Ako pomôcť s vykašliavaním hlienu?

donutka99
21. jan 2023

Čaute, prosím vás ako pomôžem synkovy aby odkaslal hlien je chori a ma veľa hlienu pretože dnes keď som mu odsavala noscek tak keď kaslal z vracal a sami hlien vyvracal no len on keď kašle a keď mu ide von ten hlien tak on ti na spet prehltne neviem ako mu pomôcť prosím vás viete niekto? Ďakujem za odpoveďe vo pred

dzulli1980
21. jan 2023

Cez deň treba hlien riediť - Kaloba, Sinupret, na noc dať antihistaminiká - Fenistil/Zodac/Zyrtec.
@donutka99

joesvk
21. jan 2023

Keď má aspoň 2 roky,mám veľmi dobré skúsenosti so Solmucol pastilkami.

donutka99
autor
21. jan 2023

@joesvk mali bude mať v máji 2 roky

donutka99
autor
21. jan 2023

@dzulli1980 dávam fenistil kvapky len neviem ako on ten hlien vykašle keďže on to nevie a on aj keď kašle a ma to potom v ústach ale spet to hltne bojím sa lebo pred nedávnom sme boli v nemocnici na zápal pľúc a nechcem aby mal zas :(

zuzkaa1991
21. jan 2023

@donutka99 velmi dobry sirup prospan je môžu deticky od 0m nam dosiel akurát zajtra malej idem kupit kedze zacala dnes vykaslavat ma chripku

joesvk
21. jan 2023

Okrem liekov na riedenie hlienov, daj pred spaním aj kvapky do nosa.
Dávaj tiež veľa veľa tekutín. Uvar čaj a aj v noci mu daj napiť...A počas spánku rozkroj cibuľu a daj blízko postele.

marlent
21. jan 2023

Máš doma fit.loptu.?

adka176
21. jan 2023

Solmukol pomáha rozpúšťať hlieny... odporúčam

donutka99
autor
21. jan 2023

@marlent nie prečo?

donutka99
autor
21. jan 2023

@joesvk áno dávam mu piť čajík aj v noci.. Ok dám tu cibuľu ako píšeš ďakujem ti pekne... A vieš čo som čítala na nete máš s tým skúsenosti nejaké alebo niekto z vás ze vraj je dobre aj mlieko s maslom a medom ale neviem lebo vraj mlieko viac zahlienhje ale ze vraj je to dobre tak neviem presne ci to mam spraviť alebo nie joj

joesvk
21. jan 2023

@donutka99 Nemám vyskúšané to mlieko s maslom. Ale med by som samozrejme tiež dávala.

kallanchoe
21. jan 2023

@marlent ? Fit. loptu? Asi preklep...

marlent
22. jan 2023

@kallanchoe
@donutka99
Na liečení nám ukazovali cviky s deťmi ako uľahčiť vylasliavanie resp ako pomôcť dieťaťu odkaslat

kallanchoe
22. jan 2023

@marlent ďakujem pohladam niečo na nete....toto som ešte nepočula😉

donutka99
autor
22. jan 2023

@marlent ďakujem aj ja skúsim pozrieť tiež na nete najviac kašle v noci keď spí hlavne no dúfam že mu to čo najskôr prejde. A bude mu dobre ďakujem vám všetkým

marlent
22. jan 2023

@kallanchoe pozri je to ozaj super