• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

12. januára 2017 
@atair ak má alergiu tak v žiadnom prípade nie a smotanu možeš ale len sojovu alebo ryžovu nie klasicku
ked mu dáš rastlinné nápoje plus strukoviny a vela maku tak docieliš to čo aj pri obyčajnom klasickom mlieku
2. jún 2015 o 19:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@atair laktóza je mliečny cukor..to, že dáš dieťatku, ktoré je alergické na mliečnu bilekovinu bezlaktózové mlieko, neporiešiš nič..
Musíš vedieť, či mu vadí laktóza alebo kazein-mliečna bielkovina..A tá je v podstate všade..Pozor na čokolády, pečivá..
2. jún 2015 o 19:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@atair my sme tiez vynechali vsetko... A stav sa malej po mesiaci upravil. Na soju tiez davame pozor. Zo zaciatku ma v tom clovek bordel a ked ma varit a vymyslat co im zrazu dat jest je tazke, ale je to len zvyk, uz tak fungujeme 4 mesiac a zvykli sme si a doprajeme si aj dobroty s malymi obmenami...u nas to bolo o to tazsie ze ja som na bezlepkovej diete a dalsej dcere robi zle ryza :slight_smile:
2. jún 2015 o 20:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky, dávam do ponuky 2ks mliečka Nutrillon Allergy Digestive Care 1, exp. 13/08/2016. Cena 13eur/2ks.
Prešli sme z neho rovno len na allergy Care 2, preto nám 2 balenia zostali. V prípade záujmu, pošlem foto, aj s exp. Saša
20. jún 2015 o 15:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievčatá čo dávate deťom na chlieb atď. už som zúfalá čo malej dávať ani maslo ani syr..., aké pomazanky sa dajú robiť? ďakujem
20. jún 2015 o 21:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angela1 ahoj, casto pouzivame avokado ako zaklad…a dostat aj maslo veganske, vola sa Alsan :relaxed::slight_smile:
20. jún 2015 o 21:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@angela1 pomazánky asi žiadne ale v zimnom období dávam avokádo to je základ a velmi zdraví s hoci čím bud na sladko alebo na slano Maslo je alsan to sa dá kúpit v zdravej výžive alebo v klasickom obchode maslo Perla Tip modrá ale len jeden druh tohoto druhu Potom robím nátierky s fazule šošovice cíceru a potom domáce lekváre a domáce džemy Dá sa to mojho syna stravujem takto 3 roky a je to vpohode
Koláče robím s pohánky a zo strukovýn Je toho vela ale tie začiatky aj ja som bola zúfalá zvládame to aj ja aj malí a nič krajšie nie je ked povie synček maminka super ranajky a dá vam pusinku Držím palce a pevné nervy
22. jún 2015 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@atair mlieko len rastlinné to je napríklad mandlové kokosové pohánkové ryžové ...
22. jún 2015 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ďakujem dievčatá za rady , skúšala som doma vyrobiť si kokosové mlieko a aj kokosové maslo a synovi to veľmi chutilo takže sladké jedlá ako žemlovka a ryžový nákyp s kokosovým mliekom sú v pohode a dokonca lepšie :O) kokosové maslo má na kváskový rožtek s džemom. Máme aj alergiu na soju a doteraz som ani len netušila kde všade sa soja a sojový lecitín nachádza :unamused:
22. jún 2015 o 21:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ďakujem :slight_smile: dievčatá
22. jún 2015 o 21:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte pripajam sa do temy synovi zistili tiez alergiu, takze sa potesim vsetkmy informaciam nakolko som uplne laik

pocula som, ze v rakusku maju vacsi vyber specialnych potravin, chodite niektore na nakup jedla do rakuska ak ano aku znacku tam kupujete a v ktorych potravinach?
8. júl 2015 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@angela1 len normalne maslo nahradis rastlinným alebo kokosovým olejom ( veto, flora,)
bez maslovej prichute samozrejme
8. júl 2015 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. júl 2015 o 13:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem poprosit maicky ,ktore uz maju skusenost s alergiou, ake napriklad sladkosti sa mozu, ake pecivo ano a ake nie?
8. júl 2015 o 13:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaddeell ahoj, ja som si zistovala pecivo priamo u vyrobcu a chleba v pohode, dokonca aj vianocku, co som bola prekvapena, rozky aj klasicke aj grahamove, pagaciky, cesnakove tycinky, takze celkom slusny vyber :slight_smile: a sladkosti, u nas sem tam lizatka, gumene medvediky a momentalne ficime na kukuricnych gulickach farebnych :slight_smile: a cokolada len 74% a viac, ale je malo vyrobcov bez mlieka
8. júl 2015 o 20:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirreckall dakujem , adamko sladkosti nepapa iba gumovych macikov takze v tomto to je super :slight_smile:
9. júl 2015 o 09:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Je mozne, aby sa alergia na mlieko prejavila len tak z nicoho nic????? Nasej malej sa prejavila po rotaviruse... Naucili sme sa s tym existovat...lenze posledne 2 tyzdne je blbo z mlieka aj mne... Staci malicky hlt a hned krce v bruchu :( stalo sa Vam to niekomu?
