Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Atopický ekzémj u dvojročného syna

jajuska13
27. dec 2017

Syn má atopicky asi od 6 mesiacov. Teraz ma skoro 2 roky a takto ako dnes to ešte nikdy nemal! Vid foto. Skúšali sme rôzne krémy ale všetko len na chvíľku.maly je aj riadny jedak, zje kadečo a ha ho ešte aj kojím. Viem ze pri tomto ekzéme treba asi začať hľadať problém v strave ale je to ťažké nedá sa to odsledovat lebo aj keď ja nie som a nim a strážia ho starí rodičia tam mu dajú všetko. Ale nič také nejedol včera co by mu to takto mohlo spôsobiť. Skúšala som ho 3x po sebe 3dni močiť v ovsenom kúpeli. Aj to zabralo mal to lepšie a dva dni som nie a dnes ráno sa takto zobudil a celý deň to také ma. Mastim ho terez len indulonou. Mam ísť s nim na krv???

jajuska13
autor
27. dec 2017
lindusss2016
27. dec 2017

No ja viem, ze je tazke hladat tie problemy v strave, ale nic ine vam nepomoze bohuzial. Kozna da len maste, ktore docasne prekryju problem, ale nevvyriesia ho. Starym rodicom by som strucne a jasne vysvetlila, ze ide proste o jeho zdravie, tak nech sa laskavo ovladaju. To nie je len o tom, ze sa mu ten ekzem viac vyhodi, ked mu nieco v tej strave skodi, skodi mu to aj na vnutorne organy, aj ked to vidno nie je a prejavi sa to prave na tej kozi. Takze urcite zacnite skusat. Objednaj ho na alergologiu a nech vam tam presne poradi, ako na to vylucovacou metodou, oni uz vedia, co su najcastejsie potraviny a ako dlho treba vydrzat bez toho, aby si videla vysledok. Moj manzel ma atopicky, ale bohuzial sa mi ho zatial nepodarilo presvedcit, aby sa tym zacal zaoberat. Ale takto silne to teda nema, toto sa mi uz zda moc 😕 zacala by dom asi lepkom

taga
27. dec 2017

A nemal nahodou vcera oblecene nejake nove puncosky? Ja mam ekzem a velmi mi ho zhorsuju vlnene veci, obliekat v zime puncosky, rukavice,sal apod to je ako za trest... skuste dubovu koru, mne pomohla aby koza tak nesvrbela

el74
27. dec 2017

Ono je mozno v takto akutnom stave dat aj zopar dni nejake antihistaminikum. Moze to zhorsit aj zima, pocasie...hlavne ku koznemu treba ist a s nim sa poradit na dalsom postupe. Moze to byt alergia na nejaku potravinu...je toho velmi vela. V takychto stadiach dam aj na den dva kortikoidnu mast aby sa to trochu utlmilo a potom prejdem na jemnejsie maste. Mozno aj slaby hypermangan...ale toto vsetko jedine s lekarom, neskusaj kazdy recept co ti tu kto poradi, mozes mu pohorsit. Drzim palce.

mijka88
27. dec 2017

@jajuska13 posielam pozvanie k nám do skupiny a eko šetrnnej drogérii, prechod na pranie s týmito výrobkami dokázal divy a samozrejme ešte úprava stravy...

annaanna
27. dec 2017

Ja som davala biele pancuchy bavlnene. Tmave farby v ziadnom pripade. Vlastne aj tricka. Ziadna avivaz, vyzehlene,prisna dieta, bez cokolad citrudov bielej korenovej zeleniny...... trvalo dva mesiace bez kortikoidov aby da koza zahojila. Ale taketo to nemala, o nieco menej. Dr predpisala ichtiol madte a hypermgan. Ale hlana bola strava a oblecenie

marienocka89
27. dec 2017

Na ceskom MK je skupina, kde sa tymto zaoberaju. Tam radia natierat zinkovou mastou kym je to takto cervene. A hlavne upravit stravu.

lindusss2016
27. dec 2017

@annaanna
Myslim, ze cierna a zelena su najhorsie farby pre atopikov, nie?

verbova
27. dec 2017

Mám dcérku silnú atopičku, alebo môžem už povedať, že mala ... skúšali sme rôzne maste a brali sme aj so začiatku trikrát na deň antihistaminika ... bolo to hrozné, pokožka bola červená aj ešte aj suchá, natierali sme ju každú hodinu, aby stále nemusela používať hormonálne maste... samozrejme, že aj na stravu sme dávali pozor, ale keď ju to začalo svrbieť, tak sa zoškrabala do krvi a kolotoč sa začal odznova ... do piatich rokoch som sa nevyspala ani jednú noc v kuse sa škrabala a nik nám nevedel pomôcť, len mastiť a mastiť ... maste sme používali rôzne od hormonálnych cez voľno dostupné v lekárni, najlepšie jej aj tak robila modrá indulona ... asi sme vyskúšali všetky čo boli na trhu a prečítala som hory článkov... ale stále to isté dookola ... potom mi niekto poradil brať výrobky z aloe vera, tak sme brali 3 mesiaci probiotiká, mastičky, artiky ... trošku jej to ustúpilo, ale zázrak sa nekonal ... nakoniec nám poradili chlorelu ... začali sme jej dávať do čaju a miešali sme jej aj do mastičky, napr. do modrej indulony ... začala sa čistiť a menej sa škrabala... berie to asi 4 mesiace a telíčko sa jej krásne vyčistilo a konečne spi celú noc ... ale myslím si, že k ústupu ekzému prispelo aj vek dieťaťa, lebo mamičky píšu, že najhoršie je do 5 rokov dieťaťa a aj u nás to tak bolo... mala má už 5 rokov ...

