Používame cookies. Viac informácií tu. OK
gerich
8. nov 2011

ahoj, ja som daala kalciovy sirup, spolu s fenistilom a do nosteka olynth, physiomer a odsavat

jarunka111
8. nov 2011

ahoj, je to nepríjemné, ale iste si poradíš. Tu je super článok a návod ako si poradiť https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl.... Deti asi málokedy spolupracujú pri odsávaní hlienov a podobných "procedúrach" (teda aspoň ten môj drobec), ale je to v ich dobro, tak sa nemožno nechať odradiť ich protestom, lebo môžu potom vzniknúť nepríjemné komplikácie (napr. zápal stredného ucha) a to potom už je omnoho horšie ako nejaké soplíky. Takže veľa trpezlivosti a nápadu ako to ako-tak v pohode zvládnuť 🙂

zuzin78
8. nov 2011

ahoj,
nam pomohli na nadchu Vibrocil kvapky do nosa. nie kvapkat ale vytierat/ do 1 roka sa to tak robi / . to sme robili aj u mladsej dcerky, ked mala nadchu a pomohlo to a hlavne odsavat, ci chce alebo nie . treba aj na silu. u nas len nasilu to islo. mame odsavacku na vysavac tak to bolo rychlo. ked kaslali deti, tak nam pomohol solmucol sirup. vonku mozete ist , kym nema teplotu. len medzi ludi ako obchod radsej nie, aby ste neroznasali dalej bacily a aby ti Sofinka este viac neochorela.
v noci jej daj o jeden vankus viac aby jej hlieny stekali dole /ak je sledovana na monitore dychu, tak aj v noci odsavat, aby vedela dychat / a neprekurovat , staci mat v byte 20 stupnov a v noci okolo 18. to nam povedal detsky a mal pravdu. ak zacne boliet tvoju dcerku hrdielko, skus jej dat homeogen to su homeopatika, tie jej rozdrv a daj na lyzicku s cajikom. + nejaky vitamin C v kvapkach,.
skore uzdravenie 🙂

skore uzdravenie zelame

moma
8. nov 2011

Kašle asi len preto, že jej zatekajú soplíky. My s tým tiež práve bojujeme. Do nošteka 2x denne nasivin (ten krásne rozpustí soplíky) a potom odsať. Ja mám tiež problém malú udržať, ale pomôžem si všeliako, nohami, rukami.... 😉 Nepáči sa jej to, kričí, ale veľmi sa jej potom uľaví, konečne môže dýchať noštekom, nie len ústami. A keď vidím čo mala v nose, uf, tak som rada, že je to vonku.

vefi89
8. nov 2011

Ja liečim bez liekov..
Prvú noc mu chrapotalo v nošteku, ale nešlo nič von, tak som mu dala slanú vodu do nošteka. Druhý deň sa mu soplík spustil, ale odsať nešlo nič, sem tam mu vyletel. Tu len teplo obliekať a utierať soplík. Tretí deň mal sviečky pod nosom neprestaj a sem tam zakašlal. asi trikrát za deň, ale takým ťažkým kašlom. Dala som mu na večer bravčovú masť na plienku a priložila na priedušky, pľúcka, a do pol hodiny začal pekne vykašliavať to, čo mu zatieklo. Nie sme ešte v pohode, ale evrím, že to takto dotiahneme do konca, a tiež si myslím, že lieky sú zbytočná záležitosť zatiaľ, keďže to nemá bakteriálneho pôvodu..
Samozrejme veľa ovocia, zeleniny, čaj s medom a citrónom ...
Prajem rýchle uzdravenie 🙂

meusicka
8. nov 2011

ahoj, viem co prezivas, nasa mala tiez v tom veku prve sopliky a to este veru poriadne. nam pri prvom naznaku prechladnutia pomahaju kvapky Sinupret, ak to prejde do kasla tak pridavame Bronchypret sirup. je to na prirodnej baze. Sinupret uvolnuje aj priedusky a tak napomaha aj vykasliavaniu.
do nosika by som davala len roztok s morskou solou, urcite ziadne kvapky ako olynth a pod. a aj ked je to neprijemne, treba odsat. narobi sa tym menej skody ako ked nechas malinku pobehovat zasoplenu, lebo sa jej to moze vsetko ulozit a potom moze vzniknut aj vazny zapal. mne pomahal odsavat manzel a ked som bola sama, aj ked mi jej bolo luto, ale polozila som ju na postel, klakla nad nu, chytila medzi kolena tak aby nevedela sa branit ruckami a odsala ci sa jej to pacilo ci nie. niekedy som bola az zhrozena co z toho nosteka vyslo. takze treba zabojovat s nou, ale jej sa potom urcite ulavi a bude aspon chvilu spokojnejsia. inac to odsavanie netreba robit prilis casto. budes sama vidiet.
a este ako pise zuzin, treba dozriet na teplotu a vlhkost v miestnosti. ak je mala nachladnuta treba zvysit vlhkost vzduchu.drzim palce 🙂

jendralka
8. nov 2011

ked si spomeniem na 6 rokov dozadu, ako som mucila jakuba pri odsavani, lebo odsavacky na vysavac neboli 😀 mala som tu klasicku bankovu .... a tak ako pise @meusicka ... tiez som ho musela prilahnut, ked som mu odsavala ... teraz pri Lukasovi mam odsavacku na vysavac a to sa neda porovnat .... ale jednoznacne odsavat, do nosa morska voda physiomer ... len vytierat nostek, a davam aj cebion kvapky ... Leros cajik na prechladenie ak uz moze 🙂

borocka
8. nov 2011

to je nadcha, klasika....... my s tym bojujem v tychto dnoch tiez.
malemu sople odsavam, samozrejme ze protestoval, kopal, zuril, krical,.......ale nakoniec som ho aj tak premohla a vzdy sa mu ulavilo. a uz si navykol, nechal si to vysvetlit a uprednostnuje vysavac pred vreckovkou ( co tiez nie je vyhra,lebo takto sa tie sople nenauci vyfukat snad nikdy 😖 ).
kvapky do nosa mnu davam, vzdy pred spanim a rano ked sa zobudi. od kasla mu davam mucosolvan junior. inak ten kasel my mavame pomaly pri kazdych soploch, to ide u nas ruka v ruke. a treba to len preckat, u tychto krpcov take sople trvaju tyzden a viac.....
tak vela trpezlivosti

mucosolvan_junior
8. nov 2011

Dobry den prajem, nemecki krciari a ORL lekari odporucaju odsavat soplik, dnes je na trhu vela typov odsavaciek a morskych sprejov pre deti. Treba zvlhcit sliznicu sprejom a odsavat a odsavat. Velmi dobre su odsavacky na vysavac, ktore krasne vysaju sopliky z nosa. Staci ho len prilozit k vonkajsej nosnej dierke a odsat. 😉

janinah
8. nov 2011

súhlasím s mucosolvan... aj keď nechápem,prečo spomína nemeckých lekárov,naši orl odporúčajú to isté-základ je odsávať soplíky,a jemné kvapky podľa veku dieťaťa proti opuchu nos.sliznice,ak sa dieťa vrtí,treba požiadať o pomoc-držanie hlavičky inú osobu,časom sa to naučíš aj sama a ešte odporúčam pozrieť obrázok anatomie nos.dutiny,veľa mamičiek odsáva tak,že odsávačku tlačí smerom hore k čelu,treba ju dávať akoby kolmo....

seminkads
8. nov 2011

Ahoj, my mame teraz ten isty problem, sopliky a s nimi suvisiaci kasel, sopliky odsavam tak,ze si malu polozim do vodorovnej polohy, akoby si nad nu sadnem, nohami jej pridrzim rucky, cize mam obe ruky volne-jednou obsluhujem odsavacku a druhou jej drzim hlavu, najskor odsajem, potom docistim nos vat tycinkami (navlhcenymi Physiomerom-lebo uz sa mi stalo ze mi zo suuchej tycinky vata ostala v nose) a potom jej streknem este Nasivin, a na noc som jej dala Panadol(aj ked viem ze bez teploty by sa nemal)lebo ju asi aj nieco bolelo,navyse jej idu zubky, a zabralo to,cize sa aspon trosku vyspala 🙂

demografka
20. nov 2011

ahojte, aj my mame sopliky prave a ja mam dobreho krcneho lekara a vravi to iste co kocky vyssie - odsavat, odsavat a odsavat a medzi to je dolezite zvlhcovat nostek a kvapky su dolezite - ja odsajem aspon co sa da, kvapnem malemu do kazdej dierky jednu kvapku detskeho Nasivinu, pomasirkujeme nos, pockame a odsajeme zvysok a potom vsetreknem na ukludnenie Vincentku do kazdej dierky... utriem nos a hotovo... a tak asi 3x denne a zlepsuje sa to kazdym dnom... kvapky do nosa su dolezite, aby to vzadu nezatekalo a nesposobilo zbytocne aj kasel a zapal dalej... dobry sprej je este euphorbium compositum, na take sople ako stvorene, dat namiesto slanej vody... a kedze aj nam idu horne zuby, tri naraz, tak na noc a denny spanok mu davam sirup nurofen, nech mu ukludni sliznicu... ale to len kym fakt chrchle, inac nie...
a potvrdzujem, odsavat sople je vykon hoden olympijskej medaily v dzude 😀 mne pomaha manzel, drzi mu ruky, ale ked som sama tak si ho posadim na kolena, jednou rukou drzim ruky a druhou odsavam... pri odsavani je lepsie ked dieta nelezi, ale ma hlavicku vyssie, sopliky lepsie stekaju... a naozaj je lepsie odsavat kolmo na nostek, dat odsavacku do nosteka a otocit smerom k hlavicke, podla zvuku to pocut, ze vtedy najlepsie taha... no vravim, sport hoden majstrov 😀

anita79
20. nov 2011

Ahojte- aj vase deti ked su velmiu zahlienene, tak pri dychani "chrcia"? hlavne ked lezi... Moj uz od stredy kasle a sopli- davam mu mucosolvan a solmucol a zda sa mi ze je to lepsie ale to chrcanie ma trochu strasi, ale teploty nema, tak nechcem s nim ist zbytocne k lekarke- hlavne v pondelok ked je tam najviac chorych deti..

demografka
20. nov 2011

@anita79 ano, chrci, ale to je plnym nostekom vzadu, davaj urcite kvapky do nosa a ak sa da tak odsavaj... my dnes vecer konecne cisto dychame, parada...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli