Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

bosoorka
12. feb 2014

@kaja73 aha no mne stale príde naša doktorka až príliš starostlivá tak to bude asi tým, díky skusíme myslím to 🙂

janickacrazy
12. feb 2014

@bosoorka Hmm a po vysadení soje sa vám stav zlepšil? Ja mám obe deti zase na sojovom mlieku, starší má už 14 a fičí na nom už od roka a v pohode, aj ked lekári ma išli za to udupat. Ale ja som si to vypozorovala doma metodou pokus omyl, čo im robí dobre a čo nie, niekedy je to tak lepšie ako 100 doktorov. Inak to som aj ja počula o tých testoch, že vraj do 3 rokov sú dost nespolahlivé a zavádzajúce. takže tiež sa chystám s malým na nejaké testy čoskor, lebo už mal 3 roky, len neviem, či ma tá doktorka už nezabije, kedže je proti sojovemu mlieku zaujatá. Nepoznáte nejakú dobrú gastro, ktorá je v pohode? Lebo tá, čo sme my boli bola dost nepríjemná a malý tam celý čas prevrieskal. Dakujem.

marlenka75
12. feb 2014

@kaja73 Skúšali a hnačkovala aj tak.Test na laktozu má negatívny, pozitívny má na BKM a soju.Ona má aj histamínovú intoleranciu, pre ktorú je typická vysoká neznášanlivosť mlieka, tak možno preto je taká háklivá a toleruje len to Neocate.V podstate mi je to jedno,má ho schválené do 3 rokov a potom nám vraj bude udelená výnimka na schválenie až do 5. rokov.

marlenka75
12. feb 2014

@janickacrazy čítam, že zháňaš dobrú gastroenterologičku.My chodíme do Piešťan, aj keď to máme ďaleko k Mudr. Kabátovej, je to najmilšia lekárka s akou som sa v živote stretla.Je zároveň aj alergologička.mojej dcérke veľmi pomohla a vždy mi všetko vybavila, liečky, mliečko a teraz mi bude vybavovať aj predlženú materskú 🙂

bosoorka
12. feb 2014

@janickacrazy No zlepšil sa po vysadení všetkého, lebo predtým som jedla ešte okrem sóje aj maslo (to povedala doktorka že možem lebo obsahuje veľmi málo bkm) a naraz som maslo a soju prestala jesť. Takže tažko povedať, asi počkám čo povedia na tom gastre, bolo by fajn, keby som mohla sóju, mám ju rada. Alebo spravím pokus doma ale asi až po tom vyšetrení, a budem pozorovať. Len som ju chcela nechať nech si jej trávenie odpočinie, mala predtým v stolici krv a kadila v jednom kuse, je narodená predčasne tak že to može byť aj nedostatočne dovyvinutým trávením. Inak gastro nás len čaká na konci mesiaca takže zatiaľ doporučenie nemám-my sme v Prahe.

janickacrazy
12. feb 2014

@marlenka75 Dakujem za tip, my sme z PB, takže máme to trochu daleko tiež, ale niekedy sa oplatí aj pocestovat, lebo nie je doktor ako doktor. 🙂

marlenka75
12. feb 2014

@janickacrazy Presne tak, nám sa to veru oplatilo 🙂

janickacrazy
12. feb 2014

@bosoorka Hmm, takže možno to mohlo byt aj tým maslom, no ved chápem ta, že chceš, aby malinká bola v poriadku, ved to všetky mamičky a dávaš jej aj nejaké probiotiká? Moj ked bol malý tak fičal na Bio Gaya kvapkách, tie mu jediné pomáhali, skúšala som aj iné, sú síce dost drahé, ale čo už človek narobí. Moj malý mal zelenú stolicu, ked sme nevedeli, že je alergický na BKM, potom ked začal pit sojové, tak sa farba upravila, bola som vtedy fakt štastná, lebo dovtedy ho v kuse bruško bolelo. tak potom daj vediet ako ste dopadli na tom gastre. Držte sa.

bosoorka
12. feb 2014

@janickacrazy díky 🙂. Probiotika dávam Biopron a myslím, že dobré. Inak zelenú stolicu mala tiež, aj krv, hlien,hnačku, kožnú vyrážku a zadnú rýmu....no celý balíček. Až na tu zadnú nádchu je to teraz dobré, ale toho sa zbaviť nevieme. Tak neviem, možno tam ešte je nejaká skrytá alergia, lebo aj hlien sa čas od času objaví, aj keď to nie je tak zlé.

janickacrazy
13. feb 2014

@bosoorka Moj mal tiež hnačky aj kožnú vyrážku, zadnú nádchu sme našťastie nemali. Moj začal mat nádchu až ked som ho dala do školky, tam sú tie bacily rozlezené.

bosoorka
13. feb 2014

@janickacrazy no na bacily nam robili vyter z nosu, ale nič tam nemá, preto je to asi z alergie. A ako dlho u vás trvala netolerancia na BKM?

janickacrazy
13. feb 2014

@bosoorka Moj malý má 3 roky a stále to trvá, nemože mlieko ani jogurty ani syry, proste absolútne nič. Jediné, čo mu nevadí, ked je vo varení trošku mlieka, ale musí byt zapečené, napr. ked dám do fašírok trošku mlieka a tie upečiem alebo palacinky. Starší syn je tiež alergický, ale on toleruje jogurty, zakysanky a syry v pohode, len čisté mlieko mu vadí.

bosoorka
13. feb 2014

@janickacrazy jááj to su vyhliadky, ja nejak dúfam, že to vymizne. Tak držím palce nech to u vás nepretrváva

janickacrazy
13. feb 2014

@bosoorka No ved u vás to nemusí byt rovnako, ja už som si tak zvykla, že to ani nevnímam, používam sojové do všetkého a aj jogurty sú sojové aj ryžové, všetko sa dá nahradit, ked sa musí. Ale u tohto mladšieho ta vyzerá, že to má dost silné, starší ani ako bábo také problémy nemal, unho sme to zistili až po roku, lebo ho ani bruško nebolievalo, len sem tam mal hnačku. No u každého je to iné.

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luthien.k
13. feb 2014

@em_ka může, období senzibilizace je různě dlouhé.

em_ka
13. feb 2014

@luthien.k a to zahlenenie je typicke na mlieko alebo to moze byt pri alergii na rozne potraviny?

bosoorka
13. feb 2014

@em_ka podla našej doktorky je to príznak netolerancie na kravskou bílkovinu, ale už nejem mliečne výrobky 3mesiace a zahlienená je stále, tak neviem čím ďalším by zo mohlo byť (začalo to po 3mes veku). Mala ale viac príznakov a tie ustúpili, len zahlienenie zostalo. Tak ak zistíš z čoho ďalšieho by to mohlo byť tak prosím napíš 🙂

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosoorka
13. feb 2014

@em_ka poslala na začiatku roku...čakacia doba na gastro 2mesiace, takže ideme za dva týždne. Inak som vyradila aj sóju aj mliečne výrobky (aj kozie aj ovčie), lebo najprv sa to nelepšilo vobec

katyxq
13. feb 2014

@em_ka ty testy stejně mají spolehlivost menší jak 50% - takže dítě a sebe potrápíš návštěvou doktora, odbérem krve a na výsledky se stejně nejde spolehnout, když si hodíš korunou, vyjde to nastejno 😉

em_ka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katyxq
13. feb 2014

@em_ka jít na to systematicky - https://www.modrykonik.cz/potravinova-alergie a https://www.modrykonik.cz/alergie-na-mleko 😉 ... nic spolehlivějšího než eliminačně-expoziční test není

ruzicka32
14. feb 2014

Ahojte, prosim vás čo sa môze jest pri alergii na kravske mlieko? Ked mi to zistili len pred pár dnami a mala som velmi vysoke zle výsledky ako dlho potrva kým sa z toho telo dostane? treba brat aj nejake vitaminy? a keby chcem otehotniet bol by s tým problem?

marlenka75
15. feb 2014

@bosoorka Keď je stále zahlienená može mať aj histamínovú intoleranciu, moja dcérka to má.

janickacrazy
20. feb 2014

@ruzicka32 treba vylúčit kravské mlieko a všetky mliečne výrobky, jogurty, syry, a uvidíš či sa ti stav zlepší, určite je dobre, ked budeš brat nejaké probiotiká, treba dávať pozor aj pri zložení potravín, ktoré kupuješ, niekedy je mlieko aj v takých potravinách, čo by si ho tam nečakala, napr. rozne keksy a také veci, neskor, ked sa ti stav upraví, možeš skúsit, čo ti robí dobre a čo nie, moj starší syn napr. može jogurty aj zakysanku a tvrdé syry, ale spočiatku nemohol nič, trvalo roky, kým sa to zlepšilo

ivianocka
3. mar 2014

baby, tak aj ja sa pridavam. dcera ma vysoku intoleranciu na BKM. nie je to este alergia. ze vraj obycajne UM moze...nema nijake problemy, ale zistili jej to z krvi. som z toho zmatena. aj ju kojim,a j davam UM. a fakt netusim co budeme jest. ja nemozem soju, ani ryzove mlieko mi nerobi dobre. ine som neskusala. ked ani maslo, ani syr taveny, tak co si mam natriet na chlieb napr? a zaprazku do polievky robit s cim? olejova mi neskutocne smrdi. konstatujem, ze zo toho mam poriadnu depresiu a asi obe schudneme par kil. u mna t nebude tragedia, ale dcera..no neviem, s tymto problemom si normalne neviem rady. ja vobec nechodim do bio obchodov, nejake ghe maslo zhanat a tak...a este k tomu je cela ta strava draha jak slak.

demo
3. mar 2014

@ivianocka nedavala by som ani UM,naco ho davas, ked kojis? Namiesto masla Alsan a zaprazku skus urobit s panenskym olivovym olejom - to nemoze smrdiet.

ivianocka
3. mar 2014

@demo mam strasne malo mlieka, uz do zaciatku. nijak sa malo mlieka nevyriesilo, takze preto UM. a skusim zaprazku s olejom teda, uvidim.

martasek84
3. mar 2014

mám dotaz ... jsem na eliminační dietě kvůli AE dcery, kterou kojím ... nemám ještě zkušenosti, tak se zeptám asi hloupě ... v Intersparu jsem koupila jogurt bez lepku a bez laktózy z té jejich privátní řady ... mohu ho jíst nebo tak ještě hrozí nějaký problém? díky za odpověď