Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako prebieha vyšetrenie ročného chlapčeka u neurológa?

lennkka17
18. dec 2014

Ahojte. Synček mal nedávno rok a pediatrička nám odporučila návštevu neurológa, pretože ešte sám nechodí, len s pomocou. Ale robí všetko ostatné aj štvornožkuje. Máte s tým niekto skúsenosť? Že ako sa tam vyšetruje, ako to prebieha a tak? Ďakujem

uhnakova
18. dec 2014

Ten neurolog je kvapku prehnany, deticky sa maju naucit chodit do 18-tich mesiacov. Nas syn zacal strnast mesacny. Pokial sa inak babo v pohode pohybuje, stvornozkuje, tak by som k neurologovi nesla, beztak by kukal ako puk, co tam robime 🙂

dejna20
18. dec 2014

tiez mi to pride prehnane. moj zacal chodit uplne sam ako 14mes. a bolo takýchto deticiek v nasom okoli viacero. ked tam nie su ine problemy, tak nechapem naco vas tam zenie.

cicimotinka
18. dec 2014

aj ja si myslím, že je to zavčasu... naši ani jeden nechodili v roku... všetko má svoj čas, netreba to urýchľovať... keď je ostatné v pohode, chodenie nebude problém... ja by som počkala aspoň do 1,5 roka

jana_eyre
18. dec 2014

k neurologovi len kvoli chodzi? nie je tam este nieco ine? lebo ako pise uhnakova, tak norma je do 18tich mesiacov.. moj syn zacal ako 16mesacny a vobec sme to neriesili.. stvornozkovat zacal az 12tich.. moja mladsia dcera bude mat 14st mesiacov a este ani krok neurobila, len sa stavia pri nabytku a je uplne normalna..

ale u neurologa bol, pretoze ked mal pol roka, z nicoho nic prestal dvihat hlavicku a potom bol este ked mal dva a pol, kvoli jeho neustalemu zabiehaniu slin.. oba krat prebiehalo vysetrenie viacmenej rovnako - neurolog ukazuje hracky, pocvici troska s babatkom so starsim sa porozprava, ponatahuje rucky, nozicky.. tymto vsetkym zisti, ci nieco nie je v poriadku.. ak sa nieco nezda pri tomto vysetreni, urobi sa eeg..

silvia44
18. dec 2014

Kaslite na neurolog, mne dvojicky zacali chodit v 14 mesiacoch. Maly vie kedy ma chodit. Mozno mu trochu pomoct, ale urcite nie riesit neurologa. Preco hned lekarov volat? Mazde dieta je ine.

silvia44
18. dec 2014

Prepacte, kazde dieta je ine....

susi123
18. dec 2014

@lennkka17 Ahoj. My sme boli u neurologa, ked mal nas maly necely rok, a to preto, lebo on sa nechcel hybat vobec. Bol dost velke babo, a asi trosku lenive- z dnesneho pohladu. Nechcel sa posadit, nestvornozkoval.... Neurologicka sa pytala na to, kedy zacal dvihat hlavicku, kedy sa zacal pretacat a podobne, zistovala anamnezu, ako prebehol porod, ci prekonal nejake ochorenia a pod. Potom sme ho vyzliekli do plienocky a ona s nim robila rozne cviky. Cele to prebehlo velmi rychlo, maly trosku protestoval, ale inak nic zasadne. Na zaver nam odporucila cvicit s nim cviky, ktore nam ukazala (nie Vojtovka, iba ho mierne stimulovat). Krpec sa asi mesiac na to rozlozil, a po dalsom tyzdni zacal chodit sam, dovtedy len s oporou.
Dnes to vidim tak, ze sa mu prosto iba nechcelo a to vysetrenie ani nebolo treba. Ale na druhej strane aspon som vedela, ze je vsetko ok.
Drzime palce.

katarinamichal
18. dec 2014

presne tak ako piše uhnakova, nas tak vyhnala obvodna na neurologiu-tiež sa jej nezdalo prečo sa maly ešte "nedviha " a neurolog (vybavovali sme najlepšieho-pana primara že teda nech poriadny doktor ked je problem) nas vysmial, že prečo mu tam robia tie obvodné z detí pacientov... Po 3 tyždnoch sa maly začal dvíhať sám...

kadri
18. dec 2014

@lennkka17 vysetrenie u neurologa prebieha tak, ze dieta vyzlecies, dr. spravi zopar testov - poklopka kladivkom, sleduje urcite polohy, balans a reakcie, dvihne dieta za ruku a nohu ap. nie je to bolestive. sleduje symetriu, reflexy, svalovy tonus. ak ta tam poslali, chod, najskor ti povie, ze je vsetko ok a budes kludna, ak by tam bola nejaka dysfunkcia, lahsie sa odstranuje v skorsom veku - cvicenim

https://www.youtube.com/watch?v=_PB3Lq2umHU

https://www.youtube.com/watch?v=OE-H2fFlspM

lennkka17
autor
18. dec 2014

@jana_eyre no v podstate len kvoli chodzi, a zato ze zacal stvornozkovat len ako 12 mesacny a posadil sa sam cez sikmy sed len ako 11 mesacny. tiez sa mi to zda prehnane, vsak este ma cas chodit, vela jeho rovesnikov nechodi. ale ked to doktorka chce tak tam pojdem a uvidim, aspon budem mat ciste svedomie 😀

jabadaba
18. dec 2014

@lennkka17 ahoj, vysetrenia sa nemusis bat. Babatko si lekarka prezrie. Skumaju sa reflexy, schopnost drzat ocny kontakt s pohybujucim sa predmetom, poskusa mu nozicky a celkovo mu preskuma telicko a ako reaguje. 😉

siska53
18. dec 2014

@lennkka17 vysetrenie je uplne v pohode..nemusis sa bat... A to preco vas tam poslala? Mal aj nejaky iny problem?,na chodzu ma cas do 18.m.
Ja som s malou bola,lebo ona vsetkp robila neskoro. Zistili hypermobilitu a slabsi svalovy tonus. Kazali plavanie ci cvicenie a nechat dieta stvornozkovat. ..ale nas asi sla aj tak svojim tempom. Chodit zacala tak naozaj az tyzden po 18.m.
Kontrolovali jej aj jemnu motoriku-hravou formou,tu mala v pohode.
Len si zober plienku,lebo my sme ju museli povyzliekat celu.

livocka21
19. dec 2014

@lennkka17 ??? My sme zacali chodit v 14 mesiacoch...norma je do 18....s neurologiou by som pockala...ine by bol keby nechdil ani za rucku....nechod este....

lennkka17
autor
28. jan 2015

@livocka21 mozem sa este opýtať či vas syncek alebo dcerka aj chodila popri nabytku? ak ano kedy asi zacala? zato sa pytam lebo moj sa teraz pustil popri nabytku tak ci to este dlho bude trvat. dakujem krasne

canama
28. jan 2015

@lennkka17 my sme chodili od 4 mesiacov na neurologiu s hypotomiou. vysetrenie nie je pre dieta nijak stresujuce, je rychle a dobry neurolog moze odhalit pripadne problemy, aj ked u vas na 99% nie su....aspon budes kludna. co sa tyka chodenia okolo nabytku a toho kedy sa pusti, to nikdy nevies, su deti ktore sa rychlo postavia ale potom chodia okolo nabytku pol roka kym sa odvazia ist same do priestoru a ine ktore idu hned a radsej budu padat...dobry neurolog ti prave povie aj viac k psychomotorickemu vyvoju, preco su niektore veci dolezite, preco je dolezita urcita naslednost, alebo napriklad aj urcita dlzka stvornozkovania. to co by si nemala robit je dieta akokolvek motivovat k chodzi, dieta same najlepsie vie kolko si potrebuje odstvornozkovat a kedy je dostatocne iste a silne na to sa "pustit". kedze som zazila, viem ze je neprijemne ked vidis ze ostatne deti vo veku tvojho dietata toho uz zvladnu viac (mamicky sa tak radi pretekaju 🙂), na druhej strane mam kamosku co jej dcera sa zacala stavat veeelmi skoro, lekari odklepli ze moze, a dnes ma nepekne stocene clenky do seba od pretazenia klbikov...a musi chuda nosit obrovske rehabilitacne sandale.

jeennyv
29. jan 2015

@lennkka17 ja ked som bola mala som chodila popri nabytku a ako sa hovori popri nom som sa lomcovala, aj si myslim, ze je to prehnane , ja osobne, co mamka hovorila som nesedela na pol roka aj som neskor chodila, ale rozpravala som na rok, vsetko je individualne niektore deti chodia uz aj na 10 mes. inym to trva dlhsie, ale urcite by som svoje dieta nepodrobovala vseliakym hlupostiam a vysetreniam a pokym to nie je nutne nechala to na prirodzeny vyvin....

koldun1
29. jan 2015

tak toto je ozaj sila....mne lekárka povedala ked moja malinka mala dva mesiace a nevedela sa pretočiť na chrbatik sama...že musí isť k neurologovi...že čožeeeeeee? 2 mesačná? a tesne pred dovrsením 1 ročika sama začala chodit...ale treba hned behať k n eurologom..niekedy mi doktori priadaju ako mechanici

livocka21
5. feb 2015

@lennkka17 okolo nabytku zacal chodit, ked mal 11...netreba sa stresovat...vyvin je individualny a doktori casto prehanaju....

Tu začni písať odpoveď...

Odošli