Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Ako zistím svalový hypertonus?

celess
10. feb 2015

Nejake prve priznaky, ktore malo vase dieta? Mam podozrenie, ze syncek ho ma, nejake body, ktorych sa mozem chytit aby som zbytocne nestresovala? v akom veku najskor bol u vasho dietata diagnostikovany?

bonaqa2013
10. feb 2015

prvé príznaky spozná lekár už na prvých poradniach. Skús si prečítať aj na internete - tam o tom píšu veľa. Moja dcéra mala tiež problémy, len ja neviem či to bol hypertonus - stále si to mýlim a my sme videli, že odmietala polohu na brušku - nechcela pásť koníky. Neskutočne pri tom plakala. Ale príznakov môže byť oveľa viac a môžu byť rôzne. Nakoniec lekárka diagnostikovala DMO - diparetickú formu.

mirreckall
10. feb 2015

u nas krcovito zovrete rucicky, nic do nich nechcela chytat a tiez vobec nechcela byvat na bruchu, zbavili sme sa toho cvicenim ...stacilo ze sa na nu doktorka pozrela a uz sme boli jasni... my sme mali aj hypertonus (ten sa upravil) a ajh hypotonus zase prezmenu na nohach a bruchu stale mame...ale tiez sa to upravuje, len veeeelmi pomaly...

katarina644
21. feb 2015

u nas po narodeni...

petrusska6
21. feb 2015

Nechce otvarat pasticky, v polohe na chrbte sa vypina do tzv luku, na brusku zase robi tzv lietadlo, zvysny a nemiznuci ulakovy reflex... nozky stale ak vystiera ...

zamilion
21. feb 2015

Ako pise petrusska6 a este ked ho mas na rukach zvislo tak je hlavicka v zaklone a ramienka akoby zdvihnute

Tu začni písať odpoveď...

Odošli