Ako ste zvládli vyšetrenie očiek kvoli škúleniu?

bubla30
14. aug 2013

ahojte, zaujíma ma, ako prebieha vyšetrenie u očného kvoli škuleniu-maly ma rok a sme objednani u dr.slezákovej v BA. Mám z toho trochu obavy, lebo viem, že tak malé detičky majú z toho stres a nevysvetlíte im, o čo ide. Ako to prebieha u očnej?Uľahčuje to nejako drobcom, prípadne má nejaké finty ako ich vyšetriť? Ako to možem ulahčiť malému ja? dakujem!

nikolet_89
14. aug 2013

@bubla30 ahoj my sme boli min.mesiac mala mala 16 mesiacov...vysetrenie prebieha tak, ze sa posadis dieta sa posadi na teba a jednoducho zrakom pozrie ci dieta skuli u nas si zobrala taku palicku zo slnieckom a ukazovala ju malej musela som jej akurat chytit hlavicku po stranach aby nou nemohla tocit trvalo to len chvilku 😉 a zober si zo sebou vsetky spravy od dr od porodnice az po pediatricku ja som mala a pochvalila ma, ze som zodpovedna matka, lebo si mohla pozriet co napisali v porodnici a tak dalej 🙂

bubla30
autor
14. aug 2013

@nikolet_89 a vasej nekvapkali do ociek?vraj sa to pri tomto vysetreni musi robit, toho sa trosku desim-maly je strasne na oci citlivy-ako asi vsetky deti...dakujem za tipy🙂

karolin09
14. aug 2013

@bubla30 my sme boli na vystreni v BA u Prof.Gerinca ked mala dcerka 10mesiacov...vysetrenie bolo tiez na kolenach a iba sa nu pozrel cez nejake sklicka. Uplne v pohode vysetrenie. Vtedy ju nekvapkali.....odvtedy tam chodime kazde 3-4 mesiace na kontrolu. Ma strabizmus od pol roka, boli sme uz na dvoch operaciach a v podstate to stale nema este dobre, ale je to urcite aspon lepsie. Tie vysetrenia sa daju uplne v pohode zvladnut. Problemy mne konkretne zacala robit az tak okolo 2.5roku, inak dovtedy pekne vzdy spravila co jej povedali.

bubla30
autor
14. aug 2013

@karolin09 takze to nie vsade kvapkaju? a je to vysetrenie bez toho v pohode?to sa ale asi nepytam pravej, ze, to by mal vediet doktor🙂)lebo nam v dvoch ambulanciach povedali, ze vsade kvapkaju:(maly bude robit randal...

karolin09
14. aug 2013

to prve vysetrenie v BA malej nekvapkali. Bola v ordinacii asi 10min mozno aj to je vela. Hned jej predpisal okuliare a povedal ze asi sa operacii nevyhneme, a samozrejme sme museli lepit. Neviem presne kedy jej potom kvapkal ale ani teraz jej to nerobi pri kazdom vysetreni...mozno na kazdom tretom, stvrtom. No asi sa to da aj bez toho...on jej dokonca nasadil dioptrie bez rozkvapkania, takze neviem presne ako to zistuje🙂 Ale nebala by som sa ani toho rozkvapkania, sice dietatko sa boji ked mu to idu kvapnut, to malu este doteraz musim tam drzat...ale zachvilu na to zabudne..sice jej to robia dva krat🙂 ale fakt to nie je nic zle. Myslim ze pre maminu je to mozno este horsie🙂))
@bubla30

bubla30
autor
14. aug 2013

@karolin09 ved hej. naposledy maly tak plakal, ked ho doktorka len pocuvala, takze si neviem predstavit ako by mu pri takom reve niekto este aj do ociek pozeral.preto zistujem, ako to prebieha a tak.dakujem za reakciu🙂

karolin09
15. aug 2013

@bubla30 kazde dietatko je individualne to je jasne....ja som inak tiez cakala horsiu reakciu od malej ale ona tam iba sedela a v podstate on sa jej ani nedotkol iba na nu pozrel🙂 a ak bude nekludny daju ti cas ho ukludnit a potom po chvilke zopakuju vysetrenie alebo to mozno aj sestricky zvladnu ho nejako zabavit🙂 drzim palce!

nikolet_89
15. aug 2013

@bubla30 ee nekvapkali mame dojst na kontrolu o pol roka ci sa jej ocko zlepsilo, lebo jej sice nezabieha, ale ma inu lavu stranu ako pravu ako kazdy a preto to vyzera ked sa niekedy pozrie do boku, ze jej zabieha