6. aug 2015 o 21:09  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirreckall ahojky,presne to mame aj my tak.Najprv mala,vyšla jej alergia.No a ja mam tiež len si dam trocha mlieka a hneď kŕče a prezenie ma aj 6-7krát.Začala som tiež obmedzovať mlieko a ak tak si dam radsej kefir.
6. aug 2015 o 21:19  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júni 2017 (18. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pravidelne sa mi to tento rok stava, par dni pred nejakou chorobou. :unamused:
Gastroentrologicka mi to mlieko nasla uz davno, len som to ignorovala. Ale tohto roku mi to hlavne pred chorobou prepukne, aj ked minimalizujem mlieko a mliecne veci.
6. aug 2015 o 21:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@map0007 ja som este aj na bezlepkovej strave, mam intoleranciu lepku, takze uuuuuplna parada... A bola si na testoch aj ty?
6. aug 2015 o 21:29  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mirreckall bola ale vysledky v pohode,nemam intoleranciu.Tak neviem prečo tie kŕče a toľko krát návšteva Wc.Bola som aj na gastre,ale doktor mi povedal ze to je psychického problemu,lebo som pribrala 2 kg.Vravel ze by to bol problém az keby som schudla.13.8 idem na hadicku.tak uvidím.Ako to dopadne.
6. aug 2015 o 22:13  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júni 2017 (18. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,chcem sa spýtať,ake príznaky mali vaše detičky,keď im zistili alergiu na mlieko.Moja malá bude mať v septembri 3 roky a posledné dva mesiace máme veľké problemy s bruškom-zvracanie,hnačky,kŕčovité bolesti bruška.Bola som aj u lekára,ten nám odporučil smectu a hylak.Na pár dni to ustalo aj stolica sa zlepšila,nezvracala a od včera zasa hnačky,zvracanie a bolesti bruška.Mám podozrenie,že je to z mlieka.Ďakujem za každu radu.
6. aug 2015 o 22:35  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blonkyt Dobrý deň.Moja malá tiež hnačky aj zápchy,bolesť bruska dokonca sa niekedy vyhadzala na ličkach.No a strašne smrdavo poprduje.
7. aug 2015 o 08:15  •  1 dieťa - čaká bábätko, termín má v júni 2017 (18. tt)  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blonkyt ahoj,klinika moze byt uplne roznoroda,od vysevu na telicku,cez vsetky gastrointestinalne tazkosti vyssie spominane,az po znuzenu imunitu,chorlavost. Bud.infekcne-vysetrit stolicu aj na shigellu,enterokoky,pre istotu aj salmonelu,parazity (pre istotu),rota a adenovirusy. Keby mala toto,klinicky obraz by asi vyzeral inak,teploty,horucky,ake pre istotu a prave kvoli tomu,ze ma hnacky by som to skontrolovala. A ak by to boka intolerancia/alergia (imunologicky/gastroenterologicky dovod), tak sme imunolog IgG, IgA a IgE na mlieko,kazein,pre istotu aj lepok, aj antiIgE. Vysledky tak do 3-4tyzdnov. Zatial by som upravika stravu,a sama uvidis,ako zareaguje. Zvazit aj Helicobactera P (co asi skor nie).Zatial skua daku kuru s Nutrilonom B napr., alebk len probiotika (Probiofix, BioGaia, Dr.Max ma dake aj lacnejsie produkty).
7. aug 2015 o 08:22  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosim vas aku cokoladu mozem pouzit na kolac?
7. aug 2015 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaddeell Napr. Orion horku alebo tu cervenu horku z Lidlu
7. aug 2015 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sasa1983 malá býva posledneho polroka dosť často chorá,napr.zapálene hrdielko,nádcha alebo len dosť vysoké horúčky- večer ide normálne spinkať,nič jej nie a råno má 39,9,drží ju to deň,dva a potom nič...v máji prvý krát hnačkovala,vysoké horúčky,brali jej výter,všetko v poriadku,vtedy sme sa toho nevedeli zbaviť skoro 10 dní...odvedy berie probiotiká...kupila som jej aj trojmesačnú dávku na posilnenie imunity Arko defenses to brala februar,marec,april...minuly pondelok sme boli u dokiho,co zvracala a hnačkovala dal nam tu smectu,hylak,bola na dietke a vcelku sa to upravilo aj začala znova papať,nezvracala aj stolicu už mala ok...v utorok som jej dala kakao a od stredy sa to zasa začalo,preto ma napadlo či to nemá z mlieka...malá je hrozne na mlieko vypije aj liter za deň+jogurty...dnes som s nou bola znova u dokiho a ide jej robit konečne aj krvne testy,tak uvidime..
7. aug 2015 o 14:10  •  3 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@blonkyt tak jej to mlieko obmedzuj,aspon do tych vysledkov. Liter denne,jogurty k tomu,inak ja by som hnackovala asi tiez. :slight_smile:
7. aug 2015 o 14:17  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@aaddeell mám alergické detičky aj manžela tak so sladkosťami je to hrozne jediné banány V čokoláde alebo horkú cokoladu
7. aug 2015 o 14:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simonkaa5 Je toho viac, len to treba vsetko v obchodoch citat a ponachadzat. Napr. Čoko Piškóty figaro neobsahuju mlieko ani manner keksiky citronove a lieskovoorieskove ani zlate esicka od opavie.
7. aug 2015 o 14:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok