3-ročná má dráždivý kašeľ, dusí sa a následne zvracia. Čo jej pomôže?

Zodpovedané
14. sep 2022

Dobrý deň,

3-ročná dcérka má suchý a dráždivý kašeľ. Nie je to stále. Keď ju začne dusiť, tak to trvá aj 20 minút. Najhoršie je, keď ide spinkať. Dusí ju až tak, že sa pozvracia.

Od lekárky dostala Trifed sirup.

Čo by jej pomohlo na uvoľnenie kašľa okrem sirupu?

Pomôže inhalovanie?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak ide o akútny problém, tak treba najmä cez deň inhalovať Vincentku (3x denne 15 minút) a Trifed už nedávať po 16. hodine. Naopak okolo 18:00 dať Tussin kvapky - 12 kvapiek. Okrem toho dôsledná toaleta nosa a vyvýšená poloha na spánok.

Ak ide o dlhodobý problém, treba sa zamyslieť či nemôže ísť o čierny kašeľ. Ak teda nie je očkovaná. Ak je - je to nepravdepodobné, aj keď nie nemožné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas