Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako prelepovať odstávajúce uši?

tehulka_mk
16. okt 2012

Dietatko ma skoro 4 mesiace a zacinaju nam odstavat usinka,poradi niekto ako ich preliepat? Obrazok alebo navod,co konkr.ma byt isto prelepene? 🙂

katey
16. okt 2012

@tehulka_mk nepreliepat. minule bol clanok tusim v maminke alebo v ktorom casopise, v oktobrovom cisle, skus si to precitat. ked to ma dieta dedicne, tak tomu leukoplastom nepomozes. mne tiez trosku trci jedno ucho a ked som bola mala, tak mojej mame babka poradila, ze mi ho ma lepit. samozrejme vysledok bol ten ze som revala ako tur, ked mi davala leukoplast dolu a vytrhla mi tie jemne vlasky za usami.

jaruska8
16. okt 2012

No, ja neviem... Keby odstávalo jedno uško viac ako druhé, tak by som polohovala, ale žeby sa odstávaniu dalo takto zabrániť, ja si myslím, že je to geneticky dané, či?????

katey
16. okt 2012

@jaruska8 cauko, nepomoze to. mne to jedno ucho trci trosku viac, keby to bolo velmi, tak si to dam operovat. v tom clanku aj pisali do kolkych rokov to preplaca positovna len uz si to nepamatam. a k tomu odstavajucemu uchu, ze ja aj citim, ked si lahnem na tu stranu, ze tam mam taku kratsiu chrupavku, tak si ho vzdy musim "zlozit" aby ma netahalo 🙂

henikav
16. okt 2012

@tehulka_mk 4 mesacnemu babatku sa to este moze aj same upravit, davaj mu ciapocku, ja by som neprelepovala

jaruska8
16. okt 2012

@katey No, mne to tiež nedalo, proste tá genetika nepustí. 😉 Ja má tiež ,, odstávajúce" uši a môj komplex skončil po zhliadnutí klipu od Britney Spears. 😀 😀 😀 😀 😝

fraufrt
16. okt 2012

@tehulka_mk moja dcerka nosila od narodenia ciapocky na zavezovanie, chlapcek ciapocky velmi nechcel, ale ked som si vsimla, ze mu zacinaju odstavat uska (niekedy, ked spal sa mu usko zalomilo), tak som mu zacala davat ciapocku a teraz, ked ma 8m, tak sa mi zda, ze je to OK. Lahke a tenucke ciapocky kupis "vsade", a je to to najjednoduchsie, co mozes urobit. Kamaratka ma dceru, ktora ciapky nenosila a teraz, ked ma 3roky to naozaj nevyzera dobre. Takze radim "ciapockovat" 😀

kika050
16. okt 2012

Jeminečko však ako rastie tak sa to časom upraví ak je to až veľmi poradim sa z doktorom. Ale takto trápiť deti to kde sme! Ja konkretne som mala riadne lopare odstavajuce a ako som rastla tak aj uši sa upravovali a su o.k!!! 😉

karin1234
16. okt 2012

ahoj, ja by som mu to nepreliepala, iba ho tým budeš trápiť. náš sa narodil a ušká mal uplne pri hlavičke a ako rástol tak mu začali odstávať, lebo si aj na nich ležal a mal ich zohnuté.. ked pil mlieko s ušami sa hral uplne si ich pučil ako špongie 😀 a ja som mu ich zo zvyku niekedy pritláčala ku hlavičke 😀. ale vidim, že ako rastie aj ušká sa menia. ak to nemá mať po kom tvoje dieťa geneticky tak sa to upraví, skus dávať čiapočku aby ušká prilahli ku hlavičke.

moon1979
16. okt 2012

@tehulka_mk
hlava dorastie k uškám, nič prosím ťa neprelepuj ... poznám dievčatko, ktoré malo vyslovene lopúchy odstávajúce a po roku jej krásne hlavička dorástla k ušiam a po lopúchoch ani stopy 🙂

sissy27
16. okt 2012

@tehulka_mk fúha nechcem byť zlá, ale znie to dosť ako blbá rada nejakej zlomyseľnej ježibaby, že prilepiť dieťaťu ušká k hlave 😖 veď taký drobec doslova rastie zo dňa na deň, vyčkaj pár rokov, a ak by to bolo nejaké že naozaj esteticky neúnosné, tak sa obráť na plastického chirurga, inak nemáš veľmi čo riešiť...drobcovi ešte hodne dlho bude šuma fuk aké má uši, nad rečami okolia sa snáď nebudeme pozastavovať a ty ako mama by si mala byť rada, že je zdravý, keby mu hneď aj uši odstávali ako satelity, je to len estetická záležitosť, nie nejaká funkčná porucha sluchu alebo čo...

