Ako sa zmieriť so svojou výškou?

29. máj 2023

Moja výška je takmer 175 a neustále počúvam, aká som vysoká. Od rodiny, kamarátov, kolegov. Stretla som sa s mužom cez zoznamku a na to, že sám meral 185 mi povedal, že som dosť vysoká. Asi to tak je, lebo aj keď sa pozerám okolo na ulici napríklad, tak málokto je ako ja vysoký. Aj muži sú nižší než ja, jasné sú aj vysokí, ale mám pocit, že každý chce mať ženu tak Max do 170cm.
Ide mi o to, keďže nižšia už nebudem, ako sa s tým zmieriť, ako sa prijať a mať sa rada taká ako som, teda vysoká?

mirkava
29. máj 2023

Tiež som vysoká cca 173. V mladšom veku som s tým mala trochu problém. Počúvala som aj také ze "zirafa" a podobne. Ako som sa s tým zmierila ani neviem, jednoducho no co s tým narobíš, sú ľudia vyšší, nižší, tuční, všetci niečo máme. Mužom sa páčia aj vysoké ženy 😉😊

lusyyy36
29. máj 2023

Neviem koľko máš rokov, ja keď som bola mlada tak som si tiež pripadala veľmi Vysoké. Mam 176cm a teraz som podľa mňa normálne Vysoké. Neviem, a nemám pocit,že by boli všetci mali. Dokonca včera som si pripadala ja mala, keď som mala okolo seba asi 2m zeny basketbalistky 😉

divokykonik
29. máj 2023

Mužova sesternica má 185 a tá je so svojou výškou spokojná. 😀 Ju chcelo vždy veľa chlapov, lebo je pekná a aj riadne múdra (matematický génius). 175 je síce na ženu trošku viac, ale nie je to nič hrozné. Je to o žene, nie o výške.

simca06022011
29. máj 2023

nemusis sa s nicim zmierovat, tvoja vyska je uplne v poriadku. Pre niekoho je 175vela, pre niekoho 160cm malo.. s kym sa chces porovnavat? v mojej rodine nizsie zeny ako 170cm nie su. Dcera uz teraz ma 172 a ma 12rokov, jej sesternice z otcovej strany 180cm a vobec nik to neriesi. Krasne vysoke dlhonohe baby. Aj v okoli... vacsina mame takuto vysku okolo 170tky. Podla mna toze to niekto komentuje, nemusi byt negativne. Ty to mozes brat aj ako kompliment. Vyska je vec, ktoru naozaj nemozeme ovplyvnit nijak 🙂 a normlani ludia to vedia. Si pomysli, ze to vy ste nizki ak ma niekto blbe reci 🙂)

obleckodogymu
29. máj 2023

Mám 173 a nikdy som to takto nevnímala keď mám byť úprimná😊mala som vždy zväčša nižšie ale aj pre vyšších kamosiek, v mojej rodine sú skoro všetci ešte vyšší než ja...s tými chlapmi ťa chápem, môj má 180cm ale akonáhle si dám opatky, vyzeráme čudne...tak ich nenosím no🤷

pribinak
29. máj 2023

To čo ty žiješ medzi trpaslíkmi? Som podla nadpisu čakala aspoň 185 cm

u2jana
29. máj 2023

Vyska nie je problem, tym je tvoje sebavedomie. Popracuj na nom.
Kopec modeliek, hereciek je vysokych. Niektorym muzom sa to paci. Napr. Zendaya a tom holland ;)

zojanka
29. máj 2023

Mám podobnú výšku a teda nikdy som sa nestretla s tým že by to bolo niečo extra alebo výnimočné. Ani ma to len pri takom čísle nenapadlo riešiť. Áno, niesom nízka, ale ani to nieje žiadna extra výška nevídaná 🙂 Takže podľa mňa sa chceš zmierovať s neexistujúcim problémom.

monicka987
29. máj 2023

Ja mám 177. Vždy sa mi páčili chlapiska tak 195, paradoxne takých som vždy videla s babou 160cm. Vždy ma to trapilo, raz mi dokonca jeden povedal že ho rajcuju malé telicka nizke (uchylak). Ale nejako som sa zmierila a dá sa nájsť aj vyšší chlap ktorému nevadi vyska, pokiaľ hladi na iné kvality u zeny ako malé telíčko. Môj frajer ma 185 a sme spokojní obaja

summer23456
29. máj 2023

Ja mám 170 CM, toľko som mala asi už v siedmej triede, tiež som si pripadala strašné veľká, ale teraz mám podľa mňa akurát výšku. A tiež sa mne ako žene páčia skôr dlhé štíhle nohy a tie malé ženy nemajú. Takže nájdi v Tom pozitívum.

kristina82
29. máj 2023

Dcera ma 180 a nema este ani 15 rokov,syn 19 rocny ma 193cm,jediny problem co sa tejto vysky tyka vidim v nakupovani oblecenia,sako iba namieru sa dalo.

