Aku výšku má vaše dievčatko?

andulinne
28. sep 2019

Zdravim Vás. Mohlo by ste mi napísať aku výšku majú vaše baby? Moja dcera má 8 rokov a iba 113cm. My sme s mužom síce nižší ale toto sa mi už zdá naozaj málo. Doktorka vravi že medziročny prírastok je ok, keďže sa malinká narodila. Ale mala v 40tt 49cm čo nie je extrém. Ďakujem

michalka4193
30. sep 2019

@saskia_98 mňa také ženy rozčuľuju

rubinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rubinka
30. sep 2019

@andulinne - dcéra 9 ročná má 133cm a je medzi najnižšími v triede.

fedka333
30. sep 2019

Moja ma 6,5 a ma 129 cm.

dai
30. sep 2019

@michalka4193 mňa zas take ako ty, ktoré všetko zľahčujú a iným rádia kašľať na veci, keď oni ich viditeľné chcú riešiť a trápia ich... Takže si kľudne choďte do IP ohovárať..

dai
30. sep 2019

@saskia_98 tvoje dieťa je ešte maličké, to ze teraz rastie rýchlo neznamená ze bude tak rast aj ďalej - predpokladám ale ze to vieš, nerozumiem prečo stále tvrdíš že máš nejaký reálny problém... Keď bude mať tvoj syn v 10tich 2m tak máš problém... Môj najmladší bol vo veku tvojho podobne veľký, teraz v 2hom roku sa jeho výška už upravuje.. Výška sa celkovo rieši až od 2-3tieho roku kedy je jasne viditeľná rasová krivka (rastie svojim tempom? Zrýchľuje, spomaľuje? To Uz niečo napovie ci je problém alebo ide len o veľké ci malé dieťa...) a prepáč ze sa k tomuto vyjadrujem ale riešila som toto pri prvom synovi a nemám rada keď sa táto vec zľahčuje akoby išlo lem o estetický problém...

saskia_98
30. sep 2019

@dai tvoj nazor ohladom mojho dietata mi je uplne ale uplne ukradnuty. 😉 Dakujem ze si si dala namahu napisat ze ja mam problem, lebo ja nemam problem, ja iba konštatujem. Zato ty vidiš a vieš všetko.

dai
30. sep 2019

@saskia_98 🙂 ja som ti práve napísala ze zatiaľ žiaden problém nemas🙂 a to ze viem o tom viac ako ty je fakt, keďže som tento problém reálne riešila, na rozdiel od väčšiny...

michalka4193
30. sep 2019

@dai ja to nezlahcujem ani nikdy nič tak nevrav aké nie nedala by som dieťaťu rastový pichať a nieje to nezodpovedné... Ja som sa doktorky pýtala na názor celý čas ma krivku na svojom grafe v dolnom percentile že to nieje zrazu ani nič a ze ale prírastok ma.... Tak..

dai
30. sep 2019

@michalka4193 ale ja nepíšem o tebe konkrétne preboha... Véd presne to píšem, že ak má rastovu krivku dieťa stabilnú, neklesá ani nerastie výrazne mimo zón kedy je to normálne, tak to kľudne môže byť genetikou... V prípade zakladateľky tejto témy sa ale jej dieťa narodilo normálne veľké, vo svojom veku ale rastie vyrazne pod 3tim percentilom a zároveň aj pod genetickou krivkou svojich rodičov... Preto je na mieste aby preverila ci je dieťa v poriadku... Stále môže byť a možno sa naozaj vyhupne neskôr, ale môže mať veľa iných problémov ktoré sa tu už menovali, ktoré sa ľahko poriešia a dieťatko môže mať normálnu výšku... Ono výška okolo 150cm už prináša značne obmedzenia (ja mam 162 a pociťujem niektoré), a ak človek toľko mat nemusí, tak prečo by sa s tým mal vyrovnávať (plus pri mnohých neriesenych prípadoch sú tam naozaj aj zdravotné následky v budúcnosti nielen esteticke a prakticke ...)

saskia_98
30. sep 2019

@dai by ma zaujimalo podla akej tabulky sa to pocita ..

dai
30. sep 2019

@saskia_98 pediatria to sledujú podľa klasických rastových tabuliek... Opat dôležitá je rastova krivka, ak klesá ci veľmi zrazu vyskočí nemusí byť niečo v poriadku... Ak chceš podrobnejšie tak si stiahni aplikáciu rust CZ, tam sú aj rastové koeficienty... Ak niečo nie je v poriadku tak sa najskôr skúma všetko možné. Rastový hormón je asi až to posledné čo sa vyšetruje ak na nič iné nepridu a rastový prepad, či narast je veľmi vyrazny a neprimeraný veku (pred pubertu je normálne ze sa rast spomalí, vo veku okolo 3-6mesiacov, 5-6 rokov, či v puberte zase zrýchli)

sebastian1303
26. okt 2019

@andulinne. Zdravím toto sa mi zdá ozaj dosť málo. Ja som toto začala riešiť asi tak pred dvoma rokmi. Všetci ma odbijali tým ze ja som mala že čo chcem lenže mne už dieťa za rok podrastol asi tak 1cm a to je dosť malo. Ale nedala som sa nikomu odbiť a u doktorky deckej som si vydupala tak nás začala podieľať po vyšetreniach až rok trvalo kým sme to všetko o behali. Jemu vyšlo na magnetickej rezonancii zmenená hypofiza a v Ľubochni nakoniec po tyudnovom vyšetrení zistili kriticky nízka hladina rastového hormónu. Mal vtedy vyše 12 a pol roka a podla kosti meskal už 1,5 roka s rastom. Vtedy meral 138cm a teraz koncom októbra je rok co si každý večer pichá rastovy hormón a odvtedy podrastol na 147,5cm.kazde 3 mesiace chodíme na kontrolu a vždy narastá za ten čas cez 3cm takže super. Len by som na záver povedala nedať sa odbiť lebo ja si myslím ze by už moc ne podrastol ak by bol vlastne ešte podrastol

andulinne
autor
10. jan 2020

Ahojte, tak mame za sebou vysetrenia. Doktorka sa mi naozaj pozdavala, bola rozvazna, nic nezlahcovala. Stitna zlaza je OK, krvne testy, OK, rontgen vykazuje rozvoj sceletu zodpovedajucemu 6 rocnemu dietatu. Nateraz budeme iba sledovani. Doktorka si mysli, ze spomalenie mohla sposobit velka nosna mandla, mala prestala prosperovat, horsie v noci spavat. Podla rastovej krivky by to aj sedelo okolo 4 roku sa jej prakticky zastavil rast a bolo to vcase ked zacala mat problemy s mandlou, ktore sa tahali dva roky. Takze zlepsujeme stravu, spi uz dobre a pohybu ma az az 🙂Decko jej davam iba dve kvapky denne stale tak neviem ci by ste radili davat viac alebo iny pripravok. Zvazujem este chlorellu ze jej dam, berie ju mensi na vycistenie lymfatikeho systemu.

bibistec
10. jan 2020

@andulinne ten d vitamín vám podľa mňa skontrolovali na endo pozri do papierov.ak nie pri odbere krvi mozes požiadať a podľa výsledkov sa upravuje dávka tiež má vplyv na rast

andulinne
autor
10. jan 2020

@bibistec no pani doktorka nekazala zatial davat nic. tak preto neviem ci len tak sama nico nenasadim.

bibistec
10. jan 2020

@andulinne nekazala? Veď nám ešte pediatrická kázala keď ešte sme ani výšku neriešili ved set m sa dava

andulinne
autor
10. jan 2020

@bibistec nie, moje deti beru Decko cista so zamerom posilnit imunitu. Mne doteraz vsetci hovorili, ze je normalne ze je nizsia.o

bibistec
11. jan 2020

@andulinne hej ale neviete hladinu d vitamínu. Ci sa vstrebáva a tak

andulinne
autor
11. jan 2020

@bibistec ak by sa nevstrebaval tak by to výsledky ukázali, či nie?

bibistec
11. jan 2020

@andulinne no neviem. Bežne vám berú krv a d ani nezistuju ak zisťujú tak zistia hladinu ale ak zistia že hladina je nízk a odporučia dopĺňať d vit a povedia aj koľko a po čase sa robí kontrolný odber. Ale niekedy je hladin d vit stále nízka aj keď doplňte ale príčinu bežné že zisťujú. Ono potom v odborných ambulanciach sa zisťuje ak sa nevstrebav prečo a tak ale to už sú zložitejšie vecí a pricinmoz byť viac. My sme mali problém. S d vit aj iné diagnózy ale nezistovali podrobné že či sa spravn vstrebáva a prečo.

monika2012
11. jan 2020

Moja má 8 rokov a 130 cm. Ale každé dieťa je iné. Pokiaľ doktorka, ktorá dcérku pozná, tvrdí, že je to OK, tak nerobte paniku. Ona sa v puberte vyšvihne.

andulinne
autor
11. jan 2020

@bibistec no bola to špecializovaná endokrinologicka ambulancia. Ak by vyšla nízka hladina D tam by riešili aj vstrebatelnost nie? Či vám to ešte niekde inde sledovali?

bibistec
12. jan 2020

@andulinne myslím že neriešili. Nám určite nie. Gastro logická to tešila podrobnejšie ale nedostali sme sa až k vstrebatelnosti. Ale myslím že aj metabolické ambulancie sa venujú takýmto veciam.

stasim
7. apr 2022

@andulinne ako ste teraz natom s výškou?

saxana000
7. apr 2022

5.5 roka 110cm
Narodila sa 50cm az teraz posledny rok sa vytiahla inac bola stale taky krpcurik.v roku nosila bodycka na 3-6 mesiacov pre svpj llud jej daj skontrolovat stitnu zlazu ale mozno pride do puberty a potom sa natiahne tak naraz

andulinne
autor
12. apr 2022

@stasim teraz ma 130cm, vsetky vysetrenia mala v poriadku. Zacala rast hlavne ako sa jej vybrala mandla nosna. predbezne podla prepoctu doktorky by mala mat 156 cm ako dospela, ja mam 158 takze ok 🙂