Ako sa zbaviť šupiniek pod vláskami 4 mesačnej dcérky?

lucta30
4. feb 2013

Dobrý deň´mamičky ktorá je ochotná mi poradiť čo treba dať na šupinky na hlavičke kde astú vlásky ? skúšala som jej to narieť detským krémikom a vyčasať ale nepomohlo čo také by pomohlo ? Dakujem

petrife
6. feb 2013

Ja tiež odporúčam šampón Babe, vyskúšali sme aj robenú masť z lekárne aj natieranie olejčekom, no keďže dcérka má od narodenia dlhé vlásky, tak to nešlo dobre vtrieť a potom to vyčesávanie bolo niečo strašné. Šampón Babe mi odporučili mamičky tu na MK a nedám naň dopustiť. Síce šupinky nezmizli hneď po prvom umytí, ale tak dva-tri týždne (nekúpem dcérku každý deň) a bolo po šupinkách. Teraz sa jej to tak trošičku začalo vracať, tak som zasa zo 2x použila tento šampón a zasa má čistú pokožku.

monika2606
6. feb 2013

@lucta30 no čítala som že ti neodporúčajú olej, ale ja som dávala na to dcérke po kúpaní olejček a pomohlo nám to, ani som jej to nemusela vyčesávať a vôbec sa jej to nevrátilo...toľko moja skúsenosť

nikuska265
6. feb 2013

býva to často u bábätiek, aj my sme to mali, nám predpísala dr. krémik - natrelo sa to na hlavičku, 1-2 hod. pred kúpaním, potom len vyčesávať kefkou. za pár dní to ani nemala. skús to spomenúť pediatričke pri návšteve, určite ti tiež niečo odporúči

lalai
6. feb 2013

BABE sampon po 3 umytiach sme mali peknu hlavicku 🙂

stanislavao
6. feb 2013

supinky v hlavicke byvaju u babatiek casto. najhorsie, co mamicka moze spravit je, ze to bude premastovat. supinky vznikaju prave z nadmerneho mazu a preto to nepremastujte este viac. treba si v lekarni, alebo u pediatra vypytat masticku na to vhodnu a pri pravidelnom pouzivani sa coskoro supiniek zbavite. minule to bola aj teba v damskom klube na stv1, mozno aj v archive najdete rady. masticka sa pouziva pred kupanim, necha sa posobit, potom sa to vycese aj so supinkami. NEMASTIT

svetlusska
6. feb 2013

ahoj ja som pouzila po okupkani detsky olej aviril vycesala a po par dnoch bol pokoj nemal to viac....

rastikovalucka
6. feb 2013

My sme nato mali taky malicky samponik , a ten nam pomohol hned. No neviem uz ako sa volal, kupovany bol v lekarni.

zuzu_31
6. feb 2013

Ja som jej nato dala pred kúpanim olej ( detský olej nivea) a vmasirovala som jej to a potom vyčesávala kefkou na vlásky ( stými umelými štetinkami) a vyšlo mi to krásne. Žiadne mastičky a ani nič nám nepomohlo takže zbytočne vyhodené peniaze...

eniuch
6. feb 2013

Bioderma Baby Squam krem, posobi aj preventivne proti tvorbe novych supiniek, mam osvedceny na 2 detoch. mozno budete musiet aplikaciu zopakovat, ale funguje to. a plati presne to co pise @stanislavao

martinka0031
6. feb 2013

.....tak nam pomohol obycajny detsky olejček alebo indulona či nivea.jednoducho sme natreli hlavicku,nechali chvilu tak a otom s to kefkou vyčesavali 🙂 🙂 🙂

tehula
6. feb 2013

sampon BABE uplne skvely a po 2umytiach bolo vsetko prec

sashha
5. mar 2013

"Salycilka" večer po kúpaní + tenká čiapočka na noc, o 2 - 3 dni bolo po probléme 🙂

yanielka
5. mar 2013

veru BABE sampon a nemusis nic mastit pred kupanim na vlasky nam stacilo jedno umytie a odvtedy mame pokoj