cindy22
29. máj 2023

Čo???😂😂 175 a vysoká? Ja mám tiež 175 a podľa mňa je to taky priemer. Nižšie baby su pre mňa nízke. A nikdy mi to nevadilo, práveže som rada že mám modelkovsku postavu 😃 (asi iba v 13tich keďže som už vtedy mala aspoň 172 a bola som všade najvyššia, ale veď puberta)

autor
29. máj 2023

Ja teda neviem baby, možno to nejak vysielam do okolia, že som nespokojná, lebo teda neviem si inak vysvetliť, že vy ostatné sa s tým nestretávate a ja na každom kroku.

summer23456
29. máj 2023

A koľko máš rokov?

cindy22
29. máj 2023

Vždy dostanem iba pozitívny kompliment, nikdy nie negatívnu narážku. By som chcela vidieť to tvoje okolie. A s mužom tiež nikdy nebol problém. Takých nad 175 je dosť.

monicka987
29. máj 2023

@autorka ale ba ja pocuvam stále od decka aká som vysoká, od kolegýň, a tie čo sú o hlavu nižšie mi práveže povedia že je ti dobre že si vyššia. Urob si z toho pozitívum. V obchode dosiahneš na každý regál. Za volantom ti netrčí len hlava ako vidim nižšie baby…spolužiak mal skoro 2m a povedal ja nemôžem za to že vsetci sú nizki 🤣

stvura
29. máj 2023

Ja som cakala ze mas 185cm minimum...podla mna je to taky priemer, a velmi ti zavidim v dobrom - ja mam 162cm. Na VS som byvala s kockou co mala 187cm a bola na to velmi hrda a ani frajera najst nebol problem

bejciba
29. máj 2023

Mam 178cm a jedine co ma vytaca je, ked si skusim nohavice a mam ich ako po mladsej sestre jak dement.... zvycajne su mi vsetky kratke,ktore sa mi pacia 😆

obonova7
29. máj 2023

Veľmi dobre tá chápem ja mám 190 cm a mala som s tým dosť veľké problemi u mužov tobôž s oblečením ani nehovorím ale treba sa s tým zmieriť a naučiť sa mať rada taká aká si ,si pekná vysoká žena s dlhými nohami .

summer23456
29. máj 2023

Vieš čo raz mi kolegyňa povedala,že som moc vysoká na ženu,tých 170 CM, že som naozaj obryna. No nič som si z toho nerobila,keďže to bolo podľa mňa netaktne a hlavne,jej muž má Max 160-165 CM, čo som jej mohla tiež splechnut do ksichtu,ale tak pomyslela som si svoje.

michaela412
29. máj 2023

ja mám 174cm, na základke klasika bola som najvyššia a žirafa a neviem čo, dala som sa na basketbal a už zrazu som bola super, lebo viem nejaké finty a trafiť sa do koša častejšie ako oni 🙂 po základke som už nemala žiadny problém nikde

1angelika
29. máj 2023

prečítaj si niečo o metóde RUŠ. 🙂 keď to prijmeš a nebudeš to v sebe riešiť, bude sa ti zdať, že aj ostatní prestali. Ja mám 183 a nejako ma to netrápi, mám iné problémy...

aaadkaaa
29. máj 2023

175 cm vobec nie je vela. Ja mam 170 cm a veru brala by som este par cm navyse. Muz ma skoro 2 metre, dcera ma o chvilu prerastie, svagrina ma vyse 180 cm a aj svokra mala, no, citim sa ako trpaslik pri nich🤣

miriam11
29. máj 2023

Ja mám 178 a moja sestra 180. Viem,o čom hovoríš. Už mám cez 40 a mám to úplne na háku. Toto,co ty som riešila ako teeneger. Je to krávovina. Nie si vysoká príliš, normálnu výšku más. Ja nosím aj topánky na opätku. Nikdy som sa nestretla s tým, že by niekto negatívne na to pozeral. Skor naopak Som celý život štíhla, záleží asi aku máš postavu.

jaskolka
29. máj 2023

175 a vraj si vysoká? To ti kto povedal? Je to v pohode výška, ja som čakala podľa názvu diskusie, že máš povedzme 185 cm, ok, to by som brala, že sa môže zdať na ženu veľa.
Ale ty máš fakt úplne v poriadku výšku a kto ti povie, že si vysoká, tak tara hlúposti. Alebo je veľmi nízky on...(aj v hlave)
Ja mám takú istú výšku a nikdy nikto mi takú hlúposť nepovedal. Môj bývalý mal 180 cm a manžel je ešte vyšší a nikdy nič také neriešili.

kika147
29. máj 2023

Ja mam 170cm, a predstáv si ze by som chcela mat viac 😅 v mojom okoli same vysoke baby a ja si pripadam mala 😄 tiez mi kazdy vravel ze som ako žirafa atd.. ako slobodná som sa bala ze si nenájdem muža 😂a nasla ktory ma 2 m🥰 Mna zas trapi, ze mam dlheee nohy a postava vyzera nesumerne😒

luscious
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. máj 2023

@luscious Myslela som to tak, že každý má hneď poznámku..

rachel36a
29. máj 2023

175 nie je vobec vela...podla mna optimálna vyska...ja mam 168 a som nizka...

kristinapetronela
29. máj 2023

Ja mám o pár centimetrov viac a tiež počúvam ,že som vysoká . Veď ok tak som a čo 😄