Ako sa lieči rotavírus?

lufinka46
16. nov 2011

Mamičky, prosím napište mi, tie ktoré už zažili, že ich deti mali rotavírus.. ako ich liečili? lebo nam kazala davať len espumisan a biogaiu.. a dietu... to mam akoze ja dietovat ked kojím? či ako. a aké mali vaše detičky príznaky.. lebo mi už tak dobre nespávame ako sme spávali..mame bolesti bruška :(((

angelblue
27. jan 2012

Ahojte maminy.tak aj nam dnes potvrdili,ze mame rotavirus.taka som bola nastvana na doktorku nemala by informovat ze existuje ockovanie?nam nepovedala a teraz ho mame.poradte mi prosim ci mozem dojcit.berieme Hylak a biogaiu.a mame vynexat mlieko ale ako ked mala je ,didi,zavisla?

luciferkax
27. jan 2012

@angelblue možno si sa mala viac pýtať. Dojčiť môžeš, lekárka určite myslela KRAVSKE mlieko, ktoré dráždi a prehána. DOjčenie určite nevynechávaj, práve naopak, dojči čo najčastejšie, len aby dieťatko nebolo dehydrované.. a k tomu očkovaniu - tak či tak ti nedáva istotu, že rotavírus nedostanete... a predpokladám, že píšeš z domu, čiže to až taký ťažký priebeh nebude.. 🙂 a enviem, ja kde pozriem, tam vidím reklamu na očkovanie proti rotavírusom 🙂 🙂

mimca20
27. jan 2012

@angelblue Servus. My sme zhruba dva tyzdne po rotavirusu. Ale schytali sme ho v nemocnici ako "bonus" takze sme tam boli dalsi tyzden navyse. Urcite malu dojci, potrebuje pit pit a papat aby nebolo dehydrovane.

tkmama
27. jan 2012

@angelblue Ahoj, ja som bola so synčekom 9 dní v nemocnici s rotavírusom, zakázali mi dojčiť, tak som tam aj mlieko "nechala" a potom som sa doma od lekárky v poradni jedného časopisu dozvedela, že je to presne naopak. Dojčiť sa má pre probiotiká, ktoré sú v mliečku. tak som sa naštvala, nasadila čaje a dojčila som ešte další rok🙂

angelblue
27. jan 2012

@luciferkax dakujem za radu..ja viem,ze su vsade reklamy a tak ale mam prve babo tak si myslim,ze doktorka nam mohla povedat o takom rieseni kedze tam je urcits doba do kedy babo treba ockovat.ale pravda je aj v tom,ze ockovanie nemusi zabrat.zatial sme doma,pondelok sa ideme ukazat a uvidime.ale dufam,ze to bude ok

angelblue
27. jan 2012

@mimca20 dakujem aj ja si myslim,zemm nemoze uskodit len som si nebola ista.hlavne nex uz sme zdravi . Tak prajem nex uz daju rotavirusy pokoj tvojmu malemu.

angelblue
27. jan 2012

@tkmama awoj.mam taky pocit,ze kolko lekarov tolko nazorov.vsade sa hovori,ze mm je to naj.pr dieta a v nemocnici ti povedali,ze mas prestat?a nemala si potom problemy so zapalom prsnikov alebo nieco take?a maly potom este chcel?no ja kojim tak ci tak lebo mala nevie byt bez didi.a aspon je syta ked nece teraz papat.tak aj tebe prajem nex vas uz rotaviry nenajdu 🙂

luciferkax
27. jan 2012

@angelblue nám to tiež nespomínala, ale ja som o tom vedela a nedávala som... prvý bol nedonosený, to sme nestihli, ale za tri a pol roka sme našťastie rotavírus ešte nemali... aj keby si dala dieťatko zaočkovať, nemáš istotu, že rotavírus nedostane.... a že ste doma, to je veeeeeeelke šťastie.. tak len dojči a dojči 🙂 nám zas kázala pri akejkolvek chorobe dojčiť čo najviac, dokonca som mala týžden 9mesačného iba na mliečku 🙂 a žije zdravý 🙂

matat
27. jan 2012

@angelblue my sme boli s rotavirusom v nemocnici na infuziach ked mala 9 m, tiez som ani nevedela, ze sa da proti tomu zaockovat...potom sme brali probiotika infants dophilus a mliecko Bebu sensitive

nela82
27. jan 2012

moj starsi syn to mal-viac krat..bolo to hrozne ☹ V kuse zvracal a vkuse hnackoval...odmietal pit..jest jedol len piskoty,rozok,tycinky...prve dni-aj to len tak-tak..vsetko z neho islo von..U malych deti je nebezpecenstvo..Skoncili sme v nemocnici..no co presne bral-uz neviem-no hlavna je dieta a velmi vela tekutin.Druheho syna sme zaockovali-a mame pokoj 😉

kaselka
27. jan 2012

@angelblue tu je dobrý článok o ratavírusovej infekcii a jej liečbe http://www.choredieta.sk/index.php/brucho/rotav... Prajem skoré uzdravenie.

angelblue
28. jan 2012

@kaselka dakujem vela som sa dozvedela.

kaselka
28. jan 2012

@angelblue neďakuj nech to pomôže. Ja som z toho bola nútená tiež čerpať, keď mala malá hnačky no my sme sa nevyhli ani pobytu v nemocke 😝

maminkita
28. jan 2012

@lufinka46 mne to pride ako reflux s bolavym bruskom...casto grcka...moja mala grckala,pobolievalo ju brusko a to mala silny reflux...neviem.na rotavirus to nevyzera...

lufinka46
autor
28. jan 2012

@maminkita ani to nebol nakoniec rotavirus... to nas len vystrasila lekarka.. v tom momente sme od nej odisli a nasli sme si novu.. s novou lekarkou sme velmi spokojní.. od vtedy nemáme ziadne potiaze...

angelblue
29. jan 2012

@kaselka urcite pomoze 🙂 prajem nex sa vam rotaviry vyhybaju 😉

rorinka11
6. jún 2012

Ahojte.Dnes nam doktorka zistila rotavirus =( Zajtra sa jej mame prist hned rano ukazat...Mala ma 40horucky,hnacku,nic nepapa, akurad rano jeden jogurtik aj ten hned vygrckala =( Este ma aj hrdielko zapalene a kasle,co chytila odomna =( Dala nam iba probiotika a panadol na teplotku a ma veeeeela pit.Je tu niektora ktora to ma uz za sebou?Dakujem velmi pekne za odpovede.

rorinka11
6. jún 2012

Nikto? ☹

asimon
6. jún 2012

@rorinka11 ahoj nam pomohlo pit ten prasok smecta z lekarne...nasype sa a rozriedi s vodou...fakt zabralo...

jasminet
6. jún 2012

@rorinka11 nasa mala nieco podobne...skoncila na infuzkach... staci par krat hnacka + nejake to vracanie a je dehydrovana raz dva...

rorinka11
6. jún 2012

@jasminet
@asimon No praveze nechce nic papat a ani pit ☹

jasminet
6. jún 2012

@rorinka11 skusaj davat po lyzickach... ale radsej chodte zajtra k lekarke, nie je to sranda...

asimon
6. jún 2012

@rorinka11 ja som to do nej dostala v tej striekacke od Nurofenu...ale ak bude stale vracat a hnackovat...chodte okamzite do nemocnice...dehydrovane dieta rychlo upada...treba dat infuzky!!!

rorinka11
6. jún 2012

@jasminet bola som snou dnes.chcela nas poslat do nemocnice a potom povedala ze mame prist hned zajtra rano...preto chcem vediet co a ako bude...

rorinka11
6. jún 2012

@asimon vtej striekacke som donej dostala prave probiotika na hnacku..stale len place ☹

asimon
6. jún 2012

@rorinka11 aj nasa plackala ale cim viac vracala tym viac bola ticha a ospala...to uz je zle...uz sme chceli ist do nemocnice...ale nejak zazrakom sme do nej tu smectu dostali a naozaj nechapem ako zazrakom sa jej stav zlepsil 😉

rorinka11
6. jún 2012

@asimon Mala uz nevracka lebo este nic nespapala.len jogurtik rano a ten vygrcala.Ani hnacku uz nema tolko ako vcera,len tie vysoke teplotky...Zistila jej to s krvi...

jasminet
6. jún 2012

@rorinka11 ono vracanie je pri dietati horsie ako hnacka... to odvodnuje este viac...

rebecca2006
6. jún 2012

@rorinka11 my sme mali síce nie rota, ale akútne hnačkové chorenie, asi salmonelózu, v 1,5 roku. Vykotvili sme na infúzkach na infekčnom, a veľmi nám pomohli, prvé dva dni sme boli na infúzkachm potom sme realimentovali a potom šli domov. Už bez hnačiek. Ja som sa nasilu doma nedržala, keď som videla, že do malého nč nedstanem, radšej sme šli. Liečba na rota neexistuje, len szmptomatická, dávaj tekutiny- pokiaľ m 40, nedávala by som čajíky ani čistp vodu ale rehydratačné roztoky, kúp si Humanu alebo Kulíška, a porstupuj podľa návodu. %Ziadne mlieko ani moiečne výrobky ak nedokčíš, dojčenie je výnimka. Večer ti napíem viac aj o diéte, teraz musím utekať,. Hlavne hydratuj. Ak sa ti nebude zdať stav vdomia, dieťatko bude spavé, utekajte radšej aj v noci do nemocky, dajú jednu infúzku a bude lepšie. Ak sa ti moc metabolicky rohodí, úprava bude trvať dlhšie a bude náročnejšia. Džte sa.

buffinko
6. jún 2012

@rorinka11, nechcem Ťa strašiť, ale akurát v čechách nedávno zomrel chlapček na rotavírus (teda vraj, zatiaľ ešte nie je pitevná správa) http://www.topky.sk/cl/11/1312664/Srdcervuci-pr...
smecta je super, skús, ale keď fakt nebude chcieť piť a nedostaneš do nej aspoň po lyžičkách, radšej zbehni večer, v noci na pohotovosť a zváž hospitalizáciu - tam jej dajú infúzku.