Ako pomôcť novorodeniatku odgrgnúť si a vykakať sa?

zuzka_puska
7. jan 2014

ahojte, chcela by som pomoc-radu....mame 2 týždnove babetko, a nekojim, davame Bebu...no a velmi tazko si odgrguje. Niekedy drzim a cakam dlho, a negrgne si vobec. To iste s kakanim,bolieva ju brusko, davame jej masticku Pupik, pre lepsie vyprdkanie, a tiez slamku do dupy, aby sa rychlejsie vykakala.... neviete poradit, nejake svoje skusenosti, co pomaha takymto mini babetkam??? dakujem

elina25
7. jan 2014

@zuzka_puska my sme davali pupika a veľa cvičili nôžkami 🙂

elina25
7. jan 2014

@zuzka_puska ale to už bola 3-mesačná do vtedy som kojila

veva123
7. jan 2014

@zuzka_puska na brusko skus infacol, pripadne espumisan, sab simplex alebo Baby calm... niektorym babatkam pomaha aj feniklovy cajik, ale u nas mal uplne opacny efekt, maly nemal nikdy problem s bruskom - iba raz - a to po podani tohto caju. co sa tyka odgrgnutia, neporadim ti, ja som maleho prvy mesiac - dva nedavala odgrgnut vobec, resp. nikdy si neodgrgol a tak som ho uz nedavala. Zacal az neskor. Niektore deticky si nepotrebuju odgrgnut. Ale pozor - ja kojim, takze neviem, ci je to pri detickach na UM ine... a tiez cvicit nozkami a pupik mast.

reni1512
7. jan 2014

nasa mala kricala niekedy na ratu... len cvicit cvicit a masirovat brusko, pupik mast, davali sme aj Infacol, skus fenyklovy cajik (ale vyhybaj sa Hippu) obsahuje cukor, musite LEN vydrzat, ono nic nepomoze na 100%, kolika sama prejde, po 3 mesiacoch by sa mala stratit. No a odrgavat som ju davala tak ze som ju jemne posadila na koleno, predklonom dopredu a pobuchat po chrbatiku, vtedy sa jej vzduch vytlaci von.. 🙂 islo nam to lepsie ako na pleci 🙂 ak to nejde tak ju davaj spinkat na bok, aby sa nezadusila zvratkami, nemusi striktne stale odgrgnut 🙂

akrim1311
7. jan 2014

tiež infakol ,aby nemal koliky a s grgnutím sme sa natrápili pri menšom synovi aj my.Po papaní sme si ho dali na plece a búchali jemno po plienke a prechádzali sa hore dole aj 1-1,5 hod.Medzitým na pleci aj zaspal.Keď bol muž doma,zobral si ho on a ako sedel s malým opretý o plece,postavil sa a z toho podtlaku si odgrgol.A niekedy to robil aj 2-3x.A keď nebol doma a ja som už odpadávala od únavy,pložila som ho na bruško a po ritke som mu tak krúživo prechádzala rukou,On nadvihol hlavičku a pekne odgrgol.

luba28
7. jan 2014

@zuzka_puska este by som zmenila mlieko,...co viem tak Beba robi sarapatu,...aj mojej dcere robila a potom sme zmenili mlieko,....aj horuci obklad na brusko pomaha,aj cumel,....

1177
7. jan 2014

Pozri stranku www.novorodenec.sk je tam genialny postup.. Aspon nam pomohol

zuzka_puska
autor
7. jan 2014

dakujem vam vsetkym velmi pekne,skusim uz hocico, aby malicka pekne odgrgla a nemala v brusku sarapatu...

katrinka8
7. jan 2014

@zuzka_puska - mne malinky (7 tyzdnov) odgrgne niekedy aj po tom, ako ho mam prve minutky v zumbucce (to je ako manduca nosic) - proste v takej polohe. A to sa tiez niekedy morduje s grganim cele minuty, nejde to a nejde, zaspi, budi sa atd., ale ta poloha obvykle zaberie. V noci, ked ho tam, samozrejme, davat nebudem, tak vacsinou zaberie taka ta poloha, ze mi akoby lezi na hrudi, resp,. vzpriamene mi je na hrudi, nie klasicky na pleci ... S kakanim neviem, problemy nemame. Ale skus masaz bruska v smere hodinovych ruciciek alebo pocvicit nozickami alebo zabera aj nechat bez plienky pokopat par minut. Len prikry, aby jej nebola zima a nech si kopka, to zvykne uvolnovat 😉