Ako pomôcť bábetku pri štikaní?

deina
11. feb 2008

Nasmu malemu sa casto stika. Najprv to byvalo po jedle, mozno prehltol vzduch a preto sa mu stikalo, teraz to byva az neskor, aj dve hodiny po jedle, takze to s jedenim mozno nesuvisi. Cely sa trapi, ked sa mu stika, kedze ho to celeho myka a nie vzdy mu pomoze, ked vypije trosku mliecka. Nic vazne to nebude, ale je mi luto, ked ho vidim ako velmi sa mu stika a on sa pri tom tak zmucene tvari. Co by mu mohlo pomoct, ked nezaberie ani vypitie mlieka? Vam sa to nestava? Uz som myslela aj na to, ci mu nie je zima (podla svokry babetkam sa stika vtedy, ked im je zima), ale nie, je teplucky.

veverica
11. feb 2008

deina nechaj ho nech si trosku poplace a uvidis ako rychlo mu ta stika prejde 🙂 ,inak babatkam vobec nevadi stikutka. Moj maly stikuta napriklad ked vypije viec mliecka ako mu asi treba. Ja mu nedavam vobec pit ked ma stikutku, bud prejde sama alebo ked si zaplace. Nie, ze mu budes robit naschval zle, aby plakal 😀

deina
autor
11. feb 2008

No on neplace vobec, iba ked je hladny (alebo pri cviceni) a aj to len trosku. Zle mu robit nebudem... 😀 ale chuda malinke, tak zmucene sa pri tom tvari a neviem mu pomoct. Aspon ho teda drzim a splocne cakame, kym to prejde.

smary
11. feb 2008

aj ja som pocula,ze babetka neprezivaju stikutku az tak velmi ako my dospely,jurkovi sa dost casto stikutka (je mu sa uz ked bol v mojom bruchu casto stikutkalo) a tak mu dam bud kusok caju,alebo mliecko,alebo aj nic a prejde to...neboj urcite pri tom netrpi 😉

veverica
11. feb 2008

hlavne sa nestrachuj nie je to nic vazne, iba to tak vyzera, ze mu to moze vadit. Aspon si trenuje plucka trosku 🙂

smary
11. feb 2008

deina a este niekedy zaberie nieco kysle,napriklad detske kvapky cebion (vit.c) ja niekedy dam 5kv na lyzicku a pri tom sa tak zmrasti,ze sa mu aj stikutkat prestane...

smary
11. feb 2008

no a sorry za hrubicu v mojom prispevku...dospeli tam malo byt,nie dospely 😔

veverica
11. feb 2008

smary ale cbion je tusim od 3 mesiaca

janina77
11. feb 2008

Ja mam tiez taky pocit, ze to cikutkanie nasich drobcov skor vadi nam, ako im. Ja som to od zaciatku brala tak, ze ked pri tom neplace, nehadze sa, zjavne sa nezlosti, len ma trosku iny vyraz v tvari, tak mu to zrejme nevadi. A casom som prisla na to, ze to asi tak je, lebo sem-tam cikutka aj teraz, aj 2 hodiny po jedle, a popri tom sa pekne hra s hrackami, alebo sa vykecava 🙂.
To svokra aj mama z toho robili hotovu vedu - daj mu cajik, cumlik, drz ho, a neviem co vsetko este, a on bol pri tom uplne kludnucky, a po niekolkych minutach (niekedy aj 30 min. 🙂 ) mu to preslo same.
Takze pokial pri tom hrozitansky nereve a nehadze sa, tak to neriesim.
Inak, uz som tu temu o cikutkani videla 😉

smary
11. feb 2008

veverica,to fakt az od 3mes.? no ja sa pamatam,ze niektore baby to davali aj mensim detom,ale je fakt,ze ja som ho zacala davat,az teraz v zime,ked mal okolo 5m....no ale to je jedno,proste kym dietatko pri tom nezuri,neplace,tak stikutku netreba riesit 😉

deina
autor
11. feb 2008

Nereve, nehadze sa. 😀 Asi to fakt trapi viac mna ako jeho, hoci ten jeho vyraz tvare...

Cebion je od tretieho mesiaca?

veverica
11. feb 2008

opravujem sa teraz som si prestudovala pribalovy letak a tam neni spomenute od kolkych mes. 🙂

deina
autor
11. feb 2008

Da sa to bezne kupit v lekarni? Ked nas prepustali z nemocnice, tak hovorila sestricka, nech si to kupime.