mojka2310
16. okt 2012

no, moja malá ma tiež tento problem ked bola babatko som to riešila iba polohovaním, ale nepomohlo, myslím, že je to genetika, teraz nechávam dlho vlásky atie to prekryjú. Zastávam názor, že pokiaľ by to bolo hrozné, tak to bude riešiť v dospelosti, a vplyv na sluch to nemá. Počuje aj to čo nemá🙂

janamal
16. okt 2012

Ja vam baby neviem, v dobe internetu, casopisov a dostupnych informacii zit stale v domnienke, ze ciapka alebo prilepovanie skoncuju s odstavaucimi uskami, je kus divne. Odstavajuce usi su vec genetiky, bud dorastie hlavka alebo budu uska odstavat aj v dospelosti. V takom pripade to riesi jednoduchy zakrok, ktory je mozne previest uz v detstve.

zazalienka
16. okt 2012

nepriliepať, keď odrastie dieťa tak prišiť.. ja sama som bola od detstva "ušatá", rast chrupavky nezmeníš ani keby si chcela.. môj syn má uši po mne, keď sa narodil mal ich malinkaté, teraz má ušká jak sa patrí.. z vlastnej skúsenosti viem že plastika potom časom veľmi pomôže na sebavedomí, pretože decká sú zlé a zákerné, vysmievajú sa.. mne sa vždy rehotali že čo si ich neprilepím Pattexom..

simonlea
17. okt 2012

Aj my sme mali problem z uškami raz som malej prelepila uška z leukoplastom,ale už nikdy viac,ten plač a skubanie vlaskv ma stoplo navždy. Tak som to riešila tenkou čiapočkou Davala som jej na noc a stale ked spinkala. Tak som jej robila aj ked som jej davala vlošky do uškoch. Takže čiapočka nam velmi pomohla, a aj mala si na nu zvykla. Teraz mala ma rok a uška ako prilepené! 😉

slniecko41
17. okt 2012

Ušká nechať rozhodne tak, je to ešte malý drobec, ktorému sa všetko vyvíja t. j. aj ušnice a chrupavky. Možno, že ho moc pozoruješ. Taký názor, že ušká nebudú odstávať, keď ich budeš prelepovať, keď bude dieťatko nosiť čelenky, poprípade čiapočky je veľmi zastaralý. Vôbec to nepomôže a ešte budeš zbytočne trápiť dieťatko. Veď si predstav seba na jeho mieste, že by si mala prelepené uši, či stále čiapku na hlave. Je to len a len čisto genetická záležitosť /aj niekoľko generácií dozadu/. V zahraničí málokto takéto veci rieši, pochodila som kus sveta a môžem povedať, že nejeden krát som stretla deti aj dospelých ľudí, ktorí mali uši ako lopúchy........pozri len na kráľovskú rodinu v Anglicku /princ Charles......./. A keby to aj bola pravda, že ušká odstávajú a zostalo by to tak aj v budúcnosti, vždy sa dá pomôcť plastickou operáciou /dá sa to už u detičiek v školskom veku/. No na tvojom mieste by som sa v tomto štádiu nad týmto netrápila. 😉

svetllana
17. okt 2012

Nezavisia odstavajuce usi od chrupavky? Ja by som povedala, ze ano 😕 Takze neviem, ci ma zmysel to teraz riesit lepenim..ale kocky, co maju skusenost s tym, Ti iste poradia 🙂

hradnapani
17. okt 2012

jaj, obcas sa mi tu chce kricat, ze stredovek uz skoncil !!!
trochu mi to pripomina tie povery, ze na odstavajuci pupcek treba prilepit patkorunu... To uz by sme mohli tie deti cele dat do nejakej dlahy, ved nech maju aj rovne chrbty a nohy rovno od narodenia 😝

dai
17. okt 2012

Boze baby ved to je to najmenej... Dietatu je to predsa jedno - ci sa zan hambite? Ked bude velke a budd mu to vadit tak to odstranite kratkym zakrokkm u plastickeho chirurga...

ifkael
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oskvarka
17. okt 2012

@fraufrt ja som cele dectvo nosila satku a teda vobec mi to nepomohlo.. usi mi odstavaju jedno viac ako druhe.. ale odstavaju mi obe a to som od mala spavala na boku ...

lussy23
18. okt 2012

a čo je na tom? Mamičky, ktoré majú deti s leukémiiou by bol išťastné, keby museli riešiť len odstavajúce ušká. Nič na tom nie je.
Určite sa toupraví, alebo mu nechajte dlhé vlásky,

denisa888
18. okt 2012

moja mala janka bola na operacii jedneho uska a velmi dobre to znasala,odporucila nam to pani doktorka.maminky nebojte sa nc to nie je len trauma na cely zivot

deniskaaa28
12. mar 2017

Dobrý deň, moja mala ma čoskoro 8 m. uška nám ostávajú stále si ich krčí či pri jedle alebo spánku čiapku ani členku nechce dáva si dole z hlavičky... Prosím poraďte niečo mi. ĎAKUJEM

00bubka00
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tu začni písať odpoveď...

Odošli