montemotherone
27. dec 2017

@jajuska13 chudatko ☹ skús kúpiť ovsené mlieko (ovsený nápoj) v prášku- v Kauflande, v Jednote... Daj do malej misky, pridaj trochu vody aby sa dala vymiešať kašička a tým mu to natri. Nechaj pôsobiť. Potom ani neumyvaj, len zotri. Mne to pomaha.
Ale inak treba upraviť tú stravu. Skús vysadiť mlieko+ výrobky z neho, zapisovať si čo všetko je a kedy reaguje... Paušálne nemusí fungovať nič. Každý sme iný 😒

annaanna
27. dec 2017

@lindusss2016 modra cervena

annaanna
28. dec 2017

@verbova
La roche ma jeden krem ktory to svrbenie tlmi

charlie1980
28. dec 2017

@jajuska13 V Budapesti robia tieto testy, vyse 200 intolerancii. Vraj aj v BA to robia, ale kontakt nemam, mozno sa k niecomu dopatras a zistis, len viem, ze v BA stoji okolo 300€ a v Budapesti 150 €. Tam by som zacala.

http://foodtest.hu/hu/foodtest-fooldal/

zuzkamargit
28. dec 2017

@jajuska13 akoze na toto by som dala najslabsi kortikoid a nariedeny s lipobasou pol na pol. 2-3 urcite kym to nestiahne. Starym rodicom posli fotku, nech vidia, co malemu ,,dopraju”. A ked ustupi najhorsie, tak len mastit a mastit a mastit, kazda ti tu poradi iny krem, pretoze kazdemu pomaha iny. Inak jesen a zima su fakt hrozne na tieto ekzemy. S kortikoidmi to neprehanaj, aj ked sa ti zapaci ako to funguje. Su to hormony a to ze synovi ostanu tmave chlpy bude najmensie zlo 😉

katrin21
28. dec 2017

@jajuska13 vysadit muku a mlieko.. mlieko urcite a muku, ak sa neda uplne, tak aspon nic, co obsahuje kvasnice, cize aj chleba len kvaskovy a najlepsie este bezlepkovy.....
inak odporucam jedine Biorezonanciu, napr. bioharmonia.sk, tak su dobrí..... nic ine ti asi dlhodobo nepomoze a este bylinkar tusim pan Dedík sa vola. pomohol kedysi aj Lenke Hriadelovej. oplati sa za nim vycestovat.....

katrin21
28. dec 2017

@jajuska13 a este.. neobliekaj mu NIC CIERNE, ani tmavomodre, proste nic tmave...
kamoska skoncila so synom pre atop. ekzem an kramaroch a toto je zakazali a ani sa necudujem.. tmave farby maju najviac chemie v sebe a nepomaha ich ani x krat oprat... musi mu vsrtko, co je priamo na tele davat svetlych farieb....
Ja ked vidim babatka v ciernom, ja by som vraždila...

ale pomohla jej potom biorezonancia az uplne.... uz je to rok, klop klop, a malemu sa to nevratilo, ma rok a pol teraz

misulienocka20
28. dec 2017

ahoj my bojujeme s atopickym ekzemom od naaridenia maly ma 3,5 roka. Moj mal takyto isty a aj na tvari. Tiez som ho kojila. Testy na intoleranciu na laktozu mu nerobili ???? Odkedy som vysadila laktozu z jeho jedalnicka nemame ekzem.jedalnicek ani sama som neverila ale je zaklad a ked kojis davaj pozor aj ty mojmu malemu stacilo ze som vypila kavu s mliekom hned sa vyhadzal !!! Pre viac info mi napis internu spravu. Je toho strasne vela co som vyskusala ale zmena stravy nie len mlieka je zaklad. Mam znamu tiez su atopici ona musela prestat kojit prvy rok malemu jej mlieko nevadilo akonahle bol starsi zacal sa vyhadzavat a pricina jej mlieko mala prilis vela hormonov mala zdravotny problem a jeho telo sa branilo deti mavaju atopicky ekzem ako obrannu funkciu. Doteraz ked mi je maly chory alebo teda uz ma bacila najskor sa vyhadze a potom mame sople. Ja sama som atopička takze kludne mi napis. 🙂

bibistec
28. dec 2017

Pozri do blogov je tam skupinka o atop
Ekzeme
Jedine stravou ak nechces aby dieťa dopadlo horsie. S poskodenim creva, astmou a pod. Nevyhovaraj sa ze je tazko zacat s dietou. U nas pomohlo vylucit mlieko ale aj stopove mnozstva aj ked kojis tak ty aby si vylucila. Drzim palce, aj my sme si vswlicim presli.

janushka84
28. dec 2017

@jajuska13 skúste si pozrieť pána Dedíka na nete. Robí s dcérami. Nam pomohol

denisa098
28. dec 2017

Takato forma exemu je uz na lekarku,necitala som predosle prispevky no dostanete asi locoid,exipicial a oilatum do vody od doktorky. Zmente prasok obiekat do bieleho ,svetle bavlnene latky,a hlavne nie cina,lacne oblecko s kriklavymi farbami.Menej casto kupat a natierat po kupeli.Urcite sa toho zbavite

peter2404
28. dec 2017

Dcerka 6r ma atopicky ekzem tiez, napriek tomu ze sa vsade hovori o tom, ze to je sposobene stravou ja tomu moc neverim. Dodrziavali sme diety naozaj striktne, ani teraz nemoze jest jedla ktore jej vyslovene skodia (cokolada, cukor, jahody, citrusy atd atd..) a stav sa nikdy zasadne nezlepsil.
Jedine viditelne zlepsenie prinasa nastup jari a leta, vtedy sa jej stav zlepsi natolko, ze loziska ekzemu nie su vobec viditelne. V zime je samozrejme nutne bojovat proti tomu, aby si dieta rozskrabalo rany na tele az do krvi pravidelnym premastovanim. Dobra volba je zvlhcovac vzduchu, hlavne v miestnosti kde dieta spi..

Doporucujem navstivit kupele Smrdaky ak to mate nablizku, je to jedno z mala liecebnych opatreni ktore zarucene funguju. Dalej odporucam natierat kremami Vitella ictamo krempasta a Derma Dermalibour reparacny krem. Odporuca ich hlavne dcerkyna dermatologicka, MUDr. Masarovicova v Smrdakoch, podla mojich poznatkov asi najpovolanejsia osoba na atopicky ekzem na Slovensku..

loliki
28. dec 2017

@jajuska13 ak bol chory a bral ATB, daj mu probiotika. Problemy v hrubom creve sa prejavia na kozi. Ja pravidelne riesim synov ekzem probiotikami a uspesne. Vyskusaj.

jajuska13
autor
28. dec 2017

Okupala som ho v tom kúpeli z ovsených vlociek a na druhy deň teda dnes to mal už lepšie nemal to už červené sa mu to uklidnilo.dr ma dovolenku tak až po novom roku.. A od dnes ho prestávam kojiť 😢. Zaspal aj tak ale plakal nie moc ale pochopil ze mam boľavý cicik (akože). Ale je mi to ľúto ze prestávam. Ale čo už keď musím

jajuska13
autor
28. dec 2017

@loliki
@loliki aké konkrétne probiotika sú najlepšie?

jajuska13
autor
28. dec 2017

@peter2404 ďakujem. No Smrdáky mame ďalej sme okres PD. Ale môžu sa tam aj 2rocne deti kúpať?a nie je to zbytočné keď sa tam okupe 1x? Nemôžeme tam chodiť pravidelne. A tie krémy sú na predpis? Každý hovorí ze krém je len na zmiernenie príznakov a všetko treba hľadať v strave.

zuska2001
28. dec 2017

v takomto stave už chodte na kožné, nech mu dá doktorka kortikoidné maste - kým sa to neupraví, mastia sa len postihnuté miesta. na premastenie sa dáva vazelina, na ktorú tiež dostaneš recept, to sa už dáva na celé telo stále, denne aj tri krát. moj malý má tiež exem, a takto to vazeralo pred rokom, ked sme ešte nevedeli diagnozu. odkedy počuvame rady lekárov, dzžíme to v pohode, len občas pod kolienkom sa mu vyhodíía škvrnky - treba premasťovať, minimalizovať alergizujúce potraviny, svoje zohráva stres, choroba, nenosiť punčošky (v zime sa to asi nedá), u nás alergény - citrusy, kravské mlieko,

jajuska13
autor
28. dec 2017

@zuska2001 a čo vám pomohlo? Aké rady lekárov? Na toto vám dal kortikoidy?

danette
28. dec 2017

Náš malý má 3,5 roka a tiež sa nám teraz takto vysypal 😞 už som z toho na prášky 😢 on je ale momentálne chorý tak povedala doktorka že je to z toho... My máme aj testy z alergologie a nevyšlo nám nič ani čo sa potravín týka ani peľové.

jajuska13
autor
28. dec 2017

@danette q z čoho je to potom.

Tu začni písať odpoveď...

Odošli