Akútny zápal priedušiek u 4-ročného syna.

kavicka12
1. jan 2020

Ahojte,,dúfam že mi poradíte...syn 4 r.ma zápal priedušiek nedávno sme došli z pohotovosti kde sme dostali sirup zinat ak som dobre napísala,dala som mu už 5ml o pol 8 a nurofen o pol 10 ,mal teplotu 38,5.No je pol 12 a je teplejší zase no ešte nemá zvýšenú ale predpokladám že sa mu zníži ,,ešte k tomu má takí hrubý čudný kašeľ zo spánku čo predtým nemal ani cez deň ,zle sa mu. Spi preto bojím sa lebo neviem ani ako mu znížiť teplotu keď náhodou mu stupne skôr ,nurofen môžem dať o 6 hod.a v lekárni na pohotovosti nemali Paralen čipku ani panadol iba nurofen čipku,ešte nám aj kázali na pohotovosti podávať ambrobene no ani ten nemali samozrejme ach.a stoptusin čo nám kázala dávať Nasa dr.nam kázali nedávať ani junior angín a iba ten ambrobene a ATB.,stretli ste sa už s o zápalom priedušiek??ak áno ako to prebiehalo?? U nás je to prví krát

senta_sofia
1. jan 2020

@kavicka12 daj ho vyssie na vankus, pripadne nech spi v polosede, ten kasel je znakom zapalu. Ked mu teplota vylezie, urcite ti nebude kludne spat, znizit teplota sa da aj kupelom, niekedy aj ucinnejsie ako liekmi. Nemas ani paralen tabletky, ked nemali cipky? Treba sa riadit vahou dietata. Ambrobene je na vykasliavanie, na noc by som ho aj tak nedavala, nech ho zbytocne nedrazdi, to skor stoptussin. Kazdy lekar ma svoju paletu liekov, co predpisuje. Myslim, ze ked mate len Zinnat a kazali to ambrobene, ze nema silny zapal, inak by ste vyfasovali ventolin alebo pobyt v nemocnici.

kavicka12
autor
1. jan 2020

@senta_sofia tak odkedy zaspal tak sa mi zdá že sa mu aj pohoršilo lebo cez deň taký kašeľ nemal len taký dusivi vo som povedala a terás v spánku je taký čudný tak ja som ten stoptusin už na večer nedala ale polovičku dithiaden tak nám kázali v piatok mal len červené hrdlo a lieky nám nezabrali a dnes už toto,nie nemám žiadny Paralen lebo majú nejaký vipadok či čo,aj mi mesiac som zháňala a nemali tiež mali vipadok

niagara11
1. jan 2020

mali sme, riesili sme iba s homeopatikami a TCM wanmi, zmenou stravovania, rakytnik etc. ... 38,5 je uplne normalna teplota u deti ked su chore, iste dietatku nedavaj nurofen a ine chemikalie, to mu iba zhorsis ...horucku potrebuje aby sa s chorobou vyrovnal, cim viac chemikalii tym horsie a dlhsie to bude trvat, len skus sa poobzerat aj po prirodnych moznostiach nabuduce ...

lulula1990
2. jan 2020

@kavicka12 zapal priedušiek byva aj virusovy, mozno atb berie uplne zbytocne. Zrazaj teplotu, ak vlhko kasle sirup na vlhky, na noc by som Stoptusin dala, nebude ho tak drhnut. Vysie vankus pod hlavu. Dycha sa mu v spanku horsie lebo mu vsetko steka na priedusky, liecenie tak 2-3 tyzdne trva pokym kasel odoznie.

lulula1990
2. jan 2020

@niagara11 toto fakt myslis vazne ? Ako ja som dost za prirodne veci a zivot bez prepchavania atb, ale ked je dieta chore v prvom rade hladam moznosti aku mu ulavit.

senta_sofia
2. jan 2020

@niagara11 ja tiez nepcham do deti zbytocne lieky, ale poznam este jednu taku mudru ako ty, co sa jej 38,5 nezdalo vela a ladovala ho cukrovymi gulickami a brala ho nakoniec rychla zdravotna, co mal febrilny kolaps. Takze bud rada, ze si este nezazila, co je to chore dieta a ze ti tie tvoje prirodne pokusy na dietati zaberaju. Ano, mas pravdu, 38,5 je hranica horucky u deti, ale stale plati, ze treba dieta sledovat, ci nie je apaticke a ako vnima a neda sa ani tu zovseobecnovat. Tiez mi napadlo, ze moze mat virusovy zapal a antbiotika mozno berie zbytocne, ale nebudem tu s tym zatazovat cloveka, co je zjavne vystresovany z celej situacie a klincovat to radami typu, nepchaj do dietata chemiu, co si to za matku...

zabina27
2. jan 2020

Paralen môžeš dať aj normálnu dospelacku podrvenu tabletu, podľa váhy, možno by mali aj susedia dať, to ľudia mávajú doma. Alebo potom vlažná sprcha

kavicka12
autor
2. jan 2020

Tak máme už všetko a celý deň spi, leží hlavne že pije čajík aj si pita ,asi 2,hod.bol hore trošku pobehal volala som aj dr .tak keď sa mi darí zrážať tak nemusíme chodiť ,večer som mu nakoniec robila zabali aj mi na pohotovosti kázali že mám postupovať tak že panadol napr dám a keď neúčinné tak o 3hod.7ml.nurofen,ja som dávala 5ml.nurofen,no ajtak stále teplota 39,539,6,podari sa mi ju zraziť na 38,