Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako predísť dedičnej chorobe - pomočovaniu?

denisaaa2510
4. dec 2012

Ahojte. nerada popisujem tuto temu. lebo je tazke otom hovorit... ale trapi mato.no v mojej rodine bol problem s pomocovanim...dennym, nocnim... nie len u mna ale aj bratrancov,sesternic, ojov a tak, aj v dospelosti do vyssieho veku... mam strach ze sa to moze objavit aj u mojej malej dcerky.... da sa tomu zabranit? kedy ste ucili svoje deticky na nocnik? ake boli vase zaciatky? bojim sa ze ked zacneme s odplienkovanim, co podotykam ze mame este vela casu... tak ze ked sa bude pocikavat nevedomky pri zaciatkoch, tak budem myslet len nato, ci to nema aj ona.... snad som sa vyjadrila presne a zrozumitelne... dakujem za nazori

anjelicek26
4. dec 2012

@denisaaa2510 - niektore veci su dedicne, aj slabsi mechur, ak sa to objavuje u viacerych. Ale nerob si starosti, aj keby to tak je, vies aku ma mala vyhodu? Ma maminu, ktora vie, o co ide, vie, ake je to tazke, co to v beznom zivote znamena, co ju nebude tlacit do veci, co su pre nu fyzicky nemozne. Je to velke plus, ze sa nebude porovnavat s detmi, co su 1,5 rocne den a noc bez plienok. Lebo TY budes vediet, ze je to u nej normalne. Ukludnis ju a nebudes vyvijat zbytocny tlak. Lebo psychicky natlak to este zhorsi. Mohla by som napisat, kedy som moje deti odplienkovala, ale je to individualne, denne medzi 1-3,5 rokom a nocne medzi 1,5-6 rokmi... a to su vsetko zdravucke deticky 😉

miskalevica
4. dec 2012

@denisaaa2510 klidek, pomocovanie urcite nie je dedicne, verim, ze tvoje dietatko bude uplne OK, len neprenasaj nan svoje obavy a uzkost 😉

denisaaa2510
autor
4. dec 2012

dakujem vam... ja sa toho velmi bojim..kto si to nezazil, nevie..je to celozivotne trapenie... mna tato choroba trapi do dnes ... ale nastastie uz len pri myslienkach.... no bohuzial, je to len rok... rok si mozem povedat ze je to za mnou... a viete.. mam 24 rokov... cely zivot som stym bojovala... tajila... vzdy ked som sla na nejaku chatu, ci ku kamoskam spat..vacsinou som nespala ani... aj preto som nakonec mala problem so spankom... dokazala som aj dva dni nespat... stacilo mi zavret oci..a len preto ci sa nezobudim pomocena... bolo to hrozne... tajit pred partnermi... neskor uz aj pred rodicmi... nikto tom nevedel... doteraz mam strach ze sa to zase stane... je to nieco vyse roka co sa mi to nestalo..a dakujem za to priatelovi..ktory ma pochopil..len on jediny otom vie..a uz aj vy.. troska takto verejne... aj ked radsej utajene... lebo ako pre zenu a matku je to pre mna zahambujuce... preto ten velky strach...

sendy182
4. dec 2012

@denisaaa2510 😕 troška sa zamotávaš.......máte to v rodine ....rodičia o tom nevedia...už rok to nemáš no táto choroba ťa trápi dodnes..............ak to máte v rodine tak určite vieš že existuje adekvátna liečba........neviem ako si udržala tehotenstvo s takýmto mechúrom..................neviem či sa práve takto bavíš.............dva dni si nespala??????aby si sa nepocikala ?!!!!!!!!žiaľ toto neverím...........sú tu mamičky čo radi poradia.........ochotné.....no ja prekuknem..........pomočovanie je buď fyziologocké alebo v hlave.....t.z.psychika..................nič len tak neprejde............hlavne po 5-6 roku veku dieťata..........ak to pretrváva je liečba..............

denisaaa2510
autor
4. dec 2012

@sendy182 ????

denisaaa2510
autor
4. dec 2012

@sendy182 coooooooo?? ja sa zamotavam... ja neklamem..a takuto vec by som si nikdy nevymyslela... nemam preco... a nechapes moje trapenie.. nevies ake to... ake to je zaspavat s myslienkou ci sa ti to nestane... ja som nemala nikdy plny mechur a ze by sa mi to stalo..takze neviem preco to spajas s tehotenstvom... ono sa mi to nestavalo kazdy den... niekedy raz za tyzden..niekedy raz za mesiac..a niekdy aj dva dni po sebe... mal to moj otec, mal to moj ujo. aj moji viacery bratrancovia, aj sesternica, ktora to mala do 15 rokov... vobec netusis ake to je... rodicia otom vedeli, mozno max do 12 -13 rokov neviem presne.potom som to skryvala... bola som stym u lekarky ako mala... no bolo mi povedane ze to je psychycke lebo som zdrava... a aj dedecne ze moze byt, ked to mali v rodine viacery..a to nahoda nemohla byt... a jak by som sa mohlana tomto bavit?? vies jak mi je?? vies si predstavit ze zacnes chodit s niekym, a mas mu povedat, ze sa pomocujes?? to je zabava?? a ano nespavala som koli tomu... zaspala som len vtedy ak som sa ozrala do nemoty... asi tak... totok som necakala ze niekto totok napise... nevies si to predstavit..a sudis moje slova...

denisaaa2510
autor
4. dec 2012

@sendy182 a len tak to nepreslo... mozno to bolo v hlave, ze ked to vedel priatel... ze sa mi troska ulavilo... a dalsia vec ze som si kupila nato urceny caj... a dalsie je ze som prestala tolko pit.. nebola som alkacka..ale len baba ktora sa zabavala..a obcas si vypila..aj ked niekedy aj castejsie... moj priatel je toho nazoru ze to bolotym alkoholom... tak asi tak... ci chces pocut otom ake to bolo? schovavat tajne ocikane plachty, ked som zila s rodicmi... ked sa mi stalo na chate?? tajne sa prezliekat na hajzli? a ine veci?? nic si nevymyslam..to je fakt

sendy182
4. dec 2012

@denisaaa2510 uff............ vieš je to fórum ak som sa ťa dotkla tak prepáč........no prišlo mi to tak z tvojho pohľadu zle formulované...... teraz po tvojom príspevku vidím............... adekvátna liečba chýba .......pretože tam sa berú tabletky a lieči sa to i na psychiatrii tu psycholog nepomôže.......mala som spolužiaka na základke ktorý trpel týmto.........

denisaaa2510
autor
4. dec 2012

@sendy182 bola som liecena v bratislave..tabletkami,..nepomohlo.. bola som aj na hadicke... to je tak ze si ta daju uplne nahu na stol..a cez pohlavny organ napichnu na teba hadicku... a daco mi tam davali..nejaku vodu..neviem co to bolo..bolo to velmi davno... a ked sa nedarilo v liecbe ..prestala som tam chodit... dnes su mozno lepsie lieky a ine... z mojej rodiny co to mali, tak im to preslo iba tak. z jedneho dna..nikto sa znich neliecil..viem to urcite.. a ja som stastna ze to skoncilo, a budem verit a dufat ze sa to nikdy nevrati..aj ked to mam stale v hlave a mam strach..a preto sa moc bojim ze to bude mat aj dcerka... no budem sa aj modlit aby to tak nebolo..lebo je to hrozne ...... no a dotklo sa ma to celkom..ale chpem ze si si len napisala svoj nazor... takze pohoda

denisaaa2510
autor
5. dec 2012

@sendy182 dakujem poznm tu stranku...citala som vela otom... niktore licby typu, pred spanim nepit a ist viac krat na wc.. to mi nikdy neomohlo... mohla som za den vypit len pohar ci dva vody a ist pred spanim aj 3 krat na wc..a aj tak sa to stalo... bolo to vacsiou nocne pomocovanie..alebo aj denne , ale len vzdy ked som spala..no stalo sa mi dva krat a to az teraz vo vyssom veku, ze som nespala, stala pred postelou a same to tieklo.. jakeby mi tiekla plodova voda... nechapala som tomu a bola som zdesena z toho a trapilo ma to este viac... noo a myslim ze keby bolo viac lieceni v tej dobe ked som sa liecila , mozno by som nemala stym tak dlho problem... ked som sa liecila to bolo viac ako 15 rokov do zadu..takze od vtedy je urcite viac alterntiv... chvalabohu to skocilo..a snad sa to nikdy nevrati a dufam ze nikdy neobjavy u mojej rodiny... ale dik

Tu začni písať odpoveď...

Odošli