Atopický ekzém u detí. Máte účinné rady, tipy ako ho riešiť?

vandas
16. júl 2007

maminky, mate osvedcene a ucinne "babske recepty" na exem u babatiek? rada by som sa vyhla hormonalnym mastiam...

luthien.k
26. mar 2012

@vv88 zajímavé, ono při dělené stravě nedochází k takovému namáhání trávení jako při běžné stravě kombinované z více potravin, kdy se zapojuje více trávicích enzymů atd. Je možné, že díky tomu se dala do pořádku Tvá střeva, jejichž stav je při atopii velmi důležitý. Ale to je jen můj laický odhad. Ona metoda Věry je také hodně založena na tom, že se dají do pořádku střeva, vyloučí se alergeny, která tam "dráždí", podpoří se jejich funkce probiotiky atd.

filiatko
26. mar 2012

@karamel ahoj tu mas http://www.capramilk.eu/produkty da sa objednat, nasla som i ich stranku, ale tam je mlieko o 1,5 drahsie. Maju i ine produkty, dufam ze sa to zlepsi. ahoj

karamel
26. mar 2012

Maminky nemozem to najst v diskusii a nechce sa mi listovat celych 300 stran, odporucali ste tu nejake maste na suchy a svrbivy ekzem, bola to nejaka zmiesanina tzroch kremov, viete mi povedat co to bolo? Potrebujeme to pre 2,5 rocneho na strasne svrbivy ekzem ☹

cabalkova
26. mar 2012

@karamel Mame naznak atopie, doktorka nam vzdy predepise v lekarne namichanou kalciovou masticku a posledne mi jeste doporucila vyrobky Aderma se zelenym ovsem, pry s tim ma vyborne zkusenosti.

lume
26. mar 2012

Ahojte, chcem sa opytat pouzival niekto mast na AO Ophthalmo-Hydrocortison u babatka? Teda dieta mladsie ako 1 rok? Podla pribaloveho letaku to mozu uzivat deti starsie ako 1 rok a kozna lekarka to predpisala nasej dcerke, ktora ma 3 mesiace.

lyongirl
26. mar 2012

@luthien.k ahoj, chcem sa ťa spýtať, čo si myslíš o tomto, možno si to už videla, alebo ste to tu aj komentovali, neviem, nakoľko som tu krátko...a nechcem to skúšať, to nie, ja nie som na slizounou, mne sa to hnusí, ale môže to byť dobré 🙂, to mi kamoška hodila link...
http://www.mimibazar.cz/navod.php?id=6123

lupinek82
26. mar 2012

@luthien.k Zdravím, doporučíš nějaký osvědčený opalovací krém pro atopika?

luba41
26. mar 2012

@lyongirl zaujímavé...Nemám deti s AE, ale si vás tu čítam a vôbec vám nezávidím ☹ a zrovna chovám tieto slimáky a ešte som o takej liečbe nepočula. Možno pri nejakej forme AE už suchšej by som to vyskúšala, ale určite nie na nejaké mokvavé ložiská. Ony zase slimáky, /tak ako všetky zvieratá/ majú svoje parazity, hlavne v tom slize. Preto je potrebné umyť si ruky po hre s nimi. Inak vôbec nie sú nechutní, sú naprosto úžasní... Uvidíš, čo povie @luthien.k alebo sa skús len tak opýtať skúsenejších na českej stránke http://www.achatina.cz/. 🙂

xmalij
26. mar 2012

@lume AHoj, nam ji predepsala lekarka, kdyz mela dcera (1,5roku) zpuchly oci a ekzem pod nimi. Ani jsem nepatrala co je to zac, ale z nazvu jsem usoudila, ze toto nebrat 😒 ..takze jsem ji ani nenacnuli a stejne nam poslouzil Ophthalmo septonex, ktery mi doporucila k tomu taky.

lume
26. mar 2012

@xmalij Diky, akurat nasa mala ma tri mesiace a to sa mi zda skoro, aby som jej mazala ocne viecka. Uz jej zacina ekzem aj tam. Uvidim co s tym urobime.

