Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

mirreckall
19. sep 2016

@maznak888 podla mna ano, u nas to trvalo vyse roka, kym sa riadne rozjedla... treba hladat, skusat a hlavne vela trpezlivosti...prides na to, co jej chuti, co nie...a hlavne najdes to, co moze ;)

biba2014
20. sep 2016

@maznak888 ahoj, trva urcitu dobu kym sa travanie zase napraví. moj mal alergiou tiez ponicene travenie, nechcel jest, gasto nam musela az predpisat peritol sirup aby zacal jest. na chut do jedla je dobry aj Bvitamin.

maznak888
21. sep 2016

@biba2014 ano asi ten B vitamin zabral☺len to ze jej to zistilu v 4mesiacoch a papala pohode to az teraz prestala tak preto som sa bala.(a ma rok aj mesiac)dakujem za radu

hviezda9191
6. okt 2016

Chcela by som sa informovat mam alergiu na kazein, kupila som si probiotika od Jamienson probiotika kde na etikete je napisane ze Moze obsahovat stopy mlieka. Neuzivajte ak trpite alergiou na mlieko. Ale v zlozeni sa sa nic z mliekom neuvaza. Mate niekto s tymto pripravkom skusenost? Uzivat ci neuzivat. Dakujem za kazdu odpoved

maznak888
6. okt 2016

@hviezda9191 je natom asi niečo lebo naša je alergicka na KB a aj probiotika vela jej robia zle.a tiez sme nevedelu čo,preco a pitom sme zistili že probiotika ktore obsahuju nejaku mliecnu kvasinku.

zuz02
6. okt 2016

@hviezda9191 s tymto konkretne nie. Ale je to tak, ze do mnohych sa mliecna bielkovina pridava. Ja si davam Bio gaiu alebo Dophilus- ten vyjde cenovo lepsie.

mirreckall
12. jan 2017

baby riešili ste niekto kvôli alergii na mlieko predĺžený rodičák, alebo príspevok na súkromnú škôlku, keďže v štátnych nám v ústrety s jedlom nechcú?

jvlo
12. jan 2017

neriešila, našla som sukromnu školku, ktora je zaradena do siete materskych skol. stoji ma 50e mesacne

mirreckall
24. jan 2017

u nás je všade problém strava, pracujem a aj pracovať ostať chcem, ale platiť súkromnú škôlku je dosť finančné náročné...ale som s nimi maximálne spokojná, bo jej ako jej ako jediný vcelom meste a okolí sami prispôsobili stravu a ja už nemusím riešiť nič...

elah
28. jan 2017

Ahojte baby. Chcela by som sa opýtať - malej končí vínimka zo zdravotky na mlieko, preto sa zasa chystáme na alergológiu. Viete mi poradiť, či jej niečo nájdu v krvi aj pri špecialnej diéte, alebo je potrebné chvíľu nasadiť mliečne výrobky. Veľmi sa mi nechce dávať jej mliečne, lebo keď sme skúšali koncom jesene, prišli strašné krvavé hnačky, čo sa mi nechce zasa zažiť. Na druhej strane sa bojím, že budú nízke hodnoty a budeme si to musieť absolvovať nanovo, čo sa mi tiež moc nepáči - vkuse robiť odbery krvi.

mirreckall
28. jan 2017

@elah nám po roku a pol vyšla z krvi už len intolerancia vraj... Čo je podľa mňa divné..Pritom jej stačí malá dávka BKM a hnačkuje... A hnačkuje aj po bezlaktózových veciach....

elah
28. jan 2017

@mirreckall no a to ste boli na krv s tým, že ste nič mliečne nepapali/nepili, že? No lebo na jednej strane mi logicky vychádza, že keď jej nič mliečne nedám, nebude mať dostatočne vysoké protilátky. Na druhej strane, nechcem ju zbytočne trápiť.
A teraz ako? Budete mať špeciálne mliečko, či sa tvária, že je všetko ok?

mirreckall
29. jan 2017

@elah logicky asi hej, a vraj podľa dr. to má vplyv na výsledky...ale nebudem ju pchať mliekom,keď viem, že ju budem dávať dokopy zase ďalší rok zdravotne....my už máme 4...od 3 rokoch a 2 mesiacov nám mlieko stopli... tak striedam rastlinné a raz za čas kozie, to je totiž nerobím zle ale tiež to nesmie prehnať.... a po pravde u nás sa ani to rastlinné nejak extra nepije....

elah
29. jan 2017

Juj, tak to je blbé, keď ešte v takom veku. No popravde, tie rastlinné mlieka nie sú zasa bohviečo, takže sa malej ani nečudujem. Aspoň že kozie zvláda, lebo vraj častokrát ani to sa nesmie pri alergii na mliečnu bielkovinu. Ja som to ani neskúšala - keď som otvorila kozí jogurt, hneď som ho vyhodila. Ten smrad som nezvládla 🙂

ivetka79
18. feb 2017

má niekto skusenost s bulharskými probiotikami pri alergii na mlieko?, budem vdačná za info

ramzesa
18. feb 2017

Ahojte zienky... ja sa len chcem opytat (nemam teraz cas luskat vsetky strany 🙂 )... ma tu niekto alergiu na BKM cez IgM protilatky? Nie cez IgE. vdaka

sofhia
18. feb 2017

@mirreckall ved to v zasade nie je ziaden problem. vynechas mlieko a mliec. vyrobky a je to 🙂 urcite nenahradzaj bezlaktozovymi nahradami. prejdite na rastlinne mlieka, ktore si mozte hravo spravit doma. potrebujes mixer / tycovy mixer , orechy , sitko a vodu. my sme to tiez tak spravili , vlastne sme na to presli cela rodina 🙂

najlepsi material na tieto mlieka su mandle , kesu oriesky , mak a vsetky ostatne druhy orechov - lieskovce, vlasske

https://www.modrykonik.sk/blog/sofhia/article/recept-kvalitne-domace-rastlinne-mliek-cue5rk/

sofhia
18. feb 2017

celkovo nie je dobry napad nadajat deti kravskym a dalsimi zivocisnymi mliekami bez ohladu na alergie. to co sa predava v obchodoch s povodnym mliekom uz nema nic spolocne. jednak je to materske mlieko urcene teliatkam , nie ludom a po druhe tie kravy su napchane rastovymi hormonmi, antibiotikami. su krmene sojou, kostnou muckou a dalsimi rizikovymi latkami. proces konzervacie mliek a skladovanie v obchodoch uz len vsetko dovrsi.

takto sa z mlieka stane neuveritelne rizikova potravina pre imunitny system a specialne pre deti.

lulinka111
5. mar 2017

@tinara23

Dobrý deň, ja by som sa rada spýtala, aj keď to už je dávno, moja dcéra ma také isté na tváričke, tak by som rada vedela, ako to nakoniec u Vás dopadlo a čo jej zabralo.

Ďakujem, Lucia

mirreckall
8. mar 2017

@sofhia u nás sme na bezmliečnej diete už druhý rok 🙂 len u nás je k tomu aj celiakia a alergia na orechy :D

sofhia
9. mar 2017

@mirreckall u nas nie je celiaklia potvrdena, nebudeme riskovat anestezu, kvoli nejakemu prispevku od statu. ale dcerka ma bezlaktozovu a bezlepkovu stravu, komplet jedlo chystame do skolky. rok mala prisnu dietu aj bez ryze, mnohych dalsich potravin a vajec... to bol teda zaber. takze teraz, ked uz len nie mlieko a lepok pohoda lesna :o)

mariana0915
9. mar 2017

ahojte baby 🙂 takže my pokračujeme v diete,a mame dokonca zakazane už aj kozie mlieko ☹ sme na rastlinych kokosovom a mnadlovom 🙂 baby a chcem sa opytat nemame narok nato,aby nam ich dr.predpisala a mali sme trošku zlavu ,neni nejake špeci mlieko nato v lekarni?čo všekto sa musi vybaviť ,my mame len papiere od dr.z gastra nasa dg.alergia na BKM,soja ,laktoza

mariana0915
9. mar 2017

@charity a kde to maslo najdem?v DMke ho maju?

sofhia
17. mar 2017

@mariana0915 samozrejme ,ze by ste nemali pit ziadne zivocisne mlieka. rastlinne mlieka ako mandlove a pod. sa oplati robit si doma, aj z financneho aj zdravotneho hladiska. je to jednoduche , na chvile nudze, mame v vzdy v zasobe mlieko z DM - bio mandlove.

cecilh
22. máj 2017

C E L O R O Č N E
O B L Á T K Y A T R U B I Č K Y

Bezlepkové, bezlaktózové trubičky 26ks – 1,70€
Bezlepkové, bezlaktózové slané oblátky 20ks – 1,30€

Výborná chuť, rodinný recept, vlastná výroba :o)

Dodanie do týždňa poštou alebo osobne v BB.
V prípade záujmu, píšte správu.

biancaadamko
30. aug 2017

ahojte, ake keksiky kupujete detom, kedze vsade je odtucnene susene mlieko? dakujem

adrianela
30. aug 2017

@biancaadamko keksíky sa daju v DM kupiť (kačičky a kokosové 😉) a tiež v tescu (v regaloch s bezlepkovymi a nemliecnymi vyrobkami-fialove obaly) názvy presne neviem, len treba tam popozerať, dá sa vybrať...v lidli ovocne tyčinky...

biancaadamko
30. aug 2017

@adrianela vies mi prosim napisat nazov? Dakujem

adrianela
31. aug 2017

@biancaadamko toto je z DM...bola som včera nakúpiť...

adrianela
31. aug 2017

@biancaadamko a taketo ovocné tyčinky sú z lidla, je tam 5ks....majú viacero druhov... tiež v DM sú takéto ovocné tyčinky s"oblatkou" v detskom sortimente...