Alergologické vyšetrenie

omgdieta
7. máj 2014

Dobrý večer mamičky. Potrebovala by som poradiť. Dcérka mi kašle už asi 2 mesiace vkuse, až teraz nas poslala dr na alergologiu, ale tam sa objednať hotový zázrak. Chcela som sa opýtať či nemate skúsenosti s tým, či alergologické vyšetrenie môžu spraviť aj na pohotovosti? Chodime tam už ako na hodiny klavíra , každý týždeň. V noci už ani spať neviem tak ju dusí, až zvracia z toho. ďakujem za rady

maznacik007
7. máj 2014

na pohotovosti isto nie ... jednak tam nesluzi alergolog a jednak nema tam potrebne vybavenie, neurobi tam odbery nema tlaciva kde moze ziadat konkretne krvne testy ... pokial je to tak akutny stav tak bud vam ma pediater zariadit prijatie do nemocnice ... alebo on pourgovat skorsi termin u alergologa inak teraz ani neviem ci otestuju koznymi testami v tomto obdobi ... a nejake antihistaminika vie aj pediater predpisat

omgdieta
autor
7. máj 2014

@maznacik007 no som si aj myslela...tak ale nasi dr maju na vsetko cas ved to sa netrapi ich dieta...ja uz sa nevladzem nato ani pozerat..vkuse na kadejakych sirupoch, antibiotikach na 3 dni je dobre a zas ten hnusny kasel... 😖

darty13
7. máj 2014

@omgdieta na pohotovosti ti ziadne vysetrenie neurobia.....pozeram ze si z okolia Ke. Ja chodim so synom na furcu k Dr. Safcakovej, dostat sa k nej je umenie, ale je profik. Syn mal od narodenia ekzem, dala ho behom par mesiacov dokopy a teraz uz ekzem nema. Ale alergia mu presla do inhalacnej formy. Tak ako ty pises syn stale kaslal, nechapali sme preco,lebo bol malokedy chory a tohto roku od januara mal stale kasel. Az na kontrole na alegho sa prislo ze z alergie.Dala nam lieky a od vtedy nekasle. Ak mas par eur naviac, da sa u nej zaplatit vysetrenie mimo ordinacnych hodin za 30e , my sme to riesili asi pred mesiacom....s
yn cely opuchol - utekali sme s nim na pohotovost a tam nam povedali ze sa mame objednat na alergologiu, ze oni nevedia vysetrit :(

eliza149
7. máj 2014

Ahoj, my máme so synom taký istý problém objednať sa u nás v meste to je hotový zázrak v jednom tento rok už neobjednávajú a v druhom až od juna a malého nám môže aj zadusiť, aspon že nám predpísala doktorka sirup na noc lebo malý sa nám tiež od kašla až dovracal behali sme k doktorke tiež dva mesiace s kašlom až nás konečno poslala na alergologiu no kedy to budeme mať za sebou neviem, skúsim ešte Trenčín či by nás tam neobjednali ☹ . Repka a orgován už chvalabohu odkvitajú a malý to má aspon teraz trošku lepšie ked prší, len neviem ako nám to dlho vydrží ☹ . Malý dostal sirup s nazvom Zinart a zaberá mu určite lepšie spí cez noc ale nesmieme nikde do prírody lebo potom je to strašné s drobcom. Držte sa.

omgdieta
autor
7. máj 2014

@darty13 Achhh az sa to zle pocuva toto vsetko, naco su tam potom na tej pohotovosti !!!! Ved to ze ani my sme vobec neboli chory od kedy nastupila do skolky tak sa to taha , ale teraz uz sa to neda vydrzat....ale kazdopadne vdaka za info bvudem musiet nieco poriesit v co najkratsom case...

omgdieta
autor
7. máj 2014

@eliza149 Jaj vies co ja uz ani neviem naco su tie alergologicky...nam tiez vravela ze az od juna nas objedna a do vtedy akoze co?! nechapem...uz som rozmyslala ze skocim rovno do nemocnice nech vidia v akom je stave...dr mi povie ze ju nemam davat do skolky a co ju mam mat doma zatvorenu medzi 4 stenami...bola uz v pohode vcera vysla na 20 min vonku a uz to je tu zase....a pritom od soboty sme na antibiotikach ja uz som zufala....aj vy sa drzte dufam ze sa vam podari co najskor nieco vybavit strasne to tu je s tym zdravotnictvom...neznasam to ked deti musia, co musia nechaju ich trpiet !!!

kvietocek55
7. máj 2014

@omgdieta ja mam podobný problém, ale so sebou, kašlem ako najatá, až mam svalovku na bruchu :( tiež ma chceli objednať na alergo až na august, tak som sa objednala na platené vyšetrenie a dali ma "už" na 21.5. Lebo mam už toho kašlania plné zuby :( nevládzem už, ani nespím. Dr. mi predpísal nejaké silné lieky na kašel a vôbec nezabrali.. teraz mi dal nejaké antiastmatiká ale mam pocit, že sa prejavili vedľajšie účinky tak ich idem vysadiť ☹ do toho 21. musím nejako vydržať.. ale nechápem prečo je taký problém sa tam dostať.. och..