chovancova27
26. mar 2012

My máme ekzem cca od 3 mesiacov, 6 mesiacov bol malý plne kojený... skúsili sme všetky maste, ktoré tu spomínate, niektoré trocha pomohli, iné nie, ale žiadna to nevyliečila... to sa asi ani nedá🙂 Homeopat mi povedal, že má asi pre prekyslený organizmus, tak už tretí týžden ťaháme takú zeleninovú dietu, vysadili sme mäso, mliečne výrobky, vlastne všetko živočíšne a malého trápim len s rastlinnou stravou, skoro žiadne pečivo a ak, tak len celozrnné, žiadne piškoty, zemiaky, len ryža a pšeno až sa mi to zdá ako týranie:( mám obavu, aby mu nechýbali nejaké vitamíny, ked nepapá mliečne ani mäso ... no a zlepšenie žiadne... stále má svrbiné lišaje, hlavne na zápästí a na členkoch. Tak ho to svrbí, že mu to nakoniec aj tak musím natrieť locoidom a to je jediné, čo pomôže... už som z toho dosť smutná, že robím všetko pre to, aby som mu pomohla a stále žiadna zmena:((((

lyongirl
26. mar 2012

@luba41 ďakujem za príspevok, my našťastie nie sme ťažký atopici, takže si myslím, že slimáky ani nepotrebujeme...jasné, že môžu byť super, ja mám zvieratá rada, ale hnusí sa mi, aj keď ma oblíže pes, aj všeličo iné, takže ja by som sa asi dosť bránila, aby to po mne slintalo 😀, ale zas keby som nemala na výber a u detí je to iné, nechajú po sebe liezť čokoľvek... 🙂

luthien.k
26. mar 2012

@lume nevíme, jak ten problém, na který byla mast předepsána, vypadá, to se takto moc nedá radit, co je jistota, že kortikoid neřeší příčinu potíží. Já osobně bych svému dítěti kolem očí dala pouze Opthalmo septonex.

luthien.k
26. mar 2012

@lyongirl ahoj, tak o tom slyším, přiznám se, poprvé a zatím na to žádný názor nemám.

luthien.k
26. mar 2012

@lupinek82 jedině se 100% minerálními filry, ty chemické mají větší potenciál alergizovat (vážou se do kůže, kdežto minerální působí mechanicky) - Avéne bílá řada, Eucerin, Bioderma...

xmalij
26. mar 2012

@lume to je fakt drobecek...priznam se, ze nevim ani od kolika je mozny ten Opthalmo septonex, ale je prijemne mastny a hojivy, ze si mala pri mazani vicek doslova chrochtala a drzela a to jindy nedrzi...

luthien.k
26. mar 2012

@chovancova27 nic proti homeopatům, ale děti s atopickým ekzémem reagují hlavně na potravinové alergeny a sice jste vyloučili mléko, což je potenciální alergen číslo jedna, ale i z ovoce a zeleniny jich tam řada mohla zůstat. A nechat dítě v tomto věku bez přísunu kvalitních bílkovin je podle mě velká hloupost. Cílená hypoalergenní dieta je také do jisté míry omezující, ale se zajištěním všech základních živin, což dieta na surové stravě rozhodně není. Navíc všechny očistné procesy se pokazí tím, když se dá kortikoid, ten zatlačí zánět pod kůži, odkud se ten s úlevou vydere, když se přestane mazat.

xmalij
26. mar 2012

jinak se musim podelit o vtipnou historku s mazanim nasi Viktorky. Ona ten proces moc nemusi, trva to, kazdy lozisko je jiny, pak ji branim v drbani, vsak to znate moc dobre..a taky jak je pomerne mrstna, tak si sem tam vykopne nozkou do vzduchu...no a co myslite, ze se stalo? Jak jsem u ni sedela a paticka se mi zarazila o oko, nijak zvlast to nebolelo, jen jsem se lekla..druhy den vstanu a pod okem moncl jako Brno..nejdriv jsem podezirala pritele, ze mi dal jednu ze spani loktem, ale pak se tam vyrysovala ta paticka a bylo by jasny kdo v tom ma prsty neda nohy 😀 😀 . Akorat se to blbe vysvetluje, kdyz si zkousim po salonech svatebni saty a vypadam zbite jak samice, ze se chci vdavat...

lupinek82
26. mar 2012

@luthien.k Díky, zkusím vyrazit do lékárny jestli mají vzorky...

xmalij
26. mar 2012

@luthien.k Kati, koukam, ze jsi tu..potrebuju nutne radu, protoze musim musim mit hned palacinky a kdyz je mala uvidi, tak ona taky 😝. Nezkousela jsi ty bezmlecny bezvajecny s ryzovou moukou namisto psenicny? Z kukuricny budou asi dost krupavy...

lojzina
26. mar 2012

@lume ahoj,syn(4,5)ho dostal na ekzem kolem oci a i do oci,mazala sem parkrat a prestala,nepomahal,a ekzem tam zmizel i tak

lojzina
26. mar 2012

jinak zdravim vsechny,dlouho jsem tu nebyla,nejak neni cas,jak je teplo...

luthien.k
26. mar 2012

@xmalij člověče, to jsem nezkoušela, z jiný, než z pšeničný (špaldový)... Víš co je moc dobrý? Cizrnová směs na lívanečky, prodávají to třeba v Bille v tom koutku se zdravou výživou, nevýhoda je, že tam je vanilka a cukr, cukr se jednou za čas skousne, vanilka ale může vadit... Je to firma Extrudo, Římské lívanečky.

luthien.k
26. mar 2012

@lojzina ahoj 🙂 Tak MMR se Sebíkem zamávala...? Ach jo. Já ji klukům zatím nemám v plánu dávat, zase si vyslechnu u Tobíka na tříleté, ale je mi to fuk...

luthien.k
26. mar 2012

@karamel mazání se dá radit nejlépe podle fotek a hlavně celkové situace, jak je ekzém dlouho, na jakých částech těla, jaký byl jeho vývoj, jaká se dělají další opatření...

lojzina
26. mar 2012

@luthien.k ahoj...no tak neni to tak strasny,promazavam adermou a je to lepsi...a le prvotni dojem byl des.ted to ma uz docela dobry,sem tam suchy flicek,ne moc cerveny.ja myslim ze to zas vysumi,doufam teda.-byli sme pul roku cisti a ted zas toto...cekala sem do tech 2 let,davala fenistil,a jinak zadnou jinou reakci nemel..aspon nic z toho co se pise a nebo co ctu tady... 😔 .Maros stejny.....
A co u vas?

chovancova27
26. mar 2012

@luthien.k máš pravdu, tiež moc niesom s touto dietom zmierená, dnes už som mu dala zajačie mäso, zeleninu mu pripravujem na pare, chcela som to skúsiť či to nezaberie, ale ked po 2 týzdnoch nevidím žiadny výsledok, asi sa od zajtra vrátime k normálnej strave a skúsime vynechať to mliečne a uvidím... len sa obávam, či mu nebude chýbať vápnik ked mliečne vynecháme? či doplním ho zeleninou a ovocím? som už na nervy z toho čo môže a čo nemôže jesť... a čo by si mi poradila na to svrbenie?

xmalij
26. mar 2012

@luthien.k dobry tip, az se treba nekdy rozjime i k vanilce 🙂, no zkusim to mixnout ryzovou se Schar B a uvidime, max to poleti do kose, nebude to prvni pripad z meho experimentovani 😀. Cizrna bude dneska k veceri 🙂.

luthien.k
26. mar 2012

@lojzina to bude určitě dobrý, pokud ta reakce nebyla až tak strašná, tak dej tomu ještě čas 🙂 U nás pohoda až na to, že mi hořel před víkendem počítač, od té doby nefunguje napájení, tak musím vydržet s baterkou, co mi večer nabije manžel ve svém počítači a jinak mám odkvykací kůru 😀

lojzina
26. mar 2012

@luthien.k co me ale zarazi-Maros ma ohyby na rukach docela o.k.,bych rekla,ale na nohach des,i rozlezly az dole,nechapu,ze ruce dobry a nohy horsi 😕