Ako vyliečiť zápal močových ciest u deti?

kristinka123
21. dec 2011

Baby prosim o radu. S malou sme boli pred mesiacom v nemocnici s vysokymi horuckami a krvavymi hnackami, tie jej hned druhy den ustupili a po 4 dnoch jej z mocu zistili zapal mocovych ciest. Uz nemala nijake priznaky, nikdy ju nepalilo ked cikala.......dali nam Biseptol, poctivo sme ho vybrali, moc nosime do nemocky na kontrolu 2x tyzdenne a stale je tam pozitivny nalez. Nalievam ju brusnicovym dzusom, pije vela vela tekutin, stale je uplne bez priznakov, beha, hra sa, pekne cika, papa, nema horucky....
Doktorka nam nasadzuje dalsie antibiotika.
Mate nejake rady co by mohlo zabrat, popri liekoch? Nejake babske recepty...... za kazdu odpoved velmi velmi dakujem 😉

stanulienkat
13. feb 2018

@julistek nemate tam moznost v dotazniku, ze volnopredajne doplnky nekupujem, co si myslim je dolezite.

lienqa
13. feb 2018

@kllamarka prosím ťa ten uroval sa môže najviac ako dlho užívať? Nikde som to nenašla.

kllamarka
13. feb 2018

@lienqa my sme ho brali celu dobu pokial ATB. Cize mesiac cca. Uz po ATB som jej ho nedavala.

lienqa
13. feb 2018

@kllamarka ja som jej ho dávala tiež cca mesiac pokiaľ mala atb, potom som prestala čo je vlastne týždeň pauzy, ale opäť sa mi začala sťažovať tak som jej ho od včera nasadila zas, len nikde som sa nedočítala, že či to má nejakú max. dobu užívania, tak ale hádam to nemôže uškodiť , však je to len na báze brusníc. 😒

kllamarka
13. feb 2018

@lienqa hej, to je prirodny vyzivovy doplnok. Ak jej to pomaha...davaj dalej 🙂

julistek
13. feb 2018

@stanulienkat Dakujem za nazor. Ano tuto moznost som tam nedala, akosi som sa sustredila na tych, co vyzivove doplnky kupuju. Ten dotaznik je kratucky, cize zdaleka neobsahuje celu tematiku. A ked tak sa da napisat do komentu vlastny nazor, skusenost atd. Tuto moznost vela ludi vyuzilo a rozpisalo svoj pohlad na vec.

julistek
13. feb 2018

Inak chcem podakovat vsetkym, co si nasli minutku a vyplnili mi to. Ste ozaj zlate baby 😊

martinka184
7. apr 2018

Dobrý deň. Malý má 3 mesiace.sme hospitalizovaný pre vysoké horúčky vracanie zistili nám infekciu močových ciest natoľko mAme od narodenia zistený vrodeny na megauter... liečba mu zaberá dobré už ani neho rúčkujeme... prosím vás o koľko dní ste boli vnemicnici...mi sme tu už 5 deň,...... Vopred Ďakujem za info.

julistek
9. sep 2018

Ahojte zienky, ak by mal niekto zaujem, mam tu v bazari cistu prirodnu D manosu v praskovej forme.

jarabica123
9. sep 2018

Ahoj, my sme mali minulý rok dva krát po sebe, a pomohla nám veľmi D manosa, čo tu píšu baby, odporúčam 😉

anickal
15. dec 2018

@dorra1 zdravím, pokiaľ vám treba ešte informáciu, tak na dlhodobé užívanie mi bolo odporúčané jeden sáčok s 2g D-manózy rozdeliť na dve dávky - ráno a večer. Nepoužívať ovocnú šťavu (neguje účinok), najlepšie čistá voda.

83mirocka
5. mar 2019

@
@lidka06 Dobry den,d-manosa je aj pre 4,5rocne dievcatko?Ake je davkovanie pri dlhodobom uzivani,tabletky su rozpustne alebo sa zapijaju,lebo neviem ci mi ich dcera prehltne.

tereziakn
29. jún 2019

@lidka06 pozdravujem pekne,môže tu manosu aj 10 mesačne dieťa? My máme taký problém,že vybrali sme už 2 atb.a stále nič nepomáha, nefrologicka lekarka nám vravela,že to preto,lebo v podstate netrafila antibiotikami tú pravú baktériu,že sú ešte dva druhy baktérií,ktoré liečia buď urológ,alebo až v nemocnici, čiže brali sme v podstre 2 atb zbytočne a príznaky žiadne,len stále zlý moč. Ďakujem za odpoveď.

ivka2711
29. jún 2019

Ahojte, ak ste za alternatívu a prírodné produkty, rdava vám pomôžem 😊😉

6mia6
29. jún 2019

@tereziakn akože netrafila baktériu sak preto sa to posiela na biochémiu.
Naša dostala ATB asi sirokospektralne a keď prišli výsledky bud jej ich nechali alebo zmenili na to co treba.
Chodíme momentálne raz za pol roka na nefro.

anickal
29. jún 2019

@tereziakn d manosu mozu aj male deti, kedze je to prirodny produkt. Pre telo je to vlastne odpad, ktory nijak nespracuje. Svoju pracu urobi az v mocovych cestach vratane obliciek, kde sa viaze na ecoli, ktore sa vycikaju. Moja dcerka trpi 3.st. oblickovym refluxom. Po dvoch atakoch akutneho zapalu obliciek som jej nasadila manosu, ked mala 1,5 roka. Chvalabohu 2,5 roka je zdrava, na nefrologiu chodievame len na kontrolu. Treba ale vediet, ze manosa funguje len na ecoli.

anickal
29. jún 2019

Samozrejme, pokial je uz rozvinuty zapal, treba doliecit atb, ako prevencia d manosa a dostatocny pitny rezim.

karolinka1991
15. júl 2019

@anickal ahoj, ta d manosa nefunguje prosím aj na iné typy baktérií spôsobujúce zápal???

anickal
15. júl 2019

@karolinka1991 ahoj, pokial viem tak len na E. coli. Na stranke blokurimy je poradenske centrum, skus sa tam pre istotu este informovat.

1302
17. jún 2020

@lidka06 dobry den. Viem ze tento prispevok je uz stary ale chcela by som sa opytat na tu Manosu s propolisom. Pise tam ze deti ju uzivat nemozu. Myslite ze ju mozem davat 4 rocnej dcerke 1x denne? Dakujem za odpoved

slavka2012
24. mar 2021

@janka1 môžem sa opýtať, aj keď už je to par rokov, je možné dlhodobo vráť tento sirup? Mala ma 11 mesiacov a nefrologicka nám ho odporučila, lebo sme mali zapal moc. Ciest kvôli bakteriu e coli. Ďakujem pekne 😊😘

slavka2012
24. mar 2021

@natalia777 dobrý deň môžem sa opýtať aj vám zápaly spôsobovala baktéria e coli?

slavka2012
24. mar 2021

@kllamarka môžem sa opýtať, dcéra 11 mesačná mala e coli, to isté sme brali intravenozne suprax, doma sirup suprax. Mesiac nato stále mala e coli, tak nám dali iné lieky unasin ci aké. Chcem sa opýtať, či sa vám to vrátilo alebo co dávať takému malému dieťaťu ako prevenciu. Zatiaľ sme dali Brusnícovy sirup. Ďakujem pekne 😊

6mia6
24. mar 2021

@slavka2012 ahoj nám sa vrátila po 3 týždňoch a potom už nie. Prevenciu sme nemali. Cieľ bol rýchlo sa zbaviť plienok.nastastie sa to už nevrátili. Dcéra má 4 roky. Je sledovaná na nefrologia už len 1x za rok.

slavka2012
25. mar 2021

@6mia6 aha wau, tak to je super, mala hneď ako sme dostali prvýkrát zápal od vtedy kaka do nočníka 🙏tak hádam aj to pomôže a presne my sme tak dostali po 3 týždňoch ale už bez teplôt, len zasa bola prítomná v moci e coli. Tak ďakujem za odpoveď a hádam aj u nás to tak bude 🙏🙏🙏🙏

zuzanahc1
22. jan 2022

@laskamoja123 ja ak môžem poprosím do správy 😃