Ako sa lieči rotavírus?

lufinka46
16. nov 2011

Mamičky, prosím napište mi, tie ktoré už zažili, že ich deti mali rotavírus.. ako ich liečili? lebo nam kazala davať len espumisan a biogaiu.. a dietu... to mam akoze ja dietovat ked kojím? či ako. a aké mali vaše detičky príznaky.. lebo mi už tak dobre nespávame ako sme spávali..mame bolesti bruška :(((

tanja61
18. nov 2011

@lufinka46 no a myslim ze ked bol ockovany tak preto to ukazalo vo vysledkoch ale zmen lekarku lebo ta tvoja za vela nestoji a spytaj sa 😉 rotavirus ma nie pekny priebeh,dieta ma horucky zvracia a hnackuje aspon co viem ...tvoj maly take priznaky nema ...ma normalne babetkovske priznaky 😉 ale ked zmenis lekarku ta ti to bude vediet vysvetlit .... 😉

lufinka46
autor
19. nov 2011

@moni ved ani mne sa to nezda..lebo nema ziadne tAKE PRIZNAKY. CO SOM citala o rotaviruse.. nekakame, slzicky mame.. kakame, slinime... atd.. nechapem tomu....

lufinka46
autor
19. nov 2011

@hoogy veru uz sme odisli od lekarky.... a som rada... mozno to fakt ukazalo zato ze mu to podali..

lili777
19. nov 2011

@poleva muselo to byť hroznééé. Mne chytili obe deti naraz a už by som to nikdy nechcela zažiť. V nemocnici s malou zle a miesto podpory od manžela aspoň cez telefón ďalšie negatívne informácie o synovi. No otrasné.

lufinka46
autor
19. nov 2011

@alabama0011 veru uz som odisla od tejto lekarky..bola velmi prekvapena... veru stym dojcenim.. preboha.. ked zabila dajte tomu dietatu len cistu vodu.. skoro mi ocne gulky vybehli.. a dievcata ako to je teraz.. ked ma dieta zle vysledky.. mne sa vidi ze to by mala hned lekarka volat mamičke ze co sa deje... ci ako to je? ci sa mylim

lufinka46
autor
19. nov 2011

@tanja61 nie nie nema teploty..a ani ziadne stych priznakov co pisu o rotaviruse.. len to brusko.. aj to som vysadila antikoncepciu pre dojciace zeny.. tak nemame uz take bolesti ako sme mali..ale nedavam mu uz ani espumisan ako mi tato lekarka kazala.. ta terajsia nova lekarka nam hned povedala ze ziaden espumisan.. tak davam len biogaiu..a kojim ked malicky si pyta..

space1
19. nov 2011

@lufinka46 my sme mali tiež koliku do 4mes, boli to krče,bolesti,neutíšujúci plač..no hrôza ☹ také malé bábo a musí toľko trpieť.. 😢 😢 ja som po týchto zážitkoch dala malého automaticky zaočkovať na rota-vlastne mu dali do ústočiek vakcínu,nič bolestivé 🙂 neskôr som čítala ,že pomáha voda z vyvarených ovsených vločiek, ale boli tam ohlasy mamičiek že to v žiadnom prípade pre také maličké bábo , no keby som o tom vtedy vedela, asi by som skúsila,len aby sa maličkému uľavilo..

lufinka46
autor
20. nov 2011

@space1 juuuj ani nevrav.. my to tiež máme... no 6steho budeme mat 4 mesiace tak som zvedavá ci to ustupi.. dneska sme konecne v noci spali 6 hodin, to sme uz davno nemali..som zvedava aka bude tato noc... ja mu uz davam len biogaiu, tak mu je o nieco lepsie..

space1
20. nov 2011

@lufinka46 🙂 ustúpi neboj 🙂 inak tá voda z vločiek fakt zaberá,keď sa nemôže vykakať -zapečený a má krče,ale to sa radšej opýtaj doktorky od kedy by mohol

lufinka46
autor
20. nov 2011

@space1 áno.. no mi sme teraz zapečeny. a vraj rotavírus.. hovby.. pri rotaviruse su hnačky..

space1
20. nov 2011

@lufinka46 ☹ móóje malinké 😢

lufinka46
autor
20. nov 2011

@space1 veru.. dufam, ze nam zajtra robi lekarka aby som mu dala este raz urobit vyter.. a uvidi sa.. ze co..

space1
20. nov 2011

@lufinka46 držím palce,verím že nebude 🙂

puclik77
29. nov 2011

Ahojte maminy, ak dieta dostane rotavirus, mate 2 moznosti: alebo to zvladnete s lahkym priebehom doma, alebo skoncite s totalne dehydrovanym dietatom v nemocnici. Najucinnejsia ochrana proti rotavirusovej infekcii je ockovanie. Ja som, moju malu dala tiez zaockovat a vobec nelutujem!!! Ked mala jeden rok, dala som ju do jasliciek a po dvoch tyzdnoch nachytala vsetky mozne detske choroby, preto sme ju museli z jasliciek uplne zobrat. Dostala vsetko mozne od streptoccoca, moraxelu a podobne ale rotavirus nie, chvala bohu. Verim, ze to bolo len vdaka tomu, ze bola zaockovana.

space1
1. dec 2011

@lufinka46 ako ste pochodili? ste ok?

lufinka46
autor
2. dec 2011

@space1 no tak odišli sme od tejto lekarky čo nam toto povedala, a šli sme ku druhej.. žiaden rotavirus to nebol..však nemal žiadne priznaky len tie hnačky.. ale nic viac..priberat priberal, horucky nemal.. tak tato nova lekárka nam povedala, že to je automaticky, že keď lekarka poda rotarix, ze to sa v stolici ukaze ked hned po tej vakcine urobi vyter.. vraj sa ten rotarix vylucuje v stolici, tak ze automaticky to ukaze.. normalne som sa ukludnila.. sice som sa ani nebala, lebo ziadne take priznaky nemal.. teraz ideme dat druhu davku..som zvedava co nas caka... a este som sa chcela spytat ze kedy ste zacali dokrmovat uz deticky.. myslim riadnou stravou-- ( takze mame sa dobre.. koliky su uz miernejsie - no len vcera to bolo strasne, neviem preco mal.. mozno preto ze som arasidy slane jedla den predtym)

lufinka46
autor
2. dec 2011

@puclik77 no som zvedava ci nebudem lutovat.... lebo ja som uz nasej ale tej co sme predtym chodili tak som jej povedala ze lutujem, ze som dala ho zaockovat rotarixom.. lebo co sme mali potom to koniec.. neprajem nikomu.. bolesti.. a hnacky...

puclik77
2. dec 2011

@lufinka46 je to mozne, z tejto vakciny som pocula uz takuto skusenost!!! Lenze na trhu je este jedna vakcina Rotateq, ktora ma sice 3 davky, ale je 5 valentna, oproti rotarixu, ktory je len jednovalentny a vylucuje sa skoro 50% do stolice, kdezto rotateq sa vylucuje do stolice len necelymi 9% (rotavirus dieta v ziadnom pripade nemoze dostat a jeho ucinnost je potvrdena na 3 roky a ucinnost rotarixu len na 1-2 roky....ja som mojej malej dala rotateq a urcite by som rotarix-om zaockovat nedala!!!

katy1979
2. dec 2011

@puclik77 to prvykrat pocujem ze existuje este aj ina vakcina. hmmm co sa tu clovek nenauci

@lufinka46 ono je mozne ze je to nasledok ockovania a predpokladam ze ste ockovali aj hexa vakcinou. nikdy nevies co ockovanie v organizme spusti.
a ty co strasis s dokrmovanim vsak ste este krpci. do pol roka mas cas s prikrmami

puclik77
3. dec 2011

@katy1979 no vidis vidis, to su nasi pediatri..... 2 davky vakciny = menej roboty ............. ja by som dvojdavkovu urcite nedala!!! Som rada ze som dala ockovat rotateq-om!!! Aspon budes vediet, ked budes mat dalsie dietatko 🙂 Alebo poradis kamaratke 🙂

space1
4. dec 2011

@lufinka46 ahoj, tak som rada, že to nie tak , ako to vyzeralo, to že si zmenila dr.to by som urobila aj ja, kedže ťa zbytočne vystresovala a každý stres kedže ešte kojíš nie je nič moc, či kvôli mliečku , ale precháza to aj na drobca..
čo sa týka príkrmov, ked kojíš tak až od ukončeného 5mes,tak máte ešte dosť času 🙂 začína sa uvarenou rozmixovanou zeleninkou , /mrkva 3 dni,zemiačik.../vždy s odstupom 3-och dní, kvôli alergickým reakciám, aby si vedela z čoho..ked dáš vyhľadať prvé príkrmy na nete, tak budeš múdrejšia 🙂 mne dala doktorka také brožúrky od nestle, nutrilonu, sunaru, tak skús kuknúť aj na ich stránky..a tam som mala receptíky, ale určite aj tu na koníkovi je téma prvé príkrmy,tak sa držkajte, hlavne v zdraví..pa

lufinka46
autor
4. dec 2011

@space1 dakujeme velmi pekne... si mila..

danula.ch
3. jan 2012

ahojte kocky, rada by som ozivila tuto temu 🙂
prave sme sa vratili z nemocnice, kde sme boli s rotavirusom a rada by som vedela vase skusenosti, ako rotavirus doliecit a co sa moze papat.
malinky mi takmer nic nepapa, je slabucky, pije tiez velmi malo.
davam mu probiotika na upravenie mikroflory, pije kuliseka proti dehydratacii. obcas zobne kusok chleba, rozku, odhryzne si z banana. ako tak spapa kasu so zemiakov s nejakou zeleninou, alebo ryzu s mrkvou.
je to strasne obmedzeny jedalnicek a potrebovala by som nejake tipy, co by som malemu mohla este ponuknut. ani ked je zdravy nie je velky jedak, vzdy sme mali problemy s vahou a teraz drasticky chudne 😒 . obcas sa este pogrcka, hlavne ked vypije vela vody
poradte prosim, uz neviem co mu dat jest ☹. bojim sa, aby sme zase neskoncili v nemocnici

danula.ch
4. jan 2012

nikto neviete poradit? 🙂

karmelka77
4. jan 2012

@danula.ch musis velmi pomaly na to, uvedom si ze nic nejedol poriadne niekolko dni, cize zacinas akoby odznova...vsetkokasovite zasadne, akonahle mu das kusky vsetko v takom stave ako to zjedol aj vyluci, chvilu mu nebude este travit dobre...ber to tak ze zacinas s prikrmami akoby...pri tomto je prisna dieta, cize ryza, zemiaky, zelenina korenova varena, pecivo nie cerstve...vyhybaj sa mlieku a mliecnym vyrobkov, mozno o par dni bude dobre dat napr. acidko alebo nieco z tejto rady...pite cierny caj, ale neslad cukrom iba glukopurom...tebe sa to zda ze je to jednodvatrne ale tymto mu len dobre spravis...ja ked som u maleho porusila dietu vzdy sa mi to vratilo...ked mu das mlieko tak daj do ryzoveho odvaru najlepsie bezlaktozove...sama uvidis kedy mu bude lepsie a budes moct uz aj normalnejsiu stravu nasadit, len sleduj stolicu, lebo to travenie chvilu potrva...mne raz na chirurgii na Kramaroch povedal lekar ze dieta sa po rotaviruse spamatava 3/4 rok, teda jeho crievka:((

lili777
4. jan 2012

@danula.ch My sme dávali rybie fllé na vode s pyré - s vodou robené a varená mrkva. To isté ale s kuracími prsiami. len na vode bez soli, príp. minimálne osolené. Tyčinky /bez soli/, sucháre, len tak varená mrkva do ruky, ryžový odvar piť, čierny čaj osladený glukopurom, ryža, mrkva. NO stále dookola to isté. Mlieko bez laktózy Rajo /modrá krabica/ dostať v Jednote, myslím aj v Tescu. V nemocnici nám dávali banán, mrkvovo-ryžovú polievku. No stále to isté. Malý stokrát denné pýtal mňam, taký bol vyhladovelý. Ešte jedli piškoty. Normálnejšia strava až keď sa upraví stolica a hlavne dávaj pozor na mlieko. Ak ho má rád, tak len to bezlaktózové riedené vodou. Malý z neho aj tak grckal a to už dva dni bol celkom ok, takže ak nepýta, tak čo najneskôr. Probiotiká bio gaia, tekutiny. No viem čo ste si prežili, tak skoré uzdravenie. A bezlaktózové mlieko dávaj aj dva tri týždne po doliečení. Po rotavíruse vraj môže vziknúť intolerancia na laktózu. Obrovská hygiena, aby ste nechytili aj vy ☹

mamka78
4. jan 2012

@danula.ch ahoj,dobre robíš to čo robíš 🙂 ,chce to len čas aby sa malý dostal znovu do formy 😉 keď ho začneš nútiť do jedla,zbytočne ho budeš stresovať.Pri rekonvalescencii môže ešte dokonca trošku pochudnúť ☹ ,hlavne dbaj na pravidelný prísun tekutín,keď ti grcká,tak často po troške,vitamíny na posilnenie imunity a nech zobká celý deň po troške,keď sa mu však nezlepší stav do 2-3dní,choď s ním naspäť do nemocky ☹ ,môže byť že vírus ešte nie je celkom potlačený a malému bude treba znova nasadiť liečbu ☹ ,prepáč asi som ťa veľmi nepotešila 😒

danula.ch
4. jan 2012

@karmelka77
@lili777
@mamka78 kocky dakujem krasne za rady 🙂 . dozvedela som sa nieco nove a v inom som sa utvrdila 🙂
s mliekom sme problemy nemali nikdy, od roka ako nedojcim, mlieko odmieta. umele aj kravske, takze to urcite pytat nebude 😉
dnes som si ale uvedomila, ze mame taky problem, ze drobec papa kazdy den nieco ine. predvcerom iba pecivo, vcera iba varenu stravu a dnes iba jablkovu vyzivu s piskotami a glukopurom. uvidim, co nas caka zajtra a hlavne dufam, ze mu to takto neostane na dlho. vzdy sme mali s papanim problemy, ale uz postupne priberal, papal pravdielne a mali sme skupiny jedal, ktore sa jedli na ranajky, desiatu a tak.....takze dufam, ze sa casom dostane do normalu

mamka78
4. jan 2012

@danula.ch držím palčeky,nech ste čoskoro zdravučkí a určite sa všetko vráti do normálu 😀

danula.ch
4. jan 2012

@mamka78 dakujem, dufajme 🙂