Ako vyliečiť opakujúcu sa zapareninu?

bubla30
24. mar 2013

baby, trvá to už mesiac- stále dokola- malému pol ročnému sme odskúšali všetko, čo nám poradila lekárka alebo známe- po nepeknej červenej riťke, kotrú mal až do krvi, sme užívali dva týzdne imazol, no vrátilo sa to spať- prešli sme na látkovky, velka zmena sa neudiala. opat nam to po pár dnoch scervenalo, tak nám dali bactroban, ktorý sme mali kombinovat s imazolom. zabralo, opat na pár dni- vcera som ho po hodine prebalila, bol len trosku pocikany, a ritka ako v ohni. Uz tomu naozaj nerozumiem, co to moze vyvolavat- ma agresivny moc? Nieco v stolici, co ho drazdi? Nemali ste s opakujucou sa cervenou ritkou a zapareninami taketo skusenosti? ako ste sa finalne doliecili???? len dodavam, ze umyvame len cistou vodou, robime kupely v hypermangane, repiku, nechavame uschnut ritku, pouzivame separacnu vlozku a flisu- ak ma jednorazovky, casto prebalujeme, vyskusali sme uz sudocrem, bepanthen, weleda nechtikovy, rybilku....samozrejme, nie naraz, pocas cca mesiaca. Ako dat ritku spat do normalu? ako sa to podarilo vam a tiez sa vam to vracalo? nechapem, ved ani teplo teraz nie je:((( uz sme z toho zufali:(

ladyka8
24. mar 2013

@bubla30 nám pomáha najviac Bepanthen. skúšali ste?

bubla30
autor
24. mar 2013

ano, na zaciatku pomahal, ale posledne razy, ked sme davali, ritka este viac scervenela...:(

kaja73
24. mar 2013

@bubla30 nivea na zapareniny s 20%zinku-ta zabera vyborne-treba ju natriet nahrubo a potom neprepusti vobec moc ani stolicu.
Zinok krasne odstranuje zacervenanie.

selema
24. mar 2013

nám pomohol krém: SOS Nivea

masenkaa
24. mar 2013

@bubla30 mne detská kožiarka na Kramároch v BA odporúčala Ichtamol - mala pravdu, robí zázraky 😉

aristka
24. mar 2013

ak sa to takto opakuje ,mala by dr.zobrať ster a potom cielene liečiť,inak musíš skúšať,skús zmeniť prach v čom perieš plienky,aj keď sa neodporúča malým deťom,ale riťku by som omývala jemne bórovou vodou,má jemne dezinfekčné účinky a veľmi dobré hojivé a neboj neublížiš,zatierať riťku na hrubo je hlúpost,dávajú sa tenké vrstvy,cez deň obyčajný aviril zásyp a na noc ,keď ti neúčinkuje bethafen krém,čo je vlastne zinková masť,skús klasickú rybaciu mať.repík tiež skús vyradiť ,má sice hojivé účinky ,ale dosť vysušuje,môže dráždiť musíš skúšať.

cerez
24. mar 2013

Práve to riešime doma. Syn mám zaparený zadoček, lebo má kyslastú stolicu. Idú nám zuby trojky. Nepoužívam momentálne vlhčené utierky, striem stolicu do toaletného papiera a idem osprchovať vlažnou vodou. Potom mu tampónom počas dňa pri prebaľovaní ešte repíkujem a nechám voľne vyschnúť. Nenatieram ničím, čo sa mi osvedčilo. Iba ráno a večer ľahkú vrstvu imazolu. Krásne vidieť ako sa mu to sťahuje.

sloto
24. mar 2013

baby my sme mali uplne do krvi vyparenu ritku az sa nam zlupovala koza do ziveho a vyskusali sme vsetko mozne i nemozne.nakoniec nam laktacna poradkyna poradila univerzalnu masticku na bradavky aby sme to tym potierali a prikladali cajove vrecka cierneho caju....a musim povedat ze ta mast je zazrak.

ekinkala
24. mar 2013

@bubla30 ahoj na to je specialna mast na predpis od doktora mi sme to mali tiez

esti77
24. mar 2013

Skús bezplienkovú komunikačnú metódu (BKM). Ako na to? Jednoducho🙂 Dieťatko Ti vždy dá vedieť, keď je hladné, chce spinkať, byť v náručí, keď si vyžaduje pozornosť...vždy to dá plačom resp. mrnkaním na vedomie. Nie je to ozaj nič ťažké, možno sa Ti to podarí aj bez knihy. Aj tu na MK jej o nej popísané dosť. Keď na to nebehnete, určite to nepôjde zhurta - budú to prvé úspechy a snáď aj tá ušetrená plienočka resp. živ. prostredie 🙂 pomôže pomaly zahojiť boľavú riťku. Držím palce...

bubla30
autor
24. mar 2013

@masenkaa da sa to aj bez receptu ci na recept?

bubla30
autor
24. mar 2013

@sloto a aka je to masticka? pomohla tak, ze sa vam to neopakuje, davate ju prevencne? ci len ked je problem?

bubla30
autor
24. mar 2013

@ekinkala a od kozneho ci od pediatra? lebo niektore davaju aj pediatri...

visage1974
24. mar 2013

viem cim prechadzate my sme si presli tymto rovnako len vydrzat a robite to dobre. Viem o com pisem sme operovany na ritku a aj creva takze mi sme kakali a kakali az vyzratu ritku sme mali chirurg radil len na hrubo natierat ritku ale fes na hrubo takze my sme mali tubu na jeden den pomaly pokakal sa umyt v cistej vode kupala som ho v balneum hermal je to olej ked ho v tom vykupete urobi taky filter na kozy a upokojuje to nam pomohlo kupal sa v tom kazdy den len ja som to mala stazene v tom ze kakal aj vo vani ale da sa to aj ked sprchujete. Alebo som vykurila dobre izbu na skapanie tam bolo
a nechala tak spat on spal aj tak ze na brusku a ritka von len som plenocku prehodila cez ritku a zakrila.Treba pockat ne to slnko nech je uz teplo mam dva roky tak je uz bez plienok ale ked zacne kakat musi mat plienku a strasne dobre mu robilo ked som mu natrela ritku hojivym ruzovym kelinkom hojilo sa to pomaly ale upokojovaloho to. A ake plienky pouzivate robili mu aj vyteri zo stolici? opakujem robite to spravne a paci sa mi rada od esti77-bezplienkovu komunikacnu metodu my sme tuto metodu nemohli ucit kvoli operacii

dario
24. mar 2013

ahoj ja by som skusila kalciovu mast je dobra mi sme davali malemu a ked treba aj teraz si vypita sam je prijemna a rychlo hoji obycajns kalciova mast skus uvidis ze zaberie

ivkafr
24. mar 2013

@bubla30 ahoj,no maly tiez maval casto cervenu ritku..pouzivali sme sudockrem, imazol, rybilku,vsetko mozne...a skoncili sme u pytiolu..od 4mesiaca pouzivame len to a neviem si to vynachvalit..len momentalne je s nim problem ho kupit...takze teraz tiez zacinam mat obavy, ze na co potom prejdeme...fakt netusim...

radmilap
24. mar 2013

@bubla30 ahoj,moja dcerka mala len raz takyto problem.Davala som jej na to imazol,ale nie mast,ale pytaj si imazol krempastu,je to zasadny rozdiel,lebo tato vysusuje a ked sa ti to vylieci,tak si kup v dm drogerii krem od waledy nechtikovy na zapareniny,je sice drahsi okolo 10eur,ale neolutujes,komu som ho poradila,tak sa mi vzdy podakovali ze dobru radu,tak skus,dufam ze to zaberie.Ozaj a nechavaj maleho aj bez plienky aspon trosku cez den a este jedna zasadna vec,urcita teraz neutieraj maleho ziadnymi vlhkymi utierkami,stale ho len poumyvaj vodou,ziadne mydlo a uvidis,ze sa toho zbavite...

radmilap
24. mar 2013

@radmilap a skus zmenit plienky,moze to byt aj v tom...

bubla30
autor
24. mar 2013

@ivkafr viem, ze nie je- niekde ho namiesavaju...a to ho pouzivate stale? ci len ked je problem? lebo vraj je vhodny az od 10 rokov...

bubla30
autor
24. mar 2013

@radmilap ahoj, ten krem mame, nepomaha nam:( umyvame len cistou vodou, uz od narodenia. ved prave, ze sa snazime vsetko dodrziavat a vidis...

bubla30
autor
24. mar 2013

@radmilap aj to sme uz skusili, eko babylove, klasicke babylove, pampers...latkovky...

lencika
24. mar 2013

Ahoj bud zmena plienok a vlhcenych utierok, ja som malej umyvala ritku len cistou vodou ale neskor som zacala pouzivat bepanthen mast a nikdy sme nemali problemy so zapareninami

bubla30
autor
24. mar 2013

@lencika ahoj, no vlhcene nepouzivame, plienky sme uz parkrat menili...a nic. tiez sme mali doteraz pokoj, ale posledny mesiac je to des a nevieme z toho von:(

lencika
24. mar 2013

a co tak zubky ja by som ho co najdlsie nechavala s holou ritkou, mozno ma naozaj agresivny moc myslim ze toto ti asi nikto neporadi na to musis prist sama co by mu pomohlo drzim palce a ked tak lekar

jankakaroli
24. mar 2013

Nám pomohol pytiol tenku vrstvu som natrela večer a ráno nič nemal...nech to máte čím skôr zahojene 🙂

suzka
24. mar 2013

skús zmeniť plienky ... mne sa najviac osvedčili huggies premium tie 12 hod.

sloto
24. mar 2013

@bubla30 volá sa to univerzálna masť na bradavky, je to miešaná mastička, priamo od laktačnej poradkyne, každá laktačná ju má na predaj.... nedá sa to kúpiť v lekárni, len u týchto laktačných poradkýň. nám to pomohlo naozaj zázračne, malá mala riťušu úplne s krvavými pluzgiermi, no škaredú, až do mäsa vyžratú. hneď po prvom dni bol obrovský skok v liečbe, pluzgieriky sa hojili. cca 3 dni a ritka bola krásna ružová. inak okrem toho teda som malú umývala len vodou, a utierala vždy suchou plienkou len som jej tú plienku tak prikladala jemne, a ešte prikladala vrecká luhovaného čierneho čaju, ktor pôsobí sťahujúco... vyskúšajte....

bubla30
autor
24. mar 2013

@sloto dakujem, popytam sa na nu🙂

bubla30
autor
24. mar 2013

@lencika ja ho tiez nechavam, len staci, ze je hodinu v plienke a niekedy sa to za tu hodinu uplne zhorsi:(