje kýchaním, soplením a nakoniec celú noc nemôže dýchať - zapchatý noštek, po kontakte so psom sa musí nakomplet okúpať a všetky veci do pračky. Najhoršie reagovala na psíka, s ktorým bola v byte u susedov. Vonku nemá taký problém...

bimky
autor
23. máj 2011

ďakujem vám za odpovede, príspevky=o)veľmi mi to pomohlo utriasť si myšlienky čo sa tohto týka. 🙂

simona1104
23. máj 2011

@bimky Super riešením je colostrum. Je to vlastne kravské mledzivo, ktoré sa zberá po otelení kravy (samozrejme až keď sa dostatočne napije teliatko). Ten druh, čo mám ja odskúšaný na dcére a mužovi (chrípka) a na synovi (alergik) je síce najdrahší, s akým som sa stretla - od firmy LR Healt & Beauty, ale je zároveň aj najsilnejší (zberaný len do 12 hodín po otelení, chemicky neupravovaný, len fyzikálne očistený od prípadných zárodkov) , obsahuje veľké množstvo imunoglobulínov, rastový faktor... a v neposlednej miere polypeptidy bohaté na prolín, ktoré sú zodpovedné za vyrovnávanie imunitného systému a teda pomáha pri ochoreniach z autoimunity, medzi ktoré patria aj alergie všetkého druhu (aj potravinové). Je aj v tekutej forme - zaberá rýchlejšie, keď potrebuješ niečo riešiť rýchlo, alebo v tobolkách sušené mrazením. Vravím, je aj v lekárňach, len je slabšie - niektoré firmy ho zberajú až do konca jeho tvorby, čo je aj 10 dní po otelení. Pozri colostrum na nete, je tam veľa o tom písané. A keby si náhodou chcela toto od LR, ozvi sa, objednám Ti. (No, dúfam že to nevypálilo ako reklama na moju mimopracovnú činnosť, preto vravím, kukni na nete, je to fakt super, aj na zažívanie, kĺby...) 🙂

bimky
autor
24. máj 2011

@simona1104 ďakujem. počula som o tom=o) a v tejto firme som tiež chvíľku pôsobila=o) no ani ma to nenapadlo, vtedy, keď som tam bola ja, to ani nemali. skúsim=o) 🙂

simona1104
24. máj 2011

No, oni voľakedy robili len kozmetiku, až neskôr prešli aj k potravinovým doplnkom...