Ako liečiť suchý, dráždivý kašeľ u deti?

bubet
7. nov 2011

Pani doktorka , prosim poradte. Syn uz tyzden ma suchy drazdivy kasel. . Cez den vôbec nekasle, az v noci , okolo polnoci zacne kaslat, mam pocit ako keby chcel udusit. Zachvat trva niekedy aj hodinu. Lekar nam predpisal sirup Trifed, kt. vôbec nezabral, teraz mame sirup Promethazin 5, uzivame uz 3 den, no nemam pocit, ze to zabera. Na hrudnik mu davam obklad z masticky Vaporub a varim mu caj zo slezu. Za kazdu Vasu radu budem vdacna. Dakujem

urbanovapatricia
21. feb 2014

tiež mávame takéto kašle,začínam robitusinom na suchý dráždivý kašel,po využívaní 2-3 dni,prejdem na pneumolisin a na noc dávame obklady na hrudník,pamelovým krémom natrieme hrudník a priložíme žehličkou nahriatu plienku,necháme do rána.Deti mi ako zázrakom už do rána nezakašlú.Neviem ako to ale zaberie u vás,treba vyskúšať.Skoré uzdravenie.

jasanka24
4. mar 2014

@briketa ukladam si to dakujem

viktoriaboris
24. mar 2014

@bubet v takomto pripade ja siahnem na fenistil alebo ditiaden, co mi odporucila detska doktorka, zabera okamzite.

ivanabb
15. apr 2014

Ahojte, ak niekto hľadáte niečo prírodné, na suchý dráždivý kašel, nám pomohlo aj toto. Masť z nechtíka a z arniky. Najprv sa natrie hruď nechtíkovou masťičkou a nato masť z arniky (najlepšie je tekutá) nám to zabralo do 10 minút...vyskúšajte 😉

freyusha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ruka
9. máj 2014

Mam syna ma suchy drazdivy kasel poradte mi co by som mu nato mohla davat berie antibiotika davam mu stoptusin mohla by som mu na noc dat rectodel cipku dakujem
za radu

denca76
12. máj 2014

@mucosolvan_junior dobrý eň,mam 4 deti ale tie menšie syn 6 r. dcera 3 r. a synček 8 mesiacov ,mám ich sústavne chore doteraz tak neboli ale teraz je tomu mesiac aj niečo čo sa im strieda kašel taky ten sucho.dráždivy,boli sme u lekára a pokažde mali ine lieky teraz mali tiež a po dobrati liekov sa im kašel zase vrátil v takej istej sile a hlavne dcera sa dusieva v noci ako keby ju napínalo s toho a majmenší syn ma to iste ale zda sa mi že lieky vôbec nezaberaju tak už fakt neviem čo mám robiť :( Ďakujem za odpoved

domca3333
18. máj 2014
Používateľ domca3333 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od domca3333.

denca76 nam lekarka odporucila na znizenu imunitu Actibax.. tiez sme byvaly casto chory.. maly viac doma ako v skolke. a ked sa aj z niecoho dostal.. zase prislo nieco ine.. ked to nebol kaslik, bol to soplik. v skolke si to stale pinpongovali.. po neviem kolkych ATB nam odporucila prave tieto probiotika. a sme velmi spokojny.. dokonca ked v skolke bola chripkova sezona. nas drobcek sa drzal. a ani len nekychol 🙂

kristinka1826
18. jún 2014

dobry den tiez by som potrebovala poradit dcera ma 3roky v piatok zacala uzivat antibiotika sumamed mala ho na 4 dni 24hodinove.Len uz je to 6 den a stale ma suchy az drazdivy kasel.neporadite nam nieco????

juzu79
28. jún 2014

Mame podobne problemy oko opisujete alegologicka pchala do syna ekobec ventolin monkastu ribomunil aerius neskor xyzal a zenaro ale aj tak bol kazde 6tyzne na atb trvalo to asi 3roky nastvala som sa a vsetko som vysadila cca pred rokom a pytala som sa do srobarovho ustavu v dolnom smokovci tam nam dali seretide inhalator a mali sme pokoj *4mes potom mal anginu a o dalsie 3mes znova atb ktore nezabrali tak dalsie a este jedny .v aprili sme zostali na pobyte v dol. Sm.kde nam pridali aerius . Bola mu zistena mierna alergia na roztoce inac ma vsetky vysledky ok prereli ho od hlavy po paty od vtedy sa ma ok mal 1x kasel so soplikom co som vyriesila mukosolvanom a nasivinom

milkav03
28. aug 2014

ja som mala dcerku velmi casto choru. prave kasel. rozne podoby kasla.. priam zachvaty.. po roznych liekoch ... par hospitalizovanie atd.. nam lekarka odpourcila kupele... uz 2 roky chodime do kupelov Lucivna. neviem si vynachvalit.. pristup.. personal. prostredie.. a hlavne malej sa neuveritelne polepsilo.. 🙂

lauricita7
31. aug 2014

Milkav03 my tam tiez chodime 🙂 . tiez mi mala strasne kaslala.. velmi vela.. a ked aj prestala. potom sa to zase vratilo. stale chora.. stale na ATB.. az nakoniec nam lekarka odporucila kupELE LUCIVNA. je to tam velmi super.. som velmi spokojna. ateda aj mala 🙂

cherry1981
20. okt 2014

@freyusha Ahoj prosim Ta co Vam potom pomohlo? Zlepsilo sa odvtedy malickej?

sasena033
26. okt 2014

prosim poradte mi ktore kolostrum je najlepsie moc sa v tom nevyznam no maleho imunita 0 budov a stal eje ukaslany

filipka3
30. okt 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

nam velmi na kasel pomohli kupele.. chodime pravidelne do kupelov Lucivna..a vidim riadny rozdiel.. malemu sa ulavilo. a teda zachvaty kasla uz nie su nasou najcastejsou zalezitostou... 🙂

nasta197
29. nov 2014

@lela1 ahoj mozno myslela ventolin sirup mi sme ho mali pred týždnom mladcí syn mal chitené priedusky a to už 3x ma len 15mes.... teraz tu hladam na suchý kašel starsí ma ide sa zadusiť place boli ho to už neviem co mu dať mam ten ventolin sirup od mladcieho len to mi prííísne zakazala davať pri samo liecbe iba na odpocrucanie lekara tak mu to nedam ale je v hroznom stave teraz

ena70
29. nov 2014

@nasta197 ventolin sa predpisuje len alergikom/astmatikom. syn a aj ja sme,tak viem o com je rec. na suchy kasel zvlhcit vzduch zvlhcovacom, ak ma zachvat laryngytidy, cize stekavy kasel v noci, normalka capicu na hlavu strcit do okna a nech dycha studeny vlhky vzduch! dieta zabalte do paplona. prezila som si takto so synom peklo,viem o com je rec. ma opuchnuty hrtan, preto ten kasel. ak mozte, zozente si mast z jazveca, natriet na priedusky+igelit+plienku alebo satku. a co sa tyka liekov, na suchy kasel davam sicecod sirup, alebo stoptusin tabletky, ak furt kasle a mate doma tabletky Codein tak aj to. ale ventolin je len na predpis a pre astmatikov. my mame sprej, len v nudzi, lebo ked sa toho da moc, tak to zvysuje cinnost srdca!! srdiecko zacne bit rychlejsie. a kupte v zdravotných potrebách inhalator a inhalovat 3x denne, naleje sa do toho Natrium Chloratum - to je fyziologicky roztok, my ked sme inhalovali 2 dni takto, tak na treti-stvrty den sa mu kasel krasne zvlhcil. ak mate otazky pytajte sa kludne dalej

nasta197
30. nov 2014

@ena70 dakujem za rady 🙂 ten ventolin ale sirup na dala doktorka na predpis ako som povedala prísne zakazala používať pri samoliečbe len na jej opdporucanie a ked sme ležali s mladcím v nemocnici tak sme ho inhalovali mali sme choré priedusky. a tie lieky co ste spomýnala to su na volný predaj? ja smo synovy dala zábal s husacej masti ako ste písali jazveciu nemam možnosť zohnať...(

ena70
30. nov 2014

ja som tuším kúpila jazvečiu masť cez bazoš, je veľa ochotných vychodňarov ktorí ju predávajú. našla som si viacero kontaktov, niektorí už nemali ale našla som,, a ten pán čo mi ju poslal tuším niekde od KE tak mi ju aj krásne zabalil, lebo to mal vo flaštičke,tak aby sa nerozbila. predávajú to tak po 2dcl, neviem či stála 12-15eur, ale je výborná!!! mám ju už asi 2-3 roky,opatrujem v chladničke, lebo fakt stačí trošku namazať na hrudník a pomáha. určite si kúpte inhalátor, ja ho mám už od synových 2rokov a využitý bol pri každom kašli. Codein tabletky sú na predpis a dávala som ich na noc, tiež skúsenosti z nemocnice. Inak bez receptu je na kašel sirup Sinecod a aj tabletky Stoptusin. ten Natrium chloratum sú také ampulky, ale to vám bez problémov napíše detská doktorka, keď poviete že to chcete na inhaláciu. ja som strávila kvôli obštrukčnej bronchitíde 3x pobyt v nemocnici...Takže my keď máme kašel, okamžite zapínam inhalátor, malý popri tom pozerá rozprávku a inhalujeme. po 2 dňoch máme vlhký kašeľ a pekne odkašliavame. pozrite bazoš a jazvečiu masť isto nájdete. odložte do chladničky a uvidíte ako sa zíde! 🙂

ena70
30. nov 2014

@sasena033 ja som kedysi dávnejšie kupovala kolostrum od firmy LR...ale tá už funguje tuším pod iným názvom...neviem teraz..skús vygoogliť....ale malému pomohlo....bral to asi 1,5roka a keď sme boli u alergologičky tak hodnoty imunity mu šli z nuly pekne nahor....

ena70
30. nov 2014

@nasta197 posielam ti linky na jazveciu mast:
http://ostatne.bazos.sk/inzerat/44101536/100-Ja...
http://ostatne.bazos.sk/inzerat/44038990/Jazvec...
http://ostatne.bazos.sk/inzerat/43979145/JAZVEC...

sú tam aj telef.kontakty, alebo maily...napíš a uvidíš. ak nikto z nich nemá, je tam kopec iných čo ponúkajú. ja som vybrala len pár...držím palce!

nasta197
30. nov 2014

@ena70 dakujem krasne to som netusila ze sa to da na nete kupiť 🙂

ena70
30. nov 2014

@nasta197 rada poradím keď viem 🙂... na nete dnes zoženieš toooooľko vecí 🙂

dana90
23. feb 2015

Mate niekto skusenosti ze ci mozem dat dcere 5r.rectodelt ked som jej uz podala promethazin?

damedame
27. mar 2015

@manof Ano suhlasim s C vitaminom aj D, D-cko nedavame len v lete inak pocas celeho roka, tiez na podporu imunity pomaha zinok.

robmar
9. máj 2015

Vyskúšaj calciov sirup

okataivana
7. okt 2015

@bubet DROSERA kvapky z homeopatie. vynikajuce.... presne na suchy drazdivy kasel

bambola82
31. jan 2016

Prosím vás poradíte mi niekto?...mam 1,8 ročnú dcérku, ktorá už 4 deň strašne sucho kašle a to hlavne v noci, tak sa rozkasle, ze sa až pozvracia...dávam jej solmucol+prometazin5...zatiaľ nezaberá...mam doma fenistil, aj kalciovy sirup, myslíte, že toto by jej mohlo pomôcť...lebo ja uz fakt neviem, čo s ňou :( hrdlo aj priedušky mala čisté

eva2809
31. jan 2016

@bambola82 ahoj.aj my sme mali podobny problem tera,sice moj syn ma uz 6,ale nebolo to nic prijemne...hlavne v noci.bola si snou u doktora???on ti dal tie lieky,??lebo nam kazal jest kalcium a fenistil a na noc jedol nejaky prednison.ale ten fenistil nic moc:(zacala som mu davat stoptusin kvapky...tie tlmia suchy kasel a zaroven pomahaju vykaslat hlien..nam pomohli.

eva2809
31. jan 2016

@bambola82 a hlavne vlhky vzduch,nekurit a vetrat...ked ma taky zachvat kaslovy,skus normalne otvorit okno dokoran...nam to pomaha velmi .