• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

5. septembra 2017 
@papricka33 Klasické maslo? ďakujem :slight_smile:
30. apr 2015 o 21:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkavv neviem ako lepok, ale ABKM sa moze vyliecit striktnou dietou. Po mesiacoch dokladneho vyhybania sa aj minimalnym mnozstvam mlieka (ukrytym v obrovskom mnozstve vyrobkov), uzivania probiotik a kúry s hylakom forte, mozes skusit male mnostvo jogurtu. Napriklad jeden den potriet troska pusu, o dva dni lyzicka jogurtu atd. Ak nebude reagovat, moze byt, ze alergia odoznela. Naozaj sa to stava. O lepku teda neviem nic, ale predstavujem si to tak, ze tym, ze sa diétou crevo zotavi a da do poriadku, bude tolerovat aj lepok. Ak sa to stane, tak aj tak s BKM a lepkom neprehanat. Do 4 rokov ziadny tvaroh, prilezitostne si moze dat jogurt alebo iny zakysany vyrobok. Nie casto.
1. máj 2015 o 10:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Bezmliecne osie hniezda. Chutia uuuzasne :dizzy_face:
1. máj 2015 o 10:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@luly13 poprosim ta o receptik :slight_smile:, dakujem :slight_smile:
1. máj 2015 o 10:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@buba08 mozem az v pondelok. Teraz cestujeme :slight_smile:
1. máj 2015 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 ok, vďaka :slight_smile:
1. máj 2015 o 12:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby, taká otázka na vás. Nám zistili ABKM z krvi u našej dr. Ona sama mi však povedala, že mala asi dva prípady kedy jej z krvi vyšli pozitívne výsledky na ABKM a potom na alergológii sa to nepotvrdilo. Môže to byť nakoniec tak, že malá tú alergiu ani nemusí mať? Dcérka jedávala vždy veľa jogurtov - prakticky každý deň, niekedy aj dva. Pila mlieko, kakao, jogurtové mlieka, ochutené mlieka, syry, bryndzu,nátierky, syrokrém....nikdy sme nemali výsyp, žiadne bolesti bruška, hnačky ani nič podobné. Len sme mali často zápaly dýchacích ciest, dlho trvajúce nádchy a kašeľ. Dva krát aj problémy so zaľahnutými ušami. Vraj aj to sú príznaky alergie na BKM. Lenže krčná tieto problémy pripisuje mandliam, ktoré jej chce dať vybrať. Ako prebiehajú testy na alergológii a sú spoľahlivejšie ako tie z krvi?
1. máj 2015 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikina17 veď alergolog ich tiež urobí z krvi. Sú nespolahlive, ale skôr tak, že aj keď vyjdú negatívne, môžu byť pozitívne. Keď to vyšlo pozitívne, tak by som to brala vážnejšie.
1. máj 2015 o 14:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
prosim vas kokosove mlieko mozu pit ako stare deti? moj ma alergiu na bkm a lepok :( dakujem za info
1. máj 2015 o 19:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikina17 aj alergolog robi testy z krvi uplne rovnakym sposobom
1. máj 2015 o 19:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@luly13 Dik,urcite vyskusam,len porad,kde ho teda kupujes,ked nie v dm?
1. máj 2015 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariadarina maju aj v kauflande(tam kde maju exoticke potraviny),tiez v tescu. Naj je vraj v franz jozef.no v nasich obchodoch pod touto znackou som zatial nasla len ine konzervovane potraviny
1. máj 2015 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@luly13 Dakujem, pohladam a vyskusam:slight_smile:
2. máj 2015 o 09:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Včera som v Lidl-i objavila tieto keksíky. Sú vegetariánske - čiže neobsahujú žiadne mlieko. Chuťou mi pripomínajú bebe keks, akurát majú vanilkovú arómu. 100g balenie je po 0,25€ a 450g balenie za 0,99 €. Malej chutia, som rada.
8. máj 2015 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nikina17 vajíčko obsahujú?
8. máj 2015 o 13:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zso nie ani vajíčka
8. máj 2015 o 13:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ooo super, tak si ich idej pozrieť, vďaka za tip
8. máj 2015 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím o radu v lekárni mi poradili že mám kúpiť dcére Laktazan extra má jej pomôcť keď poruší diétu a vypije mlieko ale na ňom je napísané že zlepšuje trávenie laktózy ale ona má alergiu na mlieko nie na laktózu
28. máj 2015 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikol315 to poradili hlupost,, pri intolerancii laktozy chyba enzym stiepiacy laktozu na jednoduhsie cukry,, Laktazan to urobi za nu,, alergia na BKM je odpoved organizmu na alergen, stiepenie cukru v zaludku nic nevyriesi, nakolko problemom je bielkovina
28. máj 2015 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nikol315 ahoj ja mám tiež drobca z alergiou je to uplne niečo ine ako laktoza čiže ked celkom vylúčiš mlieko a mliečne výrobky tak sa aj vylieči moj syn to mal od narodenia a dodržiavala som prísnu dietu nič čo obsahuje mlieko a samozrejme žiadna srvátka atd a teraz má 4 a pol roka a zakladné testy nám vyšli uplne skvele a začali sme dávat postupne trošku s mliečnych výrobkou a teraz čakám na testy podrobnejšie ale vypadá to tak že je zdravý Držím palce pevné nervy a ked sa bude dodržovat dieta tak ako má byt tak potom sa drobcek aj váš može vyliečit A jedna otázočka kolko rokou má malinké?
29. máj 2015 o 09:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nikina17 na alergologii to nemusi výst pozitývne moj mali tam mal negatívne ale na gastre pozitívne držala som sa diet prísnych diet a teraz cakáme na posledné testy a mohli by sme začat s mliečnymi výrobkami pravdepodobne mu to prešlo
29. máj 2015 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkavv kokosove všetky deti ktoré majú BKM ja dávam od 10 mesiaca pohánkové mandlove kokosové makové ryžove a nič sa mu nestalo dnes už má štyry roky a čakaju nás posledné testy a pravdepodobne dopadnu dobre
29. máj 2015 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@demo vžiadno prípade potroške mliečnych výrobkou moj syn mal alergiu od narodenia vynechala som všetko mlieko mliečne výrobky srvátku atd proste nič čo obsahuje mlieko a vdaka tomu teraz má 4 a pol roka a už sa mu to tak vyliečilo že pomáli zavádzame príkrmy mliečne a čakáme na testy Ja neodporučam papat jogurty sem tam ako píšete vy lebo len sa to črievko podraždi a je to blbos bez jogurtou atd sa dá žit A aj vápnik sa dá doplnit lepšie Asi nikto tu nevie že mak a makové mlieko obsahuje viac vápnika ako klasické mlieko ja to už všetko mám naštudované A chvala bohu asi sme to dobojovali spravne len za dva týzdne posledné testy a uvidím Držím vám palce
29. máj 2015 o 09:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@nikina17 Ked má A na BKM tak to znamená alergia na všetky živočíšne mlieka čiže len rastlinné
29. máj 2015 o 09:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@nika1988 ak nema v crievku enzym Laktaza tak nemoze ziadne zivocisne mlieko.Ak ma IBA alergiu na BKM a v creve ma laktazu tak moze ovcie, kozie...samozrejme treba opatrne ale malo by to tak na 90 percent byt
29. máj 2015 o 10:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte vie mi niektorá z vás poradiť v piatok sme sa vrátili z gastra a dr nám do správy napísala aKM IgG 54,5 soja IgG hraničné znamená to že máme alergiu na soju a mlieko.? Nič mi nehovorila a tak som trochu z toho zmätená :unamused:
1. jún 2015 o 00:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@atair mlieko aj soju by som urcite vysadila.Necudujem sa, ze lekar k tomu nic nepovedal, pre nich je schodnejsie uzivat antihistaminika (lebo raz sa z odignorovanej alergie moze vyvinut senna nadcha), ako odporucit drzat dietu.
1. jún 2015 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@atair ahoj mi sme to mali tiež tak napísané máte alergiu na BKM a ked je soja hraničná tak to znamená že mate čisto výrobky zo soje vynechat ale malé percento v strave mi nemalo vadi ale mi sme vynechali celkom a o tri mesiace mal soju v poriadku po tých testoch
1. jún 2015 o 08:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@atair ja na vašom mieste by som vysadila všetko presne takto isto som to spravila aj ja prísna dieta žiadne mlieko mliečne výrobky a ani soju a sojové výrobky /dá sa to nahradit inými výrobkami/
Vtedy mal rok a pol takto som fongovala s malim až to teraz teraz má 4 a pol roka a čakáme na posledné výsledky a pravdepodobne sme sa toho zbavili
Po výsledkoch začnem dávat po malích dávkach a uvidím
Medzi tými kontrolami mi doktorka povedala nech mu niečo skusim nikdy som to nespravila nič mi na to nepovedala mám predlženú materskú ak by si chcela ešte niečo vediet stačí napísat
1. jún 2015 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vam dievcata za odpoved a co bezlaktozove mlieo a smotana mozem davat synovi alebo radsej uplne mlieko vynechat .
2. jún 2015 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok