Alergia na mliečnu bielkovinu kravského mlieka

srnkamt
29. mar 2008

...ahojte maminky...chcela by som sa podelit o skusenosti s touto alergiou....nam tuto alergiu zistili asi ked mala dcerka asi mesiac...do toho mesiaca to bolo nieco katastrofalne....co sme sa my nachodili na pohotovost ...kazda doktorka nam tvrdila ze je to kolika ze to musim vydrzat...az napokon sme natrafili na velmi prijemnu pani doktorku,ktora nam odporucila urobit si testi na laktozu a tam sa to potvrdilo....mala mala take krce aj pol hodku po jedeni ze som ju nedokazala nicim utisit...bola som zufala,cele noci sme boli hore...A TO KAZDA DOKTORKA VRAVELA JEDZTE VELA ML.VYROBKOV....no a moja mala bublinka sa mohla chudatko s toho aj zajst od placu...trhalo to srdce ked som ju vydela tak plakat...ked som ju konecne ukludnila mohla som sa pripravit na dalsie kojenie a to bolo hrozne....

biancaadamko
31. aug 2017

@adrianela velmi pekne dakujem, dmes som bola hodinu v jednota a co som chutila tam mlieko, moc ste mi pomphlo

adrianela
4. sep 2017

@biancaadamko rado sa stalo. Bo viem ako je to hladat v obchodoch...ak kupim dalsie, tak napisem...ale je toho min.v beznom obchode a treba hladat... a moj nemoze ani vajicko a ine, tak je to horsie...ale uz sme sa naucili 😉

biancaadamko
5. sep 2017

@adrianela juj tak to cisto veganske veci, dnes sme kupili od zdrave jedlo alebo nieco take...keksiky

adrianela
5. sep 2017

@biancaadamko noo tak trochu ano.. i ked maso, salama, a ine masove veci mu chutia najviac...😀 ovocie a zelenina nehrozi, aby zjedol...

elzena2
2. dec 2018

@biancaadamko
@adrianela
Otvaram tuto temu, mozno mi budete vediet poradit. Mam u dvojmesacnej plne kojenej podozrenie na alergiu na BKM. O priznakoch a o tom, co vsetko vyradit, uz mam nastudovane. V stredu sa chystam k doktorke. Len 2 veci mi nie su jasne:
1. Mozem malu plne kojit prvych 6 mesiacov (za predpokladu, ze z mojej stravy vyradim BKM) alebo bude musiet prejst na (specialne ) UM?
2. Pre mna nie je problem vyradit mlieko, poznam aj alernativne potraviny (ovsene mlieko, sladkosti bez mlieka...). Len ma zaujima, ako odsledujem, aby ta strava bola nutricne vyvazena. Nepotrebujem poradit, co vyradit, ale co zaradit do jedalnicka. Nejake vitaminy, ziviny, ktore som doteraz prijimala z mlieka, napr? Mam na mysli vapnik atd...

adrianela
2. dec 2018

@elzena2 ahoj. za predpokladu že vysadiš všetko čo obsahuje BKM môžeš ďalej kojiť. Ale v tomto prípade treba ozaj všetko sledovať a nie je to len o mlieku...maslo, syr, pečivo, kekse, koláče, tvaroh,atď... Ja som prestala kojiť, mlieka bolo málo a zvolila som umelé, ale ani to nebolo dobré nakoľko obsahuje BKM...musela gastroentrologicka predpísať špeciálne bez BKM... To pije doteraz, má 3,5roka... už je to dobré... Zvykli sme si na dané obmedzenia, postupne sa strava doplnila a alergije miznú... môj má alergiu aj na vajíčka...z maxi hodnôt sme už skoro dole... ešte chvíľu a zaradíme mliečne do stravy, neskôr možno vajíčka... ekzém nemá, po úplnej úprave stravy zmizol... eliminačná diéta u nás funguje na 100%...i keď niekedy to malý psychicky ťažko zvláda, nakoľko máme staršiu dcéru a tá obmedzenia nemá...ale je to náš hrdina 😊

biancaadamko
3. dec 2018

@elzena2 mak obsahuje viac vapniika ako akekovek mlieko,

mackova11
6. dec 2018

Ahojte , baby tak od zaciatku...maly nastupil do skolky v septembri ,vydrzal max tyzden stale sopliky kasel a take mensie choroby....dr na moju ziadost vzala krv na imuno atd vsetko je okey....okrem zeleza ma ho velmi nizke co moze sposobovat caste choroby,som si aj vsimla na nom ze je bledy ,kruhy pod ocami..... vzala aj na bkm ,laktoza a nvm na co este na moju ziadost opat lebo mal vysyp okolo ust.......podla priznakov ze vysyp okolo ust , kakanie pekne taka klasika niekedy trosku redsie ale nejak som to neriesila bolesti nemal....... som si hovorila ci to nebude bkm....lenze z krvi mu vysli ze ma int. Na laktozu comu sa aj ,,tesim,,lebo predsa aspon nieco mliecne moze kedze on rad....lenzeeeee co ma znepokojuje je ako tak citam ze bkm sa nemusi z krvi preukazat a nasaj nikde inde neposlala..... nemal maly priznaky hned po uziti laktozove produktu cize sok si to nevedela nejak odsledovat ze aha ma hnacku..... nikde inde nas neposiela , lebo ze na gastre aj tak to iste povedia tak neviem bojim sa aby nemal aj alergiu na bkm...a co je najhorsie teraz ako berie zelezo ma stolicu taku klasiku ale aj taku kasovitejsiu ko koncu a neviem teraz ci bezlaktozovych veci alebo mu to robi ten maltofer..... ma zmysel ist na gastro akale nam, takto vysli vysledky?ci mam verit nasej dr...

mariana44
1. máj 2020

Ahojke zienky,nemam dietatko alergicke,ale som jaBKM,chcela som sa poradit kedze to viem len 1 den,mate skusenosti z nakupovanim v esopoch ,Rastlinne vyrobky???

31silvia12
15. aug 2021

@mirreckall ahoj..viem, ze je to uz par rokov stara diskusia..no hladam nieco o alergii BKM..resp.mam neter, ktora ma tuto alergiu..miluje pizzu a ma prist na navstevu a rada by som jej urobila radost..viete mi prosim poradit, ako nahradit syr a ci vlastne moze vysoko % sunku??ci aj tam treba pozriet zlozenie??bravcovu??hydinovu??..za kazdu radu dakujem❤

adrianela
15. aug 2021

@31silvia12 ahoj. Ak môžem, odpoviem aj ja 😊 šunka je v poriadku...nie je tam BKM...syr treba pozrieť rastlinný...je strúhaný, platkovy, aj "kocka"...dajú sa kúpiť v kauflande...ja robím pizzu podľa "kuchyňa lidl", výborne cesto, deti sa nevedia dojesť 😉 našťastie, my sme už von z tohoto a syn už papá mliečne 🙏...nech sa pizza podarí a chutí...😉

31silvia12
15. aug 2021

@adrianela jasnee dakujem za radu❤..tak snad sa jej očka rozziaria🙏😊..ked pride na navstevu..

map0007
15. aug 2021

@31silvia12 my nemôžme mliečne, tak robíme túto pizzu,tiež mam recept od kamošky a perfektná.A rýchle ja robím 2jitu dávku q mam 2 väčšie pizze. Používame syr bud 30%,alebo bezlaktizive. A kečup bez konzervantou, lebo dcéra má aj hit. VYSKÚŠAJTE NEBUDETE BANOVAT 🍀

maris5
15. aug 2021

@adrianela tebe sa ten rastlinny syr z Kauflandu pekne upiekol? Mne z toho vznikla len taka voda na pizzy. Celkom ma sklamal na take tepelne upravovanie.

mariana44
2. okt 2021

@adrianela ahojky,prosim ta ktorý recept na pizzu robis,tam su asi 6 druhov..dakujem

adrianela
3. okt 2021

@mariana44 už som ho tam nenašla...tu je recept: 500g hl.múky špeciál 00 extra (alebo pizza múka), 10g droždia, 325ml teplej vody, štipku cukru, 5g morskej soli. Postup: Droždie rozpustiť vo vode s cukrom. Múku zmiešať so soľou, pridať vodu s droždim. Vypracovať jemné cesto. Nechať kysnúť cca pol hodiny. Rozdeliť na 4 bochníky a nechať kysnúť cca 10min. Potom každý rozvaľkať do kruhu a zdobiť podľa chuti. Piecť na 230 stupňov asi 8min.,(ja dávam na pizza program).Robím aj na vonkajšom grile, vtedy je chrumkavejšia. Tak nech chutí 😉

adrianela
3. okt 2021

@maris5 ja som to moc nepoužívala práve kvôli týmto vlastnostiam...našťastie teraz už používame normálny syr...

mariana44
4. okt 2021

@adrianela ďakujem krásne

el2
4. sep 2022

@iki213 dobrý večer, vidim, že tento váš príspevok je už pomerne starý.. ale zaujíma ma NAET spôsob liečby alergií. Momentalne to zvažujeme, venuje s atómu jedna lekárka v Prahe. Prosím vás, pomohla táto metóda u vasjo dieťatka? Je to bezpečné a účinné? Ďakujem pekne.

zdenkaaaa
3. apr 2023

Baby ako riesite ked deti s alergiou idu do skolky? Len ucitelke sa oznamuje alergia s papierom od lekara? Nestava sa ze by ucitelka zabudla ze ma dieta alergiu?

petrasto
3. apr 2023

@zdenkaaaa my nosime vlastnu celodennu stravu, zatial sa nestalo, ze by zabudli.

katkuz
5. apr 2023

@zdenkaaaa kazda skolka to ma nastavene inak - u nas sa musi dosniest od lekara do jedalne, aj kvoli kontrole (ked by napr dieta malo suchy chlebik, ak by nic napr z natierky nemohlo). Co sa tyka "zabudnutia", cisto teoreticky by sa mohlo stat ak by zastupovala ina ucitelka ci kucharka ALE, na to su mali kontrolori - samotne deti 🙂 u nas uz deti vedeli, ze jedno dievcatko nemoze syr a mliecne veci a ak nedopatrenim sa jej ten syr ocitol na tanieri, hlasili to deti, ktore pri nom sedeli 🙂 a aj samotne dieta a to malo cerstve 3 roky.