omgdieta
autor
7. máj 2014

@kvietocek55 tak to nechapem ani ja ...mne este dr povedala ze musim niejaky dotaznik vypisat a dat zalohu az tak nas objedna na ten jun, to uz sa ani pochopit neda...radsej by som zaplatila aby som co najskor sa tam dostala

kvietocek55
7. máj 2014

@omgdieta no veď toto, ja som to tiež radšej takto urobila ale aj tie 2 týždne sa mi zdajú dlho.. ☹

hameeda
7. máj 2014

@omgdieta : u nas moji chodia na testy uz skoro rok, ale doktorka obvodna mi zatial predpisala kvapky zodac, takze su ok, alergolog aj tak stanovi liecbu az po testoch, aspon u nas

cikyta
8. máj 2014

@omgdieta u nás vezme alergologička prednostne dieťa iba vtedy, ked je hospitalizované, ale PO hospitalizácii v nemocnici. Inak nie ☹ Videla som pár detí, ked tam tak prišli....Minule som tam volala, že po 5 mesačnom kašli žiadna zmena, že žiadne lieky nezaberajú, že chceme prísť a odpoved: -Ak si neviete už s pediatričkou rady, treba sa dať hospitalizovať do nemocnice. Sem sa chodí len na objednanie 😠

eliza149
8. máj 2014

Omgdieta prepac zle som ti napisala nazov lieku je to zodac sirup a nasmu to troska pomohlo aj ked vecer teda v noci je to niekedy strasne ako kahrta, ale aspon mozeme ist na dvor ale inde sa s nim neodvazim lebo by to bola teraz katastrofa

nikawero12
8. máj 2014

@omgdieta zbytočne sa hneváš, že ťa sa dostaneš na alergologiu až v júni, teraz by alergologička aj tak tvoje dieťa netestovala, lebo je peľová sezona a testy sa robia až po sezone. Skús sa informovať v lekárni - existujú aj voľnopredajné antihistaminiká, neviem však, či sú vhodné aj pre deti.

vlocka2506
26. máj 2014

ahojte mamičky🙂idem si po radu...tie čo ste už absolvovali alergologické vyšetrenie s deťmi, museli byť deti v tom čase zdravé? my máme ísť vo štvrtok, no syn začal pokašliavať a chcela by som mu nasadiť mucosolvan sirup a tiež calcium sirup, lebo mu odchádza hlások. čo viem, tak nemôže byť na antibiotikách, ani nijaké antihistaminiká. tak neviem, či tie sirupy môžem dať, či nie? ďakujem za každú odpoveď.

tamaram283
31. máj 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

tiez by som sa asi informovala v lekarni.. su rozne pripravky ktore vie dat aj pediatricka. alebo v lekarni ti vedia poradit. aspon na cas, kym sa dostanes k odbornikovi. ja vsak na tvojom mieste by som sa snazila vybavit kupele. my sme takto s dcerkou behali po lekaroch. po liekoch.. a nic nam nezaberalo. ani na chvilku bol klud. ale potom sa to vratilo a mala stale na liekoch. pediatricka nam odporucila kupele Lucivna.. pobyt nas skoro nic nestal, hradi to normal poistovna. kupele su krasne, nove, prerobene. vyborny personal.. co sa mi pacilo, ze okrem roznych procedur su tam animatori, ktori robia programy pre decka a skola.. takze skolopovinne sa ucia 🙂 chodime tam pravidelne kazdy rok a lekari sa nesthaju cudovat, ako sa to malej zlepsuje 🙂 skus si pozriet ich stranku www.tkl.sk

filipka3
31. máj 2014
Používateľ filipka3 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od filipka3.

kupele lucivna su super 🙂 my sme tam boli uz 2 krat po sebe.. a maly sa tam dokonca tesi a pyta sa kedy tam pojdeme zase :D urcite by som radsej volila kupele.. nez lieky.. skus pobehat vysetrenia a zistit si aj ine moznosti nez lieky 🙂

sono2
31. máj 2014

Z akej alergie sa kašle???

klaudiecka32
31. máj 2014

no tak to by zaujimalo aj mna...

ivett1
2. jún 2014

@vlocka2506 ahoj, neviem ako si to vyriešila, lebo termín ste už asi mali ...ale, my sme mali podobnú situáciu - volala som, že či máme prísť, keď je malý na "liekoch" - voľnopredajné proti kašľu a na zastavenie nádchy...a dr. sa len spýtala či berie atb...ak nie, tak len poznamenala, že pravdaže máme prísť, lebo kedy by sme asi tak chceli prísť, či až keď bude zdravý ?...že čo by potom asi vyšetrovala... 😅 ... chodíme na Kramáre 😉

vlocka2506
3. jún 2014

@ivett1 ahoj,ďakujem za info. my sme nakoniec šli k dr.lebo kašeľ sa zhoršil a máme doma malé bábätko,tak nemohli sme vyčkávať..ako som písala, tak tie sirupy nemajú vplyv, takže sme mohli ísť. teraz sa musíme preobjednať, tak som zvedavá na termín. čo viem musí byť po liekoch 2týž..aj tak predpokladám, že skôr ako o mesiac, dva sa tam nedostaneme. ešte raz ďakujem. papa.