Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Akútne vzniknutý strabizmus, škúlenie u 4 ročnej

denamir
6. jún 2019

Poraďte dobre detské očne kde riešia strabizmus-skulenie u malých detí operáciou? Dcéra má 4 rocky už prešiel rok co akútne z ničoho nič začala skulit a nezlepsuje sa to je to horšie nosí okuliare vtedy nič ale keď ich nem je to horšie naša očná chce čakať do 6 rokov ale neviem načo keďže sa to zhoršuje

h_petra
6. jún 2019

Očná vie, prečo chce čakať 😉 dôveruj lekárke, noste pravidelne okuliare podľa predpisu, prípadne aj oklúziu ak máte predpísanú.

terezka1947
6. jún 2019

@denamir detske oko sa vyvija,niekore veci sa nemozu riesit teraz. Okuliare nech nosi poctivo...

deti95060810
6. jún 2019

my sme na tom podobne...dcéra 10 r. a lekárka tvrdí že sa to zlepšuje....mám pocit že to bude aj neskoro... operácia sa odkladá už asi 3 roky...

zuzikask
7. jún 2019

@denamir pozdravujem. Zalezi aky typ strabizmu/skulenia ma. Moja ma k nosu. Operovali ju vlani mala 3 roky. Neviem odkial ste ale ja doporucujem kramare. Je tazko sa vyjadrit ci operaciu potrebuje alebo nie. Kompenzuju okuliare skulenie ? Ked ich ma tak neskuli ? Ale najma ide o aky typ strabizmu ide lebo tak sa terapia lisi.

laska201
7. jún 2019

Moj ma uz 9 a skulenie je stale.okuliare ma nosit no ich odmieta.ale aj psychologicka nam povedala ze sice pekne cita to oko mu uchodi a ma tam vzdy nosit okuliare.no stacila jedna debilna poznamka od hlupych deti a uz to odmietal.

renab
7. jún 2019

Nam tiez povedali, ze operacia az po 6-tom roku, ale vyvinulo sa to tak, ze syn prestal oko pouzivat a hrozilo, ze nan nwbude vidiet vobec, tak operovali skor.
Skus si pohladat, ci niekde v okoli nemate ortooptika a tam chodit cvicit s ocami. Po tych cviceniach naozaj vidno zlepsenia.

bb84
27. apr 2020

@denamir ahoj ako ste potom dopadli prosim,dakujem

ajka0207
27. apr 2020

@denamir je to štandardny postup cakat do šiestich rokov, oko sa vyvija, operovat skor moze spôsobiť viac skody ako uzitku. Sama som operaciu v siestich rokoch podstupila, okuliare nosim dodnes.

denamir
autor
27. apr 2020

@bb84 vždy rovnako nosíme okuliare skuli vždy rovnako a čakáme nič s nami nerobía

bb84
27. apr 2020

@denamir och joj to si ma nepotesila a nejaky plan maju,operacia?alebo co bude?my sme v tomto novacikovia🥺a dufala som v dobre spravy ze to bude ok