Ako sa rieši krátka uzdička u bábätka?

31majka12
8. sep 2011

Ahojte ma niekto skusenost u babatka s kratkou uzdickou?
Moj maly ma 3 tyzdne a dneska nam na Kramaroch povedali,ze kedze je kratka uzdicka a hruba,ze sa to neda vyriesit ambulantne,ale operacne,no najskor az o 2 mesiace.
A ako budeme fungovat dovtedy?
Na flasku ho nechcem naucit a z prsnika si malicko potiahne a hned spi...
Ma niekto taku skusenost kedy sa uzdicka musela riesit operacne pod narkozou????

bahara
8. sep 2011

@31majka12 Ahoj mojej malej na to prišla tiež až obvodná lekárka a tá nás poslala krčnej ktorá jej to umŕtvila a nastrihla ináč malú to ani nebolelo len sa pomrvila a spala ďalej..mala vtedy tuším dva týždne či tri 🙂 ešte by som sa na to opýtala v tvojom prípade nám sa to dalo spraviť.za tri minútky sme boli vybavené..ináč ma to dosť rozčúlilo vtedy lebo po pôrode majú bábätko riadne skontrolovať a ak má tú uzdičku krátku hneď to nastrihávajú..ani nejdem hovoriť aké som mala problémy z kojením keď že malá nemohla riadne vyplaziť jazyk jej to šlo ťažko..vždy sme sa natrápili kým sa jej podarilo riadne chytiť cicík.. 😠 po zákroku sa jej hneď lepšie papkalo..

bahara
8. sep 2011

@31majka12 ešte ma napadlo..kým to nemala v poriadku Ja som sa snažila jej bradavku vsunúť čo najviac do pusinky aj z dvorcom aby si ju mohla vsať a šlo to potom 😀 aj keď to bola piplačka no napapkala sa..keď chytila podtlak už bolo dobre..aj si skús pred vložením bradavku trochu pomačkať poprípade ponaťahovať nech máš čo najväčší štoplík haha a potom šup do pusy..chvála bohu nám nebolo treba operačne to riešiť..prajem veľa šťastia nech vám to dobre dopadne.. 😉

31majka12
autor
8. sep 2011

@bahara no len moj maly ma tu uzdicku hrubsiu a preto to vraj nejde ambulantne odstranit,on ma ako keby cely jazycek prirasteny...a preto tam je ten problem...
Sa bojim ze za 2 mesiace nebudem mat uz mliecko,aj ked teraz odsavam...dost . ☹
Este sa ta opytam mimo temy...ako mam malemu odsat z nosika hlieny?

bahara
8. sep 2011

@31majka12 🙂 🙂 aj malá mala jazýček v puse hrazdička bola dosť krátka neboj nič trocha sa posnažíte a pôjde to..nebála by som sa použiť fľašku skús si kúpiť takú ktorá má cumlík vyrobený tak že je skoro na nerozoznanie od bradavky taký ten mäkký silikónový..som o tom počula..jasné že maminka je maminka ale neboj keď bude malý v poriadku zoberie si potom aj z cicíku vôbec by som sa nebála že sa naučí na fľašku ako sa naučí tak sa odučí 😀 😀 a teraz je predsa podstatné aby sa do sýta napapkal no nie?? ja som od začiatku odsávala takou tou ústnou aj do teraz to tak robím..malá síce si trocha poplače ale ide to..tú hadičku jej dám do nošteka len tak z kraja na pol centimetra keď dobre potiahneš ide to rýchlo 🙂 sestra zase dáva dosť hlboko svojim deťom no to sa ja zase bojím haha....a nemusíš sa báť že tým ublížiš malému..sama prídeš na to ako keď budeš ťahať ..ale dosť si chvália mamičky aj tie odsávačky na baterky (vysávač 😀 ) neviem z tým nemám skúsenosť..

bahara
8. sep 2011

@31majka12 A máte veľa soplíkov?daj potom pozor aj na to aké budú také tie vodnaté biele sú o.ka lebo choré sú už do zelena..

bahara
8. sep 2011

@bahara Jáj?a ešte že neboj mliečko bude..sa tvorí tým že bábätko saje a tím podporuje žľazy na tvorbu mliečka..tak odsávať odsávať 😀 😀 a veľa vody!!treba piť..a bude to o.ka 😀

31majka12
autor
9. sep 2011

@bahara ahoj tak zatial ma take biele...manzel vcera kupil odsavacku soplikov tu hadickovu,lebo co som pocula tak ta odsavacka na vysavac jednemu chlapcekovi tak znicila sliznicu,ze teraz chudacik ma kopec alergii.
Mame doma taku flasku zn. Lovi s tym silikonom,takk to skusim flaskou lebo tou striekackou akoby vela papal.
Este sa opytam...ak mas v miestnosti suchy vzduch a malemu sa asi preto robia sopliky a kycha,co na to robit treba? 😔

bahara
9. sep 2011

@31majka12 No fajn 🙂 ja som na ten suchý vzduch dávala klasickú plienku mokrú a prehodila som ju cez radiátor alebo cez niečo nech voľne schne..tým by sa mal vzduch v miestnosti zvlhčiť 😉 ja som aj veľa vetrala v izbe kde malá spala riadne som si ju zababušila a bolo..tá sliznica sa častým ťahaním soplíkov tak či tak podráždi tak nezľakni sa ak budeš mať v hadičke krvičku to je normálne..ináč majú aj v lekárni také spreje na prírodnej báze ktorú obsahujú morskú soľ..toto som zase ja ocenila..malej som strekla do každej dierky a soplíky sa jej spustili a šlo to úplne ľahko..a upokojuje to sliznicu hlavne.. 🙂 veľa šťastia..

31majka12
autor
9. sep 2011

Dakujem za super rady do nasho drobcekovskeho zivota.
Musim povedat ze som konecne spokojna ...mame doma take kvapky sa to vola MAR plus...tak to mu nastriekam a po chvilke odsavam...len ja som taky maly bojko. ☹ ..tak to dam najprv manzelovi skusit aby som sa priucila 🙂
U nas je to s tym vetranim zatial horsie lebo mame garsonku a je to take nijake.. 😠 .ale to o tych mokrych plienkach som uz pocula... 🙂
Mozno budem za otravnu ale este jednu radu potrebujem...
Ked ma maly koliku a ked sa nemoze vykakat ze tlaci a ide to strasne pomaly co na to zabera...tie iste veci ako na koliku,alebo aj ja mam daco vynimocne papat a potom to dostane v materskom mliecku...hm?

31majka12
autor
12. sep 2011

@bahara Dakujem za super rady do nasho drobcekovskeho zivota.
Musim povedat ze som konecne spokojna ...mame doma take kvapky sa to vola MAR plus...tak to mu nastriekam a po chvilke odsavam...len ja som taky maly bojko. ..tak to dam najprv manzelovi skusit aby som sa priucila
U nas je to s tym vetranim zatial horsie lebo mame garsonku a je to take nijake.. .ale to o tych mokrych plienkach som uz pocula...
Mozno budem za otravnu ale este jednu radu potrebujem...
Ked ma maly koliku a ked sa nemoze vykakat ze tlaci a ide to strasne pomaly co na to zabera...tie iste veci ako na koliku,alebo aj ja mam daco vynimocne papat a potom to dostane v materskom mliecku...hm?

evka4
12. sep 2011

@31majka12 majka, ak ma maly koliky, skus mu davat kvapky espumisan L alebo sab simplex. ak sa mu po tomto kakanie neupravi, mozes skusit probioticke kvapky bio gaia... a urcite by malo pomoct, ked ty budes v strave prijimat dostatok vlakniny, pripadne potraviny, ktore zvlacnuju stolicu...slivky, hrusky, ovsene vlocky a tak...to by malo prejst do tvojho mliecka... tusim, ze ty si aj prikrmovala UM...ak je to este stale tak, tak mu mozno druh UM, ktore mu davas, nerobi dobre a ak vyssie uvedene nepomoze, mozno pomoze ine UM...ale UM nie je dobre casto menit, radsej sa potom porad s lekarom. drzim palce.

bahara
12. sep 2011

@31majka12 To je o.ka nemáš za čo 🙂 ja som tiež bojko ale som z malou sama takže aj keď som sa bála bohu žiaľ musela som si poradiť samozrejme za asistencie mojej sestry cez telefón haha ale keď musíš tak musíš..veď tie naše drobátka sú na nás odkázané 😉 moja má z kakaním problém od narodenia raz kakaá potom dlhšie nie a potom je z toho mrzutá hm..teraz je to lepšie už ale ako úplne malé bábätko mi veľa krát strašne plakala aj celú noc som ju nosila na rukách a tíšila..ja som jej pomáhala rektačnou hadičkou a bolo dobre..aj keď som počula,že by sa nemala používať často no niekedy to ozaj ináč nešlo hlavne keď stonala a mala bruško boľavé..kľudne mu tú hadičku troška naolejuj a strč do ritky je to mäkké neboj neublížiš mu s tým..a strč mu to tam tak dva aj tri cm..mne lekárka povedala,že aj 5 minút jej ju tam mám nechať..tak som čakala sem tam jej ju vsunula a vysunula..a ono to potom z nej len tak striekalo..bábätká do tretieho mesiaca ešte nevedia tak používať brušné svalstvo preto im to nejde až tak dobre hm...mne tu jedna kočka poradila užívať PSYLLIUM je to indický skorocel v prášku..určite vyskúšaj je to čistá vláknina takže to upraví črevnú flóru aj tebe..a cca za tri štyri dni mojej malej bolo dobre začala prdieť aj kakať sama bez plaču haha..ja to ešte teraz užívam a to už máme cez 3 mesiace 😀 všetko čo zješ ide do mliečka to vieš..takže veľa takých vecí sa snaž jesť ktoré malého zbytočne nebudú zdúvať trebárs aj feniklový čaj je dobrý aj pre teba aj pre malého ale nie ten granulovaný ale sáčkový..nechaj ho vylúhovať len tak slabo pre drobca a dávaj mu cucnúť popri kojení..aj harmanček..ten uvoľňuje kŕče..vôbec neotravuješ ja som tu bola denne a prosila o radu 🙂 a veľa mi tu tiež baby pomohli..treba len skúšať a uvidíš poľaví sa vám..keď sa bude malý spúčať možno postačí keď mu pomôžeš tým,že mu budeš cvičiť nôžkami len sa netreba báť stále mysli na to,že tím hoc čím len pomôžeš malému že mu potom bude dobre a je to 😀 zvládli to maminky pred tebou zvládneš aj ty!hlavu hore 😉 😉 a keď si ho potom budeš sledovať ako si spokojne búva pri tebe to je ozaj pocit na nezaplatenie..držte sa 🙂

tintulik
13. sep 2011

ahoj majka. vôbec sa ničoho nemusíš báť! ja som už v pôrodnici hovorila sestričkám, že malý nevie pekne piť z prsníka, že ma to veľmi bolí, aj pediatričke som to stále opakovala...a dokonca mal malý jazýček v tvare srdiečka a nevedel ho poriadne vyplaziť. preto som aj prestala dojčiť, lebo to bola veľká bolesť a ani malý sa nevedel pekne a dostatočne napapať, lebo sa mu ťažko cuckalo. ☹ nakoniec ma pediatrička poslala na krčné, tam mu to umŕtvili takou vodičkou, preštikli klieštikmi, malý iba zamrnkal a všetko bolo ok! 😅 odvtedy jazyk vyplazuje o 106 😀

adunka73
13. sep 2011

Holky co ja jsem se natrapila a naplakala kvuli kojeni u posledni dcerky,pritom stacilo tak malo-prefiknout uzdicku!Prisla jsem na to bohuzel az bylo pozde,bojovali jsme skoro 8tydnu,nakoupili pomucky,zvali laktacni poradkyne,,, ale nikoho z rodiny ani odborniku nenapadlo,ze problem muze prave byt v kratke uzdicce.Pritom manza ji ma sam zkracenou! Skoncili jsme nakonec na UM,protoze se mala nedokazala poradne napit,uplne mi znicila bradavky,byla stale hladova jak vlk...no ted budu snad chytrejsi a pujde nam to papkani jedna radost.

labutka
26. sep 2011

@31majka12 skus sa popytat laktacnych poradkyn, tie certifikovane najdes na http://forum.dojcenie.eu

31majka12
autor
26. sep 2011

@labutka uz som ich kontaktovala niekolko :(

dorotka
26. sep 2011

skus zbehnut do vrakune ku dr. Mravikovi je to ZS Bebraska tak na prizemii netreba vchadzat do hlavnej budovy, ten uzdicky robil na pockanie ale teda neviem aky stav ma tvoj maly ale za posudenie by to stalo. my sme tam boli tiez len chvilocku mala sice zamrcala ale len preto asi ze jej krv zavadila hned sa ukludnila ked som si ju zobrala na ruky.