Ako pomôcť mesačnému synčekovi s plným nosom?

lulu551
4. jan 2014

detska doktorka mi odporucila kvapky do nosa Libenar ,ale mne sa nezda,zeby nejak pomahali..Uz som zufala v noci sa mi zobudza nato,ze sa nevie cez nostek nadychnut a potom place :/ co pomohlo vam?

janinah
4. jan 2014

najprv kvapky a potom poodsávať čo sa dá

lulu551
autor
4. jan 2014

@janinah s odsavackou mi nejde vobec nic von,ale odsavam len tou ustnou odsavackou,neviem,ci mozem pre take male babatko uz pouzit odsavacku na vysavac..

janinah
4. jan 2014

@lulu551 stačí ústna,ale hlavne aby si vedela AKO odsávať,pozri si obrazok anatomiu nosovej dutiny,ak dieťa leží,tak odsávačku vkladáš do nošteka akoby kolmo smerom k záhlaviu a nie hore smerom k čelu

zuzi0110
4. jan 2014

@lulu551 nemáte v byte sucho?

zuzi0110
4. jan 2014

@lulu551 ako myslela som to tak ci nemáte veľmi suchý vzduch alebo postieľku veľmi blízko radiátora. 🙂

simca06022011
4. jan 2014

skus pomenit smer odsavania. A ustne nie su vsetky dobre v lekarni mi dali taku hadickovu priseru prvy krat.. to neslo nic, potom physiomer som kupila a to uz bolo super, nakvapkaj roztokom pockaj chvilu a skus... 🙂

lulu551
autor
4. jan 2014

@zuzi0110 noo,podla toho,co je blizko..je asi tak meter a pol od radiatora,ale nekurime na vecer velmi,tak neviem,preco prave vtedy ho to'chyta'..lebo cez den je to s tym dychanim cez noztek lepsie..

luba28
4. jan 2014

@lulu551 prave citam,ze odsavacka na vysavac je vhodna pre vsetky deticky,.....takze daj kvapky a potom odsaj,...s tou rucnou je blud,nikdy neurobis tak ako s tou na vysavac,....daj babo aj trochu vyssie v postielke na noc,,...dostat kupit aj taky gelik eukalyptovy pre lepsie dychanie,...skus aj ten,.....dava sa pod nostek

zuzi0110
4. jan 2014

@lulu551 skús dať vecer cez radiátor mokrý uterák. Cez deň ho asi aj nosíte vertikálne tak mu to netečie dozadu a nedusí ho to. Daj mu pod madrac niečo aby ležal trochu šikmo. Moja 5 mesačná teraz mala soplíky. Kvapkala som Libenar a odsávala ale len keď išla spať alebo vstávala. Aj Libenar zvlhčí nos. A treba ho veľa nosiť na rukách aby mu to nezatekalo. My sme sa s manželom striedali. Aj na bruško ho moźes na chvíľku dať aby vytekali soplíky. Ale pri tom ho budeš musiet sledovať aby sa nedusil ak mu budú silno vytekať. Tak prajem rýchle uzdravenie 🙂

ituska
4. jan 2014

my sme davali kvapku libenaru do kazdej dierky a potom po 3-5 min poodsavali odsavackou na vysavac-pouzivali sme uz aj od 3-4 tyzdna dietata-treba ho nasmerovat smerom k stredovej nos.prepazke vtedy ide najviac soplikov von, no a zvlhcovat vzduch-my davame mokry uterak na radiator a cez postielku prevesime mokru plachtu aj 2 alebo mokre uteraky, mokre latkove plienky.
okrem toho pri soplikoch vzdy postielku polohujeme do sikmej polohy t.j,. na jednu stranu , tam kde ma babo hlavicku dame pod nozicky postielky 2 knihy pod kazdu nozicku postielky-aby dieta bolo v sikmej polohe a nezatekali sople do ucha

lulu551
autor
4. jan 2014

@ituska a po kolko kvapiek ste kvapkali do kazdej nsnej dierky ten Libenar?davam ho na vyssie a najhorsie je,ked dopapa po tom zacne tak chrapcat a trva mu to dlho :/ ja neviem,mm pocit,ze je to nekonecne,ten Libenar ,ked mu davam,tak mu nic nevychadza:/

mmmj
4. jan 2014

moji rodicia zvykli dat do hrnca varit slanu vodu, potom taku horucu postavili ku postielke, nech sa zvlhcuje vzduch aj slanou vodou. Aj ja som to ta skusala, myslim, ze to moze tiez pomoct v nasich suchych bytoch. Inak len kvapkat a odsavat a odsavat. Nam doktorka dala Mar plus, je to asi len voda s morskou solou

bambulienka1984
4. jan 2014

... nedam dopustit na odsavacku, ktora sa dava do hadice vysavaca 🙂 ja malemu streknem kvapky quixx (ak mame nadchu, tak pamycon na predpis od lekarky) a odsajem kruzivym pohybom tou odsavackou - resp. zo vsetkych vnutornych stran, nielen jednou stranou 🙂

ituska
4. jan 2014

@lulu551 va navode pisu tusim 1 kvapku do kazdej dierkz a pockat 10 min a dieta naklonit a vraj to vytecie...ale nam to moc neslo,tiez chrcal po jedeni, tak sme hned vytiahli odsavacku na vysavac. podla navodu na libenare to islo iba ked boli sople tekutejsie, vtedy ten soplik aj niekedy vykychol...odsavacka na vysavac je podla mna lepsia , vysaje dokonalejsie ako ta ustna , pripadne pockajte aj dlhsie kym libenar stecie, ja som dokonca davala kvapku do kazdej dierky aj po odsati sopla, nech sa mu lepsie dycha, lebo vsak to co som nakvapkala pred odsatim som vlastne povysavala, tak nech sliznica je stale vlhka...ked nejde odsat skus kruz. pohybom najst ten soplik alebo ak nic neslo skus po 10 minutach zno ova nakvapkaj a vysaj...ja som po papani niekedy az na treti pokus odsala...ale vzdy pred odsavanim daj ten libenar...

tutky
4. jan 2014

ja som mala presne ten problem skusala som libenar je to asi pri malickych najlepsie a kupila som tri odsavacky lebo som sa bala tej do vysavaca a teraz na nu nedam dopustit ide to rychlo a bez placu ak ti libenar nepomaha pytaj sa na nieco v lekarni ja som potom davala nasivin pre male deti aj ked som zase pocula ze ten nie je dobry na sliznicu no nam pomohol,ide len po kvapkach alebo si mozes nakvapkat na tycinku a tak vytriet,alebo mozes aj morsku vodu su vselijake len to je podla mna lepsie dat na tu tycinku a vytierat lebo take male babo by ti mohlo vdychnut ked strieknes tak rychle uzdravenie

katrinka8
4. jan 2014

@lulu551 - syncek ma 6 tyzdnov a tiez mal nadchu. Libenar je fyziologicky roztok na dennu hygienu nosa, mozes skusit aj Sterimar alebo Mar plus + odsavacka na vysavac. Treba nastavit najmensi vykon na vysavaci 😉 Ustnou nevytiahnes nic. Nas malicky si necha aj streknut sprej v pohode aj odsat sopliky - asi vie, ze mu to ulavi. Ma ich ale malicko, len nad ranom chrci. V poradni nam nasa dr. povedala, ze je to uz mierna nadcha - teraz je to ho plno. O spravnej hygiene nosa tu ma clanok @strapco 😉 https://www.modrykonik.sk/blog/strapco13/article/spravna-toaleta-nosa/

valy
5. jan 2014

mne ukazali v nemocnici, ked mal maly 10 dni, dat dieta na bok, aj hlavu na bok a streknut ten libenar do nosnej dierky jednej a potom na druhu stranu do druhej, ale skoro celu ampulku na jedno cistenie davali, potom tie sopliky a voda vytecu cez nostek a vycisti sa trochu.

valy
5. jan 2014

teda na jednu stranu, pockat, kym vytecie, potom na druhu

danim
5. jan 2014

@lulu551 odsavacka na vysavac je vhodna od narodenia. My mame Ariana- sa vola. perfis vec, mas tu o tom X stran diskusii. nie je o com, prilozis na sekundu ( po kvapkach, nech to tam odmokne v nose co to da 🙂 a odsajes. ved aj ty ked mas sople fukas, dieta nevie fukat, tak mu je potrebne pomoct. ( co poznam kamosky co sa tomu branili, tak bud dieta vobec nespalo- presne ako pises.,.. alebo sople postekali nizsie a boli z toho zapalene priedusky ), prilozis na par sekund a hotovo, bezbolestne, rychlo.. nie je o com.. ( praveze hadicku do nosa mi pride nebezpecne a hlavne neucinne )

janka987
5. jan 2014

nam pomohol na soplik ked mal maly 6 tyzdnov vodna para - nebulizer, namiesto vody som davala vincentku...a odsavanie vysavacom.

lydia22
6. jan 2014

@lulu551 nasa mala mala tiež ako bábatko plný noštek my sme odsávali odsávačkou na vysavač pekne vyšlo von a okrem libenaru sa može dávať aj nasivin kvapky pre novorodencov a dojčatá nam pomohli velmi treba pomocť aby babo mohlo dýchať