veverica
11. feb 2008

ano je to volnopredajne

kazdovci
11. feb 2008

ahoj deina. ja som mala s Olinom presne ten isty "problem". ale naozaj to neries. ono je to tym ze este nema dobre vyvinutu zaklopku na zaludku a vrati sa mu trosicku mliecka a stikuta. niektore baba vracaju, maju reflux, tvoj Misko chvalabohu iba stikuta 😉 nam to trvalo asi tri mesiace, potom stikutky presli same. teraz stikuta len ked sa velmi blazni a rehoce 😀 podla mna ziadne kvapky nemusis davat zbytocne ho budes niecim nadajat ked mu ta stikutka nevadi....vydrz to prejde samo

martina46
11. feb 2008

nam sa tiez 🙂 a tanicka sa tvari pri tom uuuplne, ako keby sa nic nedialo. a my sa s manzelom rozlutostujeme, lebo su to strasne krasne "zvuciky" 😵
akurat sa bojim, ze z toho zacne grchat, lebo niekedy to tak zvlastne zneje, k tej stikutke sa prida taky zahadny bublavy zvuk 😀

tribitka
11. feb 2008

deina, mne pri malej pri čkaní zaberá ak ju dám na bruško...... do 5 minút prestane....alebo klasika, dám jej tošku mliečka...
inak, moja malá sa narodila o 2 mesiace skôr, berie Cebion, ten je aj pre predčasne narodené deti...ale Cebion Multi je pre deti od troch mesiacov.....

wienika
11. feb 2008

mne mala stikutala uz v bruchu a trva to doteraz. tiez sa netvari, ze by jej to vadilo, takze asi to tak ma byt. nic jej na to nedavam. co je to ten cebion? je to na prirodnej baze?

uhlikova09
11. feb 2008

nas maly tiež ked bol mensi tak som ho nechala troska poplakat a preslo 😉 a teraz...obcas to nechame tak,obcas mu dam napit,to vzdy zaberie

lenka2007
12. feb 2008

Môj malý má 7 mesiacov, teraz mu na to najlepšie zaberie čajík stačí 2-3 ližičky a je po tom. Inak keď bol menší tak mi čajík moc nechcel ale vtedy mi zabralo keď som ho zabalila do deky do 5 min. bolo po tom. Malé miminká totiž čikutá aj od zimy, a napriek tomu može byť vonku alebo doma teplo. Skúste. Nám to pomáhalo. 🙂

zuzanocka
13. feb 2008

nasej vzdy pomoze, ked si ju prilozim, pocucka zaspi 😉
viem aj, ze malicke deticky zvyknu stikutat aj od zimy, ako tu uz bolospomenute, ale vacsinou to riesime tym pitim - ved ako aj ospeli - ked sa nam stikuta, napijeme sa a prejde to...

lucinkasd
13. feb 2008

ja si myslim, ze najlepsie je dat dietatku napit, vtedy to rychlo prejde a je pokoj. moju malu nemozem nechat poplakat, lebo pri stikutke nikdy neplace, vzdy pekne precka kym ju prejde 😅

danuska24
20. feb 2008

u nas vzdy zaberie ked sa napije mliecka

domeenika
20. feb 2008

aj ja si myslim ze mliecko...

tribitka
20. feb 2008

nám tiež zaberá mliečko....

u2jana
3. feb 2009

ahojte u nas mliecko nezabera 😒 papame UM, tak sa vzdy zatvari, ze co od nej chcem... skusala som jej davat aj cajik alebo prevarenu lucku a nic... tak len cakame kym nas to prejde 😒
ja si tiez myslim, ze jej to nejak nevadi, len svokra ma vzdy vystresuje, ze stikutka NIE JE dobra... taaak neviem

alon111
3. feb 2009

mne svagrina poradila aby som mu pusinku trochu potrela pras.cukrom.ono to nieje prilis zdrave ale my mame stikutku len raz za cas tak jej to asi velmi neublizi.ono to fakt zabera

bzucinka
3. feb 2009

u2jana, nasa mala stikuta casto od narodenia (uz v brusku vela stikutala) Zväcsa mliecko ani cajik nepomoze. Na gastre mi bolo povedane, ze je to aj priznak refluxu. (ona ho ma) Ja nerobim uz nic, obcas sa pokusim jej dat pit,ale bud to samo prejde,alebo ona sa zacne tak jedovat, plackat, ze to prejde. Lekarka vravela, ze to vobec neskodi. Aj ja vela stikutam od mala. A ked bude starsia tak jej budem davat na lyzicke stavu z citrona. To robili moji rodicia so mnou...ale to az ked som ten citron mohla ...

cil
3. feb 2009

ja som citala, ze zdravym detom sa cka. Ved sa im ckalo uz v brusku.
A v porodnici mi lekarka povedala, ze ked sa jej cka, nech ju dam na brusko a mozem jej trosku posuchat chrbatik...smerom k hlavicke, aby vzduch siel von.

u2jana
3. feb 2009

ahojte, mne dr. na gastre povedala, ze reflux nema a aj tak casto stikuta, niekedy aj 2x za den... zvycajne ked lezi na brusku a snazi sa lozit... tak fakt neviem... je pravda, ze jej to nijak nevadi, to len ja som z toho na nervy, hlavne ked je svokra v nablizku 😒

bimbia
3. feb 2009

ahojte
ja mam tiez take informacie ze malim detom sa na stikutanie nic nedava, bud to prejde samo alebo ked zacnu plakat tak to prejde. moja ma tiez reflux ☹ a dost sa jej stikuta ked jej vyde mliecko hore a ona ho zhltne. alebo ked ju rozbalim a asi od zimy. ale zatial som nebadala ze by jej to